Şimdi Ara

EA TR 490.SINDAN EDEBİYAT NOTLARI ve Soru Cevap (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
25
Favori
5.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu sıralar öğrencilerin ders çalışmaya yeni başladığı dönemlerdir ve yolun çok başıdır. Bu kaygı doğal. Çalıştıkça, seviyenizi gördükçe ve yükselttikçe bu kaygı yerini umuda bırakacaktır inşallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şimdi hangi derste hangi birini yazayım .d Ders söylerseniz ona göre yardımcı olmaya çalışırım.

• misafir. M kullanıcısına yanıt
    Türkçe dil bilgisinde birçok kaynak mevcut ama tavsiyem bu alanda kısa özet el kitaplarını kullanmamanız. Çünkü dil bilgisinde önemli, detay birçok noktayı atlıyorlar. Ben fem simetriden çalıştım ama dil bilgisi kısmında illa şu demenin anlamı yok bence. Paragraf da bolca ve düzenli şekilde çözülmeli. Limit, bilgisarmal, karekök vs. bunlar iyidir. Sosyal kısmına gelince açıkçası ben Tyt sosyalde öyle aman aman soru bankası falan çözmedim genelde konu çalışıp tekrar yapıp deneme çözüyordum. Deneme dediğim de bölüm denemesi değil Tyt denemesiydi. Onun için direk bölüm denemesinde şu yayın iyidir diyemeyeceğim ama yayın denizi sözel derslerde genelde iyidir tavsiye ederim.

• Bunları PC de yazıp temize çeken olsa ne güzel olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • antiKel kullanıcısına yanıt
    Güzel olur da hocam benim iş bitti :d Ben sözümü tuttum attım, üzerime düşen görevi yapıp notları da aldım :d Gerisi artık sınava gireceklere. Emeksiz yemek olmaz, biraz çaba sarf etmek lazım ki bu haliyle bile gayet işe yarar bence :)

• Haklısınız hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yıkıkbirhukukcu

Teşekkür ederim hocam. Hakkımızda hayırlısı olsun. Nasip biraz da bu işler. Benim de Tyt o kadar iyi olsaydı aytde ben de belki o kadar çabalamazdım, nasip. Siz nereyi yazdınız?
    boun siyaset, iktisat, sosyoloji gerisi ölü tercih biraz, muhtemelen iktisat gelecektir diye düşünüyorum hocam
  • loeweis genious kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun hocam, inşallah istediğiniz olur.

• Hocam temel bilimlerden Çad yaparsanız 750 TL devlet bursu var bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artyom A. C. -- 15 Ağustos 2018; 4:49:50 >
  • Artyom A. C. kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadım hocam. Temel bilimler ve Çad nedir?

• Temel bilimler ( mat fkb tarih edebiyat felsefe coğrafya vs gibi bölümler )

Çad ( çift ana dal ) iki bölümü aynı anda okumak.

İlk 10k olup temel bilimler seçene devlet 2.5k, temel bilimlerden Çad yapana 750tl veriyor her ay mezun olana kadar.

Atraksiyon ararsanız tarihten vs Çad yapabilirsiniz hem de 750tl alırsınız :D

• Artyom A. C. kullanıcısına yanıt
    Hocam bu kadar uğraşmaya gerek yok bir burs için üstelik istemediğin bölümde. İstanbul sabahattin zaim üniversitesi zaten ilk bine aylık 3000 lira veriyor ama sıralaması 15k olduğu için yazmadım. Ayrıca İstanbul üniversitesi de ilk bindekilere aylık 750 lira burs veriyormuş zaten bildiğim kadarıyla.

• İyiymiş baya

• Edebiyat için yazabilirseniz makbule geçer hocam

• Vay be gerçekten çok kıskandım cok iyi yapmişsiniz,ben de böyle yapmayi cok isterim. Not tutarak calisiyorum her dersi notlarinizda tam farkedemedim ama eserleri şiir-roman diye ayiriyor musunuz not alırken yoksa hepsini tak tak yaziyor musunuz ? Birde hangi kitaplari çözdünüz,youtubeden dinlediğiniz hoca var mı? (Tüm edb,coğ,tarih adına) öneriler şöyle şöyle yaptim cok iyi oldu vb tarzindan yazarsaniz okumayi cok isterim. Hayatinizda basarilar
  • Çok fazla farklı kaynaktan çalışmadım edebiyatı. Yayın denizi tek el kitabı ve yayın denizi tek soru bankasından çalıştım, tavsiye ederim.

• Teşekkürler hocam

• sorrymybad kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim öncelikle. Bazı yerlerde şiir roman diye ayırdım ama buna her zaman çok dikkat etmedim. Önemli eserlerin yanına yazdım hangi türde olduğunu ama her zaman da gerekli bulmadım bunu. Kaynak olarak da daha önce de yazdım "YAYIN DENİZİ TEK EL KİTABI'nı ve YAYIN DENİZİ SORU BANKASI"nı kullandım edebiyatta. Notlar da zaten bu el kitabından çoğunlukla. YouTube'dan da hemen hemen hiç öyle ders videosu veya rehberlikçi gri koç falan seyretmedim ama sınava az biraz kala Tonguç Akademi'nin bir dkda şu yazar ve eserleri adlı videolarını seyrettim. Gayet akılda kalıcı oluyor. Tarih ve coğrafyada da "ASEL TARİH CEP KİTABI ve ASEL COĞRAFYA EL KİTABI"nı öneririm. Ara ara çalıştım baştan sona ve sınava iki hafta kala da ikisini de baştan sona bitirdim çok faydalı oldu. Ayrıca özellikle TYT fen için" HOCALARA GELDİK 10 1 SORUDA TYT FEN" videolarını seyretmenizi tavsiye ederim. Ben 5 Tyt fen neti yaptım çok işime yaradı açıkçası.

• merhaba ilk önce tebrik ederim.tyt problemler için neler çözdünüz ve geometriyi de femden mi hallettiniz ?

• Sizin gibi başarılı üyeleri görünce çalışma isteği geliyor ve (10a geçtim) şimdiden çalışıyorum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.