Şimdi Ara

Duyda elektrik var ama ampul yanmiyor, lütfen yardim edermisiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (6 Mobil) - 2 Masaüstü6 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
44.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

quote:

Orijinalden alıntı: du riechst so gut

quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

o Sarıyı niye boşa takmışlar hocam ? onu maviye veya kırmızıya denermisiniz ? o mavilerin 2si elektrikmi ayrıca ?

Her elektrikci sari yesil kablonun toprak oldugunu bilmelidir. Kaldi ki zaten kablonun ucu lambanin kasasina bagli. Sonra adam dediginizi yapacak daha lambayi takarken carpilacak

Daha okuyoruz hocam yeni basladim

Kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Simdi arkadaslar buat ta ana hattan gelen siyah kablo var onun disinda mavi kirmizi ve sari-yesil kabloda var, klemensler ve burnalar var sorun yok gibi gorunuyor hepsini kontrol ettim yanliz buattaki sari yesil kablo lambaya uzanmiyor lambaya sadece kirmizi ve mavi giriyor bu arada AMPULLER SOKULUYKEN BİLE HEM MAVİDE HEM KİRMİZİDA ELEKTRİK VAR sanirim biseyler ters baglanmis ama hangisi

• Duvardaki anahtardan çıkıp tavana ulaşan kablonun rengini tespit edin ,faz baglantısı o olmalıdır.. Diger kabloyu (yani mavi ) buat içinden düzelterek nötr hattına baglayın lambanız yanacaktir
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke2011

Duvardaki anahtardan çıkıp tavana ulaşan kablonun rengini tespit edin ,faz baglantısı o olmalıdır.. Diger kabloyu (yani mavi ) buat içinden düzelterek nötr hattına baglayın lambanız yanacaktir

Ewet anahtarda sadece kirmizi var mavi falan yok

• quote:

Orijinalden alıntı: berke2011

Duvardaki anahtardan çıkıp tavana ulaşan kablonun rengini tespit edin ,faz baglantısı o olmalıdır.. Diger kabloyu (yani mavi ) buat içinden düzelterek nötr hattına baglayın lambanız yanacaktir

Yani maviyi sari-yesil olanami baglamam gerekiyor, buatta hic oyle bir baglanti yok, tum renkler kendi kendine bagli durumda

• Normal şartlarda zaten anahtarda tek polarite olur yani faz
    Buaattan tavana gelen mavi kabloyu tespit ederek nötr hattına baglayın (Siyah)..
    Sarı-yeşil kablo toprak hattıdır
  • du riechst so gut kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin adınızı görünce aha diyorum yine fırça yiyecez. 2 faz birleşirse 320-330 v olmazmı? Sanırım arkadas ikisindede yandığından bahsetmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: 55electronicdesign

Hocam sizin adınızı görünce aha diyorum yine fırça yiyecez. 2 faz birleşirse 320-330 v olmazmı? Sanırım arkadas ikisindede yandığından bahsetmiş.

Hat yanlis cekilmis olabilir. Yani iki kabloda ayni yere bagli olabilir. O zaman 0 volt olusur uclarda
    Ancak 2 farkli hat olursa aradaki faz farki 180 derece oldugundan 440 volt cikar ortaya

• Benzer durum bende de var, ancak antre lambası olduğu için buat yok veya sigorta kutusunun altında kalmış. Tavandaki 2 kabloya da elektrik geliyor.
    5-10 gündür lamba yanıyordu, yeni böyle oldu.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.