Şimdi Ara

E.C.A. Termostatik batarya 499 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
5
Favori
9.831
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    su saatinden sonra daireye giren soğuk su tesisatına takıyorsun, uzun ömürlü olsun diye tavsiyem öne pislik tutucu sonra eca basınç düşürücü valf koyulmasıdır.
  • heroesx kullanıcısına yanıt
    hocam demek kullanma kılavuzunu okumamışsın. aynı kombi bende de var ve cok memnunum baya tasarruflu bi cihaz. olayı anlatayım sana ona göre ayarlarsın. kombi tesisattaki sıcaklık kayıplarını hesaba katarak ayarlamış olduğun dereceden 10-15derece fazla ısıtıyor. eğer kombiden banyoya olan mesafen kısa ise 30 dereceye getirmen yeterli ben öyle kullanıyorum.
  • mustafa2790 M kullanıcısına yanıt
    Okudum. m.hizmetleriyle de gorustum, servisleriyle de. Aciklama ayarlananan sicakliktan +8 -8 derece farki olur dediler. Tesisat basincimin 8bar olmasi gerekliymis basinc dusuklugunden oluyormus( 5bar). 8bar olan ev varsa burdayim desin :-) 1.kat evden bahsediyorum. Son olarak confeo plus 35 dereceden asagisina ayarlanmiyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heroesx kullanıcısına yanıt
    Bende aynı sotunu immergas ile yaşıyorum. Yazın suyun altına giremiyorum. O kadar sıcak oluyor. Sözde 35 derece(aşağıya inmiyor) ama su bildiğin kaynıyor. Lanet muslukta ya sıcak ya soğuk akıtıyor. İkisini birbirine karıştırıp ılık bir su vermiyor. Tesisatçıya sordum. Musluğun kalitesizliğinden, kaliteli bir musluk al sorunun çözülür dedi.
  • Bende de aynı problem vardı. Ben bu sorunu kombi gaz vanasını kısarak çözüyorum. Bir nevi modülasyon yapıyorum. Sizde gaz vanasını kombinin uyarı vermeden yanabileceği en düşük ayara getirirseniz sorununuz kalmaz.
  • Elime ulaştı. Ve servis kurulumunu yaptı. Gayet başarılı görevini yapıyor. Mobilden fotoğraf ekleyemedim.(bilen özelden yazarsa sevinirim)

38 dereceye ayarlı normal halde. Soğuğa çevirmek normal, sıcaklığı artırmak için bir emniyet tuşu var. Ona basıp 38 in üstüne çıkarabiliyorsun. Çocuk için, ya da yanlışlıkla çevirip haşlanmamak için düşünülmüş.

5 yıl garantili olduğunu söyledi usta. Aşındırıcı kullanmamak kaydıyla.

Alınır mı?

Evet aynı sorunu yaşayan ve 450-500 tl maddi olarak sorun olmayacaksa konfor için kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 3 yıllık aradan sonra kullanan arkadaşların memnuniyetini öğrenmek ve kendimde alma niyetinde olduğum için konuyu tekrardan hortlatmak istedim. Şuanda indirimli fiyatı Koçtaş'ta 1000 TL. Gerçekten pahalı. Birde Artema'nın ürünü var oda Bauhaus'ta 900 TL indirimde. Artema'da 10 yıllık garanti var ECA'da 5 yıl. Yıllardır kullanan arkadaşların yorumlarına alabilir miyim; verimde düşme oldu mu, hiç servislik oldu mu vs gibi.
  • Hahahaha. Üstadım laf sokacam derken rezil olduğunun farkına varman için yazıyorum. Umarım okursun ve ne kadar sal olduğunu anlarsın. Ben Grohe kullanıyorum araştır bu sistemler nedir nasıl çalışır. Sonra özrünü dile sessizce kenara çekil ki bilenler konuşsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dicey_celo

Hahahaha. Üstadım laf sokacam derken rezil olduğunun farkına varman için yazıyorum. Umarım okursun ve ne kadar sal olduğunu anlarsın. Ben Grohe kullanıyorum araştır bu sistemler nedir nasıl çalışır. Sonra özrünü dile sessizce kenara çekil ki bilenler konuşsun.
    Bende bu arada size Grohe'yi danışayım. O markayı da gördüm ve bir ara niyetlendim ama duş bataryası ile alttan su verme geçiş sistemi geleneksel alıştığım sistemde olmadığı için vazgeçmiştim. Şuanda 3 farklı modeli mevcut benim alabileceğim, bunlar dışında sizin başka önereceğiniz modeli varsa ona da bakabilirim:

- Grohe G1000 New Termostatik Banyo Bataryası
    - Grohe Grohtherm 800 Termostatik Banyo Bataryası
    - Grohe Precision Trend Thermostat Bataryası

Bu ürünler arasında bir fark var mıdır ? Hangisini seçmek daha mantıklı olur ?
    Verim kaybı olmadan uzun yıllar kullanmak mümkün müdür ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KpttpK -- 8 Temmuz 2020; 18:33:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: c3206

Muslugun altina konan bir kova en guvenilir sistemdir, hemde kova 10 tl. Kovanin ısısını istediginiz gibi ayarlayabilirsiniz sicagi soğuğu kisip açarak,
    Ağzından burnundan gıçından akıp kovaya dökülen suyu tekrar kafandan aşşağı mı döküyorsun. İğrençsin dostum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loggerheads

evinde sadece gunisi olan adam icin bu urun.

ben yillardir duş alirken bu sorunu yasiyordum 2 ay once gpd marka aldim 200 tl ye, 1 saat suren dus fasli yarim saate indi, cunku yarim saat suyu istedigim ayara getirmekle ugrasiyordum, duş esnasinda haşlanma teklikelerini saymiyorum bile.

üründen memnunum, 2-3 sene sonra performansi ne olur bilemem ama zaten su tasarrufu ile parasini amorti ettigi kesin.
    hocam marka modeli nedir

• KpttpK kullanıcısına yanıt
    4 yıl önce 6 tane 2. El 800 modelini aldim
    sorunsuz bir şekilde devam ediyorum kullanmaya. Bundan sonra ne olur. Tüketimi nedir bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Code140

Ağzından burnundan gıçından akıp kovaya dökülen suyu tekrar kafandan aşşağı mı döküyorsun. İğrençsin dostum..

Alıntıları Göster
    Senin aklın bu kadar mı çalışıyor, helal sana aklınla yaşa

• quote:

Orijinalden alıntı: c3206

Senin aklın bu kadar mı çalışıyor, helal sana aklınla yaşa

Alıntıları Göster
    SESLİ güldüm usta ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: dicey_celo

4 yıl önce 6 tane 2. El 800 modelini aldim
    sorunsuz bir şekilde devam ediyorum kullanmaya. Bundan sonra ne olur. Tüketimi nedir bilmiyorum
    Zenginsin maşşallah demek evde 6 banyo var
  • ECA hem de bu fiyatlara!

Evdekiler güneş enerjisini kullanırken sıcaklığı ayarlamakta zorlanıyorlar diye diye bir süredir düşerse alabilirim diyerek termostatik vana takibinde olan biri olarak daldım konuya... Meğer 3 yıllıkmış konu!

Şu an bu fiyatlarla ancak GPD ye bakabiliyoruz
  • aniceman kullanıcısına yanıt
    Aliexpress 'te şöyle şeyler var, işe yaramaz mı ki?
    #Aliexpress TRY 179.16 | Ücretsiz kargo Biggers G1/2 pirinç termostatik duş bataryası temterature kontrol bakır termostatik karıştırıcı vana
    https://tr.aliexpress.com/item/32842625501.html?srcSns=Copy&tid=default_1&tt=sns_Copy&image=HTB1GQ1uRpzqK1RjSZFvq6AB7VXai.jpg&aff_request_id=4708054ba0b14a81a145681c3d3c7e9e-1594239708105-04009-_B1sMyb&spreadType=socialShare&aff_platform=default&sk=_B1sMyb&aff_trace_key=4708054ba0b14a81a145681c3d3c7e9e-1594239708105-04009-_B1sMyb&businessType=ProductDetail&templateId=default_1&title=TRY+179.16+%7C+%C3%9Ccretsiz+kargo+Biggers+G1%2F2+pirin%C3%A7+termostatik+du%C5%9F+bataryas%C4%B1+temterature+kontrol+bak%C4%B1r+termostatik+kar%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1c%C4%B1+vana&platform=AE&terminal_id=3caa557beb874239b4d096a7d43b7a5a

#Aliexpress TRY 71.62 | Ücretsiz kargo G1/2(DN15) duvara monte güneş enerjili su ısıtıcı mikser musluk krom bakır termostatik duş bataryası vana
    https://tr.aliexpress.com/item/32795055900.html?srcSns=Copy&tid=default_1&tt=sns_Copy&image=HTB1GQ1uRpzqK1RjSZFvq6AB7VXai.jpg&aff_request_id=70c83b49d2214961b5979b7e3b7eaf9f-1594239709025-07593-_B10HoB&spreadType=socialShare&aff_platform=default&sk=_B10HoB&aff_trace_key=70c83b49d2214961b5979b7e3b7eaf9f-1594239709025-07593-_B10HoB&businessType=ProductDetail&templateId=default_1&title=TRY+71.62+%7C+%C3%9Ccretsiz+kargo+G1%2F2%28DN15%29+duvara+monte+g%C3%BCne%C5%9F+enerjili+su+%C4%B1s%C4%B1t%C4%B1c%C4%B1+mikser+musluk+krom+bak%C4%B1r+termostatik+du%C5%9F+bataryas%C4%B1+vana&platform=AE&terminal_id=045287d188a844699a29c536a7da1109

• Hypericum kullanıcısına yanıt
    Aa yok teşekkür ederim, benzer uygun ürünler Türkiyede de var ama güneş enerjisi de tesisata bağlı olduğundan hem duş bataryası değil de klasik banyo bataryası şeklinde olanlardan bakınıyorum hem de soğuk su ile şebeke de bağlı olacağından güvenemem açıkçası. Hele de dünden sonra...
    Evde ECA var hep bi balkona şahin mi ne marka musluk takmıştım çok kullanılmıyor diye. dün evde iken aniden bozuluyor ve balkon baya bir havuz haline geliveriyor, eve girmek üzere iken fark ettik...
  • xxlboy kullanıcısına yanıt
    Yok üstad. İstanbul'da 1 Köyde 3 tane var. Aslında köy için aldım bunlari , güneş enerjisinden gelen su aşırı sıcak olduğu için çok işime yarıyor. 2 de yedekte tutuyorum.

• Bu arada bu tarz ürünlerin uygun fiyata olanları letgoda var bilginiz olsun. 1000 liralik urunu 300 400 e alabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.