Şimdi Ara

Edifier R2700 96W - Edifier R2700 128W (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
5.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun bir iki hafta sonra daha ayrıntılı bir izlenim bekleriz.

Cihancndn bu 2700 devamlı bulunmuyor nmalesef ,aralıkta gelmiş sonra stok tükenmiş ben ocak 15 ten 30'una kadar bakındım bulamadım başka model aldım , sanırım adetli gelmiyor üst modeller . Takibe almak gerekiyor görünüşe göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azmo

Hayırlı olsun bir iki hafta sonra daha ayrıntılı bir izlenim bekleriz.

Cihancndn bu 2700 devamlı bulunmuyor nmalesef ,aralıkta gelmiş sonra stok tükenmiş ben ocak 15 ten 30'una kadar bakındım bulamadım başka model aldım , sanırım adetli gelmiyor üst modeller . Takibe almak gerekiyor görünüşe göre.

Teşekkürler , şunuda eklemek isterim basslarda (benim için çok çok yeterli) biraz zayıf kalıyor ama harika bir müzik deneyimi sunuyor (tabi benim görüşüm kişiden kişiye değişir... )
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyanali51

quote:

Teşekkürler , şunuda eklemek isterim basslarda (benim için çok çok yeterli) biraz zayıf kalıyor ama harika bir müzik deneyimi sunuyor (tabi benim görüşüm kişiden kişiye değişir... )

Hayırlı olsun. Ben de tam R2600/2700 ya da R1900TII arasında kaldım, birini alma arifesindeyim.

Özellikle tiz ve mid için ilk izlenimlerin nedir? Zira akustik ağırlıklı dinliyorum ve en önemli şey mid ve high'ların çok temiz, berrak olması. Bu açıdan etkileyici mi? (iyi olduğu kesindir de..)

2600 olanı kalmış webdenal'da. Hoş ebat da çok büyük 1900'e göre, napcaz bilemedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyle007 -- 25 Şubat 2013; 18:58:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kyle007

quote:

Orijinalden alıntı: tyanali51

quote:

Hayırlı olsun. Ben de tam R2600/2700 ya da R1900TII arasında kaldım, birini alma arifesindeyim.

Özellikle tiz ve mid için ilk izlenimlerin nedir? Zira akustik ağırlıklı dinliyorum ve en önemli şey mid ve high'ların çok temiz, berrak olması. Bu açıdan etkileyici mi? (iyi olduğu kesindir de..)

2600 olanı kalmış webdenal'da. Hoş ebat da çok büyük 1900'e göre, napcaz bilemedim :)

Teşekkürler kardeşim high ve mid diyorsan bunu al derim kasa çok büyük baya ağır.. tüm enstrumanları ben r2700 ile duyabiliyorum birde geleceğe yönelik dijital ve analog girişleri olması çok iyi ... r2600 hiç bilmiyorum karşılaştırma yapamayacağım fakat ben eski 5+1 sistemime göre eşekten inip ata binmiş gibi oldum... Kamerayla çekmek isterdim fakat ses sistemi canlı dinlenmeden anlaşılmaz iyi olup olmadığı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyanali51 -- 25 Şubat 2013; 19:16:37 >

• Inceleme bekliyoruz, malum pek studio 7 kullanan yok. Ses kalitesi ve boyutlar merak ettiklerim arasında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman.by

Inceleme bekliyoruz, malum pek studio 7 kullanan yok. Ses kalitesi ve boyutlar merak ettiklerim arasında.

Yapmak isterim fakat nasıl yapacağımı bilmediğimden sıkıntı... cep telefonu , kamera, bilgisayar olsa kolayda buna hazırlamak nasıl olur bilmiyorum. boyutları ile ilgili foto ekliyorum.
  • Hiçbir yerde yok artık
  • R2800 çıkmış bu arada. Onu bekleyelim artık.
    http://edifier.com.ua/news.php?&task=showfull&id=427
  • Edifier r 2800

ÖZELLİKLERİ

• Optik, Koaksiyel, PC ve AUX giriş jakı
    • 8-inç süper bas hoparlör, neodim mıknatıslı 4-inç serednechastony hoparlör ve 19 mm tweeter
    Bas güçlendirme • Kalibreli refleks portu, frekans tepkisi doğrusal aralığı genişletmek ve bozulmasını azaltmak
    • Profesyonel 5-pin XLR topu tipi hoparlör bağlantı kablosu
    6 dB ve yüksek frekans + /-12dB bas - DSP teknolojisi + on / • Dijital ton kontrolü
    Vol • Kablosuz uzaktan kumanda + / Vol-/ input / Sessiz
    • Giriş seçimi, tiz, bas ve ses kontrolü etkin sütun tarafında bulunan
    Parazitik rezonansları azaltmak için •% 100 MDF ahşap dolaplar

ÖZELLİKLER
    Çıkış gücü: RMS 16W x 2 + 18W x 2 + 36W x 2
    THD + N:% 10
    Sinyal-gürültü oranı: ≥ 85dBA
    Frekans tepkisi: 42 Hz-20 kHz (+ /-6dB)
    Bozulma: ≤ 0,5%
    Giriş Duyarlılığı: 900 mV ± 50 mV
    Kanal ayırma: R / L: ≥ 50dB
    Ses Girişi:, koaksiyel, optik AUX, PC
    Ayarlamalar: yan panel kontrolleri: ses, bas, tiz, giriş seçimi,
    Kablosuz Uzaktan Kumanda
    Woofer: 8-inç manyetik kalkanlı, 6Ω,
    Orta: 4 inç, manyetik kalkanlı, 4Ω
    Tweeter: 19mm manyetik kalkanlı, 4Ω
    Boyutlar: aktif sütun: 258 mm x 463mm x 320mm (W)

ses çıkış gücü 140 watt olmuş
    frekans tepkisi iyileştirilmiş biraz 50hz den 42 hz olmuş bassları biraz daha iyi olsa gerek zira wooferlar 6.5 inç yerine 8 inç
    tweeter ise biraz daha zayıf gibi sanki 2700 e kıyasla tasarımı zaten iyiydi 2700 ün değiştirmemişler iyi olmuş..
    boyutları daha büyük r2700 den
    uzaktan kumandadan bass ve tiz ayarı değiştirme özelliğide eklenmiş..

ses konusunda ciddi bir artış olacağını sanmıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magrofon -- 15 Mart 2013; 8:00:05 >

• Selamlar,

Studio 7 (2700) alalı 2 gün oldu. Setin tam olarak pişmesini (açılmasını) bekliyorum. Hi-fi cılar bu terimin ne olduğunu bilirler. Bu halde bile ses kalitesi mükemmel. Piştikten sonra nasıl olur acaba? TRT stüdyolarında kayıt ve konser dinlemiş biri olarak diyebilirim ki, bu set fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

Ben webdenal'dan aldım. En uygun fiyat orada. Kargo 2 günde geldi. (Ankara içi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinguven

Selamlar,

Studio 7 (2700) alalı 2 gün oldu. Setin tam olarak pişmesini (açılmasını) bekliyorum. Hi-fi cılar bu terimin ne olduğunu bilirler. Bu halde bile ses kalitesi mükemmel. Piştikten sonra nasıl olur acaba? TRT stüdyolarında kayıt ve konser dinlemiş biri olarak diyebilirim ki, bu set fiyatını sonuna kadar hak ediyor.

Ben webdenal'dan aldım. En uygun fiyat orada. Kargo 2 günde geldi. (Ankara içi)

Hocam güzel bir inceleme bekliyoruz o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam

Sistem henüz çok yeni. Ses henüz oturmadı. Ama şu anda bile TRT stüdyosunda dinlediğime çok yakın ses alabiliyorum. Sesi bana göre yumuşak.
    Sistem aktif. 3 sürücü için 3 ayrı amfi sağ kolon içinde. Optik ve koaksiyel dijital giriş, çift RCA analog giriş mevcut. Uzaktan kumanda ile giriş seçiliyor.
    Her bir kolon yaklaşık 9 kg. Sağ kolondan çıkan 5 uçlu sabit kablo sol kolona soketle bağlanıyor.
    Çok yüksek ses ve yoğun bas bekleyenler bu sistemi beğenmezler. Çünki sistem yakın dinleme ve gerçek ses için tasarlanmış. Yani kayıtta ne varsa onu veriyor, kendi yorumunu katmıyor. 15-20 metrekare için ideal. Ses en güzel sistemin 1,5-2 metre önünde alınıyor.
    Sistem oturdukça ve kullandıkça yeni yorumlar yazabilirim.
  •  Edifier R2700 96W - Edifier R2700 128W
     Edifier R2700 96W - Edifier R2700 128W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kul Ahmet -- 28 Mayıs 2013; 17:05:48 >

• Merhaba arkadaşlar.. ersinguven hocam hayırlı olsun ürününüz bende Edifier R2700(Studio 7) webdenaldan aldım ayın 24 ünde verdim siparişi 29 unda geldi ancak.. bende sistem hakkındaki yorumumu yazayım daha bobinleri bile kurumadı hoparlörlerin, dediğiniz gibi açıldıkça biraz daha ses iyileşir.. ama 2 günde yaklaşık 10 saat kullanımdaki görüşlerimi altta aktardım...

sistem beklediğimden iyi çıktı.. bass lar çok alt frekanslara inemiyor bunun biraz eksikliğini hissettim.. ama basslar 40-100 hz aralığında çok iyi daha düşük hertz lerdeki ses frekanslarınıda veriyor ama ses şiddeti çok düşük kalıyor o seslerde bundan dolayı etkili olamıyor... 2.1 sistemlerin çoğundan iyi bass olarak tizz ve midleri saymıyorum bile.... stereo sistem olması sebebiyle müziklerde çok çok iyi 2.1 sistemlere göre.. sistemin belli bir ses rengi yok.. aldığı frekans nasılsa direkt aktarıyor kulaklara... bazı şarkıların kendi renginden dolayı çok canlı sesler çıkıyor bazılarında biraz daha sönük kalıyor.. ayrıca diğer edifier'lardaki ses dengesi bunda da mevcut ne tizzler önden gidiyor ne basslar.. ama midler biraz sönük kalmış gibi özellikle bass ve tizz in şiddetini arttırınca yandaki potlardan midler iyice basık kalıyor.. cihazın ses genişliği iyi her türlü sesi duyabiliyorsunuz(sony mdr-ex300 kulaklığımda duyduğum her sesi, alt frekans basslar hariç onlar biraz sönük kalıyor).. sony kulaklığım kadar olmasada ses kalitesi ve zenginliği açısından yüzümde gülümseme bıraktı.. piyasadaki çoğu kulaklıktan daha hoşnut edici sesi var müzik dinlerken zevk veriyor... cihazı optikten ve analogdan bağladım optikte daha iyi ses veriyor.. ayrıca max 24 bit 96000hz dijital sesi işleyebiliyor.. dipses hiç duyamadım kulağımı hoparlöre dayadığım halde, şaşırdım buna biraz. oysa aynı çıkış entegrelerine sahip samsung ht-c350 yede optikten bağladığımda müziği durdurunca hışırtı kulaklarımı tırmalıyordu.. media playerda srs wow efektinde truebass ı biraz daha arttırınca bir nebzede olsa alt frekansların bulunduğu şarkılarda basslar belirginleşip güzelleşiyor.. genel olarak müzik dinleyen çok aşırı beklentisi olmayan herkese tavsiye ederim...

fimlerde sese biraz abandığımızda filmdeki ses efektleri felan gerçekten güzel çıkıyor.. çevresel ses yok ama stereoda ancak bu kadar olur.. film performansı kendi sınıfında iyi 2 film izledim 2 sindede çok beğendim performansını, yarı seste izledim filmleri..

oyun performansıda fena değil.. metro last light oynadım sıktığım mermiler sanki evin duvarlarına çarpıyordu birde araba yarış oyununda deneyeceğim nasıl olduğunu editlerim..

genel olarak müzik, oyun, film gereksinimlerini karşılayan bir cihaz verdiğiniz parayı hak ediyor.. 2.1 sistemlere para verene kadar bu sistem alınabilir.. tabi bütçeniz varsa ayrı anfili hoparlörlü hifi sistemlere geçersiniz ama bu bütçelerde tatmin eden bir cihaz..

• Eskiden hep Edifier kullandim. R1900t2 ve T3. Artik Audioengine a5'teyim.

Acaba kiyaslayabilen oldu mu bununla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mair -- 30 Mayıs 2013; 13:55:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Eskiden hep Edifier kullandim. R1900t2 ve T3. Artik Audioengine a5'teyim.

Acaba kiyaslayabilen oldu mu bununla?

İkisini kullandım. Audioengine a5 çok daha müzikal bir hoparlör. a5 yerine edifier r2700 almak , attan inip eşeğe binmek gibi olur. Edifier r 2700 iki iyi yönü var; 1-kumandası olması 2-baslar . A5 in malzeme kalitesi ve işçiliği r2700den çok daha iyi ,onun dışında orta ve üst frekanslarda r2700, a5 in yanından bile geçemez ve bence en önemlisi a5 te sesler açık, edifierde sesler kapalı. Bu olayı şöyle anlatayım; Bir resme şeffaf bir naylon arkasından baktığınızda resmin genel olarak görürsünüz ama bir bulanıklılık vardır, işte edifierin sesi aynen öyle geldi bana, ayrıntıdan yoksun. edifier r 2700 aldığımın 2. gün satmaya karar verdim. A5 bilgisayarın demirbaşı oldu. Bu arada t3 ü de kullandım o bile edifierden daha müzikaldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallanansandalye -- 31 Mayıs 2013; 20:53:31 >

• arkadaşlar hoparlörüm(r2700) yavaş yavaş açılmaya başladı.. foobar2000 + asio sürücüyle optikten dinlemeye başladım gerçekten seste fark edilir güzelleşme oldu(tizler ve midler ancak ortaya çıktı) daha temiz çıkıyor ses kafa yormuyor.. r2700 kullananlara tavsiye ederim.

@sallanansandalye
    hocam aklıma soktun a5 i dinlemem lazım kesin dediğiniz kadar fark varsa gerçekten çok enteresan bir ses çıkıyor.. hala elinizdemi r2700 bir deneme fırsatınız varsa foobar2000 + asio ikilisi ve mümkünse flac larla denermisiniz ikisinide merak ettim nasıl ses verecekler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

arkadaşlar hoparlörüm(r2700) yavaş yavaş açılmaya başladı.. foobar2000 + asio sürücüyle optikten dinlemeye başladım gerçekten seste fark edilir güzelleşme oldu(tizler ve midler ancak ortaya çıktı) daha temiz çıkıyor ses kafa yormuyor.. r2700 kullananlara tavsiye ederim.

@sallanansandalye
    hocam aklıma soktun a5 i dinlemem lazım kesin dediğiniz kadar fark varsa gerçekten çok enteresan bir ses çıkıyor.. hala elinizdemi r2700 bir deneme fırsatınız varsa foobar2000 + asio ikilisi ve mümkünse flac larla denermisiniz ikisinide merak ettim nasıl ses verecekler..

R2700 ün optik girişi analog girişe göre daha iyi ses verdiği kesin. Bunu ben de rahatça söyleyebilirim. Bir de daha iyi bir ses sistemi dinlemeden ,elinizdeki sistemin eksiklerini bulmanız imkansız.Kulak iyi sese alıştı mı kötüsünü hemen ayırt ediyor. Dediğiniz varyasyonu denedim. Elimdeki dac ortalama bir cihaz. Analog giriş için onu denedim.Geniş bir flac arşivim var. Dediğim gibi ikinci gün ilan verdim, şükür çok az bir zararla elden çıkarttım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallanansandalye -- 31 Mayıs 2013; 22:47:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sallanansandalye

R2700 ün optik girişi analog girişe göre daha iyi ses verdiği kesin. Bunu ben de rahatça söyleyebilirim. Bir de daha iyi bir ses sistemi dinlemeden ,elinizdeki sistemin eksiklerini bulmanız imkansız.Kulak iyi sese alıştı mı kötüsünü hemen ayırt ediyor. Dediğiniz varyasyonu denedim. Elimdeki dac ortalama bir cihaz. Analog giriş için onu denedim.Geniş bir flac arşivim var. Dediğim gibi ikinci gün ilan verdim, şükür çok az bir zararla elden çıkarttım.

bu işlerin sonu yok dinledikçe daha üstünü istiyoruz.. artık multimedia hoparlörler zaten sokmam evede bu edifier i bir vakit dinledikten sonra daha üst birşeye çıkacağım sanırım dediğiniz gibi daha iyi sistemler dinledikten sonra eldekinden zevk alamıyoruz.. 10 yıldan fazladır.. onlarca farklı model; kulaklık, ses sistemleri kullandım - dinledim.. en son sony kulaklıktan sonra evdeki ses sistemlerimi sattım :) şimdi r2700.. buda gidici yani

• quote:

Orijinalden alıntı: sallanansandalye

quote:

Orijinalden alıntı: Elektrox

arkadaşlar hoparlörüm(r2700) yavaş yavaş açılmaya başladı.. foobar2000 + asio sürücüyle optikten dinlemeye başladım gerçekten seste fark edilir güzelleşme oldu(tizler ve midler ancak ortaya çıktı) daha temiz çıkıyor ses kafa yormuyor.. r2700 kullananlara tavsiye ederim.

@sallanansandalye

Alıntıları Göster
    quote:

Selam,

Bildiğim kadarıyla hoparlörler yaklaşık 100 saat çalışmadan sonra sesleri oturarak tam performansına ulaşırlar. Ben 2700 seti alalı 10 gün oldu. Hem dijital uydu alıcıya hem de bilgisayarıma bağlı. Günde ortalama 5 saat aktif olarak kullanıyorum. Daha net ses vermeye başladı.
    Daha önce almış olduğum Philips she-6000 kulaklık da ilk aldığımda boğuk bir ses veriyordu. Yaklaşık 100 saat kullanım sonunda temiz ve net ses vermeye başladı. Bence hoparlör tam olarak açılmadan (pişmeden) performansını anlamak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kul Ahmet -- 4 Haziran 2013; 15:57:06 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.