Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.881
Cevap
195
Favori
286.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Haklısın, ben kafadan yanlış hesaplamışım, kusura bakma.
    Bu cihaz yakın zamanda kaça satılıyordu acaba takip edebildiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • msb_bjk kullanıcısına yanıt
    471€, yanlışım olabilir ama bu civardaydı. Buradaki arkadaşların bir çoğu bu rakamdan aldılar sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

471€, yanlışım olabilir ama bu civardaydı. Buradaki arkadaşların bir çoğu bu rakamdan aldılar sanırım.
    Her şey dahil şu an 550 euro galiba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar
    Ecovacs ilk çalıştırmayı yaptık.
    Öncesinde upgrade sordu. Kabul ettim. Bir sorun yaşamadım. Güzel bir harita çıkardı.
    Burada advanced mode’a kaydedin tavsiyesini görünce advanced mode’a geçtim ve o ilk harita uçtu

Neyse nacizane tavsiyelerim:
    1. Çok tüylü ve yumuşak halılar zorluyor. Kaldırın daha iyi. (Hanımın banyodaki tüylü paspasları)
    2. Kablo zorluyor. Bir tane kablo unutmuşuz. Takıldı, uğraştı biraz.
    3. Advanced mode’a ilk çalıştırmadan önce girin. Map ekleyerek başlayın. Özellikle eviniz birden fazla katlı ise.

Gözlemlerim ise:
    1. Temizlemesi gayet iyi. Paspas yapmadık henüz.
    2. Haritalaması ve çalışma prensipleri oldukça iyi bir ürün aldığım izlenimini verdi.

Ailece en son çamaşır makinesini seyretmiştik küçükken (ah o günler.)
    Şimdi de bunu seyrettik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 22 Mayıs 2020; 20:43:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cemsinan kullanıcısına yanıt
    Ailece ilk çamaşır makinesini seyretmiştik... bu cümleye bayıldım, evliliğimin ilk günleri geldi aklıma. Bin yaşayın.
    İyi günlerde kullanınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drtikizc

Herkese merhabalar. Benim de siparişim bugün teslim edildi. Yaklaşık 5 saatlik şarjın ardından evin haritasını çıkartması için ilk temizliğini yaptırdım. Ben de ilk izlenimlerimi paylaşmak isterim merak eden arkadaşlar için.
    1) Daha önce benzer ürün kullanmadığım için kıyaslama yapmam doğru olmaz ancak bence kusursuza yakın bir haritalama yaptı. (Fotoğraf olarak da ekledim)
    2) Temizlik performansı da beklentimin üzerindeydi açıkçası. Temizlik esnasında tamamen dolduğu için bir kez toz haznesini boşalttım.
    3) Ses olarak da bence makul seviyelerde. Halı üzerine çıkınca gücünü arttırdığı için sesi biraz artıyor doğal olarak ama bence çok abartılı bir sesi yok. Zaten genelde evde olmadığım gündüz vakitlerinde çalıştıracağım için açıkçası sesi yüksek olsa da benim için problem olmazdı.
    4) Temizlik esnasında bir kez halı kenarında püsküllerin üzerinde iken “the main brush is tangled. Please clean up” uyarısı aldım. Püsküllere takıldığı için uyarı verdiğini düşündüm. Telefon aplikasyonundan uyarıya baktığımda açıklama resimlerinde saç dolanmasına benzer görüntü vardı. O yüzden fırçayı çıkarıp saçları temizledim. Sonrasında telefondan devam et dediğimde kaldığı yerden devam etti. Saçları temizlemesem de sadece halı püskülünden kurtarsam da devam eder miydi bilmiyorum açıkçası.
    5) Harita üzerinde de yatak odasını iki farklı bölme şeklinde gösteriyor
    (G, I) Birleştirmeye çalıştığımda sadece komşu bölgeler birleştirilebilir diyor ve birleştirmiyor. Daha önce bir arkadaşın da bu uyarıyı aldığını gördüm.
    6) Bir de odaları isimlendirmek için aplikasyondaki ilgili bölümden odaları işaretleyip isimlendirmesini istiyorum, ingilizce karşılığı olan seçeneği seçiyor (living room, kitchen vb) ve yanında mavi tik oluyor ancak geri geldiğimde kaydetmiyor tekrar A,B,C şeklinde harf olarak gösteriyor.
    Özetleyecek olursam haritalama, temizlik ve ses konusunda gayet memnun kaldım. Sadece oda birleştirme ve isimlendirme kısmında istediklerimi yapamamış oldum. Bu konuda yapabilen arkadaşlar varsa destek olurlarsa sevinirim.
    Son olarak başta Ali hocam olmak bu forumda bilgi sahibi olmamı sağlayan ve beni bu ürüne yönlendiren herkese teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar @Hepsirobot

Merhabalar. Dün yazdığım ilk izlenim yazımda belirttiğim odaları birleştirme, odaları ikonlama/isimlendirme ve ses seviyesi ayarlama problemleri 1.7.9 sürümüne güncelledikten sonra düzeldi. Güncelleme konusunda şüphe duyan arkadaşların bilgisi olsun diye özellikle yazmak istedim. Teşekkürler

• drtikizc D kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için çok teşekkürler, bu güncelleme önemli olacak. Tüm arkadaşlara tavsiye edelim.
    Saygılarımla

• Tecrübesi olan arkadaşlara bir sorum olacak. Haritalandırmada işaretlediğim banyo bölümüne herhangi bir harf verilmedi. O yüzden bölge seçip temizlik yaptırmak istediğimde sadece o bölgeyi işaretleme şansım olmuyor. İşaretli bölmeyi nasıl ayrı bir harfle işaretleyebilirim. Teşekkürler
    Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

Kapının önünde eşik mi var acaba ya da engel? Çünkü haritalandırmada içeri girmemiş gibi sanki, girmediği için de harflendirmemiş muhtemelen.

H ile aynı oda olarak görmüş olabilir mi

• Haritalama yaptırırken yerden 1cm üstte biten perdeleri toplamak lazım mı? Haritalama bittikten sonraki çalışmalarda perdeleri toplamak gerekiyor mu yine?

• Balliba kullanıcısına yanıt
    Denemeniz lazım, bazı durumlarda perdeyi itip duvara kadar ilerliyor. Bazı ağır perdelerde de duvar gibi görüyor.

• EriadoR_ kullanıcısına yanıt
    Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Kapı önünde eşik yok. Haritalandırma sırasında o bölgeyi de gayet güzel süpürdü aslında ama harflendirmedi nedense. Ali hocam sizce neden olmuş olabilir ve de nasıl çözebilirim bu durumu?

Dün yazdıklarınızı ve haritayı inceledim.
    Aslında algoritmasına göre orayı da ayrı bir oda olarak görüp haritalandırması lazım ama bir çözüm bilemiyorum şu an.

• Merhaba ben de bu cihazdan sipariş ettim. Sormak istediğim ilk şey şimdi benim evimin şekli biraz garip dikdörtgen tarzda bu yüzden arka odalara internet yetişmiyor. Böyle olduğu için bende interneti elektrik hattı üzerinden dağıtan bir cihaz almıştım böylece salon mutfak gibi odada bir internet arka odalarda farklı isimli bir internet oluyor. Cihaz arka odalara giderse ne olacak 2 farklı internet sıkıntı olur diye düşünüyorum

Merhaba,

Farklı SSID altında robotunuz bağlanamaz.
    Ancak robotunuzun çalışması için illaki internete ihtiyacı yok, o odalara da gider, temizler ve yeniden internete bağlanınca haritasını size aktarır.

Saygılarımla
  • quote:

Merhaba,

Farklı SSID altında robotunuz bağlanamaz.
    Ancak robotunuzun çalışması için illaki internete ihtiyacı yok, o odalara da gider, temizler ve yeniden internete bağlanınca haritasını size aktarır.

Saygılarımla
    Cevabınız için teşekkür ediyorum. Peki ben 2. İnternetin de adını 1. İle aynı yapsam birinden koparsa diğerine bağlanır. Böyle mi yapmak mantıklı yoksa sadece 1.ye bağlı çalışşa da iş görür mü?

Tabii ki her iki internet yayınının da ismi aynı olursa birisi zayıfladığında diğerine bağlancaktır.
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Perdeler ince tül perde, yerden 1 cm yüksek. Altına giriyor ama lidar da girince harita sapıtıyor. Perdeye kadar çok güzel çıkarttı haritayı, sonra sol alt tarafta garipleşti. Haritayı silmeli miyim yoksa sonradan düzeltir mi acaba kendini?

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balliba -- 23 Mayıs 2020; 13:57:24 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.