Şimdi Ara

EDIFIER R1900TIII 1+1 60W RMS Stüdyo Monitör İncelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
2
Favori
21.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bakalım inşallah yumuşar yoksa ayrıyetten birde sub almak gerekekicek sanırım
  • edifierlerin yanında cüzdanı çok yormayacak ve mönitörlerle de uyumsağlıyabilecek bir aktif sub önerisi olan varmı ?? ben SONY SA-W2500 modelini araştırdım fakat doyurucu birşeyler bulamadım bu sub hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı acaba ??
  • edifier piyasaya yeni girmesine rağmen creative,logitech gibi firmalara kafa tutmaya başladı.f/p olarak çok kaliteli ürünleri var.bende geçen hafta 2.1 x600 modelini 70 liraya aldım.çok memnunum.basları ve tizleri gerçekten mükemmel temizlikte..önce mediamarkta denemiştim.orada ki microlab,creative 2.1 lerle karşılaştırma yaparak aldım.son seste bile en ufak bir cızırtı,ses bozulması yok.alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih -- 17 Mayıs 2011; 18:34:00 >
  • Çünkü bu sitenin adını duyan radyosu bozulsa "aa burdaki adamlar elektrnikten anlıyor!!" deyip hemen yeni bir başlık açıyor.
  • şu aralar media markt lerde yoğun olarak gördüğüm cihaz edifier x600 neden bu tutulduğunu merak ettim ve test ettim gerçek sub ve uydular yazdığı değerlerin
    fazlasıyla hakkını veriyor %95 e kadar sesi bozmuyor kesinlikle öneriririm x600
  • şu an s530 2+1 optikli cihazlar girdi billiginiz olsun
  • arkadaşlar bu hoparlörleri aldıktan sonra anladınmki bende bir "basshead" olmuşum (bütün suç cowon d2 ve creative ep630 ikilisinde ) bu hoparlörleri alırken bas konusunda çok fazla bir beklentim yoktu ama kullandıkça anladımki gerek mp3 playerımda dinlediğim müzik tınısına alışmamdan gerekse dinlediğim müzik tarzındaki bas frekanslarının yoğunluğundan dolayı aktif bir sub almaya karar verdim ama bu konu hakkında oldukça tecrübesizim sizden istediğim cebi fazla yormayacak fakat bas konusunda ise tatminkar deneyimler yaşatacak bir aktif sub önerisi kafamda belli bie fiyat yok 150 tl lik bir üründe alabilirim eğer hakkını vereceğine inanırsam çok daha fazlasını de gözden çıkarabilirim ha birde en önemli noktalardan biride elimdeki edifierlerle uyumlu çalışabilmeleri yani edifierlerin yanında zayıf kalmamaları yada çok baskın olup edifierleri susturmamaları oldukça önemli 100-150 wattlık bir sub sanırım bu monitörler için yeterli gelir.. nette biraz gezindiğimde SONY SA-W2500 e rastladım ama tatmin edici bir yorum bulamadım arkadaşlar bu konudaki her türlü yorum ve önerilerinizi sabırsızlıkla beklemekteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: fullthrootle

arkadaşlar bu hoparlörleri aldıktan sonra anladınmki bende bir "basshead" olmuşum (bütün suç cowon d2 ve creative ep630 ikilisinde ) bu hoparlörleri alırken bas konusunda çok fazla bir beklentim yoktu ama kullandıkça anladımki gerek mp3 playerımda dinlediğim müzik tınısına alışmamdan gerekse dinlediğim müzik tarzındaki bas frekanslarının yoğunluğundan dolayı aktif bir sub almaya karar verdim ama bu konu hakkında oldukça tecrübesizim sizden istediğim cebi fazla yormayacak fakat bas konusunda ise tatminkar deneyimler yaşatacak bir aktif sub önerisi kafamda belli bie fiyat yok 150 tl lik bir üründe alabilirim eğer hakkını vereceğine inanırsam çok daha fazlasını de gözden çıkarabilirim ha birde en önemli noktalardan biride elimdeki edifierlerle uyumlu çalışabilmeleri yani edifierlerin yanında zayıf kalmamaları yada çok baskın olup edifierleri susturmamaları oldukça önemli 100-150 wattlık bir sub sanırım bu monitörler için yeterli gelir.. nette biraz gezindiğimde SONY SA-W2500 e rastladım ama tatmin edici bir yorum bulamadım arkadaşlar bu konudaki her türlü yorum ve önerilerinizi sabırsızlıkla beklemekteyim

Hem bassları sert demişsiniz hemde subwoofer istemişsiniz.Neyse ben anladım sizi hocambence sony uygundur bulabilirseniz z2300 subwooferı da olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: fosther

quote:

arkadaşlar bu hoparlörleri aldıktan sonra anladınmki bende bir "basshead" olmuşum (bütün suç cowon d2 ve creative ep630 ikilisinde ) bu hoparlörleri alırken bas konusunda çok fazla bir beklentim yoktu ama kullandıkça anladımki gerek mp3 playerımda dinlediğim müzik tınısına alışmamdan gerekse dinlediğim müzik tarzındaki bas frekanslarının yoğunluğundan dolayı aktif bir sub almaya karar verdim ama bu konu hakkında oldukça tecrübesizim sizden istediğim cebi fazla yormayacak fakat bas konusunda ise tatminkar deneyimler yaşatacak bir aktif sub önerisi kafamda belli bie fiyat yok 150 tl lik bir üründe alabilirim eğer hakkını vereceğine inanırsam çok daha fazlasını de gözden çıkarabilirim ha birde en önemli noktalardan biride elimdeki edifierlerle uyumlu çalışabilmeleri yani edifierlerin yanında zayıf kalmamaları yada çok baskın olup edifierleri susturmamaları oldukça önemli 100-150 wattlık bir sub sanırım bu monitörler için yeterli gelir.. nette biraz gezindiğimde SONY SA-W2500 e rastladım ama tatmin edici bir yorum bulamadım arkadaşlar bu konudaki her türlü yorum ve önerilerinizi sabırsızlıkla beklemekteyim

Hem bassları sert demişsiniz hemde subwoofer istemişsiniz.Neyse ben anladım sizi hocambence sony uygundur bulabilirseniz z2300 subwooferı da olur.

ustam subwooferın görevi derin ve yumuşak bas vermesi değilmidir ??

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fosther

quote:

ustam subwooferın görevi derin ve yumuşak bas vermesi değilmidir ??

Açık konuşmak gerekirse subwoferlar uğultu gibi hocam(benim düşüncem).Monitörleri bence subsuz kullanın ben vestelin subwooferını bağladğmda sanki sesi azaldı gibi bunu da belirtmek isterım

• Edifier'i marka olarak kafanızda Microlab'tan farklı bir yere koymayın arkadaşlar..Edifier multimedia tarafında bir bose veya bir harman kardon,altec lansing veya jbl kesinlikle olamaz..

Geçen gün apple storeda i-pod ve i-phonelar için özel üretilmiş olan JBL RADIAL dinledikten sonra (i pod için tasarlanmış bir dock station toplamda 60 watt r.m.s içindeki subwoofer sadece 3" büyüklüğünde) üzerimdeki şaşkınlığı atamadan Teknosaya uğradım z-5500'ü bağlamışlar bir pc'ye kendi kendine çalıyordu...Şöyle söyliyim size z-5500 den çıkan ses bence ses değil sadece ve sadece saçma sapan boğuk bir gürültü daha önce de hep aynı kanaatteydim ve bu sistemi alıp yere göğe sığdıramayanlara bir jbl radial, bir harman kardon play go veya bir harman kardon soundsticks dinlemelerini öneriyorum o zaman ne demek istediğimi anlayacaklar..Bu saydığım cihazlardan çıkan seslerden sonra Z-5500 o heybetinden kesinlikle utanılacak performans gösteriyor...Kaliteli sistem ve kalitesli ses kavramını büyük çaplı wooferlar,çok yüksek r.m.s değerleri,15-20 kg ağırlığında masamsı subwooferlar zannedenlere duyurulur..

• @full throthle;

Subwooferların görevini üzerindeki ayarlarla veya bağlı bulundukları kaynak üzerinden siz de ayarlayabilirsiniz..Bass frenkasını veya şiddetini ayarlayabilirsiniz..Phase ayarı yapabilirsiniz..Vs..vs..Subwooferın görevi sadece yumuşak bass vermek değildir..Yeri gelir sert vermesi gerekir verebildiği kadar verir, yumuşak vermesi gerektiği zaman da yine aynı nisbette sürücünün körükleriyle ve çapıyla, amfinin gücüyle-frekans aralığıyla,sub kutusunun şekliyle tasarımıyla doğru orantılı olarak verebildiği kadarını verir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Edifier'i marka olarak kafanızda Microlab'tan farklı bir yere koymayın arkadaşlar..Edifier multimedia tarafında bir bose veya bir harman kardon,altec lansing veya jbl kesinlikle olamaz..

Geçen gün apple storeda i-pod ve i-phonelar için özel üretilmiş olan JBL RADIAL dinledikten sonra (i pod için tasarlanmış bir dock station toplamda 60 watt r.m.s içindeki subwoofer sadece 3" büyüklüğünde) üzerimdeki şaşkınlığı atamadan Teknosaya uğradım z-5500'ü bağlamışlar bir pc'ye kendi kendine çalıyordu...Şöyle söyliyim size z-5500 den çıkan ses bence ses değil sadece ve sadece saçma sapan boğuk bir gürültü daha önce de hep aynı kanaatteydim ve bu sistemi alıp yere göğe sığdıramayanlara bir jbl radial, bir harman kardon play go veya bir harman kardon soundsticks dinlemelerini öneriyorum o zaman ne demek istediğimi anlayacaklar..Bu saydığım cihazlardan çıkan seslerden sonra Z-5500 o heybetinden kesinlikle utanılacak performans gösteriyor...Kaliteli sistem ve kalitesli ses kavramını büyük çaplı wooferlar,çok yüksek r.m.s değerleri,15-20 kg ağırlığında masamsı subwooferlar zannedenlere duyurulur..

Dinlemeden konuşmayın bence hocam.Bende sizin gibi düşünuyordum ama microlab ile alakası yok edifierın.tabikide bir harman kardon değil ama.İlk önce dinleyın eminim sizde beğeneceksiniz.Sesi tertemiz diyebilirim.Ve hala bu fiyata aldığıma inanamıyorum.Bass kamburu falan yok sistemde neyse onu veriyor..trance da basslar öne çıkarken.Bir azam ali dinlerken tizler ve midler öne çıkıyor.Beni fazlasıyla tatmın etti.Vatanda dinleyın derim eğer ellerinde var iseözellikle flac kayıtlar da çok çok iyi.

• quote:

Edifier'i marka olarak kafanızda Microlab'tan farklı bir yere koymayın arkadaşlar..Edifier multimedia tarafında bir bose veya bir harman kardon,altec lansing veya jbl kesinlikle olamaz..

+1 hatta en azından microlabın bazı modellerinin ses karakteri şeker gibi,

• Anlıyorum sizleri fakat arada sırada vatan bilgisayarın önünden geçerken vatana uğrar gezerim,bakarım sağa sola bir kaç ay önce edifierleri de gördüm bir kaçını da dinledim..Bu iş yoruma açıktır Edifier'in dinlediğim o s550 + s3300 + s750 + 5000pro vs..dinledim fakat benim kulağıma hitap etmedi ama sizinkine ise etmiş olabilir..Bu modeli dinlemedim dinlemek lazım yine de bu marka için ilk söylediğim şekilde düşünüyorum.. Saygılar..
  • MERHABA ARKADAŞLAR EDİFİER'İN R1900TIII MODELİ GERÇEKTEN BAŞARILI BİR MODEL 1+1 OLMASINA RAĞMEN BASLAR VE TİZLER ÇOK BAŞARILI. TOPLAMDA 60W OLMASINA RAĞMEN MICROLAB SOLO 7C DEN GÜZEL SES VERDİĞİNİN KANAATİNDEYİM. AYRICA ARKADAŞIM BASLARIN TAHTA GİBİ OLDUĞUNDAN ŞİKAYETCİ GALİBA. CİHAZIN HOPARLÖRÜ HEM MID HEMDE BASS ÜZERİNE OLDUGU İÇİN KOYDUĞUN YERLE İLİŞKİSİ OLABİLİR FARKLI BİR YERE KOYMANI TAVSİYE EDERİM.
  • quote:

Anlıyorum sizleri fakat arada sırada vatan bilgisayarın önünden geçerken vatana uğrar gezerim,bakarım sağa sola bir kaç ay önce edifierleri de gördüm bir kaçını da dinledim..Bu iş yoruma açıktır Edifier'in dinlediğim o s550 + s3300 + s750 + 5000pro vs..dinledim fakat benim kulağıma hitap etmedi ama sizinkine ise etmiş olabilir..Bu modeli dinlemedim dinlemek lazım yine de bu marka için ilk söylediğim şekilde düşünüyorum.. Saygılar..

yalnız dostum dinlediğin multimedya setler bu r1900 ler ise studyo grubu altında satılıyor o dinlediğin sistemlerden farklı yani edifier in sitesine girersen demek istediğimi daha iyi anlıyacağını düşünüorum

birde şöyle bir durum var dostum vatan gold teknosa vb mağazalarda standda teşhir için kurulan sistemlerin gerçek performanslarını verebileceklerini pek sanmıyorum seninde bildiğin gibi sistemlerin bağlandıkları kaynak, çalınan medya ve çalıştıkları ortamda hoparlörlerin gerçek performansını görmek için oldukça önemli faktörler vatan tarzı yerlerde genelde hoparlörler onboard ses kartı çıkışlarına bağlanıyor hatta bir kaynağa birden fazla sistem bağlamak amacıyla oldukça kalitesiz çoklayıcılar kullanıyorlar bu durumda setlerin gerçek ses potansiyellerinin oldukça altında bir performans sunmalarına sebep oluyor bende ürün incelemesini yapan arkadaş gibi genelde flac medyaları tercih ediyorum mp3 olarak da 320kb in altındaki medyaları dinlemiyorum ayrıca Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE ses katınıda kaynak olarak kullanıyorum sonuç oldukça tatmin edici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fullthrootle -- 26 Mayıs 2011; 18:20:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkaptan

MERHABA ARKADAŞLAR EDİFİER'İN R1900TIII MODELİ GERÇEKTEN BAŞARILI BİR MODEL 1+1 OLMASINA RAĞMEN BASLAR VE TİZLER ÇOK BAŞARILI. TOPLAMDA 60W OLMASINA RAĞMEN MICROLAB SOLO 7C DEN GÜZEL SES VERDİĞİNİN KANAATİNDEYİM. AYRICA ARKADAŞIM BASLARIN TAHTA GİBİ OLDUĞUNDAN ŞİKAYETCİ GALİBA. CİHAZIN HOPARLÖRÜ HEM MID HEMDE BASS ÜZERİNE OLDUGU İÇİN KOYDUĞUN YERLE İLİŞKİSİ OLABİLİR FARKLI BİR YERE KOYMANI TAVSİYE EDERİM.

ustam koyduğum yer monitörün iki yanı ve ön tarafları hafifçe bana doğru dönük yani bookshelf hoparlörlerin durması gerektiği yerdeler. O tahta olayı büyük ölçüde azaldı artık basslar biraz daha yumuşak çıkıyor ama dediğin gibi ürün 2 yollu olduğundan alttaki sürücüler hem bas hemde mid seslerin verilmesinden sorumlu bu yüzden bass miktarı harici bir sub a göre az ama bu ürünün kesinlikle bir eksisi değil... Bence ürün vermesi gereken sesi veriyor ha bana bass miktarı az geliyor bu benim müzik zevkimle alakalı bir durum onuda inşallah yakın bir zamanda aktif sub alıp çözücem. Ürün yoğun bas frekansı içerikli müzik türleri dışında kullanıcıyı oldukça tatmin edecektir. ama hala aktif subwoofer konusunda kesin bir karara varamadım bu konuda bilgili olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum

• merhaba arkadaşlar bende edifier hoparlörleri beğenen insanlardayım ben de vatan bilgisayarda dinleme şansım oldu vatan bilgisarda arkadaşlar bana yardımcı oldular ve seslerin bazı arkadaşların hosuna gitmeme sebebini anlattılar tek bilgisayar ve onbord ekrankartıyla yayını ortalama 80 adet ses sistemine dağılmasından kaynaklanan ses bozması olduğunu söylediler ama seslerin okadar dağıtılmasına rağmen benim yine hosuma gitti VE MİCROLAB LA ALAKASI OLMAYAN SESLERE SAHİP BEN HERZAMAN ÇİFT YOLLU SİSTEMLERİ TERCİH EDERİM MİCROLAB LAR TEK YOLLUDUR ARKADASIN EDİFİERLE KIYASLADIGI BOSS JBL HARMANGAR. FİYATLARI NEKADAR ACABA
  • RIDVANBAL ARKADAŞ BAYA DETAYLI BİLGİ VERMİŞBENCE DE 1900 HARİKA BİR CİHAZ İPEK YOLLU TWTR OLDUĞU İÇİN ÇIPLAK SESLERDE MÜKEMMEL BU ÖN PLANA CIKAN ÖZELLİĞİ FAZLA BAS BEKLEMEK YANLIŞ OLUR AMA DENGELİ BAS İTİYENLER DÜŞÜNE BİLİR A
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.