Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

DVD-ROM Temizleme & Tamir ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
2.552
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> DVD-ROM Temizleme & Tamir ...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1504 Mesaj
    Pioneer DVD-ROM bozuldu, daha dogrusu ben icini acana kadar sadece DVDleri okuyodu artik hiçbiºey okumuyo... CDyi koyup kapagi kapattigimda bozuk olmadigi zamanlarda CDyi ilk koydugumdaki gibi sesler cikartio fakat gerisi gelmio isigi filan yanmio yani.. Pamukla laseri temizledim bi yarari olmadi... Bu laser siddeti arttirma denen olay nasil yapilio , yapilsa bi ise yarar mi?.. [dry]

|
    |
  • Teğmen
    201 Mesaj
    O zaman tek bir ihtimal kaldı o da dvd-rom okuyucu lazerini ellemişsin.
    |
    |
  • Yarbay
    3674 Mesaj
    Eğer DVD-ROM'u gözden çıkarttıysan optik lensin hemen altında lazerin cd üzerine düşme genişliğinin ayarlandığı 2 adet pot ya da vida vardır. Osiloskobun olmadığını var sayarak bu ayarlar ile milimetrik oynayarak deneme yanılma yolu ile stabil bir okuma sağlayabilirsin. Bu ayarları kaçırırsan geri dönmesi çok zordur...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    478 Mesaj
    Optik gözü kolonyalı pamuk ile temizle
    |
    |
  • Binbaşı
    1504 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by mtkn3</i>
    <br />Eğer DVD-ROM'u gözden çıkarttıysan optik lensin hemen altında lazerin cd üzerine düşme genişliğinin ayarlandığı 2 adet pot ya da vida vardır. Osiloskobun olmadığını var sayarak bu ayarlar ile milimetrik oynayarak deneme yanılma yolu ile stabil bir okuma sağlayabilirsin. Bu ayarları kaçırırsan geri dönmesi çok zordur...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Valla bi resim olsa cok iyi olur... [dry]
    |
    |
  • Yarbay
    3674 Mesaj
    Dostum Keyn, malesef şuanda bir resim yok. Ama Optik lensin hemen altına doğru bakarsan eminim bahsettiğim potları ya da vidaları görecksin.[type]
    |
    |
  • Yarbay
    4631 Mesaj
    İyi hoşta Osilaskop cihazı olmadan bu işi yapmak deveye hendek atlatmaktan zor yaw. Yani okyanusa atla yüz Allah yüz misali.
    |
    |
  • Yarbay
    3246 Mesaj

hort yasak
    |
    |
    Dirkules kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

benden niye bahsettin hocam :D
    |
    |
    senatorts kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Nothing matters noone else
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
google reklamları
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.