Şimdi Ara

Eca Lago Fb Ot kullananlar Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
8
Favori
27.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende lago fb ot yi dün itibari ile confeo premiks kombime bağladım tecrübelerimi ve sorunlarımı paylaşmaya çalışacağım
    13 parametreye sahip lago fb ot nin parametre içerikleri aşağıdaki gibi olup ben 01 ısı eğrisi parametresine giremiyorum fakat 7 ve 8 nolu parametrelerden maksimum ve minimum kombi sıcaklıkları ayarlanabiliyor zannedersem 7 ve 8 buradan ayarlandığı içinde 01 parametresine değer girilemiyor.

List of parameters P01 to P04 (01 ile 04 arası parametreler)

P. no. Parameter Setting range Factory setting Own values
    01 Heat slope 0.20–3.00 1.20
    02 Room sensor influence OFF, 0–20 10
    03 Room sensor correction -5 to +5 °K 0
    04 Hot water according to program 0 = Off 4
    1 = "Heating program 1“
    2 = "Heating program 2“
    3 = 1 hour before heating
    4 = 24 hours hot water

List of parameters P05 to P13 (5 den 13 e parametreler)

P. no.: Parameter Setting range Factory setting Own values
    05 Code no. input 0000–9999 0000
    06 Code no. change 0000–9999 ----
    07 Max. boiler temperature 20.0–110.0 °C (depends on boiler) 85.0 °C
    08 Min. boiler temperature 10.0–110.0 °C (depends on boiler) 30.0 °C
    09 Outside temperature Frost protection ----, -15.0 to +5.0 °C 0.0 °C
    10 Integral control section ----,3:00 h to 0:15 min ----
    11 Transparent Slave Parameter 01 (see boiler instructions) -255–255 (depends on boiler)
    12 Transparent Slave Parameter 02 (see boiler instructions) -255–255 (depends on boiler)
    13 Software version and index Display only

• paylaşımcı P kullanıcısına yanıt
    Zannedersem dış sensör takıp kombiye bağlantılarsanız bahsettiğiniz parametrede ısıtma eğrisi seçilebiliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Zannedersem dış sensör takıp kombiye bağlantılarsanız bahsettiğiniz parametrede ısıtma eğrisi seçilebiliyor...

sayın memint ısı eğrisi parametresi dış hava sıcaklığı ile direkt bağlantılı ama kazan boyler sıcaklığı ile de bağlantılı eğer 7 ve 8 nolu ayarları değiştirebiliyorsam ve aynı zamandada ısı eğrisini değiştirebiliyorsam bence bu hatalı olur eğer dış sensör takınca ısı eğrisi ayarı 1 nolu ayar değiştirilebilir ama 7 ve 8 nolu kazan sıcaklıkları devreden çıkar ve ayarlanamazsa o zaman doğru olur düşüncesindeyim.

Ayrıca dün gece 7 nolu ayarı maksimum kazan sıcaklığı ayarını 80 den 55 e düşürdüm fakat sabahleyin kombi çalıştığında net bakmadım ama yine önceki ayardaki gibi 48 derecelerde yaktığını radyatör sıcaklığından hissedebildim kesin net ekrandan bakıncada paylaşacağim.

Haklı olabilirsiniz.
    @mastor1 nickli arkadaş Confeo premix + lago FB + dış sensör kullanıyor, ulaşabilirseniz yardımcı olacaktır...
  • İnşallah @mastor1 bu bölümü görür ve yazar
    Ben önce honeywell t87m1029 modülasyonlu termostatı kullanıyordum orijinal lago fb ot olduğundan deneme amaçlı taktım ama bence honeywellin gerek oda sıcaklığını net buçuklu gösterebilmesi ve gereksede tesisat su sıcaklığını ihtiyaç doğrultusunda değiştirmesi harika mesela gündüz 21 derece oda sıcaklığında; su sıcaklığını 35 derece yaparken gece 21 derece oda sıcaklığı ayarında 45 dereceye çıkarıyordu bence honeywell daha tasarruflu gibi geldi. Ayrıca lagoda oda sıcaklığı tek haneli 21, 22, 23 gibi gösteriliyor bence bu cihaza yakışmıyor.
  • Arkadaşlar,

Eca Lago Fb OT'yi yetkili servise bağlattım. Bağlayan kişi ilk ayarlarlarını yaptı. Ben sonrasında kılavuza göre her güne farklı ayar seçeneği olan 2. program'ı isteğime göre ayarladım, buraya kadar sorun yok. Ancak OT'nin sensörünün nasıl bir hassasiyet ile çalıştığını (bu aletin 0.1'de çalışabileceğini biliyorum) göremiyorum. Buradaki master ayarlar tartışmasını takip ettim, bu 13 basamaklı ayarı yapmam bana ne sağlayacaktır? Isı hassasiyetinin şu anda ne seviyelerde olduğunu nasıl görebilirim? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekadans

Arkadaşlar,

Eca Lago Fb OT'yi yetkili servise bağlattım. Bağlayan kişi ilk ayarlarlarını yaptı. Ben sonrasında kılavuza göre her güne farklı ayar seçeneği olan 2. program'ı isteğime göre ayarladım, buraya kadar sorun yok. Ancak OT'nin sensörünün nasıl bir hassasiyet ile çalıştığını (bu aletin 0.1'de çalışabileceğini biliyorum) göremiyorum. Buradaki master ayarlar tartışmasını takip ettim, bu 13 basamaklı ayarı yapmam bana ne sağlayacaktır? Isı hassasiyetinin şu anda ne seviyelerde olduğunu nasıl görebilirim? Teşekkürler.

Isı hassasiyetini göremezsin zira ayarlarda 0,5 C hassasiyetle ayarlıyorsun ama tam değerleri ekranda görüyorsun bence çok büyük dezavantaj bendeki ayar 22,5 de ekranda oda sıcaklığı 22 ise kombi çalışıyor 23 oluncada kombi duruyor bu sıcak havalarda bile ilk yakışda 48 derece yakıyor sonra ki yanışlarda 43 derece yakıyor bence olumsuz ama şu parametreleri araştırıyorum bakalım değişme olacakmı olursa paylaşırım.

• arkadaşlar bu cihazın hassasiyeti 0.1 derece. parametrelerden değişiyordur muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

arkadaşlar bu cihazın hassasiyeti 0.1 derece. parametrelerden değişiyordur muhtemelen.

hassasiyetinin 0,1 derece olduğuna dair teknik bir doküman varmı acaba kullanım kılavuzunda herhangi bir açıklama yok
  • 0.1 °C hassasiyetini bende bulamadım.Öyle de çalışmıyor zaten...
  • 0.1 derece diye biliyordum arastiricam eger degilse almam icin bir sebeb yok. programlanabilmesi benim isime yaramaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dekadans kullanıcısına yanıt
    Oda sıcaklığı 0.1 derece hassasiyetle ayarlanıyor ve öyle de çalışıyor, fakat kendi ekranında iç sıcaklığı 1 derece hasaasiyetle gösteriyor 0.1 derece çok küçük bir fark araçların da dış sıcaklık göstergeleri 0.5 veya 1 derece farkla gösteriyor.

merak ediliyorsa 5-10 tl ye 0.1 derece hassasiyetli ayrı bir oda termometresi alınırsa oturulan bölgeye konulup izlenebilir, ben 0.1 ayrı bir termometre ile kullanıyorum aynı zamanda dış hava sıcaklığı nem basınç hava durumu saat vs de gösteriyor.

3. sene sanıyorum oluyor lago fb nin içeriyi 0.1 derece hassasiyetle sabit tutabildiğini görebiliyorum genelde böyle fakat 0.1 derece çok küçük bir fark odada 1 insanın gelip oturması bile sıcaklığı 0.1-0.2 derece arttırıyor, bunu tekrar aşağı dengelenmesi saatler alabilir bu normaldir.

Yani her ev farklı küçük bir aralıktan rüzgar esiyor bir anda kapı açılıyorsa oda içine 5-10 kişi dolarsa mutfak banyo ocak yanarsa salona yakınsa termostat 0.1 derece ile içeriyi sabit tutamıyor diye şikayet edilmesi doğru olmaz, sıcaklık 0.2 0.4 oynayabilir sonuçta uzun vadeli bakılması gerekiyor. bu nedenle adamlar üzerindeki göstergeyi 1 derece hassas gösterir yapmışlar.

• yabancı kaynaklarda araştırdım, anladığım kadarıyla termostat 0.1 derece değişimleri algılayabiliyor, fakat 0.5 derece aralıklarla ayar yaptırıyor.

yani aslında termostat 0.1 derece hassasiyetli ama siz odayı gidipte 21.2 derece seçemiyorsunuz. ya 21, yada 21.5.
  • quote:

yabancı kaynaklarda araştırdım, anladığım kadarıyla termostat 0.1 derece değişimleri algılayabiliyor, fakat 0.5 derece aralıklarla ayar yaptırıyor.

yani aslında termostat 0.1 derece hassasiyetli ama siz odayı gidipte 21.2 derece seçemiyorsunuz. ya 21, yada 21.5.

Kesin eminseniz o zaman farklı bir model kulanıyorsunuz

ayarlama için 0.1 artırıp azaltılabiliyor gece ve gündüz sıcaklıkları için böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

yabancı kaynaklarda araştırdım, anladığım kadarıyla termostat 0.1 derece değişimleri algılayabiliyor, fakat 0.5 derece aralıklarla ayar yaptırıyor.

ayarlama için 0.1 artırıp azaltılabiliyor gece ve gündüz sıcaklıkları için böyle

bende cihaz yok. kullanım klavuzuna baktım, oda sıcaklığı 0.5 derece aralıklarla, kullanım suyu 1 derece aralıklarla ayarlanabilir yazıyor.
  • quote:

quote:

quote:

bende cihaz yok. kullanım klavuzuna baktım, oda sıcaklığı 0.5 derece aralıklarla, kullanım suyu 1 derece aralıklarla ayarlanabilir yazıyor.

Cihazdan şimdi tekrar baktım kullanım suyu 1 derece, oda sıcaklıkları 0.1 derece adımlarla ayarlanıyor
     Eca Lago Fb Ot kullananlar Yardım Eca Lago Fb Ot kullananlar Yardım

• İç sıcaklık ayar kademesindeki Lago fb ekranı ve oda derecesini ekledim

İç sıcaklık normalde 21.0 ayarlı idi 21.1 yapıp resmi çektim duvarda 1.5 m yüksekte, oda termometresi termostattan 3-4 m uzakta sehpa üzerinde duruyor

Dış 14.6 iç 20.7 nem %62 genelde sıcaklık ayarlanandan + /- 0.3 gibi oynayabilir değişik etkenlerle

örneğin fotografda Saat 9:34 20.7 imiş şu anda saat 11:13 de 20.9 derece görüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 26 Ekim 2013; 11:25:54 >

• mastor1 kullanıcısına yanıt
     Eca Lago Fb Ot kullananlar Yardım

• quote:

İç sıcaklık ayar kademesindeki Lago fb ekranı ve oda derecesini ekledim

İç sıcaklık normalde 21.0 ayarlı idi 21.1 yapıp resmi çektim duvarda 1.5 m yüksekte, oda termometresi termostattan 3-4 m uzakta sehpa üzerinde duruyor

Dış 14.6 iç 20.7 nem %62 genelde sıcaklık ayarlanandan + /- 0.3 gibi oynayabilir değişik etkenlerle

sayın mastor1
    bendeki cihaz sizdekinden farklı görünüm aynı ama oda sıcaklığı sizdeki gibi 0,1 adımlarla ayarlanmıyor 0,5 lik adımlarla ayarlanıyor sizin cihazdaki ayarlar menüsünde kaç menü var (anahtar işaretli menüde) bendeki cihazda 13 menü var ve bence 13. menü cihazın yazılım versiyonu ile alakalı bendeki cihazın 13 nolu menüdeki versiyonunda 62.02 yazmakta acba sizdekinde kaç yazmakta? Ayrıca bendeki cihazın 1 nolu menüdeki ısı eğrisinde __ __ karakterleri var ve OK butonuna basılınca yanıp sönüp değişmesi gerekirken değişim olmuyor oysaki kullanım kılavuzunda 1,20 fabrika ayarı olduğu yazılı zannedersem bu cihazların yenilerinde sorunlar var.

Ayrıca bendeki cihazın içinde Emas code : 7006902515 olarak, 99-678-876 Lago FB OT yazmakda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paylaşımcı -- 26 Ekim 2013; 11:30:31 >

Şu anda satılanlar 0.5 adımlarla ayarlanıyorsa yapacak bişey yok öyle kullanılır bir problem yok bence

ben de ya 21.0 ayarlıyorum veya 21.5 mesela,

illaki 21.2 yapmak isterim diye tuturmadıkça prb değil dediğim gibi pratikte zaten 0.3-0.4 oynuyor TV açsanız 3 kişi salonda otursanız.

Isı eğrileri dış sensor varsa kullanılıyor yoksa iptal sanıyorum, sizde dış sensor varda ısı eğrisi menude çıkmıyorsa servise başvurun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 26 Ekim 2013; 11:49:07 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.