Şimdi Ara

e8400 + 8800gt sli + striker II = 18158

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İmzamdaki sistem ile şöyle bir overclock denemem oldu.
    Ramlerde soğutucu fan yok malesef o kısmıda halledebilirsem biraz daha
    yukarılara çıkabilirim zannediyorum.
    Asus Striker II Formula 1202 beta biosu kullandım. Bir konuda yardım için mail atmıştım
    asustan bu biosu gönderdiler.
    NB ısınması strikerin klinik sorunu malesef. O bölgeye özel soğutucu takmadan düşürmek
    pek mümkün değil. 75 civarına ulaşmadığı sürece sorun olmaz diye düşünüyorum.
    Overclock konusunda pek tecrübeli değilim, önerileriniz ve yorumlarınız için şimdiden
    teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musasm -- 11 Nisan 2008; 22:38:39 >

• Baya iyi sonuçlar almışsın demekki quad işlemcin olsa 3Dmark'ta daha yüksek puan alcaktın bide..
  • bende q6600+9600gt amp sli+3400 mhz ile 16333 puan aldım. anakartlarımız aynı..
  • hocam birde crysis test yaparmısın varsa .
    q6600 gercekten iyi iş yapıyor
  • stıker 2 den memnun msusunuz bende 9600slı yapıcamda nasıl stabil mi?
  • Memnunum diyebilirim. Ancak asus forumlarında da çok dile getiriliyor bir ram problemi mevcut.
    Mesela bende 1066 Kingstonlar var. 2x1 sağlıklı şekilde kullanırken 4x1 yaptığımda ciddi sorunlar
    oluşuyor mecburen rami çıkarmak zorunda kalıyorum.
    Sürekli beta bioslar çıkarıyorlar. Belki ilerde başka revizyon çıkartadabilirler bilemiyorum.
    Ama yeni bioslarla biraz daha stabil olduktan sonra almakta fayda var diye düşünüyorum.
  • Selam. Ben de bu kartı kullanıyorum oc yaptığımda kart çakıyor. bana o bios u gönderebilirmisiniz. saygılarımla.Şimdiden Teşekkürler.Birde tam olarak değerleri bilemiyorum yardımcı olurmusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milenyum17 -- 13 Nisan 2008; 0:23:03 >
  • Striker II Formula Bios 1202
    http://rapıdshare.com/files/107057348/striker_ii_formula1202.zip.html

ı değil i olacak tabi. rapidin tam adı yazılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musasm -- 13 Nisan 2008; 7:20:01 >
  • İyi bir puan almışsın bence.Benim sistemim altta yazıyor.Ekran kartına oc için hangi progranı önerirsin?Saygılar.
  • Riva tuner ekran kartına overlock için kullanılabilir.
    Ama fanı iyi(yada soğutması) ekran kartınız olması sağlıklı olur.
    Muhtemelen ekran kartın fanı yarım devirde çalışıyordur bu programla
    tam devirde çalışması sağlanıp(bu durumda fan sesi fazla çıkar) bir miktar overclock yapılabilir
    tabi ki.
    http://www.guru3d.com da downloads bölümünden çekilebilir program.
  • güzel skor .
  • İşlemciye biraz daha overclock yaparak 18624'e çıkarabildim.
    Ancak sanırım striker II inin sorunu bu, 1800 fsb in üstüne çıkınca memory latencylerde
    inanılmaz bir düşüş yaşanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musasm -- 26 Nisan 2008; 4:51:31 >
  • Birde crysis 1680x1050 veryhigh 4xaa ve yukarısını denermisiniz? çok merak ediyorum gt sli nin kullanıcı deneyimini?

teşekkürler....
  • Crysis Benchmarking retail build 6115 de test ettim.64bit DX9 seçenekleriyle.

1680 1050 No AA Very High = 43.09
    1680 1050 2x AA Very High = 41.86
    1680 1050 4x AA Very High = 41.02

Bu standart gpu testi..
    Assault Harbour testinde ise

1680 1050 4x AA Very High = 31.88 aldı.
  • .

güzel sonuç tebrikler 3dmark shader testinde 1000 fps alabiliyormusun bakarmısın? Anakartın için pek birşey diyemiyorum ama testlere bakmadan almışsındır muhakkak ama sonuçta o da canavar gibi kart.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeoTrinity -- 28 Nisan 2008; 14:26:19 >
  • Pixel Shader testinden 881 fps alıyor 4050 mhz de.
  • bende 4000 mhz deyim test yapamadım daha ekran kartı testi yapıyorumda ondan merak ettim. kırmayıp baktığın için teşekkürler. yalnız aklıma gelmişken voltaj biraz fazla geldi bana bios da kırmızı ya geçtin mi?
  • Rica ederim.
    Voltaj olayını ben de anlamadım biosta değil kırmızı sarı bölgeye bile geçmedi.
    Anakartın üstündeki ışıklarda normal yeşil yanıyor.
    CPU-Z de core voltaj 1.36 gözüküyor. Ama ben biostan 1.45 veriyorum.
  • her anakart ta bu voltaj olayı değişiyor anladığım kadarıyla yanmasında gerisi önemli değil :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.