Şimdi Ara

Efsane toyotam

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 97 model 1,3 xe toyotam var. yalnız 1000-1500 km.de 1 lt. yağ noksanlaştırıyor. Bursada oturmaktayım. 10w40 sentetık olmayan yağ kullanmaktayım. Mobılin yenı çıkan 10w60 yağından kullanmak sorunumu çözermı eksıltmeyı giderirmi acaba yoksa 20w50 yağmı koymak daha iyi olur. yardımlarınız için şimdiden tşk.ler

• 10-40'ta yağ eksiltiyorsa, 10-60'ta daha fazla eksiltecektir.
  • yanıtınız için çok teşekkür ederim. Ömeriniz ne olabilir acaba bekliyorum.
  • daha da açacak olursam;
    10-40
    diye belirtilen
    10:soğuk havadaki akışkanlığıdır
    40 ise sıcaktaki max. akışkanlığıdır.

10-60, 10-40' a göre sıcak havada çok çok daha incelecektir...

öneride bulunamayacağım...forumda VEZİR VEYA OBK'ya sorunuz...
  • double up motor yağı katkısından koymanı tavsiye ederim.çok faydasını gördüm ben, yağ değişimimde tekrar koyacağım.yağ eksiltmesini azaltıyor
  • araba kaç kilometrede acaba??
  • bor power koy yağ yakma azalacak.93 corollamda 2000 km de 1,5 lt yakın yağ yakmıyordu.Ustam koyalım dedi.Ben boşver bu para tuzaklarını dedim.Dayanamayıp koydum.2000 km sonra 0,4 lt yağ yaktığını görünce çok şaşırdım.Sonra ne oldu dersen arabayı sattım.
  • 97 model corollam 147000 km.de
  • quote:

Orjinalden alıntı: recep99

97 model corollam 147000 km.de

yağ yakma miktari normal değerlerde bence kitapta da zaten n 1000 km de max 1 lt yakabilir der...

ama bir bosch servisine ugra sor derim çözümü vardir elbet..
  • çok tşk.ler arkadaşım. ilgilendiğin için sağolasın. dediğin gibi normalse hıç tasa etmeyeyım o zaman. sanayıde ustalarda hemen motoru açalım segman atalım keser diyorlar ama bende henüz erken diye düşünüyorum.çünkü motor kompresörümde çok güzel. şu andada 20w50 mobil yağını sentetık olmayan yağını kullanmak düşüncesindeyım. normalmıdır acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep99 -- 4 Temmuz 2009; 23:26:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: recep99

çok tşk.ler arkadaşım. ilgilendiğin için sağolasın. dediğin gibi normalse hıç tasa etmeyeyım o zaman. sanayıde ustalarda hemen motoru açalım segman atalım keser diyorlar ama bende henüz erken diye düşünüyorum.çünkü motor kompresörümde çok güzel. şu andada 20w50 mobil yağını sentetık olmayan yağını kullanmak düşüncesindeyım. normalmıdır acaba.

nedemek yardimci olabilirsek ne mutlu....

sanayide hep oyle derler diye bosch servisine ugra demistim arıza tespitleri genelde ücretsiz.

bakimlarin düzgün yapildiysa motor yapmak icin cok erken... yağ değisimine gelince bukadar km den sonra sakincali olabilir motordaki kurumlasmadan dolayi bu konuda forumdaki vezir ustadan fikir al derim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.