Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.128
Cevap
36
Favori
120.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayır,optik kabloda sinyal dijital bitstream şeklinde,mümkün olduğunca az kayıpla aktarıldığı için kablo kalitesinin pek bir önemi kalmamakta.
    Tabi audiophile düzeyindeki hi-fi ses sistemi sahipleri kullanılan optik kablonun dış kaplaması,titreşim seviyesi gibi detayları göz önünde bulundurduğu için farklı markalara yönelebilmekte.

Ancak S330D gibi sistemlerde pek önem teşkil etmiyor.
  • M3200 kullanıyorum bende
  • x600 kullanıyorum bende
  • benim s550 nin fotoları imzamdaki konuda mevcut.oradan bakabilirsiniz
  • arkadaşlar resim koyarsak daha iyi olur.
  • Evmanya'da %57 ve %37 arasında değişen indirimler var. Malesef her model olmasa da almayı düşünenlere güzel bir fırsat.

http://www.evmanya.com/kategori/290-evde-muzik?sayfa=1
  • @LUZz

İndirime girmiş haldeki fiyatları normal piyasa fiyatları ile hemen hemen aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

m3500 kullanıyorum cihaz hakkında...

öncelikle bu cihazı gidip herzaman yaptığım gibi mağzada dinledim cihaz ve marka hakkında pek bir bilgim olmamasına rağmen bu cihaza beni daha görmeden almama sebep olan iki özelliği vardı

1: kablolarını uzatabilme imkanı

2: uzaktan kumandalı olması

sizinde bildiğiniz gibi bu fiyat aralığında pc speakerleri için pekde olmayan iki özellik diyebilirim...

sonra cihazı dinledikten sora o günde zamanım kısıtlıydı açıkcası fazla inceleme fırsatı bulamama rağmen sesi beni tatmin etmişti görünümüde bana göre gayet güzel ancak ilk etapda subwooferinin bass karaktersliği hemen dikkatimi çekmişti logi ve creative ye göre daha kısa ve yumuşak bir tınısı vardı...

sonra aldım bir kaç gün sonra kurma fırsatı buldum güzelce odama yerleştirdim hopların tamamını duvara astım kablolarını çektim ve ozaman daha ses kartı almamıştım onboard realtek ses kartı ike ayar çektim sonrasında bir dolu teste başladım ve kendimce testlerimin sonu bu cihaz hakkında şunlardır...

1: cihaz bir 5.1 olmasına rağmen daha çok müzik ağırlıklı bir sistem olmuş bu pek raslamadığmız bir durumdur genelde tam tersi olur ayrıca sinema performansı müzik performansının bir adım geride olması beni inceden hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim ama okadarda vasat değil... aksiyon filmlerde beklentimi veremedi ancak diğer filmlerde iyi diyebilirim

2: cihazın ses rengi tamamen akustik yapıyo çok uygun akustik parçalarda inanılmaz bir performansı var hayret edici düzeyde... örn; fado,gitar soloları keman soloları slow parçalar vb müzik türlerinde inanılmaz iyi haliyle ses karaktersliği böyle olunca bana göre nekadar ayar yaptıysamda sonrasında ses kartıda aldım "creative sound blaster 5.1" bir türlü diğer müzik türlerinde okadarda iyi sonuç alamadım cihaza tam ters gelen müzik türleri trance electronik müzik türleri vb cihaz harbi bu türlerde çuvallıyor... sonrasında ondan nisbeten daha iyi diyebilceğim rock da birazdaha iyi ama yeterli değil hard rock türlerindede trance müzikde olduğu gibi aynı tepkiyi gösteriyor ve vasatı aşamıyor... parçayı yumuşatıyor eziyor dolayısıyla gerçi yansıtamıyor...

3: böylesine ilginç bir durumdan sonra asıl görevi olan sinema performansına baktım dd 5.1 dts 5.1 filmlerde... sinemada ses karaktersliği sert ani yüksek derin bass ister bu cihaz daha önce yazdığım gibi çok yumuşaş akustik tabiri cayizse kadife gibi bir ses yapısı var onun için sinema perfornsı filmi gerçekten yansıtamıyor sesleri çok eziyor yumuşatıyor buda istediğim tınıyı alamama sebep oldu... ama çokta kötü değil idare eder diyim....

4: sonuca gelecek olursak bu cihazda logi gibi creative gibi baş ağrısı yapmadan slow müzikte seviyorsanız uzun saatler boyunca kafanız ağrımadan çok keyifli müzik dinlersiniz... sinema performansı yeterli değil ancak vasattda değil idare eder ancak sinemayı önce çıkarıyosanız bu cihaza yönelmeyin derim bende önce sinema için almıştım ama yazdığım gibi çıktı... bunların dışında hoplarının duvara asılabilmesi uzaktan kumandasının olması kablo serbestliği olması fiyatınıda göz önüne alırsak alınası bir cihaz yapıyor ben bu yazdıklarımın genelinde cihazdan oldukça memnunum diyebilirim geniş bir sinema ve müzik arşivi olan birisi olarak...

M3500 almayı düşünüyordum, ancak yorumunuzu okuyunca kafamda soru işaretleri oluştu. Ben sistemi playvision dekoderle tv ses sistemi olarak kullanacaktım. Ps3 ve hd dijitürk bağlayacaktım. Sizce dts ve dolby digital sesleri iyi vermez mi bu cihaz? Yetersiz mi kalır film için. Playvision'la kullananlar var mı acaba? Acilen cevap lazım bana. Teşekkürler.

• playvision ile deneme şanşım yok malesef ancak onuda bir nevi ses kartı olarak düşünürsek sese katkı sağlıyacağı kesin zaten başka pc speakerleri ve edifier in üst modellerindeki sese katkısı "sinema" yorumları hep olumlu yönde tabi herşeyi bu cihaz yapmıyor kullanılan pc speakeride çok çok önemli yorumlarımda yazdığım gibi durumlar söz konusu ben açıkcası ses renginden performansından oldukça memnunum beni fazlasıyla memnun eden gerçekten zevkle kullandığım bir pc speakeri... kısaca tekrar yorumlamam gereker ise özellikle sinema konusunda bazı şüpeleriniz var sinema performansı olarak optimum düzeyde bir sistem ancak o alışa gelmiş sinema performansı malesef yok çevresel ses olarak gayet iyi ancak ses rengi malesef okadarda sinemaya yatkın değil ama asla vasat değil sistem kendine göre yorumluyor sesi diyebilirim zaten temelde kaliteli bir sese sahip buda izlenesi yapıyor filmleri... ben fırsat buldukça sık sık film izlerim dts dir genelde izlediklerim artık alışkanlıkmı bilemem ama zevkle film izliyorum müzik performansı ise çok çok iyi diyebilirim yani yorumlarımda yazdıklarım kendimce neyse o karar sizin....

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

playvision ile deneme şanşım yok malesef ancak onuda bir nevi ses kartı olarak düşünürsek sese katkı sağlıyacağı kesin zaten başka pc speakerleri ve edifier in üst modellerindeki sese katkısı "sinema" yorumları hep olumlu yönde tabi herşeyi bu cihaz yapmıyor kullanılan pc speakeride çok çok önemli yorumlarımda yazdığım gibi durumlar söz konusu ben açıkcası ses renginden performansından oldukça memnunum beni fazlasıyla memnun eden gerçekten zevkle kullandığım bir pc speakeri... kısaca tekrar yorumlamam gereker ise özellikle sinema konusunda bazı şüpeleriniz var sinema performansı olarak optimum düzeyde bir sistem ancak o alışa gelmiş sinema performansı malesef yok çevresel ses olarak gayet iyi ancak ses rengi malesef okadarda sinemaya yatkın değil ama asla vasat değil sistem kendine göre yorumluyor sesi diyebilirim zaten temelde kaliteli bir sese sahip buda izlenesi yapıyor filmleri... ben fırsat buldukça sık sık film izlerim dts dir genelde izlediklerim artık alışkanlıkmı bilemem ama zevkle film izliyorum müzik performansı ise çok çok iyi diyebilirim yani yorumlarımda yazdıklarım kendimce neyse o karar sizin....

Anladım, çevresel ses iyi demişiniz. Şöyle sorayım o zaman. Mesela bir korku filmi izliyoruz dts formatında, arkadan yaklaşan br adamın ayak seslerini başarılı veriyor mu mesela? Ya da arabalı bir sahnede, sağdan, soldan geçen araçların efektleri iyi alınıyor mu? Sanırım sinema sistemi olarak subwooferı yeterli değil, patlama efektlerini falan tam veremiyor. Ondan çok iyi değil sanırım.

• Unutmuşum bir şey daha soracağım, arka kolonlardan ses az geliyor mu, bazı yorumlara rastladım buna dair. Arka sesler çok sönük kalıyor diye belirtilmiş. Sizde böyle bir sıkıntı var mı? Yorumunuza göre sistemi alıp almamaya karar vereceğim. Çevremde kullanan kimse yok, burada satan bir yer de olmadığından, kullanan birinin tecrübeleri çok önemli. Sizden ricam sadece yorumunuz, ben kafamda ölçüp biçip, alıp almamaya karar verceğim. Şimdiden teşekkürler.
  • ben ses kartı ile kullanıyorum sesi istediğim gibi ayarlayabiliyorum ancak hepsi tüm kanallar en yüksekte ve hepsinden eşit ses alıyorum zaten müzik doğal olarak 2.0 kanal olduğu için sanal olarak 5.1 ses alıyorsunuz arkalar ve center doğal olarak daha az gelir en yüksek ses frontlardan gelir ama diğer kanallarda gayet yeterli derecede eşlik ediyor sinema ise tüm kanallara ses gittiğinden surroundlarda az sese hiç denk gelmedim çevresel sesi çok iyi alıyorum zaten sinemada 5.1 filmde surroundlardan ses gelmese sorun farzedilir ki filmlerde asıl ses center sub ve forntladan gelir surrodunlar çevresel ses yapmak içindir sürekli filmin içinde olmazlar... onun dışında tüm 2.0 kayıtlarda hemen hemen her pc speakeri aynıdır... ayrıca surroundlardan ses az geliyor diyenler 2.0 müzik film dinleyip izliyorlarsa izledikleri media playerin ses ayarını yapamamışlarsa hopları odaya gerektiği gibi konumlandırmamışlarsa bunlardır sesi tam gerektiği gibi alamamalarına sebep...

• Teşekkür ederim, çok yararlı oldu bu paylaşım. Sanırım m3500'ü alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaleee17

Teşekkür ederim, çok yararlı oldu bu paylaşım. Sanırım m3500'ü alacağım.

ses konusu okadar göreceli değişken bir şeyki umarım memnun kalırsınız...
  • Katılıyorum, ses konusu çok göreceli bir kavram. Şu da var ki 200 TL. gibi bir bütçeye de sahip olunabilecek sistemler belli, o yüzden beklentim de çok yüksek değil. M3500 bu fiyat aralığında iyi bir ürüne benziyor. Surround sesleri tam verebilmesi benim için kafi, zaten apartmanda oturduğum için sesi çok açamıyorum.
  • Benide ekleyebilirsin.
    Valla sırf optik girişi var ps3'mde kullanırım diye yaklaşık 2 hafta önce kıydım paraya S530D Black aldım.Karmaşık duygular içerisindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Callum -- 9 Mart 2012; 20:35:43 >
  • Arkadaslar ucuz 60-70 tl civarında 2+1 düşünüyorum. Film izlemek icin küçük odama koyacam. Logitech s220 düşünüyordum. Edifier m1335 gördüm. Sizce hangisi daha iyi bir set..

Logitech 17 watt rms
    Edifier 30 watt rms

Edifier 10 tl daha pahalı ama ilk defa duydum bu markayı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmarali

Arkadaslar ucuz 60-70 tl civarında 2+1 düşünüyorum. Film izlemek icin küçük odama koyacam. Logitech s220 düşünüyordum. Edifier m1335 gördüm. Sizce hangisi daha iyi bir set..

Logitech 17 watt rms
    Edifier 30 watt rms

Edifier 10 tl daha pahalı ama ilk defa duydum bu markayı..

Bahsettiğiniz modeli kullanmadım o yüzden bilmiyorum.Ama marka olarak aklınızda en ufak bir soru işareti kalmasın.Ses sistemleri olarak kendini kanıtlamış bir firma,bir çok ödülleri var.
  • iyi akşamlar bugun itibariyle bende edifier s730 kullacisi olarak aranıza katıldım
  • @CaLLuM

Hayırlı olsun,güle güle kullanmanız dileği ile.

@Marmarali

Merhaba,

Bahsetmiş olduğunuz 2 model de,2 farklı firmanın giriş seviyesi 2+1 multimedia ses sistemleri.

Edifier,Türkiye piyasasına biraz geç girdi.Dolayısıyla tüketiciler tarafından tam olarak tanınmış bir marka değil.Ancak kuşkunuz olmasın,hi-fi seviyesindeki ses sistemlerinden,multimedia ses sistemlerine geçiş yapan kişiler haricinde olumsuz yorum yapan kullanıcıya rastlamanız pek mümkün değil.

Hangisinin daha iyi bir set olduğu tartışılır.Logitech S220 gibi küçük bir subwoofera sahip bir ses sisteminde bile basa önem veren bir marka.Dolayısıyla uydular geri planda kalmakta.
    Edifier ise daha dengeli bir ses sistemi.Seslerin birbiri önüne geçme gibi bir durumu yok.

Ancak ''Ne kadar ekmek o kadar köfte.'' mantığı ses sistemlerinde de işlemekte.Bu tip ses sistemlerinden çok fazla yüksek performans,yüksek seslerde bozulmama yada çatlamama beklememek gerekir.

Elbet bir notebook hoparlörüne göre daha yüksek ses vermekte ancak almışken uzun yıllar kullanmayı bekleyeceğiniz bir ses sistemi arıyorsanız,bütçenizi arttırmanız ve yorumlardan çok,alacağınız ses sistemini dinleyerek karar vermenizde yarar var.

@rbilgin

İyi akşamlar efendim.Demek siz de tercihinizi dediğiniz gibi Edifier'den yana kullandınız.
    Hayırlı olsun,güle güle kullanmanız dileği ile.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.