Şimdi Ara

Duvara Monte Bilgisayar (Wall Mounted PC) - Resimli detaylı anlatım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
11
Favori
15.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ağzım açık kaldı vallahi tebrik ederim süper olmuş
    kardeş senin meslek ne çok merak ettim ?
  • HOCAM FBS DUSUMU YASADINMI UZATMA KABLOSUYLA EKRAN KARTINA BAGLAGDIGIN Pci-e x16 riser cablo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpitx_

ağzım açık kaldı vallahi tebrik ederim süper olmuş
    kardeş senin meslek ne çok merak ettim ?

Teşekkürler hocam. Meslekten çok hobi el becerisi diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluesunset

HOCAM FBS DUSUMU YASADINMI UZATMA KABLOSUYLA EKRAN KARTINA BAGLAGDIGIN Pci-e x16 riser cablo

Hocam kablo sorunsuz çalışıyor bi kayıp yaşamadım. Öncesini ve sonrasını test ettiğimde aynı fpsleri aldım. BF1 ve GTA5 oyunlarını denedim. Takılma, donma, oyundan atma vs.. yaşamadım.
    Şu an Cpuya (i7 930) o.c yaptım. 2.8ghz den 3.8ghz ye yükselttim. Isınma sıkıntısı da yaşamıyorum.
  • hava sirkülasyonunu nasıl sağlıyorsunuz? bu montaj parçalara performans kaybı yaşatmadı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapmayı çok isterdim ama benim yiyeceğim halt değil bu

• Çok temiz iş çıkarmışsınız

• Tebrik ederim mükemmel bir mod olmuş
  • Güzel çalışma olmuş elinize sağlık :)
  • Güzel olmuş. Mavi ışık yerine değiştirilebilir olanlardan kullansaydınız daha iyi olurdu bence. Sıkıldıkça arkaplan rengini değiştirirdiniz bilgisayardan.
  • Evet dediğiniz gibi olabilir :) ileride değiştiririm olmazsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emple

hava sirkülasyonunu nasıl sağlıyorsunuz? bu montaj parçalara performans kaybı yaşatmadı mı?

Hocam zaten açıkta olduğu için en iyi şekilde soğuyor. Ayrıca yukarıda olduğu içinde tozlanma çok az. Performans kaybı görmedim
  • Vay be çok güzel olmuş hocam.

Hem yerden kazanıyorsun hem görüntüsü çok havalı hemde havalandırması süper.

Millet kasa içinde daha iyi soğuyacağını düşünmüş ama tam tersi, fanlar farklı yerlerden hava çekiyor o yüzden oda tamamen ısınana kadar fazladan ısınma olmaz nu sistemde.

Hele odada klima varsa extra soğutma :D

Eline sağlık, kablolama falan müthiş yav. :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Vay be çok güzel olmuş hocam.

Hem yerden kazanıyorsun hem görüntüsü çok havalı hemde havalandırması süper.

Millet kasa içinde daha iyi soğuyacağını düşünmüş ama tam tersi, fanlar farklı yerlerden hava çekiyor o yüzden oda tamamen ısınana kadar fazladan ısınma olmaz nu sistemde.

Hele odada klima varsa extra soğutma :D

Eline sağlık, kablolama falan müthiş yav. :D

Sağol hocam güzel yorumun için sonunda benim gibi düşünen birisi çıktı

• Çok güzel olmuş peki o fanlar açık alanda da sogutabiliyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: başaran

Çok güzel olmuş peki o fanlar açık alanda da sogutabiliyor mu ?

Hocam açık alan işte oda sıcaklığını direkt çekiyor arada extra bi fan yok.
    Kasa içinde kapalı alanda kasa fanları ne kadar hava çekebilir ki bi düşünün isterseniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: n_geen

quote:

Kasa içinde kapalı alanda kasa fanları ne kadar hava çekebilir ki bi düşünün isterseniz?

Doğru ama kasa kapalı olduğu için bir hava girişi birde hava çıkışı için iki fan oluyor bu sirkülasyonu sağlıyor ve kasanın içi soğuk kalıyor, oysa burda bir sirkülasyon yok odanın içindeki tüm sıcaklık kartın üzerinde ve fan sadece boşuna dönüyormuş gibi görünüyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: n_geen

quote:

Doğru ama kasa kapalı olduğu için bir hava girişi birde hava çıkışı için iki fan oluyor bu sirkülasyonu sağlıyor ve kasanın içi soğuk kalıyor, oysa burda bir sirkülasyon yok odanın içindeki tüm sıcaklık kartın üzerinde ve fan sadece boşuna dönüyormuş gibi görünüyor.

Hocam sizin dediğiniz şekilde de odanın içinde ki bütün hava kasanın içine girmiyor mu zaten :)
    Hava sirkülasyonu dediğiniz şey kasanın içi kapalı olduğu için gerekli. Sıcak hava sürekli kasanın içide dolanıp duracak o yüzden bir giriş bir de çıkış fanına ihtiyaç duyuyor. Ama burda böyle bir şey söz konusu değil çünkü kapalı yer yok. Tamamen açık ve odada ki doğal hava sirkülasyonunu kullanıyor.

• n_geen kullanıcısına yanıt
    Pencere açık mı kullanıyorsun? Bari kapıyı da aç ceyran yapsın fana gerek yok

• quote:

Pencere açık mı kullanıyorsun? Bari kapıyı da aç ceyran yapsın fana gerek yok

Cahille uğraşmak kadar zor bi şey yok ya valla.
    Neyse hocam siz en iyisini bilirsiniz...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.