Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.099
Cevap
28
Favori
73.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kombi ve termostata reset attık sorun çözüldü hocam artık ne ayarlarsak o derecede duruyor. İlginiz için teşekkürler
  • Merak ettiğim yeni bir şey var. Kombiyi 55 dereceye ayarladım bir de böyle deneyeceğim. Dikkatimi çeken çalıştığı zaman 50 dereceye bazende 56 dereceye kadar yükseliyor sonra termostat kombiyi kapatınca saniyeler içerisinde 27 dereceye kadar düşüyor. Bu Scot için iyi bir şey mi ?
  • TürkünYıldızı T kullanıcısına yanıt
    SCOT için iyi veya kötü birşey diyemeyiz. Sözlediğiniz şeyden evinizin ısı ihtiyacının yüksek olduğu anlaşılır. Yani kombi ateşlemeyi kesince ısınmış su ısısını hızla eve veriyor. Burdan da şu anlaşılır. İyi yandan bakarsak petek metrajınız ve kaliteniz iyi, ısıyı hemen eve aktarabiliyor. Kötü yandan bakarsanız evinizin ısı kaybı fazla, sudaki ısıyı bir anda alıp götürüyor.

Normalde ısınmış bir evde ekrandaki su ısısının hemen düşmemesi lazım mantık olarak. Yani en azından benim kombimde öyle.

NOT: Şimdi tekrar okuyunca saniyeler içinde demişsiniz. Bunu fark ettim. O kadar kısa sürede düşmesi çok zor. 55 derecedeki bir kova suyu dışarı koysanız onun bile 25 dereceye gelmesi dakikalar alır. Sizin termostat kombiyi kapatınca dediğinizden kasıt kombinin devirdaimi de duruyor mu?
  • l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    TürkünYıldızı T kullanıcısına yanıt
    Dönüş suyu filtresi tıkanmış olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Dönüş suyu filtresi tıkanmış olabilir mi?

Ben sadece çalışma mantığına göre fikir yürüttüm. Tamirci olmadığım için arızalarla ilgili bilgim yok. Isıyı hangi noktadan ölçüyorsa orası hemen soğumaya maruz kalıyor. Bunun nedeni dönüş suyunun bir şekilde gelemeyip oranın hızla soğuması olabilir. Sizin dediğinizbuna neden olabilir. Ben de devirdaim duruyor mu diye ondan sormuştum.
    Hayır devirdaim durmuyor, sadece termostat ateşlemeyi kesiyor, su 55 derece civarında gözüküyor ve ateşlemeyi kestiği andan itibaren max 15 saniye içerisinde su 27-30 derece aralığına düşüyor. Termostat ateşlemeyi kestikten sonra devirdaim yaklaşık 3 dakika sürüyor bazen daha kısa. Gidiş ile dönüş suyu arasındaki fark fazla olunca yoğuşma miktarı artıyor diye biliyordum. Isı kaybı olarak tek sıkıntı giriş kat, altımız boş.
  • Eca scot kombiye uyumlu modülasyonlu oda termostatı kullanan arkadaşlar varmı eca nın kendi termostatı olan lago fb kullanmak istemiyorum kullanan arkadaşların yorumlarını okudum neredeyse herkes bu termostatın cok karışık bir programlama yapısının olduğu yönünde değerlendirmeleri var açıkçası bu kadar çok karışık bir cihaz ile uğraşmak istemiyorum forumdaki arkadaslardan ricam acaba farklı bir modulasyonlu ot kullanan varmı varsa kullanım tecrübelerini paylasabilirmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TürkünYıldızı

Hayır devirdaim durmuyor, sadece termostat ateşlemeyi kesiyor, su 55 derece civarında gözüküyor ve ateşlemeyi kestiği andan itibaren max 15 saniye içerisinde su 27-30 derece aralığına düşüyor. Termostat ateşlemeyi kestikten sonra devirdaim yaklaşık 3 dakika sürüyor bazen daha kısa. Gidiş ile dönüş suyu arasındaki fark fazla olunca yoğuşma miktarı artıyor diye biliyordum. Isı kaybı olarak tek sıkıntı giriş kat, altımız boş.

Dediğim gibi tamirci değilim ama söylediğiniz şey normal değil. Isı bu kadar çabuk düşmez. Ya ısıyı algılayan sensör bozuk yada su dönmüyor yani devirdaimde problem var. Ben bir tek bu sonuca varabiliyorum. Daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlar inşallah.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim, servise danışacağım belki onlar denk gelmiştir daha önce bu problemi yaşayan birine. İyi günler
  • Eca scot'u 55 derecede test ettim 4 gündür. Normalde kazan sıcaklığını 38 derecede oda termostatını da 22c de kullanıyorduk. İstenilen dereceye rahatlıkla ulaştırıyordu. 55c testinde dış sıcaklık ne olursa olsun sabit 10-10.5 metreküp arası yaktı. 38 kazan sıcaklığında yine termostat 22c ayarlı iken dış sıcaklığa göre 6-8 metreküp arası yakıyordu. Kazan sıcaklığını 40 ve 45 derecelerde de denedim yine aynı 10-10.5 metreküp yaktı. Durumlardan anladım ki eca scot'u 38 dereceden başka dereceye ayarlayamayacağım tasarruf için =) Tabi genelleme olarak söylemiyorum bunu, diğer kullananların farklı yakıyordur. Benim tecrübelerim bu yönde.
    ECA Scot'u 38 dereceye ayarladığınızda gidiş suyu sıcaklığı 38'in üzerine çıkıyor mu? Çıkıyorsa kaça kadar çıkıyor? Görebiliyor musunuz
  • cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Şuan honeywell'in oda termostatı takılı cmt727. kazan sıcaklığı ateşleme yaptığı zaman max 39 derece oluyor. Oda termostatı yokken 38 dereceye ayarladığımda 47-48 dereceye kadar çıkıyordu kazan sıcaklığı. 29 dereceye kadarda düşüyor kazan sıcaklığı
    bendede eca scot var kazan sıcaklığını 40c ye ayarladığım zaman 10.80 m3 tüketiyor.
    dediğiniz gibi 38c den yukarısı tüketim çok oluyor.
    38c de 7.77 m3 tüketiyor bende oda termostatı ve trv yok.
    dışarda hava -1 olunca mecburen kazan sıcaklığını 40c ye çıkarıyorum
  • suat9854 S kullanıcısına yanıt
    tüketimlerimiz neredeyse aynı hocam. Evinizin koşulları nedir? (metrekare,cephe,petek boyu,kaçıncı kat vs gibi) 38 derecede istediğimiz sıcaklığa getiriyor evet ama kazan sıcaklığını azıcık yükseltince bile tüketim absürtleşmeye başlıyor nedense.
    ev 70 m2, kuzey ve doğu cephe, 8.4metre + havlupan ,bodrum kat
    petekleri yüksek tutmamın nedeni düşük sıcaklıkta evi ısıtabilmek
    +1 hava sıcaklığına kadar 38c yeterli geliyor,0 altına düşünce 40c de çalıştırmak zorunda kalıyorum.
  • Eca scot kombide modulasyonlu oda termostati kullanan arkadaşlar varsa tüketim değerleri ile tecrübelerini paylasabilirlermi .

• efsane kombi komşumda var.

• Arkadaşlar 2017 yılında kullanmaya başladım Eca scot ürününü.Cihaz üzerinden kullanma suyu sıcaklığı ile çalıştırdığımda sizlerin de yazdığı gibi 10m3 civarında tüketim söz konusu oldu.Sürekli balkona girme ve ayar yapma durumu canımı sıkmaya başladığında ECA ERT-176 RF Kablosuz Oda Termostatı satın almaya karar verdim ve 38,5 TL bedel ile yetkili servise kurulumu yaptırdım.Termostat 0,2 derece hassasiyete sahip ve oldukça kullanışlı.Oturma odasında istediğim gibi ayarlıyorum.Bu soğuk havalarda cihazın su sıcaklığını sabit olarak 49 dereceye ayarladım çünkü yoğuşma meydana gelebilmesi için bu sıcaklığın 50-55 derece altında olması lazım. Ev 3+1 130m2 4 cepheli.Oda termostatını 21 dereceye ayarlıyorum.Duruma göre oda sıcak olduğunda değiştiriyor ve 20,6 vs yapıyorum.Mesela bugün baktığımda 6 m3 kullanım olduğunu gözlemledim. Gece uyurken 18,5 -19 derece civarına ayarlıyorum ve uyandığımda dereceyi biraz artırıyorum. Yani kısaca, oda termostatı olmadan cihazı ekonomik olarak kullanmak imkansız.

• Geçen sene scot kombiyi taktırdım banyo havlupanı hariç diğer 5 peteğe danfoss ra 2000 temostatik vana taktım.Son gelen faturada 33 gün 170m3 kullanım var,ortalama günlük 5.6 m3.Ustalar bu değer iyimi.Birde cosa akıllı termostat taktırsam faydası olurmu vede kombinin garantisini devre dısı bırakırmı.

• Bu kombiden almayı düşünüyorum ve mutfağa monte edilecek. Kombi için ayrılmış dolap mevcut. Gürültü seviyesi 52 dB olarak görünüyor. Kullananlardan ses/gürültü konusunda yorum alabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.