Şimdi Ara

Eczacılık.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
28.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: iö

İleride bakkala dönecek diyenle va

Bakkala dönmez o zaman her bakkalda bi eczaci görev yapmak zorundadir.

Öyle birşeyin olacagini zannetmiyorum ama ülkemizde herşey olur inanin...
  • Türkiye'de herkes birşey söyler zaten.Ama önümüzdeki yıllar için yapılan tahminlere bakacak olursak da tıp okumak saçma olurdu.çünkü insanların kendi kendini iyileştirebileceği hastalıkların ortadan kalkacağı gibi şeyler okumuştum.eczacılık okuyan biri için birçok çalışma alanı var ve geliri de güzel benim için.eczaneleri de o şekile getiremezler çünkü çok fazla kişi evine ekmek götürüyor.
  • tip eczacilik falan alakam yok, tanidikta azdir etrafta. ama sunu biliyorum. avrupaya fason calisan sanayiyi sanayiden saymazsak , artan nufusyla turkiyenin 3 tane baba sektoru var: gida, saglik, konut. bunlardan da en onemlisi saglik. o yuzden derim ki tip, eczacilik rulez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni

quote:

Orijinalden alıntı: iö

İleride bakkala dönecek diyenle va

Bakkala dönmez o zaman her bakkalda bi eczaci görev yapmak zorundadir.

Öyle birşeyin olacagini zannetmiyorum ama ülkemizde herşey olur inanin...

O zorunluluk kalkacaktı engellendi galiba.Açıkçası eczacının yaptığı işin bakkaldan farkı yok al-sat yapıyorsun.Eczanede babamın sadece 1-2 kere ilaç yaptığını görmüşümdür onlarda basit şeyler zaten.
  • avrupa uyum sürecinde marketler açılacak ve bu büyük marketlerde sadece ilaç satılacak herkse bu büyük marketlere yönecelcek eczacılık bitecek diye duydum ki mesleki tatmini az bence illaki saglık istiyorsan ya tıp ya da diş derim
  • Bende Eczane açmayı düşünüyorum. Bu konuda detaylı bilgilere ihtiyacım var. Eczane açmak için ne kadar para gider? neler gerekli? Kiralık diploma bulmak kolaymıdır. Bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatalir

Bende Eczane açmayı düşünüyorum. Bu konuda detaylı bilgilere ihtiyacım var. Eczane açmak için ne kadar para gider? neler gerekli? Kiralık diploma bulmak kolaymıdır. Bilgi verirseniz sevinirim.

evet aramızda eczacı olan arkadaşlar varsa arkadaşımızın sorduğu soruya cevap versin ! :)
  • mezun olduktan sonra eczane açmak isteyen birisine kiralayın diplomanızı evde oturun 3-5bin arasında aylık kira ücreti
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzmynnTR

mezun olduktan sonra eczane açmak isteyen birisine kiralayın diplomanızı evde oturun 3-5bin arasında aylık kira ücreti

böyle bir şey var mı harbiden ya? pratisyen doktorların bile maaşı 2 bin tl civarı dönerle 3-4 anca oluyor. eczacılık bu kadar karlıysa puanı neden daha düşük?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtyilmz

quote:

mezun olduktan sonra eczane açmak isteyen birisine kiralayın diplomanızı evde oturun 3-5bin arasında aylık kira ücreti

böyle bir şey var mı harbiden ya? pratisyen doktorların bile maaşı 2 bin tl civarı dönerle 3-4 anca oluyor. eczacılık bu kadar karlıysa puanı neden daha düşük?

normal endüstri eczacılığı fln yaparsan maaşlar çok da yüksek sayılmaz
    bir eczanenin ayda 10-30 bin arasi kazandığını varsayarsanız eczane açmak isteyen birine diplomanızın kira ücreti çok da fazla sayılmaz
  • quote:

quote:

quote:

bir eczanenin ayda 10-30 bin arasi kazandığını varsayarsanız eczane açmak isteyen birine diplomanızın kira ücreti çok da fazla sayılmaz

Diyelim ki 2 kimya mezunu adam eczane açmak istedi.Maddi kaynakları da var.Diploma kiralamak için şartlar neler ? Ve kiralık diploma sürekli bulunabilir mi ? Mantığı nedir yani bu işin ? Sistem nasıl işliyor, onu merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

quote:

quote:

quote:

Diyelim ki 2 kimya mezunu adam eczane açmak istedi.Maddi kaynakları da var.Diploma kiralamak için şartlar neler ? Ve kiralık diploma sürekli bulunabilir mi ? Mantığı nedir yani bu işin ? Sistem nasıl işliyor, onu merak ediyorum.

bildiğim kadarıyla diploma sahibiyle kiralamak isteyen kişiler arasında özel durum bu
    yani 2 kişinin anlaşması önemli

tabi üstlerde arkadaşın bahsettiği gibi güvenilir biri bulmak lazım yoksa işlediği suçlar sizin başınıza kalabilir

• a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArmageddoN32 -- 23 Ocak 2018; 1:53:35 >
  • BAZI ARKLAR ABARTMIŞ 40 50 MİLYAR DİYE :) Babam eczacıdır Düzcede yıllardan beri yapar cok eczane var acıkcası. ama kazandıgı parayı bılmıorm öyle ahım şahım villa son model araba asla bi eczacı alamaz.

Çünkü müşteriler genellikle SSK BAGKUR bu yüzden nakit para girmez kasaya fazla. Babamda parayı ssk bagkurdan alır tabi alabilirse :) . cok isyan edıordu vermiolar diye kaç yıl önce ssk bagkur için bekletiolar felan diye.

Ama kimi eczacı var ev araba cok iyi ama nadir bunlar sebepleri çevreleri cok geniş oluyor. bazende kötü işler dönebilior reçeteden dolayıo sahte felan.
  • KENDİSİ ECZACI OLAN BİR TANIDIĞIMIN OĞLUDA ECZACILIK OKUYORDU DAHA MEZUN OLMADAN ONA HASTANEYE YAKIN BİR BOŞ BİR DÜKKAN TUTTU VE 2-3 YIL BOŞ DÜKKANA KİRA VERDİ... BAŞKA HANGİ MESLEK YAPAR BUNU... KAZANCI SİZ DÜŞÜNÜN... MAHALLEDEKİ KÜÇÜCÜK ECZANEDE 4 ÇALIŞAN PERSONEL VAR... YANDİ BÜYÜK MARKETTE ÇALIŞAN 5 PERSONEL :))... HAKKATTEN KAZANMIYORLAR...HURAFE BUNLAR )
  • MERHABA DİPLOMASINI KİRALAMAK İSTEYEN VARSA BEN TALİBİM 14 YILDIR İŞİN İÇİNDEYİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet emiroglu

MERHABA DİPLOMASINI KİRALAMAK İSTEYEN VARSA BEN TALİBİM 14 YILDIR İŞİN İÇİNDEYİM

Siz ve sizin gibi örümcek kafalılar yüzünden toplumun mesleğe bakış açısı değişti.
  • ARKADAŞLAR KİRALIK ECZANE DİPLOMASI ARIYORUM. ORTAKLIKTA OLABİLİR. YETERKİ GÜVEN OLSUN HERTÜRLÜ GÜVEN VE TEMİNATI VERİRİ. KARŞIDANDA AYNISINI BEKLERİM. 0532 172 156
  • ARKADAŞLAR KİRALIK ECZANE DİPLOMASI ARIYORUM. GÜVEN OLMAZSA OLMAZ BEN HERTÜRLÜ TEMİNATI VERİRİM. ECZANECİNİNDE ECZANEDE DURMASINA GEREK YOK. 0532 172 15 66
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.