Şimdi Ara

Ebayden 300$ a urun aldim gumruk sorunu!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

quote:

Orijinalden alıntı: Xapheon

Yemin ederim sizin gibileri görünce tepem atıyor.

Biri size gümrük sınırından yüksek ürünü silah zoruyla mı aldırıyor ? Alıyorsan paşa paşa gidip %20 vergisini +2 TL depo parasını ödeyeceksin.

Sen dua et de kargon USPS ile gelsin.

Aynen.

Ürünü almadan önce konuyu açıp, bilgi sahibi olduktan sonra alsalar ne güzel olur. Bu kadar curcunaya, telaşa da gerek kalmaz.

Adam 100 bin urun satmis usps ile yollicam diosa kesin oyledir. Arkadaslar aslida arastirma feregi duymadi cunku bir yakinim bu fiyatin sinirin altinda oldugunu soylemisti o da yanlis biliyormus artik yaptik bi salaklik. Peki ben illa istanbula mi gidecegim almak icin sonucta vandaki adamda aliyor onunki de takilinca o da mi gelecek yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

elime ulaşmamış bir ürüne para ödemem, yıkarız ebayı

Peki gumrukte takildi istanbula gitmem gerekti gidemiyorum almayacagim urunu o zamanda parami geri alablirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: memocan11

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

elime ulaşmamış bir ürüne para ödemem, yıkarız ebayı

Peki gumrukte takildi istanbula gitmem gerekti gidemiyorum almayacagim urunu o zamanda parami geri alablirmiyim?

dostum istanbuldaki gümrükde takılmaz
    sen hangi sehirde yasıyorsan oraya gelir ordan gidip alırsın.
    orada ödersin gümrük vergini vs.
  • Peki %1 bile takilmadan gecme ihtimali var mi?

• yahu elin ülkesine poara kazandıracağına neden kendi ülkenden almıyorsun ürünü inşallah sıkıntı çıkarırlar da birdaha yurtdışından birşey almazsın
  • quote:

Peki %1 bile takilmadan gecme ihtimali var mi?

daha önce bu şekilde alışveriş yapmadım keşke almadan araştırsaydınız, vermezlerse paranı yıkarız
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

yahu elin ülkesine poara kazandıracağına neden kendi ülkenden almıyorsun ürünü inşallah sıkıntı çıkarırlar da birdaha yurtdışından birşey almazsın

Yurt dışı genelde daha ucuz oluyor. Bende eskiden yurtdışından hobby stelerinden alışveriş yapardım.
  • artık gümrükçüler de çakal, o fiyatı düşük gösterme olayını pek yemiyolar.
  • quote:

yahu elin ülkesine poara kazandıracağına neden kendi ülkenden almıyorsun ürünü inşallah sıkıntı çıkarırlar da birdaha yurtdışından birşey almazsın

Yani gidip 300-400 tl kar etmek varken her seyi ulkemden mi alayim? Sacmalama.
  • quote:

• Takilmayacak bence.

• quote:

quote:

quote:

Biri size gümrük sınırından yüksek ürünü silah zoruyla mı aldırıyor ? Alıyorsan paşa paşa gidip %20 vergisini +2 TL depo parasını ödeyeceksin.

Aynen.

Ürünü almadan önce konuyu açıp, bilgi sahibi olduktan sonra alsalar ne güzel olur. Bu kadar curcunaya, telaşa da gerek kalmaz.

Adam 100 bin urun satmis usps ile yollicam diosa kesin oyledir. Arkadaslar aslida arastirma feregi duymadi cunku bir yakinim bu fiyatin sinirin altinda oldugunu soylemisti o da yanlis biliyormus artik yaptik bi salaklik. Peki ben illa istanbula mi gidecegim almak icin sonucta vandaki adamda aliyor onunki de takilinca o da mi gelecek yani.

Ürünü gönderip göndermeme konusuna bir şey demiyorum hocam, gümrükte karşılaşabileceğin sorunlar için yazmıştım yorumumu. Satıcı her ne kadar güvenli olsa da gümrük konusunda bir şey yapamaz. Yapacağı tek şey faturayı 75 avro sınırında tutmak olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Takilmayacak bence.

İnsallah zaten bir takilmasin bir daha siniri asan alisveris yaparsam namerdim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen.

Ürünü gönderip göndermeme konusuna bir şey demiyorum hocam, gümrükte karşılaşabileceğin sorunlar için yazmıştım yorumumu. Satıcı her ne kadar güvenli olsa da gümrük konusunda bir şey yapamaz. Yapacağı tek şey faturayı 75 avro sınırında tutmak olur.

Urunu aldigim adamin neredeyse butun urunleri turkiyedeki gumruk sinirini asiyor ve dedigim gibi 100.000 den de fazla satmis acaba turkiyeye sattigi var midir varsa da acaba deneyimlerinden boyle bir sey yapiyormudur ki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Takilmayacak bence.

İnsallah zaten bir takilmasin bir daha siniri asan alisveris yaparsam namerdim.

Cok cok buyuk risk cunku mebla cok yuksek ama satici faturayi dusuk gosterirse gecer diyer dusunuyorum. Cunku parasindan degil bu tarz seyler pek takilmiyor.
  • La korkma bu kadar :)
    Istanbula falan gitme durumu yok , Ankaradan alirsin Gümrüge takilirsa ( ki takilacak )
    60 Dolar Extra verirsin olur biter hocam. BIlmiyorum ne aldin ama Eminim ki bu fiyatiyla bile cok cok uygundur.
    SIKMA canini sen .Sana mesaj falan gelir gümrükle ilgili sorunlarda..

Bu arada Ürün daha gönderilmediyse , Fiyati 60 Euro falan göstersin Saticiyla görüs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unzerstörbar -- 1 Mart 2012; 14:52:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

La korkma bu kadar :)
    Istanbula falan gitme durumu yok , Ankaradan alirsin Gümrüge takilirsa ( ki takilacak )
    60 Dolar Extra verirsin olur biter hocam. BIlmiyorum ne aldin ama Eminim ki bu fiyatiyla bile cok cok uygundur.

Bu arada Ürün daha gönderilmediyse , Fiyati 60 Euro falan göstersin Saticiyla görüs...

Yok gonderdi bi de express oldugu ici turkiyeye iki uc gun icinde gelir peki buyuk ihtinalle takilacaksa bu urun taklinca ben nasil ogrenecegim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Unzerstörbar

La korkma bu kadar :)

Yok gonderdi bi de express oldugu ici turkiyeye iki uc gun icinde gelir peki buyuk ihtinalle takilacaksa bu urun taklinca ben nasil ogrenecegim.

Hocam Kargo adresi belli sonucta. Orada numaranda yaziyor. Sana mesaj veya Mektup falan gelir.
    Büyük ihtimal Mesaj gelir hocam.
    Yani mutlak seni haberdar ederler takma kafana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unzerstörbar -- 1 Mart 2012; 15:00:31 >

• quote:

Doğru buradaki bizim kazıkçı ithalatçılara da para kazandırmak lazım.
  • quote:

puhaha senin gibi adamlar oldukça daha da geçirirler vergiyi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.