Şimdi Ara

e46 kasa yakıt tüketimi nasıldır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
28.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 99/2001 modelleri arası 320i e46 kasa sahibi olanlar yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirler mi acaba ? şehir içinde ne yakar uzun yolda ne yakar

kime BMW alacam desem parçası pahallı olur yakıtı çok olur vs. vs. zorla soğutuyolar insanı merak ettim ne yakar bu araçlar

• Hiç mi hayırsever E46 sahibi yok bilgi verebilecek
  • E46 sahibi olmuş biri olarak cevaplayabilirim.Makyajsız kasadan bahsediyorsunuz.2.2 Lt 170 hp çift vanos 6 silindir bir araçtır.Şehiriçinde yaklaşık 11 lt yakar.Bendeki 318i 2.0 motor 10 lt yakıyordu.Şehirdışında ben 8 lt ye kadar düştüm.Sattık ama hala hayalimde.Seneye ek olarak temiz bulursam ve full bulursam tekrar E46 alacağım.

Bana göre e46 da alınacak seriler (makyajlı olmalı) : 320d, 325i , 330i, 330d bunlardır.Seneye bunlardan temizini bulursam kesin alırım.Parça pahalı olabiliyor bazen.Yağ yakma sorunu olan e46 insanı hayattan soğutabilir.Temiz temiz temiz olmalı.Ayrıca donanımlı olmalı

Eğer e46 sevginiz varsa soğumayın.Ben soğumadım hala özlüyorum.Bazı 2013-2012-2010 vs araçlarda bile onun kalitesi donanımı yok
  • uguropc U kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevap için, dizel araca hiç binmedim açıkçası biraz korkutuyor beni benzinliye göre daha çok masraf çıkarabiliyor gibisinden bir ön yargı var toplum da, doğru mu sizce benzinli ile dizel yakıttan ziyade, yürüyen aksamları nasıldır

3.20 benzinli düşünüyordum ama bütçemi aşıyor o yüzden 3.18 düşünüyorum dizelini tavsiye edermisiniz
  • 320d'lerin km'ler yüksek hatta uçmuş.

318i öneririm.Performansı normaldir piyasada Focus Tdci , megane dci biraz daha önde gider diyebilirim.Dizeli var 318d ama e46 318d türkiyede yok.Benzinlisi var.Onu önerebilirim.320d de biraz kronik sorun var.Turboları özellikle.

318i alırsanız yeterlidir.Mercekli far, sunroof, deri koltuk bulursanız donanım olarak iyi olur.Kendi aracımda yok yoktu.Hafızalı koltuktan tutunda telefona kadar.Ne kadar donanım o kadar keyiftir.M paket olursada şahane olur.Şimdiden kolay gelsin.E46 bulmak oldukça vakit alan bir iştir.Bende şimdi tekrar aramaya başladım.Acelem yok seneye bu zamanlar kesin bir araç alacağım.O zamana kadar sabrediyorum :))
  • uguropc U kullanıcısına yanıt
    Bende biraz daha beklemekten yanayım ama insan biran önce kavuşmak istiyor 3,18i'de karar kıldım biraz daha bütçeme uygun geliyor
  • Sehir ici 11 litre ve uzun yolda 9 litre...
  • Verdiğiniz rakamlar benzin mi ?lpg mi?
    benzinse 500-550 krş arası yakiyor demektir ki çook fazla değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzin...
  • konu eskimiş ama ben sana şöyle söyleyim öncelikle o parçası pahalı şöyle böyle diyenlere bi cvp olsun bu yazdığım ablama ait 2011 focus baskı balata bitti 5200 tl serviste çıkan fiyat bende 2005 model 145000 de 318i var baskı balata 550 tl istediğin her yerdede var bulamam sorunun yok 320d ye bindim 2004-2005 olarak bikaç farklı modeline sahip oldum şu anda benzinlisi var lpg ile kullanıyorum şehir içide dışıda lpg daha ekonomik fakat gel görki dizeldeki motor hiçbirinde yok yokuş felan dinlemiyo performansa göre şehir içi 7 lt yakıt tüketimi varkı gerçekten güzel dizel al derim ama dizelde 3-5 noktada sıkıntı var onları mutlaka kontrol ettir enjektörler 150000 civarı değiştir mutlaka - manifold içindeki kelebekleri iptal ettir ki en sıkıntılı nokta burası kırılıp pistonun kafasına düşünce blok patlatıyo o riskle binilmez - birde krank kasnağı 150000 civarı değişmeli yoksa yolda kalırsın gerisi teferruat

• 318 ile 320 ile alakalı olarak basmazsan yakıt cok fark ediyor mu ? 318ci almayı dusunuyorum ama lpg de ne kadar yakar emin degilim.kullananlar varsa paylasabilir mi? mesela focus 1.6D den fazla yakar mı lpg de ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlazibere53 -- 18 Temmuz 2014; 15:06:54 >
  • tlazibere53 T kullanıcısına yanıt
    bende şu anda 2005 model manuel 318i var yakıt olarak şimdi sana yazacaklarımı biri bana söylese güler geçerdim belki lpg kitinden belki manuel olmasından bilemem ama hiçte sain sabırlı kullanmıyorum şehir dışı km de 22 kuruş yakıyo şehir içi 32 kuruş
  • Yaklaşık 6 ay BMW araştırdıktan sonra kısmette Mercedes varmış e200 aldım yakıttan da gayet memnunum
  • ABREC kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam allah kaza bela vermesin güle güle bin bende e46 kasa 320i arıyorum 2001 sonrası 2.2 175hp olarak geçiyor sanırım 2002,2003 model temiz düşerse direk alcam şu an accord executive 2004 model kullanıyorum gidiş olsun konfor olsun gayet hoş bi araç ama bmw e36 dan bu yana hep hayelimdeki araç kısmetse bineriz inş. e200 kasada bal rengi çok hoşuma gidiyor ama c180-c200 2003-2004 bide e46 arasında gidip geliyorum ama e46 makyajlı kasa çok ağır basıyor tipi çok hoşuma gidiyor

özellikle aracın fabrika çıkışlı m serisi zaten başlı başına bi efsane e46 kasa gibisi daha gelmez yeni kasalarda çok hoş ama bi e46 diri bi e46 yı baştan elden geçir istediğin araçla yan yana koy :D

e46 kasa yakıt tüketimi nasıldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccls -- 1 Eylül 2014; 14:15:26 >

• ccls C kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkür ederim, inşAllah aradığınız gibi bir araç bulursunuz, Bmw kadar seri değil hatta hantal kalıyor E200 ama yakıtı malzeme kalitesi işçiliği çok hoşuma gitti daha da başka marka ya dönüp bakmam bile heralde merso bmw arası gider geliriz
  • E46 kasa 3 serisi bakıyorum, iki araç arasında kaldım fiyatları hemen hemen aynı
    2002 320d 215,000 kmde
    2001 316i LPG (1,9l)
    Yakıt ve masraf açısından hangisi daha mantıklı sizce?
  • slovanlech S kullanıcısına yanıt
    316i biraz hantal kalabilir ikisine de binmedim açıkçası ama bu tür oturaklı araçlar da motorun büyük olması iyi bir şey gene de karar sizin bmw'nin dizel motorları nasıldır onu bi araştırın kronik sorunları yoksa 320d alınır bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: slovanlech

E46 kasa 3 serisi bakıyorum, iki araç arasında kaldım fiyatları hemen hemen aynı
    2002 320d 215,000 kmde
    2001 316i LPG (1,9l)
    Yakıt ve masraf açısından hangisi daha mantıklı sizce?

3.16 kesinlikle almayın 4 kişi bindimi hiç gitmiyor.

• burakdemirci80 B kullanıcısına yanıt
    arac 1900 motor problem olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slovanlech

arac 1900 motor problem olur mu?

Beygiri önemli minimum 140 dan aşağı almayın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.