Şimdi Ara

-EDİRNE UZUNKÖPRÜ-2'NCİ KOR.K.LIĞI 102'NCİ TOP.A.K.LIĞI -UZUNKÖPRÜ EDİRNE- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
4
Favori
126.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • usta birliktede ordamı kalıcas,dağılım oluyomu?
  • ARKADAŞLAR İSİMLERİMİZİ YAZSAK MI ACABA BURAYA
  • sarikanaryam
    aureus
    mace
    cuzunyol
    reis061
    m_erdogan00
    ismilazımdiil
    kartern

8 olduk devam
  • ben uzunkopruluyum sürgün yeri derler öyle olarak bilinir ama super bi yerdir komutanları 10 numaradır merkeze biraz yürümeniz gerekebilir onun dısında bir de upuzun bir köprusu vardır rahat olun insanları çok iyidir :)
  • Arkadaşlar ortak bi yerde buluşalım ve tanışıp birliğe beraber girelim.
  • m_erdogan00
    cuzunyol
    ismilazimdiil
    aureus

arkadaşlar biz 4 kişi msn'de konuşuyoruz. adreslerinizi pm atarsanız sayıyı arttıralım tanışalım.
  • sarikanaryam.325@hotmail.com
  • çavuşum....

duş olayı nasıl orda?
  • sarikanaryam
    aureus
    mace
    cuzunyol
    reis061
    m_erdogan00
    ismilazımdiil
    kartern
    eray(sarıkanaryamın ark.)

9 olduk devam
  • beyler bende izmirde geliyorum ismim ahmet yıldırım yorumları okudukça ohanere düştük dedim içimden ama bi şekilde gidicekk yapıcaz seve seve bende sabah 7 gibi uzunköprüde olurum sora yapcak bişe yok zaten teslim olcaz özleden gidecek olan tertiplere msn adresimi yollarım konuşuruz ordan hade orda görüşmek üzere
  • sarikanaryam
    aureus
    mace
    cuzunyol
    reis061
    m_erdogan00
    ismilazımdiil
    kartern
    bunasıis

10 topçu olduk devam
  • Arkadaşlar sabah gidenler bekleyebiliyorlarsa beklesinler hep beraber toplanıp içeri gireriz birlik beraberlik şart...
  • Arkadaşlar orada askerlik yapmış birisinin yazısını gorum aynen paste ediyorum.

Biletlerimize* işe yarayacak bazı bilgiler:

Elinizdeki kağıtta 10-11-12 nisan da teslim olmanız gerektiği gibi şeyler yazabililir ama ayın 12 sinde teslim olmanız gerekiyor daha erken gelirseniz daha erken çıkabilirsiniz demek değil.
    Eğer erken gelirseniz ilk gelen olun çünkü yemin töreninde yaş kütüğüne levhayı ilk gelen çakıyor.
    Geldiğinizde 12 kişilik koğuşlarda kalacaksınız.
    koğuşunuzda bir tane 313 çavuş olacak.
    8-10 kişilik mangalara bölüneceksiniz dua edin manganıza düzen elemanlar enkaz olmasın. yoksa çok sürünürsünüz.
    Ehliyet getirip getirmemek size kalmış genelde kısa dönem şöför almazlar. Getirseniz de vermemeniz önerilir.
    İlk kayıt esnasında hoş geldiniz, hayırlı olsun deyip yüzünüze gülen insanlar göreceksiniz bunlar sizin geçtiğiniz yoldan geçmiş kısa dönem askerler, sanmayın ki ilerleyen günlerde diğer rütbelilerden de aynı ilgiyi göreceksiniz.
    Kaldığınız yerin telefonu 0(284)731 11 40 olacak.
    Sabah 6 da kalkacak kahvaltıya gidecek sonra bir 20-30 dakika boş kalacak sonra eğitimlerinize başlayacaksınız.
    Yanaşık düzen, yani sıraya geç, uygun adım yürü, yat, çök, çömel, sürün falan filan.
    Bunlardan arta kalan zamanlarda da askerin bilgi defteri diye birşeyden bazı teorik bilgiler alacaksınız. Eğer bu yazıyı okuyup da gelen olursa gelip benden kitabı alabilir. Acemilikten sonra hiç kullanmadım.
    Haftada 2 gün 30 dakika ile sınırlı banyonuz olacak. Bu süreyi zamanla genişleyebilir ve olur olmadık zamanlarda da gidebilirsiniz.
    Başınıza bir çavuş verecekler ve onlardan habersiz hiç bir yere gitmeyin diyecekler ki siz de ole yapın. Zira başlangıçta ne zaman nerede toplanacağınızı bilmediğinizden biriniz kaybolduğunda hepiniz eziyet çekersiniz.
    Sesinde sorun olanlar varsa ses açma egzersizleri yapsınlar, bağırmayanı bağırtırlar.
    Acemilikte biraz sıkıntı çekebilirsiniz zira sizi pek boş bırakmayacaklar ve hiç haketmediğiniz şekilde davranılacak ama bunları kişisel algılamayın bize de aynısını yaptılar. Ama kısa süre sonra hepsini unutursunuz.
    Girişte akşam saat 4 gibi gelirseniz yığılma olduğu için sizi aramayabilirler.
    Geldiğiniz gün veya ilerleyen 2-3 gün içinde kıyafetleriniz verilecek, botlarınızı bağlayacaksınız.
    Gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Bakın bana 54 gün kalmış ama daha dün gibi hatırlıyorum.
    Şimdilik benden bu kadar sorularınız olursa ve ben çarşıya çıkabilirsem cevaplarım.
    kalın sağlıcakla.

* Siz geldikten sonra çıkacak tertibin bileti oluyorsunuz. Sizin memleketinizden daha önce gelmiş biri sizin geliş biletinizi alır sembolik olaraktan. gelince hepsini öğrenirsiniz.
    Türk öğün çalış güven,
    Ne mutlu türküm diyene diye bağıracaksınız eğitimler sırasında
    en çok ses çıkartan "üçyüz onbeş kısa dönem" olacaktır ama. Çavuşlarınızın aklına gelmezse siz önerin bunu.
    Kolaylıklar.

• serkan devrem sağol
  • Tertipler (mavidpu83) çavuş dan duş olayını öğrendim. Söyledigine göre orada hamam varmış yanınıza şort alınız..
    Ayrıca hiç kimse 5 ay psikolojisi ile gelmesin burada 1 gün 10 güne bedel diyor. Kafanızda nasılsa 5 ay diye değil zorlu bir mücadeleye
    hazırlıklı gelin diyor..
    Ayrıca bize soracaklarmış hırsızlığa karşı bot nöbeti tutmak istermisiniz diye ben kendi adıma seve seve tutarım valla.
    Yemekler orta halli.
    Rütbelilerden kısa dönemlere küfür felan olmaz dedi.
    Acemiliğin en güzel zaman olduğunu ve isyan etmememizi söylüyor
    Traş olup öyle gelmemizi öneriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartern -- 11 Aralık 2008; 22:03:56 >
  • kzı arkadasımın oldugu memleket uzunkopru, şöparların her kose bası tekelin genis insanların ve cok pis bi havasının oldugu memleket.cok istemistim orda askerlik yapmak ama kutahyada havacı olmak kısmetmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smyrna17 -- 11 Aralık 2008; 20:10:52 >
  • arkadaşlar ben uzunköprülüyüm ve iskenderuna bahriyeli olarak gidiyorum . uzunköprü kışın ayazıyla meşhur yazın sivrisineği ve ergenenin kokusuyla 40 bin nüfüslu istanbula otobüsle 3 buçuk saat uzaklıkta daha önce arkadaslar yazmıs sürgün yeri diye doğru söylemişler yunanistan sınırına 10 km belki daha yakın .ama gercekten çok soğuk oluyor sıkı giyinin burada. otogardan askeri birlik 1 bucuk 2 km taksiyle giderseniz sakın ola 7 bucuk milyondan fazla vermein 5 ede kurtarabilirsiniz. daha önce arkadaslar birseyler yazmış yazdıkları doğrudur
  • Arkadaşlar hiç iyi bişi yokmu bu yerde bende mersinde geliyorum pazar günü akşam 5 gibi orda olacam 5 ten sonra girebiliyormuyuz geç kalabilirim ne getirmemiz lazım kısa bi liste verebilirmisiniz gerekli şeyler satılıyormu orda benim adım Erdem sağdıç tertiplerle görüşelim erdemsagdic34@hotmail.com msn adresim
  • sarikanaryam
    aureus
    mace
    cuzunyol
    reis061
    m_erdogan00
    ismilazımdiil
    kartern
    bunasıis
    erdemsagdic3

11 vatan fedaisi olduk devam
  • tertipler bende cem çavuşumla konuştum

1- Telefon,mp3,simkart getirmeyin

2- dağıtım olmayacak 323'ler (100) kişi orada kalmış

3-traş olup gelin 1-2 numara olmayın yasak

4-internet kafe, levazım, kantin var herşey satılıyo

5- 6- 6.30 yemek 9 yat veriliyo

6-bağırmaya hazır olun tekmil anlamında

bilgiler için sağol cem çavuşum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.