Şimdi Ara

DVB-T, DVB-C, DVB-S2 Bu üçünü çözen HD TV var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
8.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DVB-T, DVB-C, DVB-S Bu üçünü çözen HD TV var mı?

• Sony'nin 5800 lü modelleri yani v5800, w5800, z5800'de aradığın özelliklerin tamamı var. Yalnız henüz i.b haricinde piyasaya düşmemiş olabilir.
  • Oooo gene highway koşmuş yardıma. Sağolasın.

Samsung var mı? Biliyorsun Sonyler pahallı oluyor biraz.
  • Elimizden geldikçe, dilimiz döndüğünce, bilgimiz yettiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu da bir hastalık...

Doğrusu Samsung'da öyle bir model duymadım şimdilik. Ama bu piyasa çok hızlı deveran oluyor. Takip etmesi zor. Şu an yoksa bile eli kulağındadır muhtemelen...

DVB-T, DVB-C, DVB-S2 Bu üçünü çözen HD TV var mı?

Soldan sağa: V5800, W5800, Z5800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 30 Ekim 2009; 1:19:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pichoscosama

DVB-T, DVB-C, DVB-S Bu üçünü çözen HD TV var mı?

piyasada yaklaşık 569 adet senin istediğin TV den var...(linkten sayfanın en altına bak)

http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategoryFilters/4012F758235-908689-908692-1225161.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi met.nar -- 30 Ekim 2009; 2:44:17 >
  • Ya verdiğiniz site süpermiş metin bey. Sağolun.

Fakat şimdi kafam iyice karıştı. Nedir bu DVB-T ve DVB-C'nin HD'li olan şıkkı? Ben işin içinde DVB olunca HD olur diye düşünmüştüm.
  • Panasonic GW10 serisi

tıkla :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pichoscosama

Ya verdiğiniz site süpermiş metin bey. Sağolun.

Fakat şimdi kafam iyice karıştı. Nedir bu DVB-T ve DVB-C'nin HD'li olan şıkkı? Ben işin içinde DVB olunca HD olur diye düşünmüştüm.

mpeg-4 avc tuner diye adlandırılan özellik varsa HD yayınları açar demek oluyor. En azından Sony'de böyle. Diğer markalarda farklı adlandırılmş olabilir.

Ayrıca o 567 tv var rakamı yanlış. Site Almanca mıdır nedir tam anlamadım ama bir yanlışlık olduğu kesin gibi. 567 tv deniyor en altta 50 tv var. Ve bu 50 sinin içinde dvb-s2 olmadığını iyi bildiğim modeller de var.

Sanırım arama dvb-c ve dvb-t ve dvb-s2 şeklinde değil de veya şeklinde yapılıyor sitede. Yani üçünden biri bile olsa gösteriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 30 Ekim 2009; 15:59:30 >

• Panasonic Plazma TV lerin G15, GW10, V10 ve Z1 serilerinde bu tunerlerin hepsi var ve HD destekli.
  • Şimdi düşünüyorum da DVB-S olayına girmem saçma olmuş. Amacım uydu (digitürk/dsmart) taktırırsam reciver ve kumanda karmaşası olmasın idi. Oturduğum daire benim üstüme ve 15 senedir bu evde oturmaktayız. Bir yere gittiğim yok. Evde kablolu olduğu için uydu da almam. Belki kullanırım amacıyla bir özelliğe boşuna para vermeme gerek yok. Haklı değil miyim?

Sanırım bana en uygun tv 32B65x serisi. Fakaaaaaaaat kuzenim PS3 alacak ve 650 serisinde lag problemi olduğunu duydum. Doğru mu? Bu sorun için firmware çıktı mı?
  • Bu başlığı hortlatmanın zamanı gelmiş , ne de olsa 2 ay içinde yeni modeler çıkacak.
  • dvb-s tunerli tv modellerini bilen bir arkadaş liste yapabilirmi..?
  • Samsung c6820 serisi üçlü tuner içeriyor.
  • Panasonic in bazı modellerinde vardı hatta 42g15 ile 42v10 un alıcıları dvb-s2 desteği de var.şahsen ben trt hd izliyorum :) ancak bunları piyasa da bulmak şu an zor serisi olmadığı için.Yeni gelen modellerde de olmayacak diye söylemişti panasonic servisi ne kadar doğrudur bilmiyorum sen yine de bir araştır.

alıntıdır "DVB-S özelliği yani entegre uydu alıcısı özelliği

42GW10, 42V10, 42G15, 42V20, 42GW20'da var.

Modellerin hemen hemen hepsinde DVB-T ve DVB-C özelliği vardır. DVB-T Yerel yayın, DVB-C Kablo yayın"
  • quote:

Orijinalden alıntı: aberdi

dvb-s tunerli tv modellerini bilen bir arkadaş liste yapabilirmi..?

liste değil ama linke bak en altta verilmiş modeller...

http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategoryFilters/4012F908690.html#Digital_Tuner
  • Almanya'dan Technisat getirtin, en iyisi bunlardır Tabii imkanı olana.

www.technisat.de www.technisat.com
  • Bir de hd uydu alıcısı dsmart veya digiturk kartı takınca yayını açabiliyor mu? Bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darel-x

Bir de hd uydu alıcısı dsmart veya digiturk kartı takınca yayını açabiliyor mu? Bilen var mı?

D smart modülle üyelik işine başladı ancak digide yok şu an için
  • Samsung c6820 her 3 formatı da bünyesinde bulunduruyor,tavsiye ederim.
  • E bari ben de biraz horrt latayım.

DVB: Digital Video Broadcasting.

Şimdi bir arkadaş demiş ki: "DVB olunca ben zaten HD olur diye düşünmüştüm." Hayır. DVB normal uydu alıcıları var ya HD olmayan. İşte onlar. Onların bir de HD olan Receiverları var..

DVB-T = DVB- Terrain = Karasal. Anlayacağınız gibi karasal yayınları ifade ediyor.

DVB-C = DVB- Cable = Yani Kablolu yayınlar.

DVB-S = DVB- Satellite = Uydu. Yani bildiğiniz çanak anten. Buradaki C2 de Kablo yayınının yeni standardını temsil ediyor.

Aşağıda koyduğum linkte DVB-C yazan yerdeki tablodan DVB-C ile DVB-C2 arasındaki farklara bakabilirsiniz...

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-C

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.