Şimdi Ara

EA 50K İÇİN ANALİZİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar.Öncelikle ben kendim sayısal öğrencisiyim.Analizin içeriğinde sayısalların EA sıralarından naçizane bir analiz yürüteceğim.Çok düz düşünüyor olabilirim hatam varsa affola.
    Şimdi hepimiz sayısalda 1. olanın eşit ağırlıkta 2.2k olduğunu biliyoruz.Şimdi kendimi ele alırsak hiç edebiyat testlerine dokunmadığım halde sayısalda 19k eşit ağırlıkta 48k yım.Bundan yola çıkarak sayısalda benim önümde olanların da hiç edebiyat testine dokunmadığı taktirde bile benden eşit ağırlıkta önde olmaları gerekir.Yani ilk 48k nın içinde 19k sayısal öğrenci olmak zorunda.(2.2k-48k demek daha doğru).Birde buna daha az matematik ama edebiyat testine dokunmuş kişilerden bir popülasyon sokarsak ilk 50k içinde yaklaşık en kötü durumda bence 20k sayısal öğrenci var.En kötü ihtimalle bunlardan 5k nın eğilimlerinin eşit ağırlıktan tercihe döndüğünü varsaysak bile 15k kadar tercih yapmayan sayısal öğrencisi açığa çıkar.Ben böyle düşünüyorum hatam varsa belirtirseniz çok mutlu olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutesher35 -- 8 Ağustos 2018; 1:51:53 >

• Hocam say da 2k icinde olup edb cozen illaki adam vardır ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhtt44

Hocam say da 2k icinde olup edb cozen illaki adam vardır ama
    Yine bahsettiğim aralıkta olur hocam
  • Bana mantıklı geldi inşallah böyle olur
  • Güzel analiz

• Teşekkürler kardeşim
  • geçen yillardaki sinavlara mflerin de girdigini hesaba katmiyorsunuz. iühf 6.6k ile kapatmis mesela. bu 6.6k'nin hepsi tm mi? hayir. iühfye kadar olan kontenjan toplami 3.5k. bunu da hesaba katın.

• quote:

Orijinalden alıntı: glisalih

geçen yillardaki sinavlara mflerin de girdigini hesaba katmiyorsunuz. iühf 6.6k ile kapatmis mesela. bu 6.6k'nin hepsi tm mi? hayir. iühfye kadar olan kontenjan toplami 3.5k. bunu da hesaba katın.
    Sıralamaları karşılaştırmadım ki.Dediğim durum geçerli.Geçen sene ikisinden de 0.5 net yapmak gerekiyordu.Sayısallardan edebiyat çözenler sıralamada kendine yer bulabiliyordu.Verdiğiniz örnekte bile ciddi bir giriş var ara sıralara.Bu sene matematik yettiği için her sayısal eşit ağırlık sıralamasına girdi ve sayısalda yüksek yapanlar eşit ağırlıkta da gayet iyi yer buldu.Ben sadece sıralamadaki yığınsal dağılımı ifade etmek istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutesher35

Sıralamaları karşılaştırmadım ki.Dediğim durum geçerli.Geçen sene ikisinden de 0.5 net yapmak gerekiyordu.Sayısallardan edebiyat çözenler sıralamada kendine yer bulabiliyordu.Verdiğiniz örnekte bile ciddi bir giriş var ara sıralara.Bu sene matematik yettiği için her sayısal eşit ağırlık sıralamasına girdi ve sayısalda yüksek yapanlar eşit ağırlıkta da gayet iyi yer buldu.Ben sadece sıralamadaki yığınsal dağılımı ifade etmek istedim

Alıntıları Göster
    Sizin tahminizle 87k olan ben 50k 60k arasi mi oluyorum hocam?

• koloby0223 kullanıcısına yanıt
    Ordaki verileri bilemiyorum yanlış yönlendirmek istemem ama olabildiğince yukardan başlamak sizlerin karına olacağını düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ordaki verileri bilemiyorum yanlış yönlendirmek istemem ama olabildiğince yukardan başlamak sizlerin karına olacağını düşünüyorum
    Tesekkur ederim hocam

• koloby0223 kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olduysam ne mutlu bana.Hakkında hayırlısı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bunların ışığında ben 52k'lık bölümü 75k'lık sıralaması olan arkadaşa yazdırdım geleceğini düşünüyorum.Sizin fikrinizi de merak ediyorum.
    Sıralama : 75k
    İstenen yer : 52k Tm 1 puan ile almış gelme olasılığı nedir ?
  • bayelyx kullanıcısına yanıt
    Gelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum ama yine de mutlaka sıralaması düzeyinde ve altında kesin tercihler yapsın
  • quote:

Gelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum ama yine de mutlaka sıralaması düzeyinde ve altında kesin tercihler yapsın
    Dizdik hocam bende 50k küsürlerde yaptım bana ve ona göre güzel güzel dizdik ama o istiyor.Bende 1 bölüm var aklımda umarım onlar gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayelyx

Dizdik hocam bende 50k küsürlerde yaptım bana ve ona göre güzel güzel dizdik ama o istiyor.Bende 1 bölüm var aklımda umarım onlar gelir.

Alıntıları Göster
    Gelir ya sayısallar çok girdi aranıza ÖSYM'nin kötü kararından dolayı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.