Şimdi Ara

Ege turu yapacağım !!! Ayvalık -Assos -Çanakkale

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba önümüzdeki hafta kendi aracımla ufak bir ege turu yapmak istiyorum.
    İlk önce balıkesir sonrasında izmir ve fethiye ile sonlandırmayı düşünüyorum...

Sormak isteğim bir kaç soru var deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa...

1-Balıkesir -izmir-fethiye bu yol güzergahında nerede konaklamam gerekiyor( pansiyon kahvaltılı olsa yeter maksat gezmek)
    2-Bu güzergahta nerelere uğramalıyım sizce?
    3-Fethiyede turlara katılmak istiyorum nereyi önerirsiniz...

iyi forumlar arkadaşlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freedom058 -- 29 Haziran 2015; 20:32:20 >

• Assos a mutlaka git. Çok güzel bir yer. İnşallah tekrar gidicem.Orada güzel bir zeytinyağlı kahvaltı yap Athena tapınağına çık. Manzarası müthiş.
    Ayrıca küçükkuyu ve akçay a da uğra.Birde Zeus altarı var küçükkuyuda.oranın da manzarası çok güzel.pişman olmazsın :)
  • merhaba. turunuzu yaptınız mı? nerelere gittiniz? önereceğiniz neler var?
  • mikselina M kullanıcısına yanıt
    merhaba turu yapamadım halen yarın cıkcam ınşallah yazarım burda :)
  • hocam hepsıne ugramaya çalısacam tesekkurler
  • babakalede bir gün kal
  • karakorsansakal K kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam... Şimdi otel icin 2 gece hersey dahil.260 tlye yer.ayirttim baya ucuz ama otelde ona göre.eksileri artıları var ayvalikta... Mia toka hotel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gökova akbük öneriyorlar baya.
  • 1.Çanakkale Babakalede eğer kalamar seviyorsanız mutlaka uğrayın.Tadına bakın.
    2.İzmir Urla tarafında Mordoğan,Balıklıova görülmesi gereken yerler.
    2.Fethiye bölgesi benım tatil anlayışıma biraz ters o yüzden bir şey diyemiyorum.Marmaris tarafına geçerseniz Selimiye Köyüne mutlaka gidin.Huzur verici bir yerdir.
    Otel yoktur.Pansiyon boldur.Kafa dinlemek için birebir bir yerdir.
    3. Aklıma gelen başka Sedir adası,Akbük koyu,Datça tarafına inerseniz Palamutbükü,Hayıtbükü,Ovabükü mutlaka burda denize girin.İnanılmaz.

Keyifli Tatiller...
  • Unutmadan Çanakkale Küçükkuyu Sazlı Köyü tarafı mutlaka ziyaret edilmeli...
    Haftaya bende oralardayım.Yeni bahçe motelde..Kitap,huzur,deniz,...Ikıncı gidişim tavsiye ederim.
  • tolgambo kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam ılgınıze....
    çanakkale tarafına ugrasammı bılemedım sımdı benım 6 gunum var 6 gunde acaba sadece bır bolgeyemı baglı kalsam yada harıtadan 2-3 yer kestırıp oylemı gıtsem fethıye tarafı ıptal olcak neden dersnız bu sene 2.tatılımde gıtcem baska bır ıznım daha olcak ...

sımdı asagıda kendıme bır rota yaptım gezme amaclı dırek ayvalıga gıtmıycem geze geze...

sızce mantıklı yoksa baska noktalarda varmı ugramam gereken
     Ege turu yapacağım !!! Ayvalık -Assos -Çanakkale

bu arada hocam sızın motele baktım ben hersey dahılmı yoksa oda kahvaltı vs mı? net bısey bulamadım bırde fıyatları 100 tl kısı bası dogrumudur ...assos ada yakın sanırsam orası ıcın ufak bır gezı nasıl olur pekı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

bu arada hocam sızın motele baktım ben hersey dahılmı yoksa oda kahvaltı vs mı? net bısey bulamadım bırde fıyatları 100 tl kısı bası dogrumudur ...assos ada yakın sanırsam orası ıcın ufak bır gezı nasıl olur pekı ?

Hocam eğer küçük cocugunuz var ise bahsettiğim yer tam size göre bir yer.Yarım pansiyondur çalışma şekılleri
    ben iş gereğide o bölgeyi çok gezmiş biri olarak size tek noktada olmanızı öneririm.6 gün boyunca farklı noktalarda daha çok yorulursunuz.Tabi bu
    söyledıklerimi kafa dinlenmek amaçlı bir tatil düşünüyorsanız soyluyorum.Gece hayatı,bar olacaksa bu bölgeyi önermem.

Bir üst sorunuzda rotayı sormuşsunuz.Ayvalık gezilebilir bir yer ama kalabalık,Şunu yapabilirsiniz
    Rota Assos ve çevresi
    Konaklama yerınız sabit dediğim yer olursa ;
    Babakale günü birlik Kalamar ve Ahtapot ızgara yemek için gidilebilir.Babakale kalesi görülebilir.
    Assos yakın Assos ve Çevresi Behramkale ,Assos iskele ,Kadırga ve civarı gezilir.Taş kahve denilen yerde manzaraya karşı güzel bir kahve içilir.
    Zaten kaldığınız yerde hava şartları güzel olursa pek çıkmak isteyeceğinizi sanmam.Tekneleri hala duruyorsa sabahtan beraber balığa gidiğ tuttuğunuz
    balığı akşam yiyebilirsiniz.
    Ayrıca 4 yıl once sanırım 3 gün kaldım Kadırga koyunun orda Assos Dowe otel olması lazım Midilli adasının karsısında 4 yıldızlı,otel konsepti bir tatil için uygun olabilir.Fiyatlarını su an
    bilmiyorum.Herşey dahil sistem çalışıyorlardı.Orayıda ınceleyin hangisi sizin için uygunsa tercih edersiniz.
    Ama mutlaka gitmeden önce hava durumunu 1 haftalık kontrol edin.Eşimle benım kaldığımız zaman ınanılmaz bir fırtına çıkmıştı.

Ayvalik icin kalabalik diyorsunuz suanki durumu biraz sakindir sanirsam ozaman rotam assos tarihinyerleri vs gezdikten sonra hosumuza giderse 2 gun kaliriz sonrasinda ayvalik olsun nasil olsa yakin ...ayvalikta cunda adasi ve seytan sofrasi ni guzel diyorlar...

balik ben pek sevmiyorum ama esim icin dediginiz yere ugruycam...
    balik tekneleri demissiniz balikci tekneleriyle nasil acildiniz peki ...
    cocuk yok hocam...

Dediginiz yer yarim pansiyon 100 tl civari kisi basimi yoksa 2 kisimi ben simdi hesapta yapiyorum malum bu ufak bir sey olcak...:)

Hocam hava suanda 26-27-27 derece parcali bulutlu

• Arkadaslar 3 günlük kısa bir tür oldu havadan dolayı malesef ...

Ilk gün ayvalik a gittik Mia toka otele havuz güzel denizi bulanık yemekler vasat hersey dahil kişi başı 75 tl gereksiz...neyse 1 gece kaldık zor dayandı. ..
    Ikinci gun sonrası tekne türü yaptık kişi başı 35 tl sabah 10 da çıktık aksama 6.30 kadar sürdü harikaydı yeme içme bol 5 tane koydu durduk Cunda adasında indik 1 saat gezdik zaten ugruycakdim iyi oldu teknelerin arkadaşına kaydirak var çok eğlenceli full müzik ve eğlence 35 tl ye çok iyi...
    sonrası şeytan sofrasina çıktık güneşin batısıni izleyelim dedik harika bir manzara mukemmeldi ...
    akşamına ise çıktık ayvalik merkezde tost yedik harika bir tat kesinlikle öneririm. ..

Akşamına çıktık hedef assos gece için öğretmen evinde kalalim dedik kişi başı 35 tl ye kahvaltı dahil ..
    sonrasında assos Behramkale köyüne gittik çok muazzam biryere athena Tapınağıni gezdik koyde ufak bir gezinti evlerin hepsi eski ve yöresel ürünler satıyorlar. ..
    tapinaktan çıktık eski limana doğru inerken eski tiyatroyu ziyaret ettik denize doğru muhteşem bir manzara...
    eski limana indik araçla tür attık park yeri yok olsada 15 tl 1 saat durmadım tam bir mafya usulü olmuş tip tip insanlar...
    sonrasına çıktık assos plaJina doğru çıktık hava kötü olmasından dolayı durmadık direk canakk kaleye doğru sürdüm...
    Ilk durak troya truva ati antik kenti gezdik derken canakalle merkeze inelim dedik..
    merkezde truva filminde kullanılan truva atın görüp direk Eceabat feribot una binip karşıya geçtik 30 tl feribot...

Eceabattan direk 57.alay Şehitliği ve büyük abideyi ziyaret edip burdaki turuncu bitirdik...

Sonrasında akşam yemeği için ozcanlar kofte de tekirdag da yiyerek kişi başı 14 tl tekirdag köfte fiyat iyi tatda iyi sayılır ...
    sonrası istanbul...

Şimdilik bukadar 2 ay içinde fethiye ye gitcem...

• güzel gezi olmuş. yarasın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.