Şimdi Ara

Düşük ışıkta fotoğraf makinesi tavsiyesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni doğan bebeğimin fotoğraflarını çekmek için kompakt bir makineye ihtiyacım var.

Gündüzleri işte olduğum için genellikle akşamları evde çekim yapacağım.

Beklentilerime gelecek olursak ;

-Düşük ışıkta iyi sonuçlar almam lazım.
    -Manuel modla uğraşmayıp otamatik modla hızlıca anı yakalamak istiyorum.
    -Tripoda ihtiyaç duymayacağım.
    -Mümkünse interaktif bir model

Fiyat olarak 1500-2000 lere kadar çıkabilecek, tabiri caizse anam babam fotoğraf makinesi arıyorum.

*Aslında iyi bir cep telefonuyla bu işi çözmek isterdim ancak düşük ışıkta tatmin edecek bir model bulamadım.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah bagislasin. Mutlu ve uzun omur versin.

Dusuk işikta iyi cekim, ucuza yapilacak birsey degil.

Kompakt derken kucuk demek istediniz sanirim. Nisbeten kucuk, objektifi degismeyen kompakt denen modeller isinizi pek gormez.Cep tel kullanin daha iyi.

Lensi degisebilen aynasiz denen makinelerden Olympus, sony a serisi, fuji den baska pek alternatifiniz yok.

2.el dusunurseniz alternatifiniz artar.Samsung nx mini, nx300 gibi.

Illa kucuk kompakt bir cihaz olsun derseniz, Fuji x100, panasonic lx100 gibi pahali cihazlarin yaninda canon s100, panasonic lx5 gibi modeller de bir noktaya kadar is gorur.

Benim tavsiyem ise, en ucuz ve en guzel sonucu almak icin tepe flasi ve dslr almaniz yonunde. Buyuklugu sizi korkutmasin, cep tel. disinda butun makineler sonucta bir agirlik ve dikkat getirecek.

Kendim cocuklarimin fotograflarini en az 10 yildir bu sekilde cekiyorum.

En guzel sonuclari emektar Pentax k20d ile aldim ve halen kullaniyorum ama size hizli odaklama yapabilen ve guncel modeller olarak, Canon 100d,200d, Nikon d5xxx, Pentax ks2 gibi modeller tavsiye ederim. Tabi bir de tepe flasi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim yorumun için. Ancak dslr makineleri yarım birgün eşim parkta bahçede daha rahat fotoğraf çekebilmesi ve aldığım şeyin kutusunda kalmasını istemediğimden daha kompakt bir cihaz arayışına düştüm.

Verdiğiniz modelleri inceleyeceğim.

Arayışımız devam ediyor..

• premium kaliteli kompakt ...
    sony rx100 m3 2700 lira ...https://fotografium.com/urun/rx100m3
    sony rx100 m2 2000 lira ...https://fotografium.com/urun/sony-dsc-rx100m2-dijital-fotograf-makinesi
    ...
    bunların fiyatı daha uygun (1000'e yakın) ve daha kompakt ...
    Sony DSC WX-350
    Canon Powershot N
    ...

@ozceli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 30 Ocak 2018; 1:13:46 >

• Allah bağışlasın... Ailecek huzur içinde büyüyeceği bir ortamda yetişsin inşallah...
    Bence LED aydınlatmalar ile ev içinde ekleme yapın muhakkak. Eğer tek tavanın ortasında avizemsi şekilde aydınlatmalarınız var ise bu en sağlıksız aydınlatma şeklidir zaten ve bu nedenle kendiniz için de aydınlatma takviyesi yapın. Çok kolaydır 2 yan duvara şöyle çubuk led koyun. Acayip faydası olacaktır fotoğraflarınıza. Tıpkı fotoğraf stüdyosunda foto çekiliyormuş gibi düşünün. ONlarda çok yüskek güçte flaş olur ama bu bebeklerin gözlerine zarar verir. Fakat siz öyle 1 anda patlayıveren ve aşırı yüksek ışık kullanmayacağınızdan bu zararlı olmaz hem de fotoğraf makinasının ISO yükseltmesine neden olmaz, çok daha iyi fotoğraflar çekmenize yarar.

Şöyle aydınlatma, tek bir noktadan aydınlatmayacağı için hem göze çok parlak ışık gelmez, hem de oda içinde yayılması daha orantılı olur.https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/40-watt-120-cm-led-bant-yatay-armatur-oviled-321899877

Bu şekilde gidip 3.000 liralık makina alıp daha iyi foto çekeceğinizi zannettiğinizden çok daha ucuza çok daha iyi fotoğraf çekebilme imkanınız olacaktır. 2.000 liralık makina alıp işte ne bilemi 200 lira bu aydınlatmaya harcayıp 3.000 liralık makinadan iyi foto çekebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 30 Ocak 2018; 1:28:14 >

• İyi dileklerin için teşekkür ederim.

Verdiğiniz öneriyi değerlendireceğim. Ev ortamını, aydınlatmanın daha ucuz olacağı bir kesin

• ozceli kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. HAyırlı olsun ve bol ışığınız olsun.

Aydınlatabildiğiniz kadar aydınlatın odayı. 3-5 tane masa lambası alıp müsait yerlere konumlayıp onları tavana yönlendirebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. LAzım olmadığında kapatır lazım olunca açarsınız.
    Evde bir odayı halısaha gibi aydınlatırsanız
    telefon ile bile güzel videolar çekerseniz.

Veya harici güçlü bir flaş kullanabilirsiniz.

Veya dahili şöyle flaşlı makina alı onun flaşını kullanabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130779516

• Sony a6000 veya Rx100m1-m2-m3 tavsiye ederim.
    Pratiklik için usb ile şarj olmasına da dikkat edin. bunlar şarj oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 30 Ocak 2018; 16:22:45 >
  • rx100 serisi al
  • Kompakt değil de aynasız tavsiye ederim Mesela Sony A6000 + 50mm f1.8 çok iyi iş görür. hem düşük ışıkta açık diyafram verir, hem de keskin kaliteli fotoğraflar elde edersiniz. Bu arada Allah bağışlasın maşAllah.
  • cpurss79 C kullanıcısına yanıt
    35mm demek istediniz herhalde.

50Mm çok dar kalır. 1.5 çatpanla 75mm ye denk geliyor.

Dar bir odada çekim yapmak pek mümkün olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

35mm demek istediniz herhalde.

50Mm çok dar kalır. 1.5 çatpanla 75mm ye denk geliyor.

Dar bir odada çekim yapmak pek mümkün olmaz.

Bebeği korkutmamak için daha da iyidir biliyorum o yüzden söyledim

• cpurss79 C kullanıcısına yanıt
    Anladım. Kundakdaki bebek için mantıklı.

Ama büyüyünce 2-3 yaşında çocuğu yakalamak zor olur.

Geniş olsun bence objektif biraz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.