Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.881
Cevap
195
Favori
286.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Robotun önündeki cam benzeri kısım zamanla çiziliyor. Kısa vadede bir sorun olmaz ama uzun vadede bu bir sorun olur, o parça değişiyor mu , maliyeti nedir ?
    Şimdi o cam üzerinde çizikler var. Laptop ekran koruyucu alıp , o cam ebatında kessek olur mu ?
    ( ozmo 950 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi major24 -- 20 Temmuz 2020; 17:36:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • major24 M kullanıcısına yanıt
    Maliyetini şu an bilmiyorum ama o parça tamponla birlikte değişiyor, ayrı satılıp satılmadığını bilmiyorum.
    Ecovacs tamponlarının içinde IR sensörler ve devreler var, zaten o parça da bu sensörler için.
    Çizilmesi çaılşmasını fazla etkilemez aslında, polikarbonat bir parçadır.
    İnce ekran koruyucu kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: major24

Robotun önündeki cam benzeri kısım zamanla çiziliyor. Kısa vadede bir sorun olmaz ama uzun vadede bu bir sorun olur, o parça değişiyor mu , maliyeti nedir ?
    Şimdi o cam üzerinde çizikler var. Laptop ekran koruyucu alıp , o cam ebatında kessek olur mu ?
    ( ozmo 950 )
    ben önüne reklamcıdan şeffaf sticker istedim mezro ile olçüp yapıştırdım.Haritalamada sıkıntı cıkartmadı hiçde belli olmuyor hatta tüm kenarları siyah mat sticker lada döndüm sandalyelere çarpınca iz kalıyor robotta şimdi hiçbirşey olmuyor.bir ara atarım foto biraz üstünde hava kabarcığı kaldı ama temizoldu.
  • KAZUYA MISHIMA kullanıcısına yanıt
    O kısmı sadece saydam bir tabaka ile kaplamanızı öneririm, IR sensörler sadece belirli bir dalgaboyunda çalışırlar. O parça haritalama ile ilgili değil zaten, sadece çarpma ve yaklaşmada devreye giriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

O kısmı sadece saydam bir tabaka ile kaplamanızı öneririm, IR sensörler sadece belirli bir dalgaboyunda çalışırlar. O parça haritalama ile ilgili değil zaten, sadece çarpma ve yaklaşmada devreye giriyorlar.
    Bende öyle yaptımhocam şeffaf saydam bir sticker kullandım.Birde yukardaki arkadasın dediği gibi cok ciziliyor. hanım hemen pimpiriklendi bende elimden geldiğince kapladım robotu.Annemde irobot i7 var o daha sağlam malzeme kalitesi olarak her yeri yumuşak plastik cizilmiyor cizmiyorda.
  • Konunun detayina girmeye gerek yok ama Ali hocam gercekten muazzam bir insan.
    Arizalanan 920’mi en hizli sekilde tamir etti ve sorunu cozdu.
    Cihazinda sorun yasayan kullanicilar hic tereddut etmeden kendisine muracaat edebilirler.

Tekrar cok tesekkurler Ali hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapBiTT -- 21 Temmuz 2020; 22:13:11 >
  • rapBiTT kullanıcısına yanıt
    Mahçup ettiniz beni, çok naziksiniz.
    Ecovacs anakart tamiri biraz 'meşakkatli' bir iş gerçekten, cihazın kalitesi artınca karmaşıklığı da artıyor.

İyi günlerde, sağlık ve huzur içinde kullanın.

Saygılarımla

(Bi bira borcunuzu deftere yazdım )
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Hocam anakartlar hangi durumlarda bozulur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bira konusu bende hocam, sen hic merak etme.

• Haticenurkc H kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı sıvı dökmez ve üzerine binip gezinmezse fabrika arızasıdır genelde.

Şeffaf sticker mantıklı , aklıma gelmemişti. Peki ilerleyen süreçte o stickerı değiştirmek gerekince nasıl olacak , yapışkanı kolay bırakacak mı ?
    Hani yeni bir cihazın üzerinde bir naylon olur , kolayca bırakır kendini.. onu nasıl yapabiliriz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: major24

Şeffaf sticker mantıklı , aklıma gelmemişti. Peki ilerleyen süreçte o stickerı değiştirmek gerekince nasıl olacak , yapışkanı kolay bırakacak mı ?
    Hani yeni bir cihazın üzerinde bir naylon olur , kolayca bırakır kendini.. onu nasıl yapabiliriz acaba ?
    Valla en fazla kolonyalı mendille silersin geçer atla deve değildir bence.
  • Hepsirobot hocam, size bir sorum olacak O950 robot için; benim koridor ile banyo geçişinde 2-2.5cm'lik(tam ölçemedim ama min. 2cm'dir) bir kot farkı var. Robot her seferinde benim desteğimle çıkabiliyor banyodan. Ona rağmen epey bir debeleniyor, tekrar tekrar o eşikten takır tukur inip çıkıyor. Benim de içim cız ediyor haliyle :) Kot farkı profili yaptım oraya, yumuşak geçişle belki kendi halledebilir diye, o da olmadı. Artık alçı gibi bir şeyle eğim oluşturacağım eşiğe. Sorum şu ki, eğimin ne kadar olması lazım?45 derece iyi midir mesela? Yoksa daha da mı yatık olması lazım?

Bir de yine bu konuyla alakalı olmak üzere, zamanla belli yüksekliklere çıkabilme yeteneği azalıyor mudur acaba? Daha önce çok rahat geçebildiği birkaç yerde takıldığı oldu niyeyse..
  • safsatabunlar S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Çarpma açısı, yani bir yere tam çarpmadan çıkabilme açısı 26 derecedir, bu çok eğimli olur. Ben de 35 derece civarı gayet iyidir, yani 4cm genişliğinde bir profil/doldurma çok uygun gelecektir.

Tekerlekler hemen tam yerlerine oturarak hakeket ettikleri için eskiden çıktığı yerlere şimd çıkamaması mekanik değil, cihazın engelleri öğrenme ve kaçınma eğiliminden olabilir.

Saygılarımla
    Tamamdır hocam, teşekkür ederim.

Bir de harita kayması ile ilgili bir tecrübemi paylaşayım. Sebebini anlayamadım hala ama bir temizlik sonrası dock'u bulamayınca uygulamaya girip haritanın baya bir kaydığını gördüm. Bir de robotu elle dock'a götürüp kapa-aç yapınca haritayı da bir güzel güncelledi kaymış olarak. Yeniden haritalama yapmaya üşendim ve ertesi gün o haliyle başladı yine (odaların hepsi kaymamıştı bu arada, 8 kısımdan 5 tanesi kaymıştı sadece). İlginç bir şey fark ettim, area kısmından sıraya koyunca haritada kayık olan odaları önceliğe almamak gerekiyor. Aksi takdirde "area blocked" deyip normal odaları temizleyip bitiriyor işini. Tekrar çalıştırıp haritada bozulmamış odaları önceliğe aldım ve buraları temizlerken kaymış yerlerin kapısına kadar geldiği için bloklanmış olmadığını fark edip sırası geldiğinde bu odalara da girip işini bitirdi. Dock'a döndüğünde de yine harita eskisi gibiydi ve sonraki temizliklerde artık sorun çıkarmadı. Yani harita kaydığında hemen enseyi karartmamak gerekiyormuş :)

• Merhaba Ali hocam.
    Sizden bir ricamız var. Ecovacse ile iletişime geçerseniz lütfen bizim mağduriyetlerimizi dile getiriniz. İnternet gidip gelince ozmo her seferinde haritayı kaybedip yeni harita çıkarmaya başlıyor.
    Aslında sol alttaki ikona tıklayınca map1 de harita duruyor ama onu ekrana taşıyamıyoruz.
    Yapılacak bir güncelleme ile zaten orda kayıtlı olan haritayı ana ekrana taşımak zor olmasa gerek.
    Teşekkür ederiz 🙏😊

• Haticenurkc H kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Ben bu konuyu geçtiğimiz haftalarda hem Avrupa’da takip ettiğim forumlarda, hem de doğrudan Ecovacs teknik servisinde gündeme getirdim.
    Farklı dönüşler oldu ama hiç biri çözüm değil şimdilik.
    Takip ediyorum.

• Ecovacs bugün yeni Ozmo Pro Mop ünitesinin detaylarını tanıttı.
    Yeni Pro Mop ünite dakikada 480 defa titreşiyor ve çok üst düzey bir fırçalama yapıyor. Özl basınç sistemi ile zemine 8kg civarında basınç yapabiliyor.
    Tabii ki damlatma kontrolü vs özellikleri de var.
    Şimdilik sadece T8 AIVI için ama sanırım yakında diğer 900 serisi Ozmo'lara da takılabilecek.

Saygılarımla
    Umarım öyle olur , zira bir yere yapıştırılan stickerı bir müddet sonra çıkartmak işkenceye dönüyor , üstteki kağıdı parçalanıyor ..

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.