Şimdi Ara

Edirne Segedin Antlaşmasının imzalandığı dönem hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Neden bu kadar ihtilaflı bir dönem savaşları bile kimin kazandığı belli değil öncesinde kimi kaynaklar Macar zaferi kimi kaynaklar Osmanlı zaferi diyor örnek İzladi Muharebesi mesela.

• Hocam Napoleon Savaşları'na kadar dünyadaki tüm muharebeler daha büyük ve uzun bir sefer döneminin bir parçasıdır. Örneğin Viyana Bozgunu sonrasındaki Büyük Türk Savaşları veya bizdeki adıyla Osmanlı-Kutsal İttifak Savaşları 16 yıllık bir savaş dönemini kapsar. Bu süre içerisinde farklı muharebeler cereyan etmiştir. Aşağıdaki videoda bu savaşların bazıları görülebilir.

Edirne-Szeged Barışı da bir tür kısa dönemli statu quo, white peace, yani tarafların küçük süreli ateşkesi olarak değerlendirilebilir. Böyle bir barış yapıldığına göre demek ki taraflar pek fazla kazanım elde edememişler muharebelerde. Yenişememişler. Bunlara zafer demek doğru olmaz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nécromant -- 18 Mart 2017; 18:34:59 >

• Nécromant kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ederim.2. Murat dönemine bakarken denk gelmiştim de bu bölümle alakalı pek bir bilgi bulamadım o yüzden kafama takıldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.