Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.098
Cevap
28
Favori
73.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    55 yapmıştım.Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • modülasyonlu oda termostatında kazan suyu çıkış sıcaklığı 55-60c daha uygundur
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam kazan suyu çıkış sıc. Kombi üzerindeki solda bulunan mı yoksa lagodaki p07 deki değermi ben her ikisini 60 yaptım şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cettindir -- 30 Aralık 2016; 21:33:52 >
  • cettindir kullanıcısına yanıt
    Eca lago nun ayarlarını daha iyi bilen bir arkadaşa sorabilirsin @-Cirrus arkadaşımız iyi biliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eca scot u lcd ekrandan izliyorum
    Kazan sıcaklığı set edilen derece 55c
    Kombi devamlı olarak 43-44c de gezinip modülasyon yapıyor en son 41c ye inip yeniden ısıtma yapıyor
    55c den tam 14c iniyor ama bu işlem dakikalarca sürüyor
    Evde ısı kaybı az ise tesisattaki suyun soğumasına bağlı olarak geniş aralıkta modülasyon yapıyor
    Eca honeywell dt90 programsız on off oda termostatı var. Koridor peteği hariö her petekte danfoss termostatik vanalar var
    Eca scot sevdim güzel kombi

• Arkadaşlar 16 saatlik (23:40-18:40) gece hava -3 derecede, 18:40'da 0 derece toplamda 5.5 m3 80 m2 ev.24 saat lagoda 22.5 dereceye ayarlı.Kombi 55 ayarlı ama şuan petekler sıcak değilsede ılık üstü.Eskiden çok çabuk petekler soğuyordu ve petek işareti falan hemen gidiyor ve petek full kapanıyordu şimdi ise petek işareti uzun süre ekranda duruyor işte kombide kapanmıyor herhaldeki petekler soğumuyor sonra da tabi durdu.Yalıtım yok pencereler alüminyum.Sonra Biara çalıştı 37-38-39 yaptı petekleri az ısıttı sonra 38 oldu , tık sesi ve kapandı.

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cettindir -- 31 Aralık 2016; 18:36:26 >

Hayirli seneler.lagoda son durum ne hocam.petekler ilik olarak kaliyormu yani modulasyon yapiyormu.

• Şuan herşey güzel memnunum.Petekler soğumuyor.Tam soğucak giriyor çıkıyor hafif ısıtıyor.22.5 oda sıc 23 yapmayı düşünüyorum.kombi 55te ama gün boyunca max kısa süreliğine 49 oldu.Hep düşük modda çalıştı.

• Şu anda kombinin yanındayım kombi gündüz yaptığı modülasyonu yapmıyor sanırım ısı ihtiyacı arttığı için

Gündüz 55c de ayarlı alev kesip 44c civarında peteklerde suyu dolaştırıyordu ekranın sağ üstünde alev işareti olmadan ve 38c ye kadar indiğini gördüm

Tam tamına 55c den 38c ye düştü

Şu anda 55c den 47c ye düşüp tekrar ısıtma yapıyor ve 61c maksimum oluyor

Kombinin çalışma aralığı kesinlikle sıradışı tamamen tesisattaki suyu ölçüp ona göre modülasyon yapıyor
    Genelde herkes max.sıcaklığı 50-60 falan yapıyor ben hiç oynamadım şuan max.80 derecede ama max.59 falan görüyorum şuan benim kombi 38 ile 59 arasında yanıyor

Hocam sizde oda termostatı vardı sanırım
    Eğer varsa dediğiniz şekilde suyun sıcaklığına göre çalışmaması gerekmiyor mu?

• firari5535 F kullanıcısına yanıt
    Demek 80c den 59c ye iniyor sonra da 38c 59c
    Bende gündüz 38c ile 55c arasında çalışıyor eco mod ta
    Akşam ise daha farklı çalışıyor 38-39c ye inmiyor
    Çok ilginç kombinin çalışma aralığı çok değişik

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Eca scot sorunlu değil sadece çalışması farklı standart şalt diferansiyel ayarında çalışmıyor

Ben on-off eca honeywell dt90 taktım kombiyi yaşlı insan kullanıyor kullanımı basit diye

Senin de yazdığın gibi sanki modülasyonlu oda termostatı varmış gibi oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğindeki gibi tepki gösteriyor

Ama aslında tesisat suyuna göre modülasyon özelliğinde çalışıyor
    Evde o anda ısı kaybı az ise ve ev ısınmış ise tesisattaki suyun derecesini ölçüp ona göre modülasyon yapıyor

Hocam max.80 ama hiç o kadar yükselmiyor demek istedim yani ben serbest bıraktım lago en fazla 59 derecede çalıştırıyor sonra gazı kesiyor su çevirmeye başlıyor yani max.değer olan 80'e ulaşmaya çalışmıyor

• firari5535 F kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadari ile lago kazan sicakligini kendi ayarliyor.ihtiyac duymuyor demekki 80 derece cikarmaya.petekler tamamen soguyormu sizde peki

Yani scott.her turlu calismada modulasyon yapiyor, termostad olmasada, on off termostad olsa bile su sicakligina gore modulasyon yapiyor.bu ayni zamanda bir ilk olsa gerek.enterasan

On off bir termostad uyumlu diye tahmin ediyorum.bu tur termostadlar hemen hemen tum kombilerle uyumlu diye biliyorum.

• Evet hocam gerek 59dan fazlasına duymuyor o yüzden bende sınır koymuyorum petekler hiç soğumuyor 35 derece civarında tekrar yanmaya başlıyor

• her kombinin yaptığı tesisat suyuna göre modülasyon özelliğini farklı bir şekilde yapıyor, oda termostatı bağlı olsun olmasın farketmez bu modülasyonu oda termostatından bağımsız şekilde yapıyor
    eca confeo premix +9 -9 şeklinde standart şalt diferansiyel ayarında çalışırken eca scot o anda ne kadar ihtiyaç varsa ona göre modülasyon yapıyor,tesisattaki giden ve dönen suyun derecesini ölçüyor

55c de ayarlı kombide hiç ihtiyaç yoksa 43-44c arasında dakikalarca geziniyor yavaş yavaş 38-39c'ye inip tekrar ateşleme yapıyor ve 55c ye çıkartıyor
    ama aynı günün akşamında 38c ye kadar (alev simgesi lcd ekranda yok)inmeden 45c civarında geziniyor

yani standart +5 -5 veya +9 -9 bu kombide yok

daha önce karşılaşmadığımız bir durum olduğu için bazen anlatmakta zorlanabiliyoruz bende ilk defa karşılaştım bilmeyen birisi sanki modülasyonlu oda termostatı bağlamışsın da o şekilde çalışıyor sanacak
    modülasyonlu oda termostatında kombiden kazan sıcaklığını 60c ayarla kombiyi çalıştır ev ısınsın
    eğer o anda evde ısı ihtiyacı yoksa evde de yalıtım iyiyse 1-2saat sonra kombiden kazan sıcaklığı 40c civarında gezinir yani 60c den 40c ye kadar iniyor

aynı şekilde dün 55c den 38c ye indiğini gördüm tabii bu işlemi 10saniyede yapmıyor dakikalar geçiyor 55c ye kadar suyu ısıtıp peteklere pompalıyor ve derecede yavaş yavaş düşüyor dakikalar geçiyor 44-45c civarında geziniyor sonra yine 40c den altına iniyor

bu yazdıklarımı her evde yapmaz o anda ihtiyaç neyse yapıyor

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.