Şimdi Ara

Eca Lago Fb Ot kullananlar Yardım (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
8
Favori
27.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benim kombi confeo plus belki ondan dolayı farklılık olabilir kazan sıcaklığını min 30 max 80 olarak ayarladım yani fabrika ayarına ayarlı. P02 sanırım off olarak ayarlı gündüz 22.5 dereceye ayarlı bu derecede sabit tutuyor diyebilirim tabi arasıra 22.4-6 oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • firari5535 F kullanıcısına yanıt
    Bende P02= 20 ayarlı iken ne 22 ayarlı iken sırayla 35-44, 34-43, ve son olarak 33-42 çalıştı.Son çalışma durumunu videoya 2 parça olarak kaydettim.
    Bu şekilde çalışması lago 22(yani ayarlanan sıc. ne ise ) ayarlıyken ve oda sıc 22 ve üzerindeyken oluyor.41-50 çalıştığınıda gördüm.
    bu çalışma prensibinde kombiden petek işareti hiç gitmiyor bunun zararı olurmu.

ayrıca p10=off yaptım..

başlangıç =https://youtu.be/b5jhF2cBUDE

bitiş =https://youtu.be/7iw0Q5NgQJ0
  • cettindir kullanıcısına yanıt
    Ben lago da hiçbir ayar değiştirmedim tüm parametreler fabrika ayarlarına göre ve de ayarlar gayet iyi bence. Petek işaretine gelince bende ki işaret yaklaşık bir aydır sadece gaz yakarken görünüyordu su çevirmeye başladığında kayboluyordu ama ne hikmetse 2-3 gündür tekrar düzelmeye başladı ama hiç çalışmasında bir sıkıntı olmadı sizde de olmaz diye düşünüyorum.

• Cirrus- kullanıcısına yanıt
    Konu darmadağın oldu hocam yorumlar çok işe yaramaz durumda şuan çünkü lago 2 çeşit ve kullanılan kombi yine 2 çeşit.Biri çıkıp eca yazılı lago ile scot ve premix kombilerle çalışma olayı böyle,eca yazılı olmayan lago ile scot ve premix kombilerle çalışma olayı böyle diye zahmetli bir işe girip açıklarsa konudaki tüm yorumlar çöp olur silinir ve bu olay kapanmış olur.Bende eca yazılı lago ve scot kombi var kombi lago 45 de lago sadece gündüz ayarlı ve 23 ayarlı p02 off modunda ve çalıştığı zaman 24 olasıya kadar devam ediyor 45 ayarlı olmasına rağmen 52 ye kadar çıkıyor.Hani öyle dediğiniz gibi 47 veya 50 yapıpta düşmüyor habire artıyor.

• bende scot kombi aldım yanınada lago fb aldım üzerinde eca logosu olanından eca merkez uyumlu dedi ama bulunduğum ildeki servis uyumlu değil dedi. Servis uyumlu değil derken modülasyon özelliğini mi kastetti acaba. Sizin son mesajınızda anladığım kadarıyla modülasyon özelliği çalışmıyor doğru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cettindir

Konu darmadağın oldu hocam yorumlar çok işe yaramaz durumda şuan çünkü lago 2 çeşit ve kullanılan kombi yine 2 çeşit.Biri çıkıp eca yazılı lago ile scot ve premix kombilerle çalışma olayı böyle,eca yazılı olmayan lago ile scot ve premix kombilerle çalışma olayı böyle diye zahmetli bir işe girip açıklarsa konudaki tüm yorumlar çöp olur silinir ve bu olay kapanmış olur.Bende eca yazılı lago ve scot kombi var kombi lago 45 de lago sadece gündüz ayarlı ve 23 ayarlı p02 off modunda ve çalıştığı zaman 24 olasıya kadar devam ediyor 45 ayarlı olmasına rağmen 52 ye kadar çıkıyor.Hani öyle dediğiniz gibi 47 veya 50 yapıpta düşmüyor habire artıyor.

p02 off olduğu icin hassasiyeti 1 derece sizin. o yüzden 23 ayarli sicakliginiz 24 olana dek kombi isitma yapacak sonra duracak.duracak derken sıcaklık set degerini dusmeye başlayacak 24 e yaklaştıkça. hassasiyet 0.1 olsun isteeseniz p02 20 yapılmalı. kanaatim bunu 20 yapmak en doğrusu. ama fabrika ayarı 10 buda 0.5 hassasiyet demek buda güzel ayar. 10 dan düşük yapmak konforu etkiler bence zatrn bunu konfor icin takiyoruz. ekonomi dolaylı kazanım bence... 45 e ayarli sicakliginizin 52 ye cikmasini onceki sayfalarda konustuk ciprus açıkladı. lago 45 derecede tutuyor kombiyi ancak kombinin minimum bi isil gücü var. yani minimum alev boyu. kombi petek hesaplarımız cok iyi yapılmadığı için kombi minumum yukteyken bile su isinmaya devam ediyor ısıyı odaya vermesi gecikiyor.petek boyu ve kombi kapasitesi ile alakali. kombi guclu petek yetersiz bende ayni durumu yaşıyorum. boyle olunca kombi isitmak istemesede 45 e ayarli olsada minimum yükte ısıyı odaya vermediği yada geç verdigi icin su isinmaya devam ediyor. taki kombinin kendini korumaya alacağı ve tekrar calistiracagi +9-9 olayi devreye giriyor. kombi 45 e ayarli su isinmaya devam edince 54 dereceye geldiginde alevi kapatıyor pompa devam. taki su 36 dereceye soguyuncaya kadar. 45 derece ayari hic degismiyor ama su sicakligi degisiyor. bu manada modulasyonu tam yapamiyoruz.bnun için iyi hesap edilmis kombi petek kapasitesi gerekiyor. biz sadece güzel havalarda oda ısındığında kombi su sicaklik ayarini kendimiz degistirmeyip lago nun degistirmesinden faydalaniyoruz. kanaatim budur.

• Arkadaşlar bir sorunum var,,yardım bekliyorum,,
    eca confeo premix kombim var,,4b yıldır kullanıyorum,lago fb modülasyonlu oda termostatı ile ,bugün OT.devre dışı bırakarak düz olarak sadece kombiyi çalıştırmak istedim ama başarılı olamadım, OT kombiye bağlı olan uçlarını çıkardım,kombiyi 45-50-60-70 derece yapsamda kombi devreye girmiyor, sıcak suda problem yok onu kullanabiliyorum,,eksik olan nedir, yardımlarınıza şimdiden teşekkürler,

ARKADAŞLAR OLAYI KENDİM ÇÖZDÜM,,
    Çıkardığım OT uçlarının yerine köprü yapınca olay çözüldü,,deneme yanılma,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deep_man -- 3 Nisan 2017; 19:0:59 >
  • Benin Lago min sıcaklık limitine se uymuyor. ne değer girersem gireyim 5 dereceye kadar seti düşürebiliyor.

• lago fb ye dış hava termometresi takan oldu mu acaba detaylı kullanım kılavuzunda ntc 5k sensör uyumlu yazıyor.
  • bi sorunu daha gözlemledim. sicak su ayari 4 de termometre sembolünde de 35 derece minimum a ayarlı. ancak sicak su musluğunu tam açıyorum kombideki sicaklik 50 kusurlerde geziyo 56 57

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir45700

lago fb ye dış hava termometresi takan oldu mu acaba detaylı kullanım kılavuzunda ntc 5k sensör uyumlu yazıyor.

Tam verim almak istiyorsanız dış sensorsüz kullanmayın 7 senedir kullanan biri olarak tavsiyedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 31 Temmuz 2017; 10:19:4 >
  • mastor1 kullanıcısına yanıt
    siz dış hava sensörünü termostata mı bağladınız kombiye mi acaba ?
  • kadir45700 K kullanıcısına yanıt
    Dış sensor bağlantısı kombi üzerindedir, aratırsanız bağlantı uçları hangileri resim olarak var

X7B terminali
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=100790483

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 3 Ağustos 2017; 15:37:42 >
  • mastor1 kullanıcısına yanıt
    Kombiye bağlananı biliyorum da birde lago fb nin kullanım kılavuzunda dış hava sensörü bağlantısını açıklamışlar. Onu merak ettim nasıl olur diye

lago fb nin 3. ve 4. ayaklarına 5kohm luk ntc bağlar iseniz dış sensörü aktif hale getirirsiniz. P01: size uygun ısıtma eğrisini seçebilirsiniz.4. ayakda eca yazan modellerde klemens yok. elektronikçilerden alacağınız uygun bir bağlantı parçası ile bağlantıyı yapabilirsiniz.
  • Ad3m A kullanıcısına yanıt
    hassasiyet her halükarda 0,5dir. P02 ,kazan sıcaklığı lago fb tarafından , dış hava sıcaklığınamı yoksa oda sıcaklığınamı göre yoksa belirli oranlarda herikisine göremi hesaplansın ayarıdır. Yani p02 off veya P02:0 iken sadece dış hava sıcaklığı, p02:20 iken sadece oda sıcaklığına göre, P02:10 iken her ikiside eşit etkileyecek şekilde kazan sıcaklığı hesabı yapılır. pompa gerekli oda sıcaklığına ulaşınca mutlaka stop eder. Eğer pompa devamlı çalışıyor stop etmiyor ise P02:0-1-2..... ayarlandı ise yani kazan sıcaklığı dış hava sıcaklığından daha çok etkilenerek hesaplanıyor ise P01 eğrisi düşük seçildiği için kombi odayı ısıtamıyor ve pompa devamlı çalışıyordur.O andaki sıcaklık, istenilen oda set sıcaklığına yakın ise daha koforlu ısınma için avantaj olabilir. Ne demek istedim. oda Set sıcaklığımız 23,5--- Oda yaptığımız ayar (P01:' i düşük seçmişiz) ile ancak 23,3 e kadar ısınıyor diyelim. 23,5+0,5= 24 dereceye ulaşsa stop edecek ancak 23,3 de kaldığı için orta bir kazan sıcaklığı ile pompa devamlı çalışır ara sıra ateşleme olur konforlu bir ısınma elde edilebilir. Eğer P01: eğrisi seçimi yükseltilirse kazan set sıcaklığı daha yüksek hesaplanıp istenilen oda sıcaklığı 23,5+0,5=24 sağlanınca pompa stop edecektir. 23,5-0,05=23 dereceye düşüncede tekrar çalışacaktır. Eğer P02:20 ayarlanır ise dış hava sensörünün pek etkisi kalmamıştırve tamamen odanın ısı ihtiyacına göre kazan ısısı belirlenir. Max kazan sıcaklığı yerden ısıtmalarda 45 olarak ayarlanmalı. Peteklerde yüksek olmalıdır. Zira kazanın kaçta yanacağına P01 ve P02 ye girilen değere göre lago fb karar verecektir. Kazan max sıcaklığının düşük ayarlanmasıda istenilen oda sıcaklığına tam ulaşılamamasına ve pompanın devamlı çalışmasına sebebiyet verir. umarım bu bilgiler faydalı olur.

• vetademkaya V kullanıcısına yanıt
    Çok güzel şekilde anlatmışsınız ısıtma eğrisi olayını teşekkür ederim. Bu lago ya takılan sensör iç ortam içinmiş gibi algılamıştım kitapçığından. Dış ortam için mi acaba lagoya takılan sensör.

Kendi içinde bulunduğu ortamın ısısını algılayan sensör var zaten dış hava sensörü evin dışına takmak için. Amaç dış hava ısınırsa kazan ısısını düşürüp yoğuşma verimini artırmak.

• l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    Kombiye dış hava sensörü takmaktan daha hesaplı o zaman lago ya takmak netice de 5k ntc sensörler daha ucuz.

• vetademkaya V kullanıcısına yanıt
    bilgiler için teşekkürler. dış hava sensorumuz yok p02 20 ye ayarlı. lago düşük ayarlara göre daha seri set değiştiriyor. kombi de verdiği set e gore +-9 olarak çalışıp sönüyor. ama pompa hemen hemen her daim devrede. bu mevsimde gündüzleri gayet yeterli sıcaklığa ulaştığı için gündüzleri duruyo pompa ama bayağı bi uzun çalışıyor durduğu anı yakalayıp yorumlayamadım.bu mevsimde gündüzleri sıcak geceleri soğuk gündüz 25 gece 6 7 derecelere düşüyo bizim lago ya setledigimiz 24 derece maksimum 50 kombi sicaklik ayarıyla gayet hassas ayarlıyor. 0.5 den daha hassas sanki. başka bi termometre ile takip ediyorum lago yakınında.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.