Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.882
Cevap
195
Favori
286.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Harita sorunlarının 99% kısmı benim gözlemlediğim kadarıyla robotun istemsiz olarak patinaj çekerek yönünün farkında olmadan değişmesi.

Tekerleğine, kablo, halı, kilim, eşya takılabilir, kaygan bir zemine denk gelebilir veya bir yükseltiye çıkmaya çalışırken bu kayma gerçekleşebilir.

Bunu hem s5max hem 950 için rahatlıkla söylerim.

Sorunun kaynağı büyük ölçüde de bu ve bu sorun olduğunda kesinlikle yapılması gereken relocate ve docka gönderip yeniden başlamak.

950 ile evin yerlerinde patinaj çektirecek eşya olmadığı sürece 1 kere bile bu sorunu yaşamadım. Resmen 0. Ama kabloya takıldığı, tartinin üzerine çıkmak istediği veya tekerleginin altına eşya sıkıştığı zamanlar oldu bunlar robotun değil kullanıcının duzeltebilecegi şeyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben günlük rapor yazayım isterseniz memnuniyet noktası iki günün sonunda bağlantı problemine rağmen daha üstte. :) takıldığı şeyleri bana bildirmesi hoşuma gitti mesela bunları kaldı da iyi süpüreyim diye uyarı gelmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topal

Kesinlikle katılıyorum. Ecovacs'dan memnun olanlar memnuniyetlerini dile getirmiyorlar. Buna bende dahil. Foruma bakarsanız dünyanın en iyi robotunun 360 grubu olduğunu düşünebilirsiniz. Sabah akşam 360 ile yatıp kalkan arkadaşlarımız mevcut. 360 grubunun kötü olduğunu iddia etmiyorum. Yanlış da anlasilmasin.

Bu acıklamalar için çok teşekkurler, bende yenı sıparış verdım ve bu yazılanları okuyunca acaba bendemı ıptal etsem dıye duşunmedım degıl , ama robotlarla ılgılı dıger forumda da ınsanlar hep sıkıntılarından bahsetmış, ya hıc alınmayacak yada sorunlarla başetmeyı ogrenecegız 😊

Bu sorunları okuyunca şoyle sorular aklımdan gectı, yazılımsal sorunlar yaşayınca, ya da ag baglantısı nedenıyle sorunlar yaşayınca cıhazı manuel olarak dugmeye bas calıştır bıtınce elınle docka gotur yapamaz mıyız yoksa sıkıntı yaşayanlar ıllallah edene kadar sorun cozmeye calışıp, çozemeyınce kutuya koy kaldır yapmak zorundamı kalıyorlar acaba, cunku verılen para az degıl oyle vır durumla karşılaşmak ıstemem...

• Kızım_Aleynam K kullanıcısına yanıt
    Aldığımız cihaz Manuel başlatıp temizlik yapmak için fazla iyi. Ben şahsen kötü düşündürdü isem özür dilerim ilk gün stresi ile yazdım çünkü. Sonuçta dediğiniz gibi tüm cihazlarda sıkıntı mümkün, bir de yeni bir teknoloji genel itibariyle insana garip geliyor. Ev hanımı olarak yapabileceğim başka yorum da kendiniz gibi ya da yardımcı gibi ayrıntılı iş beklerseniz boşuna almayın ama iki ufak çocuk ve kedi ile harita için ilk gün iki kez evi dolaştı birinde tıka basa doldu, ikincisinde yarısı dolu çöp kutusu ile karşılaştım. (önceki gün hanımın evi temizlemiş olduğunu da belirteyim).Kahvaltı sonrası mutfağı sil süpür yaptırırken kitabımı okuyabildim. Uzun vadede bu marka daha sağlam diyor Hepsirobot bey.tabi ki eksisi de var. Pahalı ve Garantisiz olması gibi :) sunucunun problemi gibi.
  • Kızım_Aleynam K kullanıcısına yanıt
    Evet üzerindeki düğmeye biraz uzun bastığınızda manuel modda çalışıyor. Sunucu problemleri genellikle akşam saatlerinde oluyor gibi ama 2 veya 3 denemede cihaza bağlanabiliyorum. İstediğiniz bezi istediğiniz aparata takabilirsiniz. Ama titreşimsiz aparata beyazı takarsanız çok az verim alırsınız. Çünki yere bir baskı uygulamıyor. Ondan dolayı ona daha kalın olan mavi bezi takmışlar. Ama ben daha önce de dediğim gibi şimdilik mop olayından memnun değilim ama farklı çalışmalarım var. Olumlu sonuçlanınca buradan yazarım 😂
  • sülen S kullanıcısına yanıt
    Evet 2 harita maalesef
  • kral2429 K kullanıcısına yanıt
    Ali hocama sormuştum. Osmo 950ler gibi 6 harita demişti bana. Tüh
    Belki başka biryerlerde bir ayarı vardır. Ali hocam daha iyi bilir
  • Şimdi titreşimli mopu denedim hoşuma gitti. Diğerinden daha iyi gibi
    Ben de öyle bi ayar mı var acaba diye aradım ama daha uygulamaya da tam vakıf değilim. Bulamadım
    Kendi web sitelerinde 3 yazıyor? Siz 2.yi çıkardıktan sonra hata mı verdi acaba?
  • sirphoenixx kullanıcısına yanıt
    3. Kaydetmek isteyince yeriniz dolu, birini silip kaydedebilirsiniz dedi. Web sitesinde bulduğunuz yerin linkini bana atabilir misiniz?
  • Aliexpress üzerinden titreşimli mop için kullanılan mavi diagonal çizgili beyaz bezlerden aldım.

Ben her silme işleminde robotla beraber gelen 11 adet bezin hepsini kullandığım için (10 dakikada bir bez değiştiriyorum) kirlenen bezleri de yıkayıp tekrar kullanma performansını 10 çevrim olarak gördüğümden bu bezlerden alıp geçtim. Daha önce yan sanayi yedek parça (fırça, filtre vs) seti içindeki 3 adet mavi bezi de bu bezlerden kullanılamayacak duruma gelenlerden birinin üzerine makine ile diktirip öyle kullanmayı planlıyorum.( bunların altı komple keçe, mavinin ise düz kenarı geçmeli sadece oval kısmı keçe olduğundan ozmo pro aparatına direkt yapışmıyor farketmiş olduğunuz üzere)

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

Satıcı ismi de belirtirseniz. Biz de bakarız.
    Daha önce “ upto 3 maps” yazdığını çok iyi hatırlıyorum hatta foruma yine aynı şekilde bir soruya link de vererek 3 harita olduğunu yazan sayfayı göndermiştim ama şimdi Ecovacs sitesinden aratınca 2 harita kaydedebilirsiniz yazdığını gördüm, şaşırdım.

https://www.ecovacs.com/uk/deebot-robotic-vacuum-cleaner/DEEBOT-OZMO-T8-AIVI

Bir inceleme sitesinde 3 harita kaydedebildiği duruyor.

https://www.reviewgeek.com/46319/ecovacs-deebot-ozmo-t8-aivi-robot-vacuum-cleaner-a-feature-loaded-fluff-fighter/

:(
  • hukihuki H kullanıcısına yanıt
    AliExpress’ten strong rag Ecovacs diye aratırsanız bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hukihuki

Aldığımız cihaz Manuel başlatıp temizlik yapmak için fazla iyi. Ben şahsen kötü düşündürdü isem özür dilerim ilk gün stresi ile yazdım çünkü. Sonuçta dediğiniz gibi tüm cihazlarda sıkıntı mümkün, bir de yeni bir teknoloji genel itibariyle insana garip geliyor. Ev hanımı olarak yapabileceğim başka yorum da kendiniz gibi ya da yardımcı gibi ayrıntılı iş beklerseniz boşuna almayın ama iki ufak çocuk ve kedi ile harita için ilk gün iki kez evi dolaştı birinde tıka basa doldu, ikincisinde yarısı dolu çöp kutusu ile karşılaştım. (önceki gün hanımın evi temizlemiş olduğunu da belirteyim).Kahvaltı sonrası mutfağı sil süpür yaptırırken kitabımı okuyabildim. Uzun vadede bu marka daha sağlam diyor Hepsirobot bey.tabi ki eksisi de var. Pahalı ve Garantisiz olması gibi :) sunucunun problemi gibi.

Estagfırullah özürlük bır durum yok, ama verdıgınız cevap ıcın teşekkur ederım rahatladım 😊

Ben daha önce söylemiştim bu işlemi yapacağımı 😂 ama sen benden daha hızlı çıktın. Şimdiden sonucunu merak ediyorum
    Aslında bu fikrin babası benim için exper1980, forumda muhtemelen ondan sonra ilk olarak T8 Aivi’yi ben almıştım sağolsun yardımıyla. Yaklaşık 3-4 aydır bu mavi beyaz bezler için alternatif bez bulmaya çalışıyorduk hatta Türkiye’de ürettirmek için birkaç tane fiber bez üreten tekstilci ile konuştum ama olumlu dönüş olmadı.

Exper1980’e gelen robotta ve birkaç tane boşaltma istasyonlu alanlara dümdüz tek kullanımlık titreşim mop bezlerinden geldi 25 adet. Benim aldığım ve sonrakilerde ise hep mavi diagonal çizgili beyaz ve birden fazla kullanımlık bezlerden 10 adet geldi. Exper1980 de o zaman söylemişti, “bendeki dümdüz beyazlardan bir tanesinin altına bu mavi kalını diktirip(sadece yapışmasını sağlamak için) öyle deneyeceğim diye.
    Sonuçta hep titreşimli mopu kullandığımız için o mavi bezi bir şekilde kullanıma sokmak da gerekiyor:)

Benim diktirme durumu ancak bezlerden bir tanesi iyice kullanılmaz hale gelince, o da 1-2 aya kadar olur herhalde.

• 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.