Şimdi Ara

Edebiyat Gittikçe Unutuluyor! Yeterli Değer Verilmiyor! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bizim ülke ancak facebook sayfalarından cemal süreya nazım hikmet şiir sayfalarını takip eder çünkü anladıkları bu kadar. Yaşıtlarımdan utanıyorum açıkcası kızların dedikodu yapmaktan başka bir uğraşı alanı yok ki edebiyata vakitleri kalsın.Herkes sevmeyebilir de ama illaki her insana hitap eden bir tür vardır.Bazılarının da edebiyattan anladığı yeni çıkan Kahraman tazeoğlu kitaplarını okumaktır sadece.Dili,edebiyatı gelişmeyen toplum da geri kalır hep bu cahilliğimizden geri kalmışız zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ezberci eğitim sistemine hayır! Sen öğrenciye bilmem ne efendinin bilmem ne döneminde ki bilmem ne eserlerini ezberle diye dayatırsan oda sıkılır.
  • Çağ bilim çağı tamam da en büyük dehalar okumayı çok seven kişiler

Einstein'ın Cervantes ve Dostoyevski hayranı olduğu bilinir örneğin

Heisenberg hem çok büyük bir bilim adamı hem de bence iyi bir yazar- örnekler çoğaltılabilir

İnsan her zaman karanlıkta ışık kırıntıları arar

Edebiyat bazen fotondur kırıntıdır bazen güneş gibi doğar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 25 Şubat 2017; 0:56:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çünkü dilimiz Afrika dillerinin değerli bir üyesi haline geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

Şiir okumak belli bir kavrayış seviyesini gerektirir. Buradaki ergenlere bakma sen

Katılıyorum. Bir insan şiir okurken nasıl zevk almaz anlamıyorum.
  • Edebiyat kelimesinin kökü edep olduğu için edep azaldıkça edebiyata olan ilginin azalması doğaldır.

Ayrıca sanat ve bilim ikisi de farklı alanlar olduğu için biriyle ilgilenip öbürünü kötülemek çok saçma.Bilimle ilgilenip edebiyatı kötüleyen ile edebiyatla ilgilenip bilimi kötüleyen arasında bir fark yoktur bence.İki alan da insanoğlunu insan yapan şeylerdendir ve kim hangisi ile ilgilenirse ilgilenin bu onu diğer alanın bakış açısından değersiz yapmaz.Ne bilim edebiyattan daha değerlidir ne de edebiyat bilimden daha değerli.
  • En çok artı alan mesajlara bak. Ülkenin kültür seviyesinin neden bu kadar düşük olduğunun kanıtı. Boş iş diyenlerin %99'u da günde 12 saat pc başında durup , bütün gün survivor izleyen adamlar muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.