Şimdi Ara

Ege Tıp mı Dokuz Eylül Tıp mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
7.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Özellikle bu okuldaki kişiler yardım ederse çok sevinirim.

Eğitim sistemleri , kaliteleri , ulaşım vb. her alanda bilgiye açığım.

Şimdiden teşekkürler :)

• Dokuz Eylül için kimin ağzı açılsa tıknaztepede bir kampüsleri varmış hiç sevmiyorlar dağın başında felan diyorlar..Ama tıp ordaki kampüste olmaya da bilir.
  • vizit V kullanıcısına yanıt
    Tınaztepede mühendislik fakülteleri var diye biliyorum Tıp fakültesi Balçovada değil mi ?
  • Ege tabiiki, her bakımdan dokuz eylülü ezer geçer.

-Kampüs olarak; Ege toplu düzenli tüm bölümleri tek kampüste, Dokuz Eylül ise dağınık binalar farklı farklı yerlerde, birkaç bölümün toplu olduğu kampüsleri de dağın başında.
    -Ulaşım olarak; Ege'nin hemen önünden metro ve istediğin her yere otobüs kalkar yürümezsin, dokuz eylülde istediğin yere gitmek için birden fazla otobüs değiştirmen gerekir yollarda sürünürsün.
    -Eğitim olarak; Ege'nin sistemi Dokuz Eylül'e göre biraz daha zordur, ama Tıp istiyorsan zaten bu zorluğu göze almışsındır.
    -Hastane olarak; Tıpın en önemli kısmı, ezberden ziyade ne yapman gerektiğini öğreneceğin kısım son seneler. Bu son senelerde stajların olacak ve bu stajları en iyi yerde yapman gerekir. Ege ve Dokuz Eylül karşılaştırılacak olursa da kapasite bakımından olsun, hasta çeşitliliği bakımından olsun Ege Üniversite Hastanesi daha iyidir.

• Teşekkür ederim.

Fakat şunu anlayamadım bölümlerin dağınık olması ya da düzenli olması bana nasıl bir fayda sağlar ?
  • kesinlikle ege. her bakımdan 9 eylülden iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoN3

Ege tabiiki, her bakımdan dokuz eylülü ezer geçer.

-Kampüs olarak; Ege toplu düzenli tüm bölümleri tek kampüste, Dokuz Eylül ise dağınık binalar farklı farklı yerlerde, birkaç bölümün toplu olduğu kampüsleri de dağın başında.
    -Ulaşım olarak; Ege'nin hemen önünden metro ve istediğin her yere otobüs kalkar yürümezsin, dokuz eylülde istediğin yere gitmek için birden fazla otobüs değiştirmen gerekir yollarda sürünürsün.
    -Eğitim olarak; Ege'nin sistemi Dokuz Eylül'e göre biraz daha zordur, ama Tıp istiyorsan zaten bu zorluğu göze almışsındır.
    -Hastane olarak; Tıpın en önemli kısmı, ezberden ziyade ne yapman gerektiğini öğreneceğin kısım son seneler. Bu son senelerde stajların olacak ve bu stajları en iyi yerde yapman gerekir. Ege ve Dokuz Eylül karşılaştırılacak olursa da kapasite bakımından olsun, hasta çeşitliliği bakımından olsun Ege Üniversite Hastanesi daha iyidir.

Bu dediginiz kismen yanlis. Bazi bolumlerde dokuz eylul egeden cok daha onde hatta yine puan olarak da daha iyi. Ayrica dokuz eylulun egitim kampusu gayet ulasilabilir bir konumda ve oldukca derli toplu temiz bir kampus. Ege univ.nin kampusu abartildigi kadar iyi degil bence.

• Tıp fakültelerindeki eğitim sistemleri hakkında bilgi verir misiniz ?

Mesela Dokuz Eylülde PDÖ varmış galiba Egede daha farklı.

Kocaeli Tıp Fakültesi nasıllar anlatabilir misiniz ?
  • Tıp mı istiyorsun onu bir daha düşün önce

@Dr_Gölge bizim not hesap sistemini büte 2 gün kala değiştirdiler

• Cpt.Tsubasa kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiyeler için teşekkürler :)

Diğer bir çok konuda bu fakültelerle ilgili bilgiye açığım :)
  • ege tıpın yeri çok daha güzel.. dokuz eylül dağınık.. bornova küçük parkın dibinde ege tıp. dokuz eylül de ege kampüsün içinde okudum..
    ege tıp daha yuksektir sanırım
  • Ege'nin sadece sağlık bölümleri iyidir. Özellikle TIP.
  • mühendislik isteseydin dokuz eylül ve İyte önerirdim egeye nazaran ama TIP dersen kesinlikle Ege
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet19071907

Tıp fakültelerindeki eğitim sistemleri hakkında bilgi verir misiniz ?

Mesela Dokuz Eylülde PDÖ varmış galiba Egede daha farklı.

Kocaeli Tıp Fakültesi nasıllar anlatabilir misiniz ?

bizde entegre sistem var. yıl içinde ortalama 1-1,5 ay arayla komitelere giriyoruz. sene sonunda da 1 tane final oluyor. ama komite ortalaması 80 ve üstüyse finale girmeden seneyi bitirebiliyorsun.

bu konuda bizim okulu detaylı anlattım.

www.forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=86633183
  • Buraya yazan herkese teşekkürler :)

Konu güncel :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet19071907 -- 24 Haziran 2014; 17:32:47 >
  • @Cpt.Tsubasa
    Hocam arkadaş tıpları karşılaştırmış, eğitim olarak tıpları karşılaştırdım bende. Yoksa eğitim olarak Dokuz Eylül'ün Ege'den daha iyi olan bölümleri var elbette. Ama ulaşımın Ege'ye göre(!) zor olduğunu kabul edin. Ayrıca eğitim kalitelerini aldığı puana göre karşılaştırmak yanlış. Mühendislik olarak İzmir'de en iyi eğitimi İYTE veriyor bence. Ama puan olarak Ege ve Dokuz Eylül'den daha düşük.

@mehmet19071907
    Hocam üniversitenin yeri belli olduğu için etrafında aradığın herşeyi bulabiliyorsun. Mesela barınma, etrafında fazlasıyla özel yurt bulunacak arkalarında bütçene, isteğine göre seçebilirsin. Balçova taraflarından çok daha fazla yurt var Bornova'da. Diğer ihtiyaçların için tıpa 5-10 dakika yürüme mesafesinde Forum Bornova var. Her türlü yiyeceğini, alışverişini yapabileceğin arkadaşlarınla gidip oturabileceğin bir yer. İzmir'in en iyi sinemalarından biri de burda. Sonra yine 15-20 dakka mesafede Küçükpark var, restoranlar kafeler mağazalar var orda da. Ama Dokuz Eylül için bunları bulabileceğin en yakın yer Optimum olur. Yaklaşık yarım saatte gidebilirsin. Ege ile mesafesi çok uzun olmasına rağmen metroyla 35-40 dakikada gidilebiliyor. Ulaşım farkını ortaya koyuyor bu bile. Dokuz Eylül hakkında fazla bilgiye sahip değilim, ama Ege hakkında tüm sorularını sorabilirsin.

• Hocam sence hangisi en avantajlı neden ?

1) KYK yurdu
    2) Özel yurt
    3) Eve çıkmak

Hangisini önerirsin ?

(Başka seçenek varsa onları da dinleyebilirim :) )
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.