Şimdi Ara

E5200@3,5 ghz ile çalışacak ve dar boğaz yapmayacak en iyi ekran kartı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 buçuk sene sonra bilgisayara az da olsa yatırım yapmaya karar verdim. Pek para ayırmadım açıkcası o yüzden mevcut sistem üzerinde sadece ekran kartını değiştirmek istiyorum ama işlemci kafamı kurcalıyor. Uzun zamandır piyasayı ve performans testlerini takip etmiyorum, mevcut sistemime ek olarak 2x1 gb ram aldım onların detayını vermeye gerek yok sanırım

Benim öğrenmek istediğim ise şu; ep43-DS3L anakartımda e5200 işlemciyi 3.5 ghz günlük olarak kullanıyorum, şuan ekran kartım 9600gt sonic modeli. Bu zamana kadar oyunlarda pek sıkıntı çekmedim ama daha yüksek fps almak istiyorum. Ekran kartını değiştirmeye karar verdim Lakin ekran kartını değiştirdiğimde işlemcim dar boğaz yapmayacak şekilde bana en performanslı ekran kartı tavsiyesinde bulunmanızı istiyorum. Çok pahalı bir ekran kartı olmasın bu sistem içinde yazık olmasın ekran kartına. Mevcut sistemim ile uyumlu bir şekilde çalışan güzel bir ekran kartı tavsiyesi istiyorum sizden. Ne dersiniz e5200 işlemci 3.5 ghz ile hangi ekran kartından güzel performans alırım?

Sistemim; ep43-ds3l anakart
    e5200@3,5 ghz
    4x1 gb 850 mhz CL4 ddr2 ram
    seagate sata 2 ncq

• GTS450 işinizi görür.
  • 2.el bulabilirsen 6850 veya gtx460
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

2.el bulabilirsen 6850 veya gtx460

quote:

Orijinalden alıntı: Colonel GUILE

GTS450 işinizi görür.

Vayy işlemcim daha o zaman işe yarar vaziyette :) Ben en fazla HD 4870 veya 4890 gibi ekran kartları olur gibi düşünüyordum.

Ama şuan crysis 2 Beta'yı hardcore modda 1280*768 çözünürlükte 25-35 fps arası oynayabiliyorum ki bilgisayara 2 buçuk senedir format da atmadım, format atmak için harici aldım içinde ne var ne yok hariciye atıyorum ama kopyalama saniyede 4mb. 2 tane hdd var dahili onlar arasında kopyalama 100 mb lık birşeyi yaklaşık 10 saniyede yapıyor :D bu işletim sistemi ile bu fps yi alıyorsam (üstelik 2 gb ram var daha öteki 2 si yolda) benim pc daha iş görür demekki ;)

• 190 liraya 2. el 5770 veya gts450 sonic platinium.
  • şu kartı sıfır alabilirsin...
    http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=32011 304 lira
  • gtx460
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

şu kartı sıfır alabilirsin...
    http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=32011 304 lira

bende dün e6750 işlemci yanına bu kartı aldım inventusdan. işlemcim 2.6 ghz def de kullanıyorum ve oyun performansı mükemmel. 3.6 ghz yapacağım vakit ne olur düşünmek istemiyorum.
  • @balerefone
    10-15 fpslik bir artış yaşanacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

@balerefone
    10-15 fpslik bir artış yaşanacaktır...

pc'yi led tv ye bağladım. gta4'ü açtım. full hd , herşey very high , şu aşağıdaki 3 kısımın hepsi 100 100 100 fps 16-25 arasında idi. işlemciyi arttıracağım zaman 10 fps gelirse çok süper olur. çünkü 25 + gta4 de çok rahat oynanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FightF0RFreedom -- 25 Şubat 2011; 18:06:11 >
  • Arkadaşlar HD 5770 ve gts450 yi eledim çünkü yaptığım araştırmalarda 9600gt nin hız aşıttırılmış haliyle aralarında çok fark olmadığını gördüm.

GTX460 veya 5850 veya 6850 aldım mı sanırım pc tadından yenmez diye düşünüyorum. Hatta GTX460 ikinci el 256bit falan oldu mu çok daha güzel olur sanırım :)
  • E6750 @3.6 GHz + Radeon HD 6950@6970 kombinasyonuyla bir süre daha devam etmeyi planliyorum. Oyunlarda islemci mutlaka önemi ama asıl is ekran kartında bitiyor.

E5200 @3.5 GHz + GTX 460 ikilisi gayet güzel olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 25 Şubat 2011; 18:35:36 >
  • dediğim gibi işlemciyi 2.6 dan 3.6 ya çıkartığınızda yaklaşık olarak 10-15 arası bir fps artışı görülücektir..
    oyunu takılmadan oynarsınız
  • Zaten beni işlemci şuan 3,5 ghz de çalışıyor ;) şu gtx460 192 olanlar kafama yatmadı değil.. Ama peşin almaktan yanayım, şöyle az kullanılmış garantili 5850 falan denk gelse süper olacak
  • gtx 460 E5bin serisine biraz fazla değil mi yahu?

Herşey ghz ile de bitmiyor ki hem, mimari, önbellek, ısıl değerler.....

Ben de e5300 var, i3 almayı düşünüyorum ama aslında beni paklayacak işlemci i5 serisi de maddiyat meselesi istesem alırım da diğer donanımlara para kalmayacak

neyse gene hızdan kotarır diyelim, de sanal çift çekirdekli işlemci gtx i bir yere kadar götürür kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myd

Zaten beni işlemci şuan 3,5 ghz de çalışıyor ;) şu gtx460 192 olanlar kafama yatmadı değil.. Ama peşin almaktan yanayım, şöyle az kullanılmış garantili 5850 falan denk gelse süper olacak

gtx 460 768 mb ile 1 gb ler arasındaki performans farkları çok az. fiyat yönünden ise nereden baksan 100 tl fark var. bence o fiyata işlemciniz e5200 olduğu için hiç değmez. yapılan testlere bakarsan fps farkı 3-4 fps birşey. üstelik testler i7 işlemci ile yapılmış. sizin işlemciniz de hiç fark olmayacaktır bence. dolayısıyla fazla para vermene gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balerefone

quote:

Orijinalden alıntı: myd

Zaten beni işlemci şuan 3,5 ghz de çalışıyor ;) şu gtx460 192 olanlar kafama yatmadı değil.. Ama peşin almaktan yanayım, şöyle az kullanılmış garantili 5850 falan denk gelse süper olacak

gtx 460 768 mb ile 1 gb ler arasındaki performans farkları çok az. fiyat yönünden ise nereden baksan 100 tl fark var. bence o fiyata işlemciniz e5200 olduğu için hiç değmez. yapılan testlere bakarsan fps farkı 3-4 fps birşey. üstelik testler i7 işlemci ile yapılmış. sizin işlemciniz de hiç fark olmayacaktır bence. dolayısıyla fazla para vermene gerek yok.

Al ucuzundan dak hiç gurcalama diyon yani :D

• Bende önceden e4500 işlemci vardı.5850 ile darboğaz yapıyordu.Q8300 işlemci aldım.Performans olarak bazı oyunlarda 25-30 fps arttı.Gerçekten işlemci çok önemli.Hele bazı oyunlar işlemciye yük bindiriyor ki o daha fena.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

Bende önceden e4500 işlemci vardı.5850 ile darboğaz yapıyordu.Q8300 işlemci aldım.Performans olarak bazı oyunlarda 25-30 fps arttı.Gerçekten işlemci çok önemli.Hele bazı oyunlar işlemciye yük bindiriyor ki o daha fena.

Peki işlemciyi def. olarak mı kullanıyorsun?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.