Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.127
Cevap
36
Favori
120.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrhusnu

quote:

Orijinalden alıntı: Marmarali

Arkadaslar ucuz 60-70 tl civarında 2+1 düşünüyorum. Film izlemek icin küçük odama koyacam. Logitech s220 düşünüyordum. Edifier m1335 gördüm. Sizce hangisi daha iyi bir set..

Logitech 17 watt rms
    Edifier 30 watt rms

Edifier 10 tl daha pahalı ama ilk defa duydum bu markayı..

Bahsettiğiniz modeli kullanmadım o yüzden bilmiyorum.Ama marka olarak aklınızda en ufak bir soru işareti kalmasın.Ses sistemleri olarak kendini kanıtlamış bir firma,bir çok ödülleri var.

Teşekkür ederim..

@rome dinledikten sonra karar vermek lazım.. İyi bir sete ihtiyacim yok sadece filmlerde yuksek ses versin benim icin yeterl..

İhtiyaca göre ürün almak lazım. Her zaman iyinin iyisi vardır.. Ama en önemlisi alınan ürünün ihtiyacı karşılamasının bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: R0ME

@CaLLuM

Hayırlı olsun,güle güle kullanmanız dileği ile.

@Marmarali

Merhaba,

Bahsetmiş olduğunuz 2 model de,2 farklı firmanın giriş seviyesi 2+1 multimedia ses sistemleri.

Edifier,Türkiye piyasasına biraz geç girdi.Dolayısıyla tüketiciler tarafından tam olarak tanınmış bir marka değil.Ancak kuşkunuz olmasın,hi-fi seviyesindeki ses sistemlerinden,multimedia ses sistemlerine geçiş yapan kişiler haricinde olumsuz yorum yapan kullanıcıya rastlamanız pek mümkün değil.

Hangisinin daha iyi bir set olduğu tartışılır.Logitech S220 gibi küçük bir subwoofera sahip bir ses sisteminde bile basa önem veren bir marka.Dolayısıyla uydular geri planda kalmakta.
    Edifier ise daha dengeli bir ses sistemi.Seslerin birbiri önüne geçme gibi bir durumu yok.

Ancak ''Ne kadar ekmek o kadar köfte.'' mantığı ses sistemlerinde de işlemekte.Bu tip ses sistemlerinden çok fazla yüksek performans,yüksek seslerde bozulmama yada çatlamama beklememek gerekir.

Elbet bir notebook hoparlörüne göre daha yüksek ses vermekte ancak almışken uzun yıllar kullanmayı bekleyeceğiniz bir ses sistemi arıyorsanız,bütçenizi arttırmanız ve yorumlardan çok,alacağınız ses sistemini dinleyerek karar vermenizde yarar var.

@rbilgin

İyi akşamlar efendim.Demek siz de tercihinizi dediğiniz gibi Edifier'den yana kullandınız.

bişey danışnmak istiyorum bildgim kadarıyla stanby modu yok ve birde cihazı her kapattığımda ayarlar sıfırlanıyor ve her defasında tekrar ayarlamak zorunda kalıyor hafızaya alma yontemi var mıdır ve ayarları nasısl kullanıyorsunuz

• @rbilgin

Evet Hocam,Türkiye'de satılan ürünlerde stand-by modu bulunmamakta,MUTE tuşunu kullanmak zorunda kalıyoruz.
    Sabit bir ayar seçimim yok,filmler ve müzikler arası geçişlerde değiştiriyorum genelde.

Ayarları hafızaya almak için yanlış hatırlamıyorsam MUTE tuşuna uzun süreli basıp,sistemi kapatıp-açmak gerekiyordu.Yanlış olabilir.Doğrusunu bulduğumda belirtirim.
  • quote:

@rbilgin

Evet Hocam,Türkiye'de satılan ürünlerde stand-by modu bulunmamakta,MUTE tuşunu kullanmak zorunda kalıyoruz.
    Sabit bir ayar seçimim yok,filmler ve müzikler arası geçişlerde değiştiriyorum genelde.

Ayarları hafızaya almak için yanlış hatırlamıyorsam MUTE tuşuna uzun süreli basıp,sistemi kapatıp-açmak gerekiyordu.Yanlış olabilir.Doğrusunu bulduğumda belirtirim.

teşekkür ettim müzik konsudan korkutuğum edifer tüm tabularımı yıktı gercekten 5500 den iyimis korkarak aldim ama simdi gaet memnum müzk konusunda :)
  • Bende vatan dan m3500 siparişi verdim, artık bende edifier kullancısıyım

elime geçince biraz daha yorum yaparım..
  • @rbilgin

Dediğim gibiymiş,ayarları yaptıktan sonra MUTE'ye basıp,sistemi kapatıp-açmak gerekiyor.

Güle güle kullanmanız dileği ile Hocam.Güzel bir ses kartıyla beraber kullanıldığında kesinlikle beklentileri boşa çıkartmayacak bir sistem.

@Şaşkınspor

Listeye ekledim.

• @Rome

saol dostum gelsinde hele kullanmaya başlıcaz inşallah...
  • quote:

@rbilgin

Dediğim gibiymiş,ayarları yaptıktan sonra MUTE'ye basıp,sistemi kapatıp-açmak gerekiyor.

Güle güle kullanmanız dileği ile Hocam.Güzel bir ses kartıyla beraber kullanıldığında kesinlikle beklentileri boşa çıkartmayacak bir sistem.

@Şaşkınspor

Listeye ekledim.

tmm saol basardim sayende ayrica eskiden kulladığım Creative SB Audigy 2 ZS ses karti ile kullaniyorum müzikte analog filmlerde coaxial çıkışı kullanıyorum mantıklımıdır önerilere acığım

• quote:

Orijinalden alıntı: Şaşkınspor

Bende vatan dan m3500 siparişi verdim, artık bende edifier kullancısıyım

elime geçince biraz daha yorum yaparım..

hayırlısı olsun
  • oylesine bir resim koydum daha herhangi bir yerleştirme düzeni oluşturmadım

Edifier Kullanıcıları Topluluğu
  • yav rome hocam sistemi ayarladgimiz gibi kalmiyor demsitim ya sende bana mute tuşuna basılı tut sonra sistemi ac kapa demiştim ben oyle olduğunu sandim ama yanılmisin olmamis

yine ayni sesleri aksam ayarladim biraktim bugun işten geldim bütün ayarlar yine sıfırlanmış bi yerde hatami yapiyorum mesela ben seti actiğimda volume 10 da acılmasını istiyom ama bi türlü olmuyor :S
  • @rbilgin

Hocam,ses sabit olarak 20'de başlıyor.Ancak diğer ayarların sabit kalması gerekli,sıfırlanmaması gerek.

Sisteminiz güzel durmuş,tekrar güle güle kullanmanız dileği ile.

(Ben de monitör bakıyordum,sanırım kullandığınız model de E2260S,memnun musunuz? Siyah performansı nasıl,güneş çarpmalarında başarılı sonuç veriyor mu?)
  • E2360S gayet memnunum günes görmüyor cok fazla o yüzden yorum yapamayacagim siyah dengesi bana göre cok iyi
  • Bendede edifer s730 var muzik dinlerken bass -4 tiz +6 sub +5 de kullaniyorum.Film izlerken bass+0 tiz+6 sub+10 da kullaniyorum sistemde birde acma kapama tusu olsaydi super olucakmis.
  • @bLind35

Vasfi Hocam,satılmadı mı hala S730? Şimdiye kadar çoktan alıcı çıkması lazımdı.

S730'a kardeş geldi mi bari?
  • Benide ekleyebilirsiniz DA5000PRO kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbilgin

oylesine bir resim koydum daha herhangi bir yerleştirme düzeni oluşturmadım

Edifier Kullanıcıları Topluluğu

Z5500 varken niye bu sistemi aldın hocam :) z5500 bozuk mü :)
  • evet biraz sorun var sunu diyim bence müzik konuunda edifer z5500 cok daha iyi 2 seti de dinledim nelere yapabildikleri cok iyi biliyorum cok basari bi sisten edifier ama film konundan z5500 o ada 5+1 oldugu icin yoksa efierde 5+1 ve dijital olsa bu set varken z-5500 bakmam bile
  • quote:

@bLind35

Vasfi Hocam,satılmadı mı hala S730? Şimdiye kadar çoktan alıcı çıkması lazımdı.

S730'a kardeş geldi mi bari?

Satmadim aslinda uzun suredir ilanida guncellemiyorum cunku sisteme iyice kulagim alisti daha iyisini dinleyip sistemden sogumadigim surece degistirmeyi dusunmuyorum :)
  • m3300sf ana bas hoparlörün yüksekliği nedir acaba. tv sehpasına sığacak mı kontrol etmem lazım. teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.