Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.098
Cevap
28
Favori
73.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    binada yalıtım var mı? hangi şehirdesiniz? balkon gibi ısıtılamayacak alanları çıkartınca net kaç m2 kalıyor?
  • yapece77 Y kullanıcısına yanıt
    oda termostatını başka odaya götürüyorsanız salona termostatik vana olur oda termostatını salona getirince termostatik vananın ayarını 5 numara yaparsınız
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    sayın disintegration
    öncelikle forum a verdiğiniz emeklere şahsım adına ve benim gibi üye olmadan sizi takip eden bilgi alan herkes adına çok teşekkür ederim

bina yalıtımlı ve güney - güneybatı cephe güneşimiz eksik olmaz net 165 m2 teras ve iki balkon dahil değil istanbul un kuzeyinde kombi gün battıkdan sonra açıp gece 1 2 gibi yatarken kapatıyoruz tabi güneş yoksa hanım daha erken açıyor ve kapatmadığımız oluyor
    acil verdiğim kazan parası beni gafil avladı o yüzden araştırıp hazırlık yapayım dedim geçen yıl 1500 tl gibi doğal gaz ödedim 15 20 tl lik yaz faturaları dahil evde küçük çocuk olmadığı için idare ediyoruz

salon 40m2 120*60 150*60 70*60
    1. oda 15m2 70*60
    mutfak 12m2 50*60
    2. oda 20m2 200*60
    3. oda 15m2 150*60
    banyo 6m2 50 cm havlupan
    antre 9m2 petek yok ama açık salon
    arka antre 5 m2 petek yok
    2 adet tuvalet petek tok
    üst salon 20m2 120*60
    üst oda 15 m2 120*60

• Teorik olarak eca scot yeter ama sizin eve modülasyon aralığı geniş premix 28-29kw premix yoğ kombi daha uygun
    2kombi öneririm
    28kw baymak duo tec
    29kw airfel digifel premix

Kombi alt kattaysa alt kattaki bütün peteklere kaliteli termostatik vanalar taktırın danfoss ra2000
    Üst kata da isteğinize göre kablosuz oda termostatı

Baymak duo tec 31 aralıka kadar 7yıl garantili haberiniz olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    malesef alt kattaki tüm peteklerin bağlantı şekli borular peteğin altından girip kayboluyor vana yok üst lerde birinde hava aldığımız yer var diğer tarafta plastik bir kapak çevrilerek açınca içinde iğne gibi bir şey ? üst katta iki petek çapraz normal bağlanmış, kombideki modülasyon dur kalk yaptırmadan çalıştırması için scot(gb62, vb 24kw daha mı tasarruflu olur o zaman çünkü benim şu anda tarihi vitopend 100 devamlı durup kalkıyor kaç kw ise bilmiyorum araştırdım onuda bulamadım

emeğinize sağlık hakkınızı helal edin
  • 34 Ahmet 3 kullanıcısına yanıt
    vana yoksa bile bir usta çağırarak peteklerin giriş yerine termostatik vana bağlatabilirsiniz
    siz kombiye odaklanmayın petek metrajınız fazla ve eviniz dubleks
    esas tasarrufu kombi değil termostatik vanalar ve oda termostatı yaptırır
    termostatik vanaları monte ettirip petekleri istediğiniz iç ortam sıcaklığında kıstıracak şekilde ayarladığınız sürece sıkıntı yaşamazsınız
    sizin evde ben yaşasaydım yazdığım 2 kombiden birini alırdım ve de üst kata kaliteli bir kablosuz oda termostatı veya istiyorsanız kablo çektirip kablolu oda termostatı da olur

kombiye odaklanmayın termostatik vanalar daha önemli benden uyarması
    çok çok teşekkür ederim
  • 34 Ahmet 3 kullanıcısına yanıt
    Bişey değil iyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, disintegration hocam. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Yeni taşınmış olduğumuz 130m2 eve buderus gb062 almaktan vazgeçip yorumlarınız ışığında eca scot premix 24kw aldım. Evde 7adet petek + 1 havlu petek toplam 9 metre petek var. Peteklerin 4 tanesinde termostatik vana var. Yorumlarınızdan ilk önce kombinin altındaki boruları(kollektörsüz sistem-klasik 4 borulu-) ve kombi etrafını yalıtım yaptım.

Aklıma takıman bir kaç konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

- kombiyi kaç derecede çalıştırmalıyım( bazıları yoğuşmalı kombi 45te çalıştır her petek açık olsun, bazıları 55te çalıştır bazı petekleri kısa bilirsin gibi yorumlar yapıyor)

- kombiyi eko mu comfort mu kullanmalıyım

- termostatik vanalardan iki tanesi kombiye en uzak petekte takılı, kombiye uzakta olması ne gibi bir fark oluşturuyor? ( yakın vanayı 2'de uzak vanayı 4'te mi kullanmalı örneğin)

-son olarak termostatik vana olmayan petekleri( mutfak ve hol) nasıl kullanmalıyım. şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ramco_55 R kullanıcısına yanıt
    ideal kazan sıcaklığını herkes soruyor,bu her evde değişken evin birine 45c yeterken diğerine en az 55c yetiyordur
    evin bulunduğu şehir,yalıtım,cepheler gibi faktörler bunu etkiler izmirde full yalıtımlı bir daireye şu anda 40c yeterken aynı evi alın erzuruma götürün 55c ister
    45c den itibaren deneyeceksiniz evi birkaç saat ısıtın istediğiniz dereceye gelmıyorsa 50c deneyin
    kombiyi buradaki arkadaşlar genellikle eco modunda kullanıyor birkaç sayfa önceki yorumları okuyabilirsin
    peteğin uzakta olması geç ısınmasına neden olur termo vana da geç devreye girer başka da bir farkı yok
    termo vana 2 numarada kullanılmaz en az 3 veya 4 arada buçuklu olabilir 3+1çizgi.3numara+2çizgi..gibi
    termostatik vana olmayan mutfak ve holun petekleri açık kalacak aslında mutfağa termo vana taktırsaydın iyi olurdu mutfağa termo vana şart

• İlginize teşekkür ederim. Şu an kombiyi 50de kullanıyorum, forumda yapmış olduğunuz daha önce yorumlardan daha iyi yoğunlaşma sağlayabileceğini yorumladım.
    Biz "mutfak zaten yemek buharı ocak gibi etmenlerden ısınıyor termo vanaya gerek yok" diye düşünmüştük ama mantığın diğer türlü -ısınıyosa vana koyalım gereksiz yanmasın- şeklinde olduğunu anladım.
    İyi forumlar.

• ramco_55 R kullanıcısına yanıt
    rica ederim iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

rica ederim iyi forumlar

Merhaba size bir sorum olacaktı kombi derecesini 40'a ayarlı ama kombi 49'a kadar çıkıyor bu normal mi yoksa sorun mu var kombi daha 3 günlük..yeni takıldığı için tam bilmiyoruz çalışma prensibini..şu an 45 derece ayarlı ama yine 49 derece de yanıyor..cevap için şimdiden teşekkürler..
  • YKB_87 Y kullanıcısına yanıt
    modülasyon yapıyor sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

modülasyon yapıyor sıkıntı yok

tembellik yapıp direkt sordum sonradan geçmiş sayfaları okuyunca normal olduğu anladım yine de sağol hocam..iyi akşamlar
  • YKB_87 Y kullanıcısına yanıt
    İyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Tulpara nın Cosa bağlantısı nda birşey dikkatimi çekti opentherm bağlantı noktasında ki klemensi çıkardı.

Eca confeo premix kombide Honeywell cm707 oda termostatının x1a oda termostatı noktasına bağlantısını yaptıktan sonra , bizde x7a modülasyonlu oda termostatının bağlantı noktasında ki klemensi çıkarmamız gerekir mi?

X7a daki klemensi bu durumda çıkardığımız da ne oluyor çıkarmadığımızda ne oluyor?

@disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 12 Aralık 2016; 9:45:55 >

• szm428 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba.
    Ben önce openthermdeki köprüyü çıkarmadım , ama düzgün çalışmadı. Cosa çalış komutu vermeden çalışıyordu. Su sıcaklığına göre çalışıyordu , pompa kapanmıyordu vs.

Anlatımda yazmadım ama biraz uğraştırdı o iş beni :)

En sonunda opentherm bağlantısını da sökünce ve kombinin fişini çekip takınca düzeldi , Cosa'ya göre çalışmaya başladı.

• merhaba honeywell Y87RF2008 modülasyonlu termostat ile uyumlu mu acaba ?

http://www.odatermostati.org/honeywell-oda-termostati.html
  • furkan7635 F kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Opentherm bağlantı girişi var ama deneyen kimse yok.
    Hatta bir arkadaş bir süre çalıştığı sonradan çalışmadığını yazmıştı. Honeywell test ediyormuş , yakında bilgi çıkar.
    Deneme yapılamıyor galiba Cosa gibi , olsaydı ben denemek için alacaktım , Cosa da karar kıldım sonradan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulpara -- 12 Aralık 2016; 18:19:52 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.