Şimdi Ara

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı. (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
644
Cevap
14
Favori
62.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Lastik arızası mı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Lastik arızası mı 

Siz hala egeayı kullanmaya devam mı ?

Sıfır mı almıştınız bide şu metalik koyu gri olan renklisini. Adını unuttum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt

Evet sıfır almıştım, kurşun gri.

Otomatik gelirse ilerde makyajlı kasa okyanus maviye geçebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Haftasonu yasak varken epey tenha oluyor güzergahım, 3 şeritli kaymak gibi de yol olunca dayanamadım  

Hocam 1.6 multijetin yakıtı çok fazla diyolar yakıt nasıl 

• Hutchinson atibaba kullanıcısına yanıt

Rakip motorlarla aynı yakıyor.

1.6 dci, cdti gibi.

Crdi motordan daha az yakıyor.

Uzun dönem ortalamam 5.8 litre 34 km ortalama hız. Sakin kullanmam pek.

• Nemesis-Prime kullanıcısına yanıt

kullandığım egea ilk çıkanlardan dı,sonradan bir iyileştirme oldumu bilmiyorum,bana özel bir durum da olabilir belki,yani bizden önce hor kullanılmış belki ,sırf durumu teyit edebilme amaçlı,13 binde bir ikame araç kullandım,şakırtilar için çok ince dinleyince geliyor,görece azdı ama vides geçiş karakteristiği iyi değil benimkiile aynı idi,hyundainin dct si bi tık iyi,focusun powshift i,ww dsg ile confor olarak kıyaslayamam,şunuda belirteyim,fiatın şanzımanı için yetkili servis dışında bir yer bulamadım,yaparız diyen de servisde yaptırsan daha iyi olur diyor,3008 zf yada astarının tam otomatiği ilede kıyaslayamıyorum zaten,yarı otomatiklerin hepsi 100 bin olmadan servis görüyor zaten,umarım sorunsuz binersiniz hakikaten sinir bozucu bi durum..

• lojistisyen kullanıcısına yanıt

İnşAllah da bir problem yaşamazssınız,benle sınırlı kalsın,ww şanzıman için 32 binde de servise götürdük,sorunsuzluk babında bence hepsi aynı,ama bende ki sıralamada fiat dct si,reno edc si sonda...

• Araç 80 bini devirdi.

Kısa bi güncelleme yapmak gerekirse,

- Şu ana kadar hiçbir sıkıntı/arıza çıkarmadı, vites geçişleri de ilk günkü gibi, titreme vs yok.
    - Herhangi bir yerinde trim sesi oluşmadı.
    - Son 20 bin kilometrelik yakıt ortalaması 5.6 litre/39 km ortalama hız.

Aracın sundukları ve ülkenin malum şartları üzere bu araçla 180 bin de görürüz 280 bin de Allah nasip ederse.

Bu ortalama hıza göre tüketim yüksek görünüyor.

Günümüz turbo benzinli araçları da o ortalama hızlarda en fazla 1 lt fazla yakıyor sizin dizele göre  

• Funnerman33 F kullanıcısına yanıt

abartma istersen 3-4 litre yakıyor Günümüz turbo benzinli araçları  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DA7034F2D -- 23 Ekim 2021; 22:39:47 >
  • Funnerman33 F kullanıcısına yanıt

Benim bunu kullandığım gibi kullanırsak o benzinlileri, 2 litrenin altına inmez fark, o da 1.0 TSI falan, en az yakanlardan yani.

• Merhaba, egea 1.6 multijet dct sedan mirror paket bakınıyorum. Paketler arasındaki ayrımları özellik olarak çok iyi bilmiyorum. Mirror yerine bir alt paketi tavsiye eder misiniz? Mirror ile alt paket arasında fark nedir? En dolu paketin adı nedir? Selamlar.

• more61 M kullanıcısına yanıt

Urban ile mirrror arasında bildiğim kadarıyla geri görüş kamerası, daha büyük ekran, car play, 17 inç jant gibi özellikler var.

En dolusu lounge/lounge plus

Bir de özel sport versiyonu falan vardı bı ara hb kasada.

• more61 M kullanıcısına yanıt

Urban Plus'da en büyük eksik Apple Carplay/Android Auto desteği. Geri kalan her şeyi Urban Plus'a ekletebiliyorsunuz ama Carplay'ı ekletmek çok sıkıntı. Ya komple tableti değiştirip piyasa malı takacaksınız ya da orijinal Mirror tableti bulup onu takacaksınız.

Eğer Carplay olayı önemli ise Mirror'dan aşağı düşmeyin. Değilse geri görüş kamerası 400-500 liraya çözülüyor, tam orijinal olsun derseniz 1500 lira içinde bitiyor o olay. Tablet büyüklüğü de 2020 modelde Urban Plus ile Mirror aynı. 17' Elmas Kesim jantlar güzel gözükse de 16' jantla da kötü durmuyor, yine de jant değiştirmek 20 bijon söküp takmaya bakıyor jantı bulduktan sonra. Nikelajlar da piyasada bulunuyor sonuçta.

En dolu paket Lounge / Lounge Plus yukarıda arkadaşın da yazdığı gibi. Bütçeniz varsa direkt onu tercih edin.

• goodorevil kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam, sizin egea ile nasıl gidiyor, memnun musunuz ?

Geçen hafta şirkette ikame araç olarak 1.4 egea geldi, dizelden sonra inanılmaz sessiz bı araçtı  ses ve titreşim sıfır. Gürültü olayının konfora etkisi çok fazla, onu görmüş oldum tekrar.

Hocam merhabalar. Egea ile gül gibi geçinip gidiyoruz. Çok şükür ciddi bir şikayetim yok.

Motor günlük kullanımda yetiyor, uzun yolda da arada bir vites düşürmek gerekiyor ama hem öznel olarak vites düşürme vb. muhabbetleri seviyorum hem de açıkçası kol dayama ve dijital klimanın konfor artısı vites düşürme handikabını elemeye yetiyor. İşin güzel yanı 3000 devirle 110 civarı bir hız yapmasına rağmen 120 km hızla motor sesi olmadan gitmek mümkün. Sessiz ve rahat bir motor. Önceki aracım Volvo 3000 devirde ortalığı yıkıyordu.  

Yalnız araç her detayı ile "Ben günlük kullanılmak için tasarlandım" diye bağırıyor. 110'u geçince rüzgar sesi, süspansiyonun tepkileri filan olumsuza doğru gidiyor. Üstelik Fiat bu araca launch control koymuş.   Resmen aracın tabiatına aykırı.  

Bugün sabah, yolda bir Egea Cross denk geldi, adam park ediyordu aracını. Bagaj açıktı, özellikle yanında bekledim bagajı kapattığında pıtt diye çıktı ses. Dedim bende de HB kasası var, bagajı kapatınca çok ses çıkıyor, tekrar açar mısınız, adam açtı bagajı, bizim bagajların aşağıdaki metalin iki tarafındaki oynar kapakları çıkarmışlar, bagaj çok tok bir sesle kapanıyor. VW grubu araçlar gibi ses çıkıyor, o sorunu çözmüşler.

Biliyorsunuz ben çok şikayetçiyim o sesten, teneke gibi. Ama işte 2 plastik parçadan kaynaklanan basit bir ses, bunu seri üretim öncesi görüp çözmeleri gerekirdi.

Bilgi için teşekkür ederim. 2012 1.5 dci symbol sahibiyim. Özellikle eşim kullanabilsin diye otomatik vites bir sedan bakınıyorum.Egea mirror hoşuma gitti fakat şanzıman hususunda sıkışık trafikte ısınma problemi vs gibi şeyler söz konusu olabiliyor mu merak ediyorum. İstanbul anadolu yakasında iş ev arasında her gün git gel 25 km kadar yol yapacağız.Kapalı bir otoparkımız olmadığı için ön cam çözücünün olması da beni mutlu etti. Şanzıman hususunda problem yaşamayacağıma kanaat edemeyince karar veremedim açıkçası.Şanzıman için ilk mesajınız dışında bir yorumunuz olur mu acaba?

• Konu içinde o paraya egea sedan 1.6 multijet dct urban alınırmı geyikleri yapmışlar zamanında, şimdi o fiyatın 2 katına 1.4 fire easy satıyorlar millet kapış kapış alıyor piyasa ne günlere geldi  

• goodorevil kullanıcısına yanıt

Launch control mü, nasıl oluyor o iş  

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.