Şimdi Ara

Ebu leheb

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dünyanın gelmiş geçmiş en kafası çalışmayan adamıdır kendisi.

"Elleri kurusun Ebru Leheb'in; zaten kurudu ya! Ne malı kurtardı onu ne de kazandığı. Alevli bir ateşe yaslanacaktır o; Karısı da, odun hamalı olarak. Gerdanında bir ip olacaktır onun, en sağlam fitillisinden..."

müslüman oldum deseydin ya be adam. islamı yeryüzünden silme şansı bu denli başka kimseye verilmemiştir heralde. bizim dh ateistlerini de büyük bir dertten kurtarmış olurdun hem, onlar da değerli vakitlerini atomu parçalamaya, gezegenler arası seyahate filan yönlendirebilirlerdi bu sayede.

• Ebu lehep fakir ama gururluydu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırdır çay sohbeti yaptında bağnaz fikirlerini mi gördün leheb reisin
  • Deseydi münafık ilan edilecekti belki de dedi ama kimse inanmadı ona çünkü ilahı olarak kafir ilan edilmişti.

• Yurdumda bu tipte insan dolu. Hayatı mal mülk üzerine kurulu. Malından parasından olmamak için yanındakini kolayca satan, diğer insanların hakkını hukukunu gözetmeyen. Çocuklar açlıktan ölürken yaşlılar yemek için çöpleri eşelerken mersedese binen. Ben kazandım ben yerim mantığında. Allah cümlesinin belasını versin. EKMEK - ALLAH - ÖZGÜRLÜK.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Subhanahu ebi lehebin sadagallahulğafur

Buradan bu kişinin kişi değil ayet olduğu anlaşılıyor. Yani bu kişi olarak okunursa rabbin bi kelimesi. Bunda bi hata olamaz.

Allahu tealayı yazılan kitapla alt edebileceğini zan eden eblehlerin yorumu baki.

Kitabın ayetleri ile muska yazıp bunu insanlara talim ettirmeyip üstünde taşıtan zihniyetin eli kurusun denmiş.

Bi nevi kitap yuklu eşekler denen tabir.

İnsani yorumda ise rasulun aleyhisselam tedrisini gorup buna rağmen kız çocuğuna değer vermeyip onu nutfe denen en alçak değere duşuren kimse de bu kişi olmalı.

Dediğim gibi bu bi ayet inşa minsan değil zaten. Ama illaki insan diyecek olursanız bu kişinin özelliği bu. İmani bi durum olabilir ancak tevhidle ilgili değil.

Bi teville ilahi kudretin ismini insana ve hassaten kız çocuğuna yazan kişi manası da ehvendir.

Kalem ile yazan kişi murekkebi ateş olan varlık. Yanan bi kalemle yazı yazan kişi. Toparlarsak eşi yansığı halde yani cehennemlik olduğunu bildiği halde onun ağzıyla konuşan kişi ya da kimse bu ayetle rezil edilmiştir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.