Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.098
Cevap
28
Favori
73.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sıkıntı yok sizin yanlış bir yönlendirmeniz olmadı da ben yanlışlıkla sayfa scot sayfası olunca sizinkini scot anlamışım.Acaba scot sahibi olup bu termostadı kullanan arkadaşlar varmıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N11 de ki iki satıcıya scot uyumluluğunu sordum biri uyumlu diğeri değil dedi. Daha sonra servisi aradım arkadaşlar yardımcı olur fiyatı çok uygunmuş alabilirsiniz dedi. Servise güvenerek bahsettiğiniz lago fb termostatın siparişini verdim kombiyi kullanmaya henüz başlamadım ama iki hafta içerisinde açılacağını umut ediyorum bakalım nasıl gelişecek olaylar

• Eca servislerinde ve müşteri hizmetlerinde genel anlamda bir bilgisizlik var hiçbiri doğru düzgün ürünlerinin özelliklerini bilmiyorlar. eca ürünlerinden memnun olduğum kadar servislerinden memnun değilim. Ayrıca servis oda termostatını falan çok pahalı satıyor bana normal hiçbir özelliği olmayan dijital on off termostatı 120 ye satmaya çalıştılar ama ben 145e lago fb aldım çok ilginç işler yapıyorlar.

• cettindir kullanıcısına yanıt
    Alttaki linkteki lago 0.1 hassasiyette olsbilir.lago forumunu okuyun.orda sanirim 2 urun arasindaki farklardan bahsediliyordu.

İkisi aynı

• Servisler Scot konusunda bilgili değiller henüz. Ben birşey danıştım ilk aldığımda , aldığım cevaptan dolayı bundan sonra müdahale edemeyeceğim bir arıza harici aramamaya karar verdim.

Eco mod ve normal mod arasındaki son kıyaslamamı aktarayım.Eco mod ilk 5 dakika ön ısıtma tarzı bir işlem yapıyor ve petek suyu sıcaklığı çok düşük derecede kalıyor. Soğuk havalarda eco mod kullanmak pek fayda sağlamıyor , aksine evdeki ısı farkının açılmasından dolayı konforu azaltıyor. Soğuk havalarda konfor açısından normal mod kullanmaya başladım ve arada yakıt tüketimi farkı yok.Ölçtüm aynı tüketim oldu. 24 er saat her ikisinide yaklaşık aynı hava koşullarında test ettim. Konfordan olacaksak bari yakıt tüketimi düşük olsun dedim, o da olmadı. Eco mod daha uzun süre çalışıyor.

Şöyle toparlayayım , ısı kaybının hızlı olduğu evlerde (Benim evim gibi) havanın daha ılıman olduğu ve daha düşük kazan sıcaklıklarının yettiği zaman eco mod kullanılmalı diye düşünüyorum.

• Tulpara kullanıcısına yanıt
    Kombin balkondamıydı hangi şehirdeydin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Kombi içeride , Antalyadayım.
    Ev en üst kat , çatıda izolasyon yok.

o zaman en ideali soğuk kış günlerinde comfort mod, az soğuk günlerde ve mevsim geçişlerinde kasım-mart...gibi eco mod ta çalıştırmak
    eğer ev komple yalıtımlı ise alttan üstten ve cepheler de iyiyse kış boyunca eco mod yeterli belki sibirya soğuklarında comfort modu
    Aynen hocam , böyle kullanılmalı diye düşünüyorum.

Comfort mod demeyelim de Standart mod diyelim , kullanım suyundaki comfort tuşu ile karışmasın.
    Evet standart mod

• eca lago modülasyonlu o.t bağlatan sevgili eca scot kullanıcıları deneyimlerinizi bu başlıkta yapmanızı bekleriz saygılar
  • ECA yazılı olan lago ot bağlattım.Bende önceden ECA' nın kablolu on-off termostadı vardı.Bu kablolu on off oda termostadı ve bağlantı şekli resim 1 ve resim 2' dedir. ECA LAGO takıldıktan sonrada görüldüğü gibi resim 3 te belirtilmiştirki bağlantı şekli aynı.

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları

kullanım olayında halen kafa karışıklığı devam etmektedir.YÖNLENDİRİLMEYE AÇIĞIM :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cettindir -- 28 Aralık 2016; 21:49:10 >

Kullandığınız eca logolu on of oda termostatı muhtemelen syntech marka, on off oda termostatından memnuymuydunuz
    Hassasiyeti 0.2c görünüyor

http://www.odatermostati.org/syntech-oda-termostati.html

memnundum aslında ama istenilen oda sıc. gelince durması tamam güzel kombiyi kontrol altında tutuyorsunuz ve 0,2 hassasiyette çok güzeldi ama gel gelelim kombi durunca şu peteklerin hemen soğuması benim hiç hoşuma gitmiyordu.Arkadaşımla bu konuyu açtığımda bu şikayet olayını modülasyonlu ot ile aşacağımı söyledi kapıldık lago rüzgarına.

peki eca lago bir modülasyonlu oda termostatı gibi çalışıyor mu
    kombiden kazan sıcaklığını mesela 60 veya 55c ye ayarladınız mı ev ısındıkça kombiden kazan sıcaklığı kademe kademe düşüyor mu?
    Kombiden 50 yaptım.
    Lago ilk geldiğinde P03 parametresi 80 ndi.Ben 50 yaptım.

Kombi 50 den kademe kademe düşmüyor.50 de oda istenilen sıc gelince alev işareti gidiyor az bir sure sonrada petek işareti de gidiyor.

Not: Kendiliğinden düşüyor Allah'ım Allah'ım oluyor bir şeyler.Herhalde hep oluyordu ben farketmiyırdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cettindir -- 29 Aralık 2016; 12:55:23 >
  • Kombi 50 lago p07 paeametre 50 oda sıc 22.5 ayarlı.43-45-46-45-44 görüldü.Dışarısı 0 derece ev çok güzel.kombi bu şekilde çalışırken sayaç çook yavaş.
    Kombi p06 22-23. Kombi şimdi durdu petek işareti var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cettindir -- 30 Aralık 2016; 0:18:21 >
    55c de deneyebilirsin

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.