Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.465
Cevap
60
Favori
790.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu soruna çok net cevap verebilirim ben br@yn..

Samsung un yeni B 65X serisi tvlerinin hepsi Teledünya yayınlarının izlenmesini sağlayan DVB-C standardını kapsıyor..bu konuda rahat olabilirsin..

Bende uzun araştırmalarım sonucunda 40b651 modelini aldım ve şuanda Teledünya yayınları ile mutlu,mesut zamanlar geçiriyorum..;)

Samsung 40B650-651-652-653 modelleri tamamen aynı ürünlerdir,sadece kasa renklerinde farklılıklar vardır..

quote:

Orijinalden alıntı: br@yn

Signore bende de 40b652 var. Kullanma klavuzunda DVB-T tuner olduğu söyleniyor. Konunun ilk mesajında DVB-T tuner olduğu için seyredemeyeceğimiz söyleniyor. Benim biraz kafam karıştı.
    46b651 de farklı bir tuner mi var?

quote:

Orijinalden alıntı: signore

Televizyonunun dahili tuneri HD çözenler boşuna HD modül alıp fazla para ödüyorlar. Ben 46B651 kullanıyorum ve standart (orijinal) Technisat CX modül ile HD dahil tüm kanallar sorunsuz izleniyor. Teledünya şifre olmadığı zaman HD kanallar modülsüz de sorunsuz izleniyordu.

• Orijinalden alıntı: balvolkan

A serisi sahibi arkadasım teledünyayı bendeki conax card ile çözemedi, zaten teledünya şifresiz yayın yaptıgı dönemde de dijital kanal taramasında Analog kanallar dısında dijital kanal bulamamıştı. Ben sifresiz dönemde zaten dijital kanalları seyredebiliyordum.

balvolkan'ın bahsettiği arkadaşı benim ve maalesef bizim tv lerde çalışmıyo conax kart ( samsung 40A856 )
    Setbox almayıda düşünmüyorum kablo tv yetiyo + uydumda var zaten+ hd film arşivi
    zaten ne kadar tv seyrediyoruz ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: menoikeus

quote:

Orijinalden alıntı: zts

arkadaşlar bende TECHNISAT HD CONAX MODÜL aldım Lcd philips 5604 td kartımı ve modulu taktım.. arama ayarlarından ulke olarak almanyayı sectim arama yaptırdım dijital ve analog kanalları buldu.. ama suanda sadece teledunya HD ve kablolu tvde olan analog yayınları gosteriyor.. kanal listesinde sıralı olarak dijital kanallar var ama kanalları acmıyor.. problem ne olabilir yada neyi yanlıs yapıyor olabilirim...

yardımcı olursanız sevinirim...

hocam normal kurulum STB ile kurulum yapılırken de kartı takmadan sadece o iki kanal cıkıyor, kartı taktıktan sonra diğer kanallar geliyor. sanırım modul veya kartl ilgili bir problem var.

kart veya modülde problem olabilir çünkü aynı lcd tv kullanıyorum bende problem yok
    ????

• quote:

quote:

arkadaşlar bende TECHNISAT HD CONAX MODÜL aldım Lcd philips 5604 td kartımı ve modulu taktım.. arama ayarlarından ulke olarak almanyayı sectim arama yaptırdım dijital ve analog kanalları buldu.. ama suanda sadece teledunya HD ve kablolu tvde olan analog yayınları gosteriyor.. kanal listesinde sıralı olarak dijital kanallar var ama kanalları acmıyor.. problem ne olabilir yada neyi yanlıs yapıyor olabilirim...

hocam normal kurulum STB ile kurulum yapılırken de kartı takmadan sadece o iki kanal cıkıyor, kartı taktıktan sonra diğer kanallar geliyor. sanırım modul veya kartl ilgili bir problem var.

teledunya servisi geldi.. biz anlamıyoruz deyip cekip gittiler.. kart ile ilgili bir problem yok modul veya lcd ilgili bir sorun vardır dediler.. ben de zaten onlar gelmeden once lcd ye kablo tv kablosona teledunya set box taktım sinyal ile ilgili veya kart ile ilgili bir problem yoktu.. en son care olarak technisat modulu hepsidijitale geri gonderdim.. bana yeni bi modul gonderecekler... bu dijital kanalların acılmamasında lcd ile ilgili bir problem olabilir mi acaba.. forumda okudugum kadarıyla herkes philips pfl5604 ile sorunsuz izleyebiliyor... bugune kadar hic kimse lcd den kaynaklı bir sıkıntı yasamamıs..yazılım ile ilgili bir sorun olabilirmi.. yada ne gibi bir problem olabilir..

bu lcd yi ozellikle TD cihaz baglamadan ve HD kanalları izleyebilmek icin almıstım..

• karti cikarip taktiginizda Tv ekraninda kart cikarildi, takildi seklinde popup bir mesaj goruyor musunuz?
    ayni karti ve modulu baska bir TVde, baska bir TD musterisinde denemek en kestirme cozum olur sanirim. kart ters mi duz mu takilacak diye dusunmustum ne modulde ne TVde bir bilgi yoktu bunu da bir kontrol etmende fayda var. samsung'da modul icin bazi ayarlar var detayini hatirlamiyoru mama menu'den girip modulun firmware bilgisi, durumu, kartin durumu subscription bilgisi gibi seyler gorulebiliyor, TVde bu bilgilere bakip karti algilamis mi bir bakmanda fayda var.

quote:

quote:

quote:

teledunya servisi geldi.. biz anlamıyoruz deyip cekip gittiler.. kart ile ilgili bir problem yok modul veya lcd ilgili bir sorun vardır dediler.. ben de zaten onlar gelmeden once lcd ye kablo tv kablosona teledunya set box taktım sinyal ile ilgili veya kart ile ilgili bir problem yoktu.. en son care olarak technisat modulu hepsidijitale geri gonderdim.. bana yeni bi modul gonderecekler... bu dijital kanalların acılmamasında lcd ile ilgili bir problem olabilir mi acaba.. forumda okudugum kadarıyla herkes philips pfl5604 ile sorunsuz izleyebiliyor... bugune kadar hic kimse lcd den kaynaklı bir sıkıntı yasamamıs..yazılım ile ilgili bir sorun olabilirmi.. yada ne gibi bir problem olabilir..

bu lcd yi ozellikle TD cihaz baglamadan ve HD kanalları izleyebilmek icin almıstım..

• @METALLICA

Arkadaş malesef senin bu tv teledünya ya uyumlu değil yani tv in
    DVB-T Tuner'li sadece karasal dijital yayınları alır oda şu an türkiyede yok

DVB-C MPEG2 Veya DVB-C MPEG4 Tuner'li olsaydı teledünya seyredebilirdin.
    Buarada modül alma bir işe yaramaz...
    Mecburen STB alıp onunla seyredersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucles

valla dvb-t dvb-c ye çevriliyorsa çok güzel bir gelişme olur.benim de kuzen de var samsungun bir modeli dvb-t var sadece,haber verirsen sevinirim gelişmeleri..

Sonuç ne yazıkki olumsuz oldu.

Böyle bir imkan varsa bile kimse bilmiyor.Samsung un her bağlantısıyla iletişime geçtim hiçbiri böyle birşeyi bilmiyor haberi yok hatta bu CI girişleri hakkında çok fazla bilgileride yok...
  • Genlede firmaların türkiye temsilcileri özellikleri bilmiyor.Özellikleri servisler biliyor.Mesela Sony yıllardır ülkemizde olduğundan servisleri de o kadar profesyonelleşmiş.Ama diyorki emir ve yazılım yukarıdan gelir.Yukarıdan gelmezse yasal olmuyor.Yukarıdan kasıt o markanın asıl merkez servisi dünya çağında.Siz bir istek ilettiğinizde o istek buradan geçerse ülke ülke dolaşıp ürünün anavatatnına kadar gidiyor yazışmalar da uzayıp gidiyor.
    Arkadaşlar bein yokluğumu aratmamış güzel ilerliyoruz herkes sorusuna yanıt buluyor.Teşekkürler.
  • Ne servis ne fabrika bişeyden haberi yok :)
  • kartı cıkardıgımda ya da taktıgımda herhangi bir mesaj cıkmıyor.. modulu geri gonderdim pztesi yeni modul gelecek bir de onu deneyecegim.. aslında en iyisi dedigin gibi baska bir tv de denemek ama cevremde oyle birisi yok malesef... isin kotusu servislerin bu konuda yetersizligi.. simdi problemin nerden kaynaklandıgını cozemiyorum.. moduldemi bir sorun var yoksa lcd de mi?? sonucta aynı model lcd de herkes izleyebiliyor...

quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

karti cikarip taktiginizda Tv ekraninda kart cikarildi, takildi seklinde popup bir mesaj goruyor musunuz?
    ayni karti ve modulu baska bir TVde, baska bir TD musterisinde denemek en kestirme cozum olur sanirim. kart ters mi duz mu takilacak diye dusunmustum ne modulde ne TVde bir bilgi yoktu bunu da bir kontrol etmende fayda var. samsung'da modul icin bazi ayarlar var detayini hatirlamiyoru mama menu'den girip modulun firmware bilgisi, durumu, kartin durumu subscription bilgisi gibi seyler gorulebiliyor, TVde bu bilgilere bakip karti algilamis mi bir bakmanda fayda var.

quote:

quote:

quote:

• Arkadaşlar 1 haftadır yoktum.Dün geldiğide hiç bir dijital yayın çıkmıyordu.Şok oldum.
    Sonra yeniden tarattım.STBlar için güncelleme çıktığından dolayı herşey bozulmuş.Modül kullansak bile.
    Servisi aradım arıza kaydı bıraktım.Çünkü Show ve Anımaux da görüntü yok.ES Cine5 natgeomusic gibi bir kaç kanalda da ses yoktu.
    Gelen kişi güncelleme oldu.Sinema TV paketleri kapatıldı.Kimse Sinema Tv izleyemiyor.Şu an paket düzenlemeleri yapılıyor falan dedi.
    Ses için merkezden kaynaklı bir sorun olduğunu söylediGörüntü ile ilgili hiç bir şikayet almadıklarını söyledi.
    Bir de şöyle enteresan bir durum var.Analog'a geçip Dijital'e dönünce ses bazı kanallarda geliyor.Görüntü ise sadece Show'da bazen geliyor.
    Sizdeki durum nedir?Modül kullananlar için.
  • Dün kurulumu yaptırdım, modül kullanıyorum. İlk başta Fransız kanallarından ikisi çıkmıyordu, bu sabah kontrol ettim, onlar da gelmiş. Şu an tüm kanalları sorunsuz izliyorum. İstanbul Bostancı'dayım.

quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355

Arkadaşlar 1 haftadır yoktum.Dün geldiğide hiç bir dijital yayın çıkmıyordu.Şok oldum.
    Sonra yeniden tarattım.STBlar için güncelleme çıktığından dolayı herşey bozulmuş.Modül kullansak bile.
    Servisi aradım arıza kaydı bıraktım.Çünkü Show ve Anımaux da görüntü yok.ES Cine5 natgeomusic gibi bir kaç kanalda da ses yoktu.
    Gelen kişi güncelleme oldu.Sinema TV paketleri kapatıldı.Kimse Sinema Tv izleyemiyor.Şu an paket düzenlemeleri yapılıyor falan dedi.
    Ses için merkezden kaynaklı bir sorun olduğunu söylediGörüntü ile ilgili hiç bir şikayet almadıklarını söyledi.
    Bir de şöyle enteresan bir durum var.Analog'a geçip Dijital'e dönünce ses bazı kanallarda geliyor.Görüntü ise sadece Show'da bazen geliyor.
    Sizdeki durum nedir?Modül kullananlar için.

• ya şu fransız kanallarını bir de biz izleseydik iyi olacak adanadan çıkmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malicitak -- 10 Ağustos 2009; 17:03:30 >
  • Bende Samsung T260hd tv monitor var.Teledünya HD yada SD alabilirmiyim?
  • Balkovan, TRT Kanalları ve SHOW tv kanalı frekanslarını aşağıdaki değerlerde girerseniz bu kanallar diğital yayın da conax modül kullananlar da seyredilebiliyor.

530000 Mhz, 256 Qa, 6900 hız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metahh -- 10 Ağustos 2009; 21:41:48 >
  • DVB-T var alamazsınız.
  • quote:

DVB-T var alamazsınız.

Bana hitaben sanırım
  • Ben DVB-T olarak biliyorum.O modele bakmıştım.Etiketleri sökmediyseniz bakın üstüne.Veya kitapçıkta da yazar.
  • quote:

Ben DVB-T olarak biliyorum.O modele bakmıştım.Etiketleri sökmediyseniz bakın üstüne.Veya kitapçıkta da yazar.

Etiket yok üstünde.kitapçıkta ne yazıkki bulamadım.Ama üstünde DTV yazıyor
  • Arkadaşlar selam,

Samsung B650 serisinde Teledünya ile ilgili olarak Trt kanalları ve SHOW ile yaşanan sorunları aşmak için;

Manuel kanal kayıt kısmında aşağıdaki değerleri girerek arama yaptırırsanız, bu kanallar açılıyor...
    Bizzat denenerek test edildi.

530000 Mhz, 256 Qa, 6900 hız

(meteahh kullanıcısına teşekkürler.)

Saygılar..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.