Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.099
Cevap
28
Favori
73.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevabınız için teşekkürler. Bekliyorum @disintegration ne söyleyecek bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 12 Aralık 2016; 18:50:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • szm428 S kullanıcısına yanıt
    On off oda termostatı bağlantısında.modülasyonlu oda termostatı klemensi çıkartılmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevabınız için teşekkürler. Cosa da on/off çalıştığı için dikkatimi çekti. Acaba bildiğimiz yanlış mı diyerek şüpheye kapıldım.

Peki scotta farklı confeo premix de farklı olabilir mi? Tulpara nın bu durumu için ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 12 Aralık 2016; 22:58:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • szm428 S kullanıcısına yanıt
    eca confeo premix ve eca scot'un anakartları farklı oda termostatı bağlantı yerleri farklı
  • disintegration kardeşim evimde kullanmış olduğum ariston konvansiyonel kombiyi değiştirme arefesindeyim.Tam yoğuşmalı kombi taktıracağım.Viesmann Vitodens 50W,ECA scot premix ve buderus gb 072 arasındayım.İçlerinde fiyat olarak en uygunu eca oluyor.Bütün artı ve eksileriyle yerli üretim eca yı tavsiye eder misiniz?..Yoksa almanya üretimi viesmann ya da buderus a mı yönlenmeliyim?.Karar veremedim...Yardımcı olursanız çok sevinirim...Seçenekler arasında Baymak Duo Tec de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi entelbamya -- 13 Aralık 2016; 14:6:57 >
  • entelbamya kullanıcısına yanıt
    viessmann vitodens 50w ve buderus gb72 almanya üretimi değil, vitodens 50w manisa viessmann fabrikasında, buderus gb72 ise aslında hollanda NEFİT firmasının kombisi o da manisa bosch fabrikasında üretiliyor
    buderus gb72 fazla pahalı bence eca scot ve viessmann vitodens 50w daha iyi tercih
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

viessmann vitodens 50w ve buderus gb72 almanya üretimi değil, vitodens 50w manisa viessmann fabrikasında, buderus gb72 ise aslında hollanda NEFİT firmasının kombisi o da manisa bosch fabrikasında üretiliyor
    buderus gb72 fazla pahalı bence eca scot ve viessmann vitodens 50w daha iyi tercih

Baymak Duo Tec serisini de önerir misiniz?
  • entelbamya kullanıcısına yanıt
    31 aralıka kadar kombiyi alıp işletmeye açacaksanız bence baymak duo tec alın bu ayın sonuna kadar 7 yıl garanti kaliteli bir cihaz kronik sorunu yok
  • Tulpara kullanıcısına yanıt
    tesekkurler cevap için, biz aldık izmir honeywell servisi eylül ayında gelip kurulumu yaptı scot kombiye, sorunsuz çalıştığını söyledi biz de fazla denemedik. O tarihte kalorifer kullanmadığımız için sorunu fark edemedik, kaloriferleri kullanmaya başladığımızda ilk çalıştırıdığımzda bir kaç saniye çalışıyor sonra kendiliğinden kapanıyor. servis scot hakkında pek bilgisi olmadığını söyledi, hizmetinden de memnun kalmadık. kurulumda servis mi yanlışlık yaptı acaba yoksa scot ile uyumlu değil mi emin olamadık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan7635 -- 13 Aralık 2016; 14:44:51 >
  • furkan7635 F kullanıcısına yanıt
    Hocam kapağı açıp bakabilirseniz kontrol edelim.
    *** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları
    Resimde en soldaki klemenste yer alan Beyaz kablonun olduğu yerde bağlı olması lazım kombi ünitesinin.

On/off termostat köprüsü mü bağlı mı ? Bağlı ise , söküp deneyelim.

Honeywell cihazı opentherm cihaz , ECA Scotta da opentherm bağlantı var. Uyumlu olmalı bence.
    Honeywell in kombiye bağlanan cihazının modelini söyleyebilir misiniz ?

On/Off termostatlar için olan kit farklı , opentherm kit farklı çünkü.

bendeki Y87RF2008 modeli hocam

röle kısmı modeli de Opentherm Kombi Röle Kutusu (R8810)
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/honeywell-mod-kablosuz-termostat-y87rf2008-251853375?gclid=Cj0KEQiA1b7CBRDjmIPL4u-Zy6gBEiQAsJhTMJDCH6lrqGkhz44XEXWxbwaRmbIgqJUItUr1BGOgT6UaAqKV8P8HAQ&ggmktg=PaidSearch*PLA*634605109*35249981487*98648296527*pla**pla-79002064527&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan7635 -- 13 Aralık 2016; 16:21:22 >

• furkan7635 F kullanıcısına yanıt
    Tamam onu biliyorum.
    Röle kutusu modelini kontrol eder misiniz ? Opentherm Kombi Röle Kutusu (R8810) olacak.

Ayrıca kombiye bağlantı resimdeki yere olacak. Kontrol etme şansınız var mı?
    şimdi şehirdışındayım hocam eve geçince deneyeyip sonucu yazayım buradan, çok teşekkürler..
  • Disindegration hocam bende ECA scot aldım kullanıyorum 9.2 m radyatör var 125 m2 ev ama yakıt fazla gibi akıllı kit de var nasıl düşrürüm yakıtı
  • azg007 A kullanıcısına yanıt
    kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar taktırıp petekleri kısacak şekilde ayarladığın sürece yakıtın düşer,
  • hocam termostatik vana var sadece mutfak ve holde yok salonda 2 ptek var ıkısıde 3.5 de ayarlı kombiyi 50c de calıştırıyorum ev son kat catı var tamam ısınıyorum ama saat vızıl vızıl dönüyor :D
  • azg007 A kullanıcısına yanıt
    evin çatı katı çatıda yalıtım yoksa çatıdan ısı kaybın yüksek olur günde ne kadar tüketiyorsun? hangi şehirdesin? binada yalıtım var mı?
  • hocam scot kombiyi dış hava sensörü olmadan mudulasyonlu ot ile kullansak verim alabilirmiyiz

Termostatik vana, ot, dh sensör vs derken neredeyse kombi yarı fiyatı çıkıyor :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 17 Aralık 2016; 9:49:00 >
  • hocam antalyada ev catı kiremit örtülü dış cephee taş kaplama var kombi güzel ısıtıyor istenen drecede duruyor akıllı kıt de var ama petekler beklemde cabuk soğuyor günlük 8m3 ortalama yakıt
  • bugün kombi calışmaya başlayalı 16 gün oldu su an 100m3 oldu
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.