Şimdi Ara

Edward Joseph Snowden sence kimdir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kendisi hakkinda Düşünceleriniz nedir merak ediyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazi goruslere gore Rusya'ya magdur olarak siginmadi. Casusluk yapmak icin yollandi. Henuz gizemli gibi gorunuyor olsa da ve Putin''in eski istihbaratci oldugunu goz onune aldigimizda boyle bir numarayi yemeyecegini dusunuyorum. Diger taraftan Rusya'ya Assange'in tavsiyesiyle sigindigi soyleniyor.

• Bir aralar twitterın tozunu dumana katıyordu.Kahraman midir yoksa emperyalizmin kölesi mi bilemiyorum.
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Başkalarinin görüşü önemli değil sence bu adam bir kahraman mi yoksa bir hain mi?

• Halkın kendi kendini yönetmesidir.

• Filmi sıkıcı gelmişti , yarıda kapatmıstım.
  • Josephi dei varmis

• O gerçek bir kahraman.

İnsanlarin ozgurlugunun ve anayasal haklarinin nasil çiğnendigini butun dunyaya aciklamiştir.

Onun yaptigini yapabilecek dunyada çok az insan vardir.

Düşünsene itibarli bir işin,iyi bir yaşam standartin bir sevgilin ailen ve dostlarin oldugu halde.Bu haksizliga ozel yaşamin gizliliği hiçe sayanlari herşeyini canini kaybetmeye rağmen ifşa ediyorsun.

Julian Assange ve Snowden gerçek bir kahraman ve çok cesur insanlar onlarin yaptigini çok az kişi yapabilir...

• Severim, yürek isteyen bir iş yapmıştır. Filmini izledim. Hakkında detaylı bilgi okumadım. 2013 yılında biraz yoğun olduğum için internet ile haşır neşir değildim. Zaten interneti açtırmamıştık Yen'i taşındığımız için. He ben PC kamerasına aylardır bant çekerim o ayrı bu adamı öğrendikten sonra bir daha bant çektim :)

Yaşa Snowden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3189175C2 -- 16 Temmuz 2017; 19:2:46 >
  • Çok güzel yorumlamişsiniz.

Butun sevdiklerini herşeyini kaybetmeyi göze aldı butun bunlari gormezden gelmeye calisti ama vicdani bunu kabullenemedi.Bu haksizligi deşifre etti.

Ölene kadar Vatanina gidemeyecek vatan haini sayilacagini bile bile.

Ama dediginiz gibi onun yaptigini yapabilecek çok az insan var.

• Filmi bile var elemanin. Bkz;

http://www.imdb.com/title/tt3774114/
  • Sanıldığının aksine Abd'yi zora düşüren değil güçlendiren kişidir.

Bizzat Abd korumasındadır. Abd devletinin teknik,eğitim,savunma sanayisi konularından daha güçlü olduğu bir konu pazarlama ve psikolojidir.

Abd devletinin psikolojik gücü gerçek,somut savunma gücünden daha fazladır. Ülkenin en büyük ordu gücü esasında reklam gücüne dayanır. Aklı,mantığı yanına çeker kendisini sevdirir, radikal dogmatik düşünceli insanları kendisine düşman eder.

Dogmatik düşüncelerle Abd kapışmayı sever. Hem kendisini yeniler,güçlendirir hem realist,tarafsız,agnostik insanları kendi safına kendi çatısı altına çeker.

Abd hükümetleri bu konuda ordularına büyük sıkıntılar açmış olsalarda, eğitim - sanayi - bilim adamı ve dünya insanlarının psikolojik desteği konusunda ülkelerine büyük avantajlar katmışlardır.

Abd devlet sistemi , kendi düzenini bozacak sıkıntıya uğratacak devlet başkanını bile barındırmıyor bir ordu mensubunu mu ortadan kaldıramayacak.

Nazi Almanyası ve dönemin hatalı Osmanlı politikaları olmasaydı Abd olmazdı, Sovyetler olmasaydı Abd'nin Natosu olmazdı. Abd kaybettigi hesaplara ve beklentilere uygun olmayan durumlarda nasil algi olusturabilecegini bilir. Vietnamda Abd kaybetmistir fakat Rambo ile kazanmistir.

Öldürmeyen düşman güçlendirir. Cihatçılarıda Abd desteklemiştir şimdi temizlemektedir. Bugün desteklediği pyd,pkk teröristlerini de birgün Abd temizleyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 18 Temmuz 2017; 18:21:20 >

• Hakkında Rus casusu olduğu iddiası dahi var. Biraz garip geliyor açıkçası.

Bu adam Amerika'nın itibarını yerle yeksan edecek, ülkeden ayrılacak, onca da laf edecek, üstüne bir de Holywood bu adamın filmini çekip dünyaya yayacak.

Bilmiyorum kontrollü ifşa gibi geliyor.
  • "Snow" kar demek
    Den dan türkçe eki dersek
    Kardan adam oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.