Şimdi Ara

EDIFIER R1900TIII 1+1 60W RMS Stüdyo Monitör İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
2
Favori
21.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

maalesef ses kartım yok laptopun onboardı var ordan dinleyeceğim,kulaklıkta aldğım için ses kartı alamam ilerde alabilirim ama bu arada kargoyu beklıyorum sabırsızlıkla, teslimatta şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fosther -- 3 Mart 2011; 12:01:36 >
  • Güzel inceleme bugün bostancı vatanda inceledim ürünü gayet kaliteli.
  • ürün elime geçti hocam dediğin kadar varmış özellikle basslarına bayıldım tam istediğim gibi tok vuruyor bu arada eksen bilgisayardan 285 tl ye aldım,iyi seçim yaptık
  • Büyük resimlere bakamıyoruz bir imageshack'e login olsanız da baksak
  • bu sistem ciddi bir bas vuruyor bence çok temiz çalıyor mesela yanından uzaklaş 5-6 metre baslar inanılmaz yumuşak geliyor kulağa sub olmadığı halde sanırsın logitech z2300 subwofer gibi solo 7 vardı bende onda zerre bas yok bu onun üçte birinde ama gerçekten iyi bas vuruyor bu club hoparlorü gibi çalıyor evde odanın 2 köşesine koyup bunları iyi akustik oluşur eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: LANVİN1

bu sistem ciddi bir bas vuruyor bence çok temiz çalıyor mesela yanından uzaklaş 5-6 metre baslar inanılmaz yumuşak geliyor kulağa sub olmadığı halde sanırsın logitech z2300 subwofer gibi solo 7 vardı bende onda zerre bas yok bu onun üçte birinde ama gerçekten iyi bas vuruyor bu club hoparlorü gibi çalıyor evde odanın 2 köşesine koyup bunları iyi akustik oluşur eminim

o iş öyle değil işte bunlar yakın dinleme hoparlörüdür ve bu yüzden de masası başında müzik ile uğraşanlar veya yine desktop sistemlerinde ekranın 2 yanına koyup karşısında oturanlar için idealdir. Çünkü en iyi sesi böyle verir. Hatta böyle tür bir hoparlör aldığında kullanma kılavuzunda da ne açılarla hoparlörlerin birbirine bakacağı ve ne kadar uzaklıkta oturulursa en ideal ses alınacağı belirtilir. Hatta duvara bile yapıştırılmamalıdır. Arkasında duvar ile belli (mesela 1 karış gibi) bir mesafe bırakılmalıdır. Sizin uzaktan iyi bas veriyor dediğiniz tamamen odadaki akustikle alakalı bir durum, yani sesin duvardan geri dönmesi, aslında bir nevi uğuldama gibi bir bastır ve hoparlörden uzaklaştığınız için akustiğin dağılarak size ulaşmasıdır. Neticede bu, elde edilmek istenmeyen bir sestir aslında. Bilmem anlatabildim mi

• Arkadaşlar bende bu ürün ve M-Audio AV-40 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim. Yaklaşık 100 tl daha pahalı m-audio
  • quote:

Orijinalden alıntı: homebird

Arkadaşlar bende bu ürün ve M-Audio AV-40 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim. Yaklaşık 100 tl daha pahalı m-audio

Eğer müzik dinlemek istıyorsan bu sistemi al hocam ben çok memnunum tesadüf incelemeden gördümde aldım.

ama müzikle uğrasıyorum diyorsan m audio al flat sese sahiptdir onlar
  • EDIFIER R1900TIII üzerinde hangi kontrol üniteleri var ve yeri nerede ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 10 Nisan 2011; 2:53:29 >
  • üstte volüme ayarı onun çok az altındaki ise bass ayarı var ve arkasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fosther -- 11 Nisan 2011; 3:54:03 >
  • Merhaba. Bu monitörlerin sesini gerçekten çok merak ediyorum. Bende de Edifier S730 var. Bangır bangır çalıyor işte. Geçenlerde ebay den aşağıdaki ürünü sipariş ettim. Geldiğinde buluşup sizin cihazda test etsek süper olur aslında.

http://cgi.ebay.com/Audinst-HUD-mx1-Hi-Fi-USB-Audio-DAC-/180650811300
  • Az önce sipariş verdim umarım pişman olmam
  • quote:

Az önce sipariş verdim umarım pişman olmam

Hayırlı olsun hocam,kesinlikle pişman olmazsınız
  • quote:

Cihazınız hayırlı olsun. Bende de daha yeni edifier s730 aldım ama bunların sesini de çok merak ediyorum gerçekten. Bir de gaza gelip Audinst dac sipariş ettik yanına. Bekliyorum gelecek diye. Bilhassa sizin bu sistem, aldığım dac ile nasıl uyum sağlar ve performansta nasıl bir artış olur, bende büyük bir merak konusudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metomurti

quote:

Cihazınız hayırlı olsun. Bende de daha yeni edifier s730 aldım ama bunların sesini de çok merak ediyorum gerçekten. Bir de gaza gelip Audinst dac sipariş ettik yanına. Bekliyorum gelecek diye. Bilhassa sizin bu sistem, aldığım dac ile nasıl uyum sağlar ve performansta nasıl bir artış olur, bende büyük bir merak konusudur.

Hocam tahminen s730 un bassızı diyebilirim s730 u dinlemedim ama tahmin edıyorum r1900 e sub dahil değil çünkü

• quote:

quote:

Birde "CREATIVE SB DIGITAL MUSIC PREMIUM HD" ses kartı siparişi verdim inşallah iyi bir ikili oluştururlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fosther

quote:

quote:

Hocam tahminen s730 un bassızı diyebilirim s730 u dinlemedim ama tahmin edıyorum r1900 e sub dahil değil çünkü

Yabancı forumlarda 1900 ün müzik, s730 un film ve oyunlarda bir parça öne çıktığı söyleniyor.

Ne kadar doğru ve objektiftir bilemem.

• quote:

quote:

quote:

Birde "CREATIVE SB DIGITAL MUSIC PREMIUM HD" ses kartı siparişi verdim inşallah iyi bir ikili oluştururlar.

Keşke benim aldığım DAC tan ya da farklı bir markanın daha ucuz bir modeli var. Ondan alsaydınız. Creative ler bunların yanında çok basit kalıyor.

Benim aldığım ürün aşağıdaki:

http://cgi.ebay.com/Audinst-HUD-mx1-Hi-Fi-USB-Audio-DAC-/180650811300?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a0fa09fa4

Bir de daha ucuzu var:

http://cgi.ebay.com/AUDIOTRAK-Prodigy-CUBE-External-USB-Sound-Card-/120712156608?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c1b0155c0

Yukarıdaki iki ürün de bu işlerde oldukça iyidir. Çok profesyönel devre elemanları vardır içlerinde. Zaten ilanlarındaki açıklamalarını görmüşsünüzdür.

İşinize karışmak gibi olmasın ama bence Creative'i geldiği gibi iade edin. Bunlardan kesenize uygun olanından çakın bir tane.

Creative X-FI ile ikinci modelin kıyaslamasını aşağıda bir arkadaş yapıvermiş:

http://forum.donanimhaber.com/m_47399779/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Şimdi sizin alet tamamen müzik dinlemeye yönelik olduğu için, bu DAC larla bence çok daha fazla verim alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metomurti -- 19 Nisan 2011; 20:43:07 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Keşke benim aldığım DAC tan ya da farklı bir markanın daha ucuz bir modeli var. Ondan alsaydınız. Creative ler bunların yanında çok basit kalıyor.

Benim aldığım ürün aşağıdaki:

http://cgi.ebay.com/Audinst-HUD-mx1-Hi-Fi-USB-Audio-DAC-/180650811300?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a0fa09fa4

Bir de daha ucuzu var:

http://cgi.ebay.com/AUDIOTRAK-Prodigy-CUBE-External-USB-Sound-Card-/120712156608?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c1b0155c0

Yukarıdaki iki ürün de bu işlerde oldukça iyidir. Çok profesyönel devre elemanları vardır içlerinde. Zaten ilanlarındaki açıklamalarını görmüşsünüzdür.

İşinize karışmak gibi olmasın ama bence Creative'i geldiği gibi iade edin. Bunlardan kesenize uygun olanından çakın bir tane.

Creative X-FI ile ikinci modelin kıyaslamasını aşağıda bir arkadaş yapıvermiş:

http://forum.donanimhaber.com/m_47399779/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Şimdi sizin alet tamamen müzik dinlemeye yönelik olduğu için, bu DAC larla bence çok daha fazla verim alırsınız.

Film ve oyunlarda 5+1 desteğine ihtiyaç duymasam söylediğinizi yapardım açıkçası. Ancak 2. bir ses kartı almaya sıcak bakmıyorum.

Hem cerative nin yeni çıkarttığı bu ses kartı müzik dinleyicilerine yönelik bir ürün. İncelemelerde olumlu yorumlar almış. Eski kartlarla fark oluşturacağına inanıyorum.

• Bu cihazların optic çıkışı AC3/DTS olarak 5.1 çıkış veriyor zaten. Diğer line out larda kalitelibir şekilde stereo müzik dinlemek için. Sizin hoparlörlerde optik giriş yoksa işinizi görmeyebilir tabii.

Bu arada benim Audinst HUD-MX1 bugün geldi. Henüz Edifier S730 a bağlayamadım ama kulaklıkla dinleme şansım oldu. Ses kalitesi gerçekten muazzammış. Alet konuşturuyor valla.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.