Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
28
Favori
309.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeniceri
    Tartısmayı hatırlamıyorum belkı ben konuya dahıl olmamsı olabılrım benım kendı kullandıgım cıhazda 40c ayarlı ıken gelensu 38-40c arasında oluyor ve sabıt kalıyor ama gostergeye baktıgımda suyu kapattımda 50-55 c oldugunu goruyorum ben o kısmını soruyorum 40c gostergede varsayalım 38c su verıldı gosterge 40c olarakmı gorunuyor bu saglanıyorsa gercekten buyuk basarı.

Sizin konuya dahil olmanız "arkadaşlar tamam siz cihazlarınızdan memnun olabilirsiniz ama sorun yaşayan birinin de üstüne bu kadar atlamamanız lazım" gibilerinden yapıcı bir yaklaşımdı.

Sorunuzu anlayabildiğim kadarıyla cevaplayayım. Dereceyi 40 a ayarladınız diyelim. Kombi size bu dereceye en yakın değerlerde sıcak su veriyor ve bu verdiği suyun sıcaklığını ekranda gösteriyor. Buraya kadar sanırım sorun yok. Confeo Plus kullanıcısı ethan arkadaşımız ben örneğin 40 dereceye ayarladığımda ve kombi sıcak su vermeye başladığında suyun derecesini 1 derece farkla görüyorum diyor yani benim anladığım suyun sıcaklığı 1 derece düşüyor 39 oluyor veya 1 derece çıkıyor 41 oluyor. Tabii bunlar su henüz kombide iken oluşan değerler. Musluğa gidene kadar düşecektir. Yukarıda da bahsettiğim gibi esas mesela kombinin ayarlandığı ile verdiği ısının 1 derece gibi çok küçük bir farkla verilmiş olması. Eğer ethan arkadaşımızın dediğini yanlış anlamadıysam bu durum sizin de dediğiniz gibi büyük başarı.. Umarım anlatabilmişimdir..

İlave: Suyu kapattıktan sonraki derece yükselmesi normal. Çünkü suyu kapattıktan sonra kombi birkaç saniye daha çalışmaya devam eder ve bu yükseklik bundandır ve sorun değildir.. Sizin kullandıgınız cıhazda 40c ayarlı ıken gelen su nun 38-40c arasında olması da gayet başarılı. Sizin cihaz neydi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 8 Eylül 2011; 14:50:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Tartısmayı hatırlamıyorum belkı ben konuya dahıl olmamsı olabılrım benım kendı kullandıgım cıhazda 40c ayarlı ıken gelensu 38-40c arasında oluyor ve sabıt kalıyor ama gostergeye baktıgımda suyu kapattımda 50-55 c oldugunu goruyorum ben o kısmını soruyorum 40c gostergede varsayalım 38c su verıldı gosterge 40c olarakmı gorunuyor bu saglanıyorsa gercekten buyuk basarı.

Sizin konuya dahil olmanız "arkadaşlar tamam siz cihazlarınızdan memnun olabilirsiniz ama sorun yaşayan birinin de üstüne bu kadar atlamamanız lazım" gibilerinden yapıcı bir yaklaşımdı.

Sorunuzu anlayabildiğim kadarıyla cevaplayayım. Dereceyi 40 a ayarladınız diyelim. Kombi size bu dereceye en yakın değerlerde sıcak su veriyor ve bu verdiği suyun sıcaklığını ekranda gösteriyor. Buraya kadar sanırım sorun yok. Confeo Plus kullanıcısı ethan arkadaşımız ben örneğin 40 dereceye ayarladığımda ve kombi sıcak su vermeye başladığında suyun derecesini 1 derece farkla görüyorum diyor yani benim anladığım suyun sıcaklığı 1 derece düşüyor 39 oluyor veya 1 derece çıkıyor 41 oluyor. Tabii bunlar su henüz kombide iken oluşan değerler. Musluğa gidene kadar düşecektir. Yukarıda da bahsettiğim gibi esas mesela kombinin ayarlandığı ile verdiği ısının 1 derece gibi çok küçük bir farkla verilmiş olması. Eğer ethan arkadaşımızın dediğini yanlış anlamadıysam bu durum sizin de dediğiniz gibi büyük başarı.. Umarım anlatabilmişimdir..

İlave: Suyu kapattıktan sonraki derece yükselmesi normal. Çünkü suyu kapattıktan sonra kombi birkaç saniye daha çalışmaya devam eder ve bu yükseklik bundandır ve sorun değildir.. Sizin kullandıgınız cıhazda 40c ayarlı ıken gelen su nun 38-40c arasında olması da gayet başarılı. Sizin cihaz neydi..

Hafızanız ıyı masallah ınanın hatırlamadım konuyu. Konuyu anladım gercekten olumlu bır durum bu olumlu bır gelısme bende takdır edıyorum. Ben cıhaz oneren bırı olarak kullandıgım cıhazın modelını belırtmıyorum yanlıs anlasılma olmasın bu arkadas onerıyor demekkı enıyısı bunun kullandıgı denılmesın dıye bunu yapıyorum. :D

• quote:

quote:

evet, aynen acikladiginiz sekilde oluyor

• bende plus kombi kullanıcısıyım kombim balkonda ve şeffaf dolabının içinde.Benim kombim lcd ekranının rakamları bazen karışıyor.Belkide güneş vurduğundan dolayı olabilir.lcd ekranlarda olabilir diye düşünüyorum.kışın soğukta anlaşılacak sıcaktanmı yoksa lcd ekrandanmı?saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ethan

quote:

quote:

evet, aynen acikladiginiz sekilde oluyor

İlginize çok teşekkür ediyorum. Sayenizde Confeo Plus larda ki son durumu net olarak öğrenmiş olduk..

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

bende plus kombi kullanıcısıyım kombim balkonda ve şeffaf dolabının içinde.Benim kombim lcd ekranının rakamları bazen karışıyor.Belkide güneş vurduğundan dolayı olabilir.lcd ekranlarda olabilir diye düşünüyorum.kışın soğukta anlaşılacak sıcaktanmı yoksa lcd ekrandanmı?saygılarımla

Lcd ekranın üzerine direkt güneş ışığı vurduğunda ekranda aslında pasif olan yani yanmayan çizgiler bende de görünüyor ama dikkatli bakarsanız veya elinizle güneş ışığını biraz engellerseniz hangisinin yandığını yani aktif olduğunu görebilirsiniz. Eğer göremiyorsanız akşam saatlerinde tekrar bakın. Yine aynı sorun varsa bence servis çağırın ve düzeltilmesini veya ekranın değiştirilmesini talep edin..

• 3 aydır kullandığım eca confeo plus kombim var.

kalorifer devresini henüz hiç kullanmadım ve kapalı zaten. kombi yaz modunda çalışıyor, mutfak ve duş için sıcak su kullanımı bittikten sonra yani musluk kapandıktan sonra 4 ila 10 dakika kadar daha çalışmaya devam ediyor. musluğu açıp 5 saniye bile sıcak su aldıktan sonra 4-5 dakika kadar çalışmaya devam ediyor. kombi herhangi bir arıza kodu vermiyor.

sayaçtan baktım bu esnada d.gaz harcamıyor ama çalıştığını duyuyorum. manuel olarak sıcak su modunu kapatırsam doğal olarak duruyor ve tekrar yaz modunu belli bir derecede aktif hale getirince normal bekleme moduna geçiyor.

çağrı merkezi ve servise telefonla sordum, normal dediler fakat bana bir anormallik var gibi geliyor. servisteki arkadaş telefonda harareti atıyordur dedi. nette bir şikayet sitesinde araştırınca aynı sorun alman malı pahalı bir kombide de olmuş ve 2 sene sonra bu sebepten arızalanmış.

bir akrabamda da aynı kombi var ve oda aynı şekilde çalıştığını söylüyor. bir de kombi su basıncı az uyarısı verdi-hata kodu 40-, su ilavesi yaptım ve şimdi daha sessiz çalışıyor gibi geldi bana.. kullanma kılavuzunda su ilavesi ile ilgili birşey bulamadım bu arada..

bir sorun varmı yoksa cihazı bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim.

• 4-5 dk daha çalışmaya devam ediyor dediğiniz su sikülasyon pompasının çalışmasıdır tahmin ediyorum. Kombi o sırada yanmaya devam etmiyor değil mi. Gözetleme deliğinden bakarak yanıp yanmadığını kontrol edin. Eğer sadece su pompası çalışıyor ise sorun olmaz, dedikleri gibi kombi içindeki su sıcaklığını düşürmek için bir müddet daha çalışıyordur..

Su basıncına gelince. Göstergesi var, bu gösterge 1,5 civarında olmalı. Çok düşerse arıza kodu verir. 1,5 civarına getirmeniz gerekir. Ayrıca bununla ilgili bilgi kullanma kılavuzunda var. Basınç düşmesi sık sık tekrarlıyor ise tesisatınızda kaçak olabilir.. tesisatınızı yapan şirkete kontrol ettirmeniz gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

3 aydır kullandığım eca confeo plus kombim var.

kalorifer devresini henüz hiç kullanmadım ve kapalı zaten. kombi yaz modunda çalışıyor, mutfak ve duş için sıcak su kullanımı bittikten sonra yani musluk kapandıktan sonra 4 ila 10 dakika kadar daha çalışmaya devam ediyor. musluğu açıp 5 saniye bile sıcak su aldıktan sonra 4-5 dakika kadar çalışmaya devam ediyor. kombi herhangi bir arıza kodu vermiyor.

sayaçtan baktım bu esnada d.gaz harcamıyor ama çalıştığını duyuyorum. manuel olarak sıcak su modunu kapatırsam doğal olarak duruyor ve tekrar yaz modunu belli bir derecede aktif hale getirince normal bekleme moduna geçiyor.

çağrı merkezi ve servise telefonla sordum, normal dediler fakat bana bir anormallik var gibi geliyor. servisteki arkadaş telefonda harareti atıyordur dedi. nette bir şikayet sitesinde araştırınca aynı sorun alman malı pahalı bir kombide de olmuş ve 2 sene sonra bu sebepten arızalanmış.

bir akrabamda da aynı kombi var ve oda aynı şekilde çalıştığını söylüyor. bir de kombi su basıncı az uyarısı verdi-hata kodu 40-, su ilavesi yaptım ve şimdi daha sessiz çalışıyor gibi geldi bana.. kullanma kılavuzunda su ilavesi ile ilgili birşey bulamadım bu arada..

bir sorun varmı yoksa cihazı bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim.

merhaba
    kombi o süre içinde gaz harcamıyor sadece suyu devirdaim yapıyor diye biliyorum. aynı durum benim kombimde de var. ben bir sorun olduğunu düşünmedim şimdiye kadar.

• evet,

kombini altındaki en soldaki boru sıcak su çıkış borusu sanırım, o boruya temas ettiğimde suyun hareket ettiğini algılayabiliyorum.

sadece süre bana biraz uzun gibi geliyor..
  • quote:

4-5 dk daha çalışmaya devam ediyor dediğiniz su sikülasyon pompasının çalışmasıdır tahmin ediyorum. Kombi o sırada yanmaya devam etmiyor değil mi. Gözetleme deliğinden bakarak yanıp yanmadığını kontrol edin. Eğer sadece su pompası çalışıyor ise sorun olmaz, dedikleri gibi kombi içindeki su sıcaklığını düşürmek için bir müddet daha çalışıyordur..

Su basıncına gelince. Göstergesi var, bu gösterge 1,5 civarında olmalı. Çok düşerse arıza kodu verir. 1,5 civarına getirmeniz gerekir. Ayrıca bununla ilgili bilgi kullanma kılavuzunda var. Basınç düşmesi sık sık tekrarlıyor ise tesisatınızda kaçak olabilir.. tesisatınızı yapan şirkete kontrol ettirmeniz gerekir.

üstadım, dediğiniz gibi yanmaya devam etmiyor.

su basıncı da sanırım ilk çalıştırmada yeterli su eklenmemişti, o yüzden oldu. şu anda basınç 1,5. düşme olmuyor 2-3 haftadır. tesisat yeni bu arada.

kullanma kılavuzunda "cihazın altındaki mavi renkli vanayı kullanarak su ilavesi yapılır" diye bir yer göremedim.

• cihazın altında 2 vana olması lazım ben kullanım kılavuzuna bakarak su basmıştım hatırladım şimdi kılavuza dikkatli bakılmalı.kombinin musluğu kapattıktan sonra çalışması belki comfort modunun açık olmasındada kaynaklanır.sayın ege sizin kombinin ekranı led li olması lazım.puslarda ise casio saatlerin gibi lcd tip.sizin kırmızı led sanırım.
  • ege, açıkçası yaz geldiği için kombinin durumuyla hiç ilgilenmedim yazın.

dediğin şeye baktım, şok oldum. 35 dereceye ayarladım su sıcaklığını 58-60 derecede sabit tutuyor, suya da el değmiyor haliyle.

comfort ayarıyla ilgili olabilir mi? ya da başka bişey?
  • 58-60 derecedeki suyu kullanmaya başlayınca, su kaç dereceye inince kombi tekrar ısıtmaya başlıyor acaba? 30'lu derecelere kadar bekliyor mu yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

58-60 derecedeki suyu kullanmaya başlayınca, su kaç dereceye inince kombi tekrar ısıtmaya başlıyor acaba? 30'lu derecelere kadar bekliyor mu yoksa?

kullanim suyu o mantikla calismiyor. devamli ayni sicaklikta tutabilmek icin araliksiz calisiyor.

diger arkadaslar da bence kombilerine bir baktirsinlar. benimki confeo plus ve hic bu tur bir problem yasamadim. masallah diyelim tabi:)
  • quote:

quote:

58-60 derecedeki suyu kullanmaya başlayınca, su kaç dereceye inince kombi tekrar ısıtmaya başlıyor acaba? 30'lu derecelere kadar bekliyor mu yoksa?

kullanim suyu o mantikla calismiyor. devamli ayni sicaklikta tutabilmek icin araliksiz calisiyor.

diger arkadaslar da bence kombilerine bir baktirsinlar. benimki confeo plus ve hic bu tur bir problem yasamadim. masallah diyelim tabi:)

Arkadaşın kombisinde seçilen sıcaklık 35 derece olmasınna rağmen, suyu 60 dereceye dek ısıtan kombi, kullanım sırasında da ısıtmaya kesintisiz devam ediyorsa, su sıcaklığı 35'e inemeyebilir. O zaman sıcaklığı 35 veya başka herhangi bir değere set etmenin anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşın kombisinde seçilen sıcaklık 35 derece olmasınna rağmen, suyu 60 dereceye dek ısıtan kombi, kullanım sırasında da ısıtmaya kesintisiz devam ediyorsa, su sıcaklığı 35'e inemeyebilir. O zaman sıcaklığı 35 veya başka herhangi bir değere set etmenin anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

kombi surekli yaniyor ama alev boyu degisiyor. sicakligi sabit tutmak icin alev boyunu ayarliyor. boylece asiri isinma veya soguma olmuyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

kombi surekli yaniyor ama alev boyu degisiyor. sicakligi sabit tutmak icin alev boyunu ayarliyor. boylece asiri isinma veya soguma olmuyor

Normal halde evet dediğiniz gibi olur. Ama @selocan5 arkadaşın kombisinde eğer 35 set sıcaklığına rağmen, kullanım suyu 60 derecede hazırlanıyorsa ve kullanım sırasında kombi kesintisiz ısıtmaya, alev kısarak da olsa, devam ediyorsa su, istenen 35 dereceye zor iner gibi görünüyor. Hani, set sıcaklığı 35 seçilince comfort modunda eşanjörde olsun olsun 40-44 derecelerde hazır su bulundurulmasını, kullanınca suyun soğumaması için de kombinin gerekli kapasitelerle sürekli devrede kalmasını anlarım. Ama bir kombi, set değerden 25 derece daha sıcak kullanım suyunu hangi gerekçe ve mekanizma ile hazırlarki? Akla, arkadaşın çok fazla sıcak su kullandığı ve kombinin bu debiyi hafızada tutarak yeteri miktarda sıcak suyu verebilmek için suyu normalden çok daha fazla ısıttığı ihtimali geliyor. Ya da bir sorun var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Normal halde evet dediğiniz gibi olur. Ama @selocan5 arkadaşın kombisinde eğer 35 set sıcaklığına rağmen, kullanım suyu 60 derecede hazırlanıyorsa ve kullanım sırasında kombi kesintisiz ısıtmaya, alev kısarak da olsa, devam ediyorsa su, istenen 35 dereceye zor iner gibi görünüyor. Hani, set sıcaklığı 35 seçilince comfort modunda eşanjörde olsun olsun 40-44 derecelerde hazır su bulundurulmasını, kullanınca suyun soğumaması için de kombinin gerekli kapasitelerle sürekli devrede kalmasını anlarım. Ama bir kombi, set değerden 25 derece daha sıcak kullanım suyunu hangi gerekçe ve mekanizma ile hazırlarki? Akla, arkadaşın çok fazla sıcak su kullandığı ve kombinin bu debiyi hafızada tutarak yeteri miktarda sıcak suyu verebilmek için suyu normalden çok daha fazla ısıttığı ihtimali geliyor. Ya da bir sorun var.

@selocan5 arkadaşın kombisi çok büyük ihtimal Confeo dur yani Plus olmayan Confeo. Bunlarda bu sorun var. Ama Confeo Plus kullannlar böyle bir sorun olmadığını söylüyorlar. Tabii @selocan5 arkadaşın kombisi Confeo Plus ise işte o zaman başa sardık demektir..

@selocan5 arkadaşım ne olur acil cevap: senin kombi hangisi..

• Arkadaşlar en geç Pazartesi günü kombiyi alacağım. Şu sıcak su meselesini Confeo PLUS kullanıcıları olarak netleştirebilir iseniz çok sevinirim. Mesela ethan arkadaş 1 derece farkla sıcak su alabiliyorum diyor. Sizler ne diyorsunuz..

Banyo suyu kullanırken sadece sıcak su musluğunu açarak soğuk su musluğunu hiç açmadan sabit sıcaklıkta su alabiliyormusunuz. Örneğin dereceyi 40 a ayarladınız. Su almaya başladığınızda kombideki derece hangi aralıkta hareket ediyor. En fazla kaça kadar çıkıyor ve iniyor. Bu konuda Confeo PLUS kullanıcıları olarak bilgilendirirseniz çok sevinirim..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.