Şimdi Ara

Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni ev alıyorum inşaattan, şu anda kabası bitmek üzere.

Hazır müdahele edebiliyor iken, duvar sıva altından ses kablolarını geçirip 5.1 sistem için kablolamayı görünmeyecek şekilde halletmiş olurum. Ancak hoparlörleri de duvara asmayı yada yere koymayı düşünmüyoruz. Duvara gömmek istiyoruz.

Bu konuda bilgisi, tecrübesi olan, bana fikir verebilecek var mı? Hoparlör/sistem nasıl olmalı? Duvara gömünce performanstan bir şey kaybeder miyim?

Yada hiç uğraşmadan soundbar mı alayım?

teşekkürler.

• Duvara veya tavana gömmek için özel kasalı hoparlörler mevcuttur.
    Mesela Focal'in Custom serisinde...
    http://www.denizfoto.com.tr/HiFi-SES-SISTEMLERI,LA_153-2.html#labels=1187-2

Mümkün olduğu, yani duvarda yeterli hacimde boşluk olduğu takdirde normal kabinli ev hoparlörü sistemi de kullanmanız mümkün.
    Bu durumda dikkat etmeniz gereken hususlar, hoparlör kabininin ön panelinin duvar ile sıfır olması (yani bir oyuğun içinde, arkada olmaması) ve yerden yükseklik olarak mid ve tweeter'ların oturan insanın kulak hizasında olmasına dikkat etmek...

Performanstan bir kayıp olmaz. Hatta kabin duvarları titreşimleri duyulmayacağı ve bass'lar 360 derece değil 180 derece yayılacağından dolayı "baffle step" kaybı da asgariye ineceğinden performans artışı dahi söz konusu olabilir.

• Merhabalar

Dolby Atmos ozellikli yapmak istermisiniz? Birde eviniz Apartman Dairesi Mi?

DUVAR HOPARLÖRLERI
    İster çok odalı bir ses sistemi için ucuz hoparlörler ister odanızdaki herhangi bir gayrimenkulü kullanmayan yüksek performanslı ev sineması hoparlörleri arıyorsanız, Klipsch in-wall hoparlörler istediğiniz performansı sağlar.

(https://www.youtube.com/watch?v=HOIJG15EWhk) Kolay Montaj
    Duvar içi hoparlörlerin kurulumu kolaydır ve hemen hemen görünmezdir. Boyalı hoparlör ızgaraları, odanızda hoparlörünüz olduğunu bile çok az fark edeceğiniz anlamına gelir.

Klipsch in-wall hoparlörler, geleneksel Klipsch hoparlörleriyle aynı Horn-Loaded teknolojiyi kullanıyor ve birçoğu özellikle mevcut bir hoparlör ürünüyle mükemmel şekilde eşleşecek şekilde tasarlandığından cok kullanislidir.
    Klipsch'in duvar içi hoparlörleri ile performans kaybetmez , aksine kazanirsiniz. çok profesyonel, lütfen şu modelleri inceleyiniz ayriyeten Dolby Atmos özelligiyle seçilen en iyi ev sinema sistemi seçilmistir.

(http://www.klipsch.com/in-wall-speakers) Tavan yontemi ile Dolby Atmos da Yapabilirsiniz

PRO-7502-S-THX

PRO-7800-S-THX (THX serisin uzerine yok Buyuk butce ister) Sinema Kalitesinde Hoparlorlerdir

PRO-6504-L-THX IN-WALL SPEAKER

PRO-6502-L-THX IN-WALL SPEAKER

R Serisi Harika Butun Fuarlarda Cok Ovuluyor

R-5650-S II (iki yone bakan Yuksek Frekans Hoparlorleri gercekten harika cok yonlu ses olusturur)

R-5502-W II

Klipsch alirsaniz bunu 2 yontemle yapma imkani verir , duvarin uzerine veya icine
    Bu resimlerde duvar uzerine yapilabilen Hoparlorleri gorebilirsiniz . Kolay montaj

Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil

Dört adet 3.5 "orta / woofer ve üç adet 1 Horn-Looaded tweeter içeren RP-440D-SB (700 $) adlı pasif bir ses çubuğu da dahil olmak üzere dört yeni model var.

Üç hoparlör modeli altı 3.5 "orta / woofer ve 1" Horn-Loaded tiz hoparlörlü RP-640D (her biri 500 $) ve iki adet 3.5 "orta / woofer içeren RP-240D (nihai olarak 300 RPM) ve nihayet RP- 140D, 1 "Horn-Loaded hoparlör ile tek bir 3,5" orta / woofer'ı çiftleştiriyor.

Ayrica! (Duvara montaja ek olarak, bu hoparlörler dahil tabanı kullanarak bir masa üstü veya TV standına yerleştirilebilir (yatay olarak). Duvara montaj uygulamaları için arkada 4 yönlü anahtar deliği aparatı var.)

Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil

Simdi butceye bagli yada klipsch'in Wireless Ev Sinema Sisteminide alabilirisiniz Eger kablo ve AVR gormek istemiyorsaniz size diger bir secenek 7.2'ye kadar izin veriyor

Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil

(https://www.amazon.com/Klipsch-Reference-Premiere-Floorstanding-Subwoofer/dp/B01BLQACFE/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1511748797&sr=1-3&keywords=Reference+Premiere+HD+Wireless)

Birde evi yeni yaptiracak arkadaslara tavsiyem eger Bunu yapan kisiler varsa lutfen irtibata gecin, ev yapilmadan once ses konusunda uzman kisilerle irtibata gecip evinize diger bir gozle bakmasini saglayin, arka koltugun arka tarafina yukari tavana bir piriz yaptirmayi unutmayin belki ilerde bir projektor baglamak istersiniz cok faydasi olur.mesela bizim burda yurt disinda yapilan cok guzel bir uygulama asagidaki resimde goruldugu gibi

Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil Duvara Gömme Sistem hk Yardım - Acil

detay hakkinda daha cok bilgi verirseniz, size daha cok yardimim olur

Selamlar.guzel bir hafta gecirmeniz dilegiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 27 Kasım 2017; 7:37:57 >

• Klipsch markayı kullanıpta ha bu kalsın daha değişmeyeyim diyen bir forumdas dahi Yok

Ne hikmetse hep böyle oldu

Bir dönem 82 modeli ve rf 7 modeli de denemiş biri olarak bende de son Hoparlor olmadı çabucak yolculadik kendilerini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    -Malesef Referance Premium Modelleri icin ayni seyi soylemek yanlis olur oncelikle nasil dinlediginize bagli oda yalitimi cok kotu bir evden B&W bile guzel ses cikaramaz.
    -Yurt disinda tam aksine kimse satmak istemiyor ve eski modelleri bulanlara inanamazsiniz bile toz icinde gorunmeyecek bir hoparlore para verenler var ,
    -Oncelikle bir ev sinema veya muzik sistemi sadece AVR yada Amplifikatorden olusmaz bunun icinde diger 5 cesit sese etken eden cihazlar var. Ogrenebilir miyim RF 82 ve RF7 yi hangi cihazlarla surdunuz? orjinal Klipsch bayisinden mi aldiniz? Klipsch 5 yil urun kalitesi veriyor , 60 gun icinde geri iade hakki veriyor.
    -Profesyonel olarak kullanan tadini alir ve satmaz yada ayni urunun yeni bir versiyonuyla degistirir, biz sadece bir avr den dinleyip cok kotuydu sattim demek cok eksik bilgidir, bu yurt disinda en iyi verimi alana kadar insanlar durmuyor ,en son care olmadi satiyorlar. Bir Klipsch uyesi olarak Klipsch ile ilgili boyle bir soyleyis sadece sizden duydum .bu soylediklerinizi Klipsch'e bir mail atin ,mutlaka ilgilenirler vede arastirin .bir hoparlore hoparlor demek buna deger bicmek icin hassasiyet(sensitivity) seviyesine bakmanizi arastirmanizi tavsiye ederim.Klipsch hoparlorlerinin hassasiyeti herzaman digerlerinin cogundan cok yuksektir ayrica Referance Premium Serisi yilin en iyi ev sinemasi secilmistir CES2015, CES2017

Ben Klipsch Rp-280f kullaniyorum ve kullanmaktan buyuk bir zevk aliyorum butun bos vaktim Audio Video fuarlarinda gecti ,diyebilirimki gormediginiz ,dinleyemediginiz ,bulamadiginiz cogu modeli dinlemisimdir arkadaslarimin fikirleriyle paylasmisimdir.Bana sarkilari ,filimleri sevdiren Klipsch'dir.onun icin bende kullanicisiyim .The best hifi home theatre (en iyi Hifi ev sinemasi) diye arastirin Klipsch markasini mutlaka gorursunuz.

Elimizde ki olan hoparlorler ,hangisini dinlemedim ki ,zaten Klipsch;ten daha iyi olana zengin olmayanlar icin guc yetmez

- Focal (6)
    - Chario (2)
    - Klipsch (8)
    - Paradigm (6)
    - KEF (6)
    - Elac (5)
    - Polk Audio (4)
    - Q Acoustics (3)
    - Mission (2)
    - Jamo (3)
    - Sonus Faber (1)
    - PSB (1)
    - Yamaha (1)

Bookshelf

- Chario (5)
    - Elac (4)
    - Focal (2)
    - Klipsch (4)
    - Paradigm (2)
    - KEF (6)
    - Rogers (1)
    - Jamo (3)
    - Rega (1)
    - Q Acoustics (4)
    - TEAC (1)
    - Sonus Faber (1)
    - Graham Audio (1)
    - Pioneer (1)
    - Polk Audio (4)
    - PSB (1)
    - Mission (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 27 Kasım 2017; 17:28:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Burakay2015

-Malesef Referance Premium Modelleri icin ayni seyi soylemek yanlis olur oncelikle nasil dinlediginize bagli oda yalitimi cok kotu bir evden B&W bile guzel ses cikaramaz.
    -Yurt disinda tam aksine kimse satmak istemiyor ve eski modelleri bulanlara inanamazsiniz bile toz icinde gorunmeyecek bir hoparlore para verenler var ,
    -Oncelikle bir ev sinema veya muzik sistemi sadece AVR yada Amplifikatorden olusmaz bunun icinde diger 5 cesit sese etken eden cihazlar var. Ogrenebilir miyim RF 82 ve RF7 yi hangi cihazlarla surdunuz? orjinal Klipsch bayisinden mi aldiniz? Klipsch 5 yil urun kalitesi veriyor , 60 gun icinde geri iade hakki veriyor.
    -Profesyonel olarak kullanan tadini alir ve satmaz yada ayni urunun yeni bir versiyonuyla degistirir, biz sadece bir avr den dinleyip cok kotuydu sattim demek cok eksik bilgidir, bu yurt disinda en iyi verimi alana kadar insanlar durmuyor ,en son care olmadi satiyorlar. Klipsch'de boyle bir sorun sadece sizden duydum.bu soylediklerinizi Klipsch'e bir mail atin derim.vede arastirin .bir hoparlore hoparlor demek buna deger bicmek icin hassasiyet(sensitivity) seviyesine bakmanizi arastirmanizi tavsiye ederim.Klipsch hoparlorlerinin hassasiyeti herzaman digerlerinin cogundan cok yuksektir ayrica Referance Premium Serisi yilin en iyi ev sinemasi secilmistir CES2015, CES2017

Ben Klipsch Rp-280f kullaniyorum ve kullanmaktan buyuk bir zevk aliyorum butun bos vaktim Audio Video fuarlarinda gecti ,diyebilirimki gormediginiz ,dinleyemediginiz ,bulamadiginiz cogu modeli dinlemisimdir arkadaslarimin fikirleriyle paylasmisimdir.Bana sarkilari ,filimleri sevdiren Klipsch'dir.onun icin bende kullanicisiyim .The best hifi home theatre (en iyi Hifi ev sinemasi) diye arastirin Klipsch markasini mutlaka gorursunuz.

Elimizde ki olan hoparlorler ,hangisini dinlemedim ki ,zaten Klipsch;ten daha iyi olana zengin olmayanlar icin guc yetmez

- Focal (6)
    - Chario (2)
    - Klipsch (8)
    - Paradigm (6)
    - KEF (6)
    - Elac (5)
    - Polk Audio (4)
    - Q Acoustics (3)
    - Mission (2)
    - Jamo (3)
    - Sonus Faber (1)
    - PSB (1)
    - Yamaha (1)

Bookshelf

- Chario (5)
    - Elac (4)
    - Focal (2)
    - Klipsch (4)
    - Paradigm (2)
    - KEF (6)
    - Rogers (1)
    - Jamo (3)
    - Rega (1)
    - Q Acoustics (4)
    - TEAC (1)
    - Sonus Faber (1)
    - Graham Audio (1)
    - Pioneer (1)
    - Polk Audio (4)
    - PSB (1)
    - Mission (2)

Söyledikleriniz sizin beğeniniz

Benim

Söylediklerim benim ve forumda ki bir cok kişinin beğenisi

10 15 usd lik referans thx leri de gördük

Neyse hepimiz Zaten ayni düşünmek zorunda değiliz

Fikriniz beğeniniz size ait

Bizim ki bize ait

• Daha forum a üye olalı bir ay olmuş sadece benden duymanız normal 2008 den beri bakın başlıklara görürsünüz kaç tane gelmiş gitmiş

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Ben dunyaca unlu web siterinden bahsettim sesle ilgilenen bagimsiz kisilerin yorumlarindan ve arkadaslarimin, tekil konusmadim , konusmalarim tamamen rakam ve delillere baglidir.siz biz diye birsey yok herkes kardestir.konuyu ozellestirmek kirici olur. sevgiyle kalin
  • Saygılar

• hocam diyelim duvara gömdün ileride bi yeni set yada ne bilim başka bir girişimde bulunduğun zaman ekstradan tadilat işi çıkmasın ? Bence belirli yerlere konnektör bağlantıları koyun priz tarzında daha hoş olabilir
  • Haklısınız kesinlikle ama sagda solda yerde duran hoparlör isremiyoruz, duvarlarda oyle kulak gibi cikintilar da hos olmuyor.

Onceden vardi bu sekilde cok dezavantajini gorduk. O yuzden yoksa soundbar mi alsam diye de düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.