Şimdi Ara

DVD-RW sürücüm cd okumuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün cd yazarken birden dvd-rw den bi ses geldi ve bilgisayar yeniden başladı. Ondan sonra dvd-rw cd okumamaya başladı ama dvd cd lerini okuyor. Neden cd leri okumuyor olabilir.

• Tek çözümün var garantiye yolla. Eğer garanti bittiyse, temizleme kitleri kullan.

Düzelmezse, en yakın tekno markete veya bilgisayarcıya gidip yenisini al.

• Yani dvd-rw bozulmuş diyorsun. Alalı da fazla bi süre olmadı 2-3 ay oldu.
    Temizleme kiti dediğin ne oluyor.
  • son zamanlarda forumda okumayan dvd rom,rw,cdrom-rw, tanınmaması ile ilgili çok sorun okuduk.Ne oluyor bu aletlere...
  • Aygıtınızın firmware ini netten bulup güncelleştirmeyi deneyebilirsiniz..Bu işlem için aygıtı sağ tıklayıp özellikler sekmesinden model numarasını bulup netten aratın..Bulacağınız firmware dosyasında gerekli açıklamayı bulabilirsiniz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: awallabilla

Aygıtınızın firmware ini netten bulup güncelleştirmeyi deneyebilirsiniz..Bu işlem için aygıtı sağ tıklayıp özellikler sekmesinden model numarasını bulup netten aratın..Bulacağınız firmware dosyasında gerekli açıklamayı bulabilirsiniz..

Üstadım firmware güncelleme ile halledilmez bu. 2-3 ay oldu diyor alalı arkadaş. En mantıklı çözüm garantisi olan ürünü yollasın.

Optik sürücülerde firmware işlemi çok elzem değilse tavsiye edilmez. Olası bir kesintide cihaz çöp olur.

Bios güncelleme gibi değil bunlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Çiğ Köfte

Yani dvd-rw bozulmuş diyorsun. Alalı da fazla bi süre olmadı 2-3 ay oldu.
    Temizleme kiti dediğin ne oluyor.

Temizleme kiti cd türü birşey üstüne sıvı veya sprey koyuyorsun, optik lensi temizliyor.

Ama ben tavsiye etmem. Benim 8 senelik cd-rom çalışıyor. 2 yıllık olan LG dvd combo banamısın demedi.

Biraz şans işi galiba bu optik sürücüler.
  • arkadaşlar cd veya dvdyi takıyorum ışık yanıyor ama sonra bi tık sesi geliyor ne cd okuyor ne de dwd. ama bilgisayar dvd rw yi görüyor, bilgisayarımdan tıklayınca açabiliyorum kapağı. yeni bi dvd rw ye para vereyim mi yoksa çözüm varmıdır?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.