Şimdi Ara

Dvd writer sorunu Çözülmüyor ACİLLLLLLLLLLLLLLLLL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba ben su 40 dk da dvd çekme sorunu için danısacaktım arkadaşlar size. ben daha önce bu konunun açıldığını öğrendim ve sorunun çözüldüğünü ama ben orda denilenleri yaptım format bile attım gene de olmadı.... değerleri sildim regeditten ama o değer her seferinde tekrar ortaya çıkıyor. sonra Regedit nasıl sıfırlanır dedim format çektim... gene olmadı sen hdd ve dvd writer aynı kablo oüzerinde olmayacak demişler o konuda ama benimki aynı kablo üzerinde ama saten anakartım ecs marka ve amd940 pin girişli üzerinde de tek ide slotu var ben dvd çekmek içn mecbur ikisini bir takmalıyım... dvd writer i bizim eski pcden taktık buna onda normal çalışıyordu alalı da 5 ay falan oldu ama simdi ona taktığımda da sorun veriyor markası phılıps.çok acil bu prrobleme çözüm bulmam lazım yardım ederseniz sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagokey1368 -- 30 Temmuz 2008; 20:46:13 >

• Dostum pm atmışsın ama ben o dvd ile alakalı msjı atalı yıl oldu...
    link verirsen bende bi hatırlayayım, senin probleme gelince ilk etapda kablonu kontrol et 40 mı 80 kanalmı
    zaten kabloya baktığında anlarsın

sağdaki 40 soldaki 80 pin kablo kalınlıklarından anlaşılıyo sağdaki kabloya baktığında kanalları kalın kalın gözükyüyo.

sonrasında master/slave ayarını elle(jumperile) yap.
    en son :> bide biosu default yap.. bunun haricinde sistem özelliklerini ve dvd yazmak için kullandığın programıda yaz.

• Aygıt yöneticisini açarsan orada IDE ATA/ATAPI Denetleyicilerin + sını tıkla DVD-ROM un Hangi Kanala (Primary IDE veya Secondry IDE) bağlı ise onun üzerin de sağ fare özellikler yapıp Gelişmiş Ayarlarda , Aktarım Modlarını PIO ise DMA yaçek , Gerçek Aktarım Modlarını Ultra DMA ya çek...Bu işlemden sonra restart isteyebilir...
  • Amd athlon 64x2 5000+ 2.59Ghz
    2Gb Adata 800mhz ddr2 ram
    Ecs elitegroup Geforce 7050M-M anakart 940 pin..
    Nero 8'i kulllanıyorum
    windows Service Pack 3 işletim sistemim war. Benim 2 Tane Kasam war Diğerinde de aynı cd ile yüklediğim windowsu kullanıyorum.Sen aynı Girişte İde Hard disk ve dvd writer olmayacak dedikten Sonra ayrı ayrı taktım ve düzeldi öbürü; ama bu özelliklerini saydığım pc de tek ide slotu var ve bnm hard disk ile dvd writer ide....kablo Olarak da 80pin kullanıyorum soldakinden rengi bile aynı:d

eski mesajın kinki burda
    http://forum.donanimhaber.com/m_17000649/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagokey1368 -- 30 Temmuz 2008; 18:58:38 >
  • bugün bayağı uğraştım en son mesajımı yazdıktan sonra dediklerini de yaptım Kontrol Etmek içinde Bir Dvd nin imajını Aldım hala 3000 kb li hızlarda alıyor...sonra Aygıt yöneticisine Girdim Ve Ordan Dvd Cd Rom Sürücülerinden Philips dvd Writeri kaldır Dedim...Bilgisayarda Gözükmüyordu Artık.Sonra İmajını Tekrar Aldım 20.000 Kb larda Aldı yani normal alması Gerekn Hızda ve 4 dakikada dvd yi imajladı...Ancak bilgisayardan kaldır dediğim için aygıtı bu seferde yazamıyorum... kopyalıyor ama yazmıyor... Sonra donanım değişikliklerini Tara diyorum dvd wr yi buluyor ve sonuç aynı 40 dk... Regeditten Dediğin değeri siliyorum her sildiğimde tekrar Çıkıyor Format Attım Gene Olmadı...Jumper larla ilgili Olabilir dedim ide 250 gb samsung hard Disk i primary Master ide philips dvd wr yi primary slave yaptım. Dvd Writer da ki jumper Ortada duruyor 3 tane war ortada jumper hdd de ise 4 pin girişinin power girişinin sağındaki 2. pin 80 pin ide kablosunun ise solundaki 3. pin...

ama benim bir tane daha pcm war dediğim gibi o biraz eski onda iki tane ide girişi war anakartta 2 sine de seksen pinlik ide kablosu bağladım birini ide 40gb eski hard diskime birini ise philips dvd wr e bağladım sonra çektim ve çok normal bi yazım hızında yazdı bnm 7 dk gibi muntazam bi sürede...

Yani karşılaştırma yapacak olursak sorunlu olan yeni ama bozuk 1.kasa ile 2. olan eski ama normal kasada işletim sistemleri aynı cd den yüklendi.
    1.kasada 1 tane ide girişi war anakartta 2.kasada 2 tane... 1.kasada ki denediğim hard disk 250 gb samsung ve dvd writer 2. kasa da ise 40gb samsung ide hard disk ve ide phılıps dvd writer yani ortada tek bi dvd writer war ama 2 tane kasa war 2 tane de hard disk bunlardaki işletim sistemleri aynı...
    KUSURA BAKMA BİRAZ KARIŞIK OLDU AMA anlamadğın yer varsa tekrar söylerim...

Düzelme İmkanı Var mı? çok acilll

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagokey1368 -- 30 Temmuz 2008; 20:45:42 >

• Bana donanımsal bi problem yok gibi geldi.
    bu arada ide kanalını kontrol ettinmi?? Pio ya düşmüşmü??
    donanım sayfasından İde/atapi denetleyicilerinin özelliklerine gir. gelişmiş ayarlar a girdiğinde sürücülerin geçerli aktarım modlarına bak. pio da sürücü varmı? (DMA kullanılabiliyorsa olarak ayarla)

Burdanda bi çözüm yolu bulamadıysak biosa girebiliriz.

Biosunun durumunu bilmiyorum.
    yukarıdaki ss bi kaç yıl öncesinin en yaygın biosu olur
    integrated peripherals e giriyoruz bu kısımda idelerin pio veya dma olmasıyla ilgili bölümler var.
    pioları disablet UDMA ları enablet yoksa auto yap.
    biosun değişikse biraz kurcalıyarak bi ide kısımlarını bulman gerekicek sana kolay gelsin.

Son olarak:: buraya yazdığın msjlarıdan haberim oluyo buraya her yazdığını bana PM olarak atma..

• kusura bakma çok önemli bnm içn dvd çekiyorum dizi film satıyorum da pazar gününe siparişler war da o yüzden tekrar teşekkür ederim tekrar özür dilerim....
  • Önemli değil sadece rahatsız edici bişey söylemek istedim.
    sen sonuçtan haber ver ne oldu??
  • Olmadı Hcam... Seni De işinden alıkoyruyorum ama bir Yardım Et Allah Aşkına Kimse Çözemiyor Mu Bu sorunu Biosa Girdim Benim Biosum American megatrends 198-2005 mi ne ondan... Orda integrated peripherals da bir şey yok. çıkıyorum ana Menüden ilk secenekteki Menüye giriyorum primary master primary slave fln ide war ya oraya girdim orda primary master hard disk primary slave ise Dvd Writer... Diğer Kasa da Orda Phılıps SPD2412BM yazdığı halde sorunlu olan kasada Atapi Cdrom Yazıyor Orda Neyse Giriyorum Yukarda Özellikleri Fln Yazıyor Assagıda da Pio Değerini Ve uMda değerini ayarlama war. Pio ya Auto yapıp umda ya umda 2 yaptım olmadı.sonra Pioyu 0 yaptım umda yı gene 2 yaptım olmadı Sonra pioyu 4 yaptım Diğerinin 2 yaptım Gene olmadı...
    Bir De Bir Ara Oldu Hrd Disk umda 5 dvd Writer ise umda 2 modunda Kullanlıyordu ancak Diski Takıtığımda PC bir 15 saniye kilitleniyor ve Udma aktraım modu pıo ya Geçiyor.... ayrıca dediğim gibi o değer Regeditte sürekli olusuyor ben siliyorum o olusuyor....Yani Bu Umda Aktarım modu 2 iken Bir Kaç kez dvd yi taktığımda Yukarda udma Kullanılabiliyorsa Diyor assağıda aktarım Modunda Pio Yzıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagokey1368 -- 1 Ağustos 2008; 4:52:30 >

• Hmm sabahın 5inde kafa durmuş oluyo ama tekrar bi sormuş olam
    kablonun mavi kısmı(uzak nokta) anankarta diğer uç master sürücüye orta uç ise slave e bağlı dimi?
    + bu sürücü dışında elinde cd sürücü varmı??
  • evet uzak mavi olan uc anakart a diğer zıt taraf master a yani hdd de diğer uc da slave e takılı bu sürücü dışında elime sürücü yok kasa war :D Neden regeditten silidğim halde tekrar olusuturuyor o allowed Değerini ve neden ben ide atapi denetliyecilerinden ayarladığım halde dvd taktığımda ısık yanıyor fln sonra bi 20 saniye hem nakşna kitleniyor hem dvd writerin ısığı sonuyor sonra geri geliyor her sey bi bakıyorum pio moduna geçmiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagokey1368 -- 1 Ağustos 2008; 11:11:40 >
  • Galiba Oldu arkadaştan Dvd Writer Aldım Ve Sorun Çözldü sanki Çok Teşekkürler yradımın için... yani sen olmasan kafayı yerdim Allah Razı Olsun Sen beni Sakinleştirdin Sorunu Çözmemde Büyük Pay SahibisiN büyüksün...
  • Bişey yapamamış olmak üzücü. Dvd satışı yapıyodun galiba hayırlı işler.
  • Dün Arkadaştan Dvd Writer almıştım LG marka sata Onla bütün çekeceklerimi çektim. Normal çekmesi Gereken Hızda Çekti.Sonra Girdim Bios'a Ve Onun ayarlarına Bakmıstım Türü orda auto Yazarken ben Onu Dvd leri çekmeden Önce Cd-dvd Yaptım Alttaki Pio moduna 0 dma moduna ise ultra dma 5 yaptım ve çekmem gereken şeyleri çok Güzel çektim Sonra benim bastan beri Sorunlu ÇEken Philips i Taktım Ve Onun da ayarlarını cd-dvd pio moduunu 0 Dma modu ise En fazla Udma 2 oluyordu 2 yaptım.Sonra basltattım Bilgisayarı Ve Direk Bilgisayarı Yönetten Aygıt Yöneticisine Girdim... oRda pio olan modu dma kullanilabiliyorsa seceneğini Tıkladım. ve 1,6gb Olan karayip Korsanları filmini yazdır dedim.Orda bir Şey daha dikkatimi Çekti aynı Dvd leri Kullandığım halde diğer Yazıcıda 16x hızında Yazabilirken Bunda Yazma Hızı 4x seçeneğinden baska yoktu....Su an 27dk Oldu Ve daha yeni ben bunu yazarken 1.6 gb lik veriyii yazmayı bitirdi.Bende bu Dvd nin Garantisi Var Götürsem Sorunu ÇÖzebilirler mi ya da bana yeni bi Dvd Writer Verirler mi...

• Söylediğin kadarıyla diğer kasanda normal çalışıyo. bu durumda cvp hayır olacaktır.
    Arkadaşına ait olan sürücünün sata olmasıda hız için ayrı bi faktör. bence kendine yeni bir dvd-rw alman pratik bir çözüm olacak 30 ytl bişi.
    http://www.exa.com.tr/shop/product.asp?caid=332&pid=5574
    bunu biraz daha ucuzada bulabilirsin tabi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.