Şimdi Ara

Eca Lago Fb Ot kullananlar Yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
8
Favori
27.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mastor1

Şu anda satılanlar 0.5 adımlarla ayarlanıyorsa yapacak bişey yok öyle kullanılır bir problem yok bence

ben de ya 21.0 ayarlıyorum veya 21.5 mesela,

illaki 21.2 yapmak isterim diye tuturmadıkça prb değil dediğim gibi pratikte zaten 0.3-0.4 oynuyor TV açsanız 3 kişi salonda otursanız.

Isı eğrileri dış sensor varsa kullanılıyor yoksa iptal sanıyorum, sizde dış sensor varda ısı eğrisi menude çıkmıyorsa servise başvurun

Bende dış sensör yok fakat anahtar konumundan 7 ve 8 nolu ayarlar maksimum ve min. kazan sıcaklıklarını belirleyebiliyorsunuz buradan ayar yapılması için menü (yazılım) değiştirilmiş olabilir.
    Önemli olan oda sıcaklığını 0,1 derece adımlarla ayarlamak değil ama cihazın regülatörünün 0,2 hassasiyetli olduğu söylenmekte ama ekranda 21, 22, 23 gibi tam değerleri almak bence bu cihazın eksi tarafı.
    Daha önce honeywell t87m1029 kullanıyordum haftalık günlük ayarlar yok ama bence modülasyonu bu cihazdan çok daha iyiydi belkide bu durum dış hava sensörünün olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

Sizdeki cihazdada anahtar konumunda 13 adet menümü var?

• quote:

Orijinalden alıntı: paylaşımcı

quote:

Şu anda satılanlar 0.5 adımlarla ayarlanıyorsa yapacak bişey yok öyle kullanılır bir problem yok bence

illaki 21.2 yapmak isterim diye tuturmadıkça prb değil dediğim gibi pratikte zaten 0.3-0.4 oynuyor TV açsanız 3 kişi salonda otursanız.

Isı eğrileri dış sensor varsa kullanılıyor yoksa iptal sanıyorum, sizde dış sensor varda ısı eğrisi menude çıkmıyorsa servise başvurun

Bende dış sensör yok fakat anahtar konumundan 7 ve 8 nolu ayarlar maksimum ve min. kazan sıcaklıklarını belirleyebiliyorsunuz buradan ayar yapılması için menü (yazılım) değiştirilmiş olabilir.
    Önemli olan oda sıcaklığını 0,1 derece adımlarla ayarlamak değil ama cihazın regülatörünün 0,2 hassasiyetli olduğu söylenmekte ama ekranda 21, 22, 23 gibi tam değerleri almak bence bu cihazın eksi tarafı.
    Daha önce honeywell t87m1029 kullanıyordum haftalık günlük ayarlar yok ama bence modülasyonu bu cihazdan çok daha iyiydi belkide bu durum dış hava sensörünün olmamasından kaynaklanıyor olabilir.

dış sıcaklık sensörü yoksa ısı eğrisi seçemezsiniz. dış sıcaklık sensörü olmadığından seçemiyorsunuz.

• quote:

Cihazı kurcalamak istemiyorum inanın ayarını bozarsam yeniden yapmak için dökümanı bulup uğraşmak gerekir 2-3 senedir el sürülmedi.

Bendeki cihaz internetten model no ile arattığınızda ingilizce kılavuzu çıkıyor ayarları ona göre yapmıştım birebir uyuyor bir alman sitesinde tüm dökümanlar vardı.
  • Arkadaslar lago fb uzerinden kullanim suyu icin sicaklik ayari yapilmiyormu?Benin termostat 50 de sabit ve servis sabit ayar diye sacma bir cevap Verdi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut070

Arkadaslar lago fb uzerinden kullanim suyu icin sicaklik ayari yapilmiyormu?Benin termostat 50 de sabit ve servis sabit ayar diye sacma bir cevap Verdi..

Yapılabiliyor ama ben güneş enerjisi kullandığım için kullanıp deneme imkanım olmadı denemek istersen soldaki (sana göre) düğmeden termometreyi seç ekranda güneş hilal ve musluk çıkıyor sağdaki düğmeden musluk işaretine gel ok bas yanıp sönerken tekrar sağdaki düğmeden sıcaklığı artır veya düşür tekrar Ok tuşuna bas ve cihazını sol düğmeden run konumuna getir.
  • quote:

quote:

Cihazı kurcalamak istemiyorum inanın ayarını bozarsam yeniden yapmak için dökümanı bulup uğraşmak gerekir 2-3 senedir el sürülmedi.

Bendeki cihaz internetten model no ile arattığınızda ingilizce kılavuzu çıkıyor ayarları ona göre yapmıştım birebir uyuyor bir alman sitesinde tüm dökümanlar vardı.

İlginize teşekkürler bencede dış hava sensörü ile birlikte kullanımda daha iyi sonuçlar verecek gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

quote:

dış sıcaklık sensörü yoksa ısı eğrisi seçemezsiniz. dış sıcaklık sensörü olmadığından seçemiyorsunuz.

Muhtemelen dış hava sensörü olmadığı için ısı eğrisini seçemiyoruz zira biz bir eğri seçebilseydik seçdiğimiz eğriden dış hava sıcaklığının fonksiyonu olarak kazan suyu çıkış sıcaklığı seçip (hesaplayıp) bunu uygulayacaktı fakat sensör olmadığı için bu mümkün olmuyor bu durumdada anahtar konumundaki 7 nolu ayardan mak kazan sıcaklığını bizim ayarlayıp kontrol etmemiz lazım Fabrika ayarlarında 7 nolu ayar 80 derece ve cihaz çalışırken 48 dereceye kadar çıkarak çalışıyor ben sıcaklığı 43 dereceye ayarlayıp bir deneme yapacağım inşallah denemelerimi paylaşacağım.

Özellikle Bu cihazı yerden ısıtmada kullanan arkadaşlar varsa onlar için ısı eğrisini değiştirememek sorun olur düşüncesindeyim mutlaka dış hava sensörü alsınlar ve ısı eğrisi değerini 0,6 ila 0,8 arası bir değere ayarlasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paylaşımcı -- 26 Ekim 2013; 12:55:30 >

• quote:

quote:

Arkadaslar lago fb uzerinden kullanim suyu icin sicaklik ayari yapilmiyormu?Benin termostat 50 de sabit ve servis sabit ayar diye sacma bir cevap Verdi..

Yapılabiliyor ama ben güneş enerjisi kullandığım için kullanıp deneme imkanım olmadı denemek istersen soldaki (sana göre) düğmeden termometreyi seç ekranda güneş hilal ve musluk çıkıyor sağdaki düğmeden musluk işaretine gel ok bas yanıp sönerken tekrar sağdaki düğmeden sıcaklığı artır veya düşür tekrar Ok tuşuna bas ve cihazını sol düğmeden run konumuna getir.

Servis ,kart desteklemiyor diyerek pazartesiye atti lago fb işini..sanirim eca genel merkezle irtibat kuracaklar...confeo premix,lago fb Ile uyumlu normalde,Seri numarasida yeni versiyon olmasina ragmen cozum bulunamadi...

• Bendeki Lago Fb OT'nin seri numarası 7006902518 ayar menüsünün 13. basamağında versiyon no : 62.02 mastor1 arkadaşa teşekkürler. mastor1'in OT'si daha farklı sanırım. Zaten sağ tuşunun ortasında küçük düğme de yok anladığım kadarıyla. Ayarlar sekmesindeki 1. sıradaki ısı dalgasını ben de değiştiremiyorum. Şunu merak ediyorum 7. ve 8. basamaklar ve 2. basamak için ideal ayarlar nelerdir. Ben kazan sıcaklığını max. 65 min. 30 yaptım. 2. basamaktaki default 10 ayarının ise ne olduğunu anlamadığım için değiştirmedim, bu ayarların tümüne dair daha optimal bir tavsiyesi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dekadans -- 26 Ekim 2013; 14:48:18 >
  • birşey farkettim bu lago fb ot nin iki versiyonu var. birisinin sağ düğmesinde buton yok ve eca yazmıyor.

Eca Lago Fb Ot kullananlar Yardım

• quote:

quote:

quote:

Servis ,kart desteklemiyor diyerek pazartesiye atti lago fb işini..sanirim eca genel merkezle irtibat kuracaklar...confeo premix,lago fb Ile uyumlu normalde,Seri numarasida yeni versiyon olmasina ragmen cozum bulunamadi...

Bence servisler lago fb ot içeriklerini bilmiyorlar ve çoğuda öğrenmekde istemiyor buradaki servisde bana çok karışık olduğunu söyledi ama aslında öyle değil.

Yazımda belirttiğim ayarı yapıp deneyebilirsin zira gündüz ve gece sıcaklıklarını ayarladığın menünün içinde zaten zor değil kendin yapabilirsin eğer yapamazsan pm at detaylı bir şekilde anlatayım.

• quote:

birşey farkettim bu lago fb ot nin iki versiyonu var. birisinin sağ düğmesinde buton yok ve eca yazmıyor.

evet bendeki üst resimdeki ECA yazan ve Anahtar (ayarlar) menüsünde 13 bölüm var ama zanndersem diğerinde 17 bölüm mevcut. bu sebeble yazılım versiyonunu 62.02 olarak belirttim zira aynı görünümlü fakat farklı yazılımları dahi olabilir diye düşünüyorum bunu ancak kullanan arkadaşlar cihazlarının anahtar (ayarlar) konumuna girerek öğrenip yazarlarsa bizde öğrenebiliriz ama herkes haklı olarakda uğraşmak istemiyor.

Aslında yukarıdaki işlem çok basit bu cihazın soldaki konumunu anahtara getirince sağdaki ortasında OK butonu olan düğmeyi sağa doğru çevirerek kaç alt bölüm var bakacaklar ve eğer 13 alt bölüm varsa buradaki versiyon yazılım numarasını öğrenecekler. Ayrıca bu anahtar konumundaki parametrelerde değişiklik yapmak isterlerse ilk 4 menü şifresiz olarak önce OK tuşuna bas parametre yanıp sönerken sağdaki düğmeyi çevir istediğin ayara gelince tekrar OK bas ve onayla eğer 5 ila 13 parametrelerinden biri ayarlanmak istenirse o zaman şifre girmek gerekiyor buda 5 nolu menü fabrika şifresi 0000 eğer kendi şifreni girmek istersen 6 nolu menüye gir 4 rakamlı şifrenin tek tek OK le girerek yapacaksın ama bence gerek yok

• Arkadaşlar dün gece oda ayar sıcaklığını 22 dereceye ayarlamama (kombi sıcaklığı 43 de ) rağmen ilk çalışma sonrası oda sıcaklığını 21 den 23 dereceye kadar çıkardı ondan sonrada uzunca bir zaman yaklaşık 2 saatden uzun bir süre ateşleme yapmadı bu nasıl hassasiyet nasıl modülasyonlu çalışma anlamadım.

Sözde oda sıcaklığını 0,2 derece hassasiyetle ayarlıyor....?

Bilen varsa bir zahmet açıklasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekadans

Bendeki Lago Fb OT'nin seri numarası 7006902518 ayar menüsünün 13. basamağında versiyon no : 62.02 mastor1 arkadaşa teşekkürler. mastor1'in OT'si daha farklı sanırım. Zaten sağ tuşunun ortasında küçük düğme de yok anladığım kadarıyla. Ayarlar sekmesindeki 1. sıradaki ısı dalgasını ben de değiştiremiyorum. Şunu merak ediyorum 7. ve 8. basamaklar ve 2. basamak için ideal ayarlar nelerdir. Ben kazan sıcaklığını max. 65 min. 30 yaptım. 2. basamaktaki default 10 ayarının ise ne olduğunu anlamadığım için değiştirmedim, bu ayarların tümüne dair daha optimal bir tavsiyesi olan var mı?

10 nolu ayar defransiyel ayarı kombi ilk çalıştığı anda ayar yaptığın oda sıcaklığına sıcaklığı kaç saatte getirsin bunu yaz ve bu isteğine göre su sıcaklığı tespit edeyim diyor yani akşam saat 18:00 de kombiye çalış dersen ve oda 22,5 derece ayar ettiysen bu değere nekadar sürede gelmesini istiyorsun 15 dakika ile 3 saat arası değer giriyorsun buna görede tesisatını öğrenip su sıcaklığını değiştirecek.

Sayın Dekadans siz oda sıcaklığı ECA nın sitesindede yazdığı gibi 0,1 derece hassasiyetle elde edebiliyormusunuz ? Maalesef bendeki neredeyse 1 derece fark oldu kombi hala çalışacak.

• Arkadaslar,servis lago fb nin seri numarasinsan dolayı confeo premix kombime uymadığını,farklı seri numaralı bir lago fb ile değiştirilmesi gerektiğini söylüyor..aldığım yer ile görüşmedim , acaba dogrumu söylüyor,böyle bir ihtimal varmı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dekadans

Bendeki Lago Fb OT'nin seri numarası 7006902518 ayar menüsünün 13. basamağında versiyon no : 62.02 mastor1 arkadaşa teşekkürler. mastor1'in OT'si daha farklı sanırım. Zaten sağ tuşunun ortasında küçük düğme de yok anladığım kadarıyla. Ayarlar sekmesindeki 1. sıradaki ısı dalgasını ben de değiştiremiyorum. Şunu merak ediyorum 7. ve 8. basamaklar ve 2. basamak için ideal ayarlar nelerdir. Ben kazan sıcaklığını max. 65 min. 30 yaptım. 2. basamaktaki default 10 ayarının ise ne olduğunu anlamadığım için değiştirmedim, bu ayarların tümüne dair daha optimal bir tavsiyesi olan var mı?

10 nolu ayar defransiyel ayarı kombi ilk çalıştığı anda ayar yaptığın oda sıcaklığına sıcaklığı kaç saatte getirsin bunu yaz ve bu isteğine göre su sıcaklığı tespit edeyim diyor yani akşam saat 18:00 de kombiye çalış dersen ve oda 22,5 derece ayar ettiysen bu değere nekadar sürede gelmesini istiyorsun 15 dakika ile 3 saat arası değer giriyorsun buna görede tesisatını öğrenip su sıcaklığını değiştirecek.

Sayın Dekadans siz oda sıcaklığı ECA nın sitesindede yazdığı gibi 0,1 derece hassasiyetle elde edebiliyormusunuz ? Maalesef bendeki neredeyse 1 derece fark oldu kombi hala çalışacak.

Bende 0.1 hassasiyeti göremiyorum.

• quote:

Arkadaslar,servis lago fb nin seri numarasinsan dolayı confeo premix kombime uymadığını,farklı seri numaralı bir lago fb ile değiştirilmesi gerektiğini söylüyor..aldığım yer ile görüşmedim , acaba dogrumu söylüyor,böyle bir ihtimal varmı?

bir ara lago fb ot lerde şu seri numarasından öncekilerle uyumlu değildir diye not düşülüyordu, servis haklı olabilir.
  • quote:

quote:

Arkadaslar,servis lago fb nin seri numarasinsan dolayı confeo premix kombime uymadığını,farklı seri numaralı bir lago fb ile değiştirilmesi gerektiğini söylüyor..aldığım yer ile görüşmedim , acaba dogrumu söylüyor,böyle bir ihtimal varmı?

bir ara lago fb ot lerde şu seri numarasından öncekilerle uyumlu değildir diye not düşülüyordu, servis haklı olabilir.

kombinin seri numarası 104.... ile başlayanlardan dogru (don 6 hanesi),desteklemiyor,benimki 112 ile başlıyor,desteklemesi lazım normalde..

• quote:

Tahmin etmiyorum ama belki olabilir elinizdeki lago FB OT nin seri numarası nedir ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.