Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.881
Cevap
195
Favori
286.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Filtreyi yıkamayın diyor ali bey. Elektrikli süpürge ile çekerek temizliğini yapmayı tavsiye ediyor.
  • hhuctas H kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba. Filtreyi yıkamıyoruz. Kuvvetlice üflüyoruz ya da hafiften vuruyoruz. Eğer yıkayacağım dersen 3 ayda bir değişmen gerekebilir. Ben toz haznesini çıkarıp çöpe boşaltıyorum. Sonra balkona çıkıp camdan aşağı hepa filtreya ve siyah süngerimsi şeye iyice üflüyorum toz falan kalmıyor.
  • T8 aıvı nın içinden de yedek filtre çıkıyor mu acaba fırçalar ile ?
  • Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Yani tam olarak ne diyor?
    Uygulamada bölge seçilebiliyor gibi hatırlıyorum.
  • ZevkiSefa kullanıcısına yanıt

Sorun,

Çin sunucuları ile iletişim çok yavaş ve gecikmeli olması. Hal böyle olunca robot zaman zaman offline oluyor. Yada robota girerken robotun arayüzü çok geç geliyor.

• ZevkiSefa kullanıcısına yanıt

Şunu diyor,

Çinden aldığımız robotlarımızın Çin bölge kilidi bulunduğunu söylüyor. Ve robotları kurarken Bölge olarak mecbur çini seçtiğimiz içinde bütün veri trafiği çin sunucuları üzerinden oluyor. Ecovacsta robotumuzun çin sunucuları üzerinden haberleştiğini söyleyerek gecikmenin bundan yaşanabileceğini dile getiriyor.

Çözüm sunmuyor, bizim ve herkesin bildiği şeyi bizlere tekrar söylüyor.

• Kurulum için seçebileceğiniz tek bölge Çin. Diğer bölgeleri seçerseniz robotunuzu kuramazsınız. (Tabi bu Çinden alınan robotlar için geçerli)

Anladım
    İlginçmiş, ben HB’de GTS diye bir satıcıdan 950 modelini aldım, sorun olmadı. Demekki Çin cihazı değil.
    Teşekkürler
  • Yok hocam Çin cihazı değil. Çin cihazını satamaz öyle hepsiburada üzerinden. Yani satarda, detay vermesi gerekir. Çünkü çin cihazlarını satıcının size vereceği özel telefon numarası ve şifre ile kayıt edebiliyorsunuz.

• Hocam ecovacs ın avrupa kullanıcıların şikayetlerine bakarsanız sorunun sadece çin sunucuları ile alakalı olmadığını anlarsınız. Kaldı ki avrupa sunucusu kullanan ozmo 950 kullanıcılarının ben de dahil olmak üzere çoğu sorunlar yaşadığı için robotları iade ettiler
    Özetle avrupa sunucusunda ozmo 950 kullandım son zamanlarında uygulamasını bile açmaz olmuştuk robotu elle taşıyıp odaları manuel temizletiyorduk
    ÇİN sunuculu t8 aivi kullanıyorum 1 aydır ve çok çok mumnunum
    Uygulama evet bazen yavaş bazen de offline ama sorun olmuyor benim için sayfa yenilediğinizde online oluyor zaten uygulamada da temizlik komutu vermek 10 - 15 sn sürüyor
    Teknolojisi ve malzeme kalitesi zaten rakipsiz
  • Yani çin sunucuları öcü değil alın kullanın 2 katı para verip avrupa sunuculu almaya değmez
    Robot aynı robot
  • iburkan2 İ kullanıcısına yanıt
    Amazon.com’da da 2019 yılında çok fazla olumsuz yorum var dediğiniz gibi.
    Ben aldığımda bir firmware güncellemesi aldı kurarken. Birkaç defa da uygulama güncellemesi. Şimdiye kadar bir kere süpürürken şarj istasyonunun yerini kaybetti ama haricinde bir sorun yaşamadım.
    2-3 ay oldu, genel olarak memnunum.
  • Bende oda olmadı hiç sorun yaşamadım
    Güle güle kullanın
    Ben Çin server’ı kullanan xiaomi mijia 1S kullandım 1 sene ama uzun süren tıklamalar, beklemeler falan canımı epey sıkmıştı. O yüzden Çin serverında kullanılan ürün almam tekrar.

Bende, bu dediklerinizi Avrupa sunucusunda çalışan Ozmo 950'imde yaşamıyorum.

Herkesin şikayet ettiği harita sorunlarını ne 950 de nede T8 'de zaten hiç yaşamadım. Tabiki de herkesin kendi tercihi, ben kimseye almayın demiyorum, tercih alacak olan kişilerin. Ben deneyimlerimi ve fikirlerimi aktarıyorum.

Hocam o yüzden bende bu iyi bu kötü demekten ziyade sorunun tek merkezli olmadığını söylemeye çalışıyorum. Genel olarak kullanıcılar sorun yaşayabiliyor ama bu sunucu ile pek de alakası yok
    Herkes tabi ki artı eksilerini kendi terazisinde tartıp ona göre karar verecektir
    Günde kaç kere uygulama ile robotla muhatap oluyoruz ki? Çok sık mı temizlik yaptırıyorsunuz? Şimdi düşünüyorum iki günde bir rutin yapsa bir günde sık kullanılan mutfak hol gibi alanları temizleme komutu versek başka ne yapılır ki cihazla? Siz ara ara cihaz online mı offline mi diye kontrol mu ediyorsunuz? Bir de satıcı ile ilgili olabilir mi? Belirli satıcının almış olduğu seri de sıkıntı olması gibi mesela? Marc tan mı almıştınız bu arada?
    Onu anladık sayın ecovacs da :) çözüm nedir bunun için bir çözüm planınız var mı diye sordunuz mu peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 16 Ocak 2021; 15:45:47 >
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.