Şimdi Ara

E7400 OC Performansı Nasıldır? Kod Farkı varmıdır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 250-300 Lira arası işlemci almak istiyorum E7400 cazip geldi fakat, iyi Oc performansı olan ve dediğim fiyat aralığında olan bir işlemci var ise tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ek olarak E7400 Kod Farkı varmıdır ?
    Artic Cooling Freezer Pro7 ile Stabil kaç Mhz de çalışabilirim, Kullanan veya bilenlerden yardım almak istiyorum, Teşekkürler..

• http://www.overclock.net/intel-cpus/431423-intel-e7400.html

adam 4 ghzyi geçimio bi sorun var dio :D e7400 le
  • özel soğutucu ve orta düzey 1600 fsb anakart olsun 4 ghz civarında kullanırsın
  • Anakart : P35C - DS3R
    Ram : Corsair XMS 2 1+1 2 GB 800 Mhz
    Soğutucu : Artic Cooling Freezer 7 Pro

Bu Sistemle Pentium D 930 3.0 ı Günlük 4.2 kullanıyorum Oc bilgim var bu sistemle günlük 4 Ghz kullanabiliceğimi söylüyorsunuz değilmi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arınç

Anakart : P35C - DS3R
    Ram : Corsair XMS 2 1+1 2 GB 800 Mhz
    Soğutucu : Artic Cooling Freezer 7 Pro

Bu Sistemle Pentium D 930 3.0 ı Günlük 4.2 kullanıyorum Oc bilgim var bu sistemle günlük 4 Ghz kullanabiliceğimi söylüyorsunuz değilmi ?

p35 çipset , sağlam anakart, çıkarsın 4 ghz hızına kullananlar yazsın birde yorumlarını

e5200 4 ghz kullanılıyor bununda hayli hayli kullanılması lazım
  • Peki bu işlemcinin farklı türde kod yapısı olanı varmı, yada Revizyonu olan, Gidip kötüsünü alıp çakılmayalımda
  • bide kalıomuş 3 küsürde
  • quote:

Orjinalden alıntı: SMTRSLN

bide kalıomuş 3 küsürde

Aman Kardeşim ağzını hayrı aç, 250 lira veripte 3te kalırsam bilemem artık
  • Anakart: Gigabyte p45 ds3l
    Ram: 2*1 gb Kingston HyperX
    Soğutucu: Sunbeam Core Contact Freezer [1000 rpm]

Bu sistemle günlük 3.5 ghz kullanıyorum voltaj mod. olmadan, max sıcaklık ise 50 dereceyi geçmiyor Orthos'ta 1 saattlik test sonunda

http://img23.imageshack.us/my.php?image=cpuzvalidationft1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdemYalçın -- 12 Mayıs 2009; 2:37:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arınç

Peki bu işlemcinin farklı türde kod yapısı olanı varmı, yada Revizyonu olan, Gidip kötüsünü alıp çakılmayalımda

var ama tam çözemedim ne fark var aralarında ikiside r0 revizyon

SLGQ8 yeni çıkanı sanırım

http://processorfinder.intel.com/List.aspx?ParentRadio=All&ProcFam=0&SearchKey=e7400

• 250-300 lira gözden çıktıysa E8xxx serisi tercih edilmeli
    İkinci el tavsiye ederim. Garantili olduktan sonra bir zararı yok..
  • Voltajsız 3.3 ghze ulaşırsın, ben 1.39 voltta 4 ghze ulaşıyorum. Anakartım ise eski sayılabilcek Msi Nforce 650 sli.

2.,3 ghz olduguna bakma, EIST devrede oldugu için hızı otomatilk düşürdü, 393 fsb x 10 = 3930 mhz
  • gigabyt p35dq6 anakart ve akasa sogutucu ile 3.9ghz de tıkandım sıcaklık normal kullanımda 36 derece oyunlarda felan 50 oluyor aceba ben neden bunu 4 ghz üstü çalıştıramıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdem surme

gigabyt p35dq6 anakart ve akasa sogutucu ile 3.9ghz de tıkandım sıcaklık normal kullanımda 36 derece oyunlarda felan 50 oluyor aceba ben neden bunu 4 ghz üstü çalıştıramıyorum

sadece vcore voltaj verdiysen tıkanabilirsin 3.9 ve daha sonrası için şu voltajları vermen gerekli

Load-Line Calibration...........................[ Enabled ]
    CPU Vcore [ ]...................[ ne kadar voltajla çalıştırdıysan onu yaz ]
    CPU Termination [ ]...................[ 1.35*1.4v ]
    CPU PLL [ ]...................[ 1.6v-1.7v ]
    CPU Reference [ ]...................[ ~0.9v ]

MCH Core [ ]...................[ 1.3v-1.4v ]
    MCH Reference [ ]...................[ ~0.9 ]
    MCH/DRAM Refernce [ ]...................[ Auto/Normal ]
    ICH I/O [ ]...................[ Auto/Normal ]
    ICH Core [ ]...................[ Auto/Normal ]

DRAM Voltage [ ]...................[ ne kadar voltajla çalışıyorsa ramlerin ]
    DRAM Termination [ ]...................[ Auto/Normal ]
    Channel A Ref [ ]...................[ Auto/Normal ]
    Channel B Ref [ ]...................[ Auto/Normal ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 18 Mayıs 2009; 0:06:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

quote:

gigabyt p35dq6 anakart ve akasa sogutucu ile 3.9ghz de tıkandım sıcaklık normal kullanımda 36 derece oyunlarda felan 50 oluyor aceba ben neden bunu 4 ghz üstü çalıştıramıyorum

sadece vcore voltaj verdiysen tıkanabilirsin 3.9 ve daha sonrası için şu voltajları vermen gerekli

Teşekkürler kardeş bide senin dedigin gibi denim sonucu tekrar yazarım saygılar

• Çok Sağlam İşlemci ..

Benim işlerim yolunda gitmedi fazla çıkartamadım işlemciyi .

Yaptığım 4800 MHZ hızına çıkabildim ama başka bir anakartla 5300 MHZ ye kadar çıkabilirsin ..

İşlemcide 250-300 tl para vermen çok büyük hata olur . ikinci elden 170 tl ye salabilirsin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Power -- 18 Mayıs 2009; 21:55:12 >
  • 210 tl ye forumda 8400 var. Bence o işlemciden almak daha mantıklı. 8400 ün basit bir oc ile neler yapabildiğini resimde gönderiyorum.

@erdemsurme

Kardeş getir bize çıkaralım o işlemciyi 4,2 - 4,3 artık Allah ne verdiyse.

• quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

quote:

BU İŞLEMCİLERDE FSB DUVARI DİYE BİŞEY OLURMU ÇARPANI DÜŞÜRÜP FSB AÇMAYA UGRAŞTIM 399 FSB NİN ÜZERİNE ÇIKMIYOR NE YAPTIMSA FSB 400 OLMADI İNTERNETTE BİRAZ ARAŞTIRDIM FSB DUVARI DİYE BİŞEYDEN BAHSEDİYORLAR BİLGİNİZ VARMI NEDİR BU FSB DUVARI

• 2.elden al kazık yeme demişsiniz ama satan adam 2.elde neden satıyor hiç düşündünüzmü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DemirAtlı

2.elden al kazık yeme demişsiniz ama satan adam 2.elde neden satıyor hiç düşündünüzmü?

Niye satıyor sence? Bu forumda ben dahil birçok kişi donanım ürünleri satmıştır ben herkezi kendim gibi düşünüp o şekilde alışveriş yaparım zaten başka yolu da yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.