Şimdi Ara

Düşük bütçeli LG Q6 ile tanışın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 23 Eylül 2017; 17:6:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonu iki gün önce aldım. Normalde yeni çıkan cihazları takip ederim ama eski telefonumun ekranı kırılınca acil almam gerektiğinden çok araştırmadan aldım. Düşünen arkadaşlar varsa kısaca deneyimlerimi aktarayım.

Öncelikle almadan önce biri gelip bana SD 435 işlemciyle 2160x1080 piksele görüntü vermeye çalışan bir cihaz var dese muhtemelen o cihazı merak bile etmezdim iki günlük kullanımda gördüğüm kadarıyla arayüzde olmasa da internet siteleri ve bazı programlarda ekranda takılmalar var. İlerde biraz daha artacağını düşünüyorum. Tabi benim eski cihazım İphone 4 olduğu için çok rahatsız olmadım ama alacak olanların göz önünde bulundurması lazım. Sonuçta akıllı telefonlara biraz ilgisi olan herkes bu işlemci ve piksel bir araya geldiğinde nasıl bir performans sunacağını tahmin ediyordur.

Cihazın genel görünümü başarılı. Sadece arka tarafını beğenmedim. Önden bakınca yarattığı hisle arka tarafın alakası yok. Ayrıca arka kapak çizilme konusunda rekorlara imza atabilir. Daha ilk gün arabanın ön bölmesine koydum eve gittiğimde arkası çizik doluydu. Eski telefonumu kılıf ve filmsiz kullandım bunu da öyle kullanayım diyorum ancak hem elden kaymaya hem de çizilmeye çok müsait olması biraz düşündürüyor.

Ekran renk ve parlaklık konusunda başarılı video izlemek, fotoğraflara bakmak keyif veriyor. Ekran kasa oranı sanırım fiyat aralığının en iyisi. Mağazada sony xa ile karşılaştırdım daha küçük kasada daha büyük ekran görmek güzel. Yüz tanıma özelliğini beğendim. Telefonu masadan aldığınızda ekran açılıyor ve çok kısa sürede yüzünüzü tanıyıp kilidi kaldırıyor. Aşırı karanlık ortamda algılayamıyor onun dışında sorunsuz diyebilirim.

Görüşmelerde ses yüksekliği ve kalitesi tatmin ediyor ancak arka hoparlör sesi biraz tiz çıkıyor hoparlörden müzik dinleyen varsa tavsiye etmem. FM radyo benim için önemliydi olması sevindirdi.

Kameralar yeterli ancak çok başarılı değil. Ön kameranın geniş selfie özelliği kullanışlı. Arka kamera işini yapıyor flaş ışığı yeterli.

Kısaca dedim ama baya yazmışım. Ben aynı fiyat aralığında j7 prime, gm 5 plus gibi cihazlar arasından Q6 yı seçtim. Önceliğim şık görünüm ve sağlam kasaydı. Sorularınız olursa elimden geldiğince cevap veririm

• lg den uzak durun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben q6 amak istiyordum ama mecburuyetten Nokia 6aldım eğer takas yapmak isteyen olursa 05343350982 iletişime geçsin

• Merhaba,

Ben de cihazı dün aldım. Samsung Note 4 kullanıcısıyım, karşılaştırmayı onunla yapacağım. Boyut olarak çok ideal, elde tutuş, cepte kapladığı alan vs gayet kullanışlı. Menü geçişleri, tarayıcı hızı Note 4 ile başabaş diyebilirim. Ekran parlaklığı yeterli, eksiklik hissetmedim. Batarya Note 4'ten daha fazla gidiyor. Çekim gücü daha iyi avea hat ile. Kamera mükemmel değil ama kötü de değil, iş görür. Ön kamera iyi, geniş açı modu ile. Eksi olarak söylebileceğim, arka kapak aşırı dandik. Cebime telefon dışında birşey koymamama rağmen kendi kendine 2-3 ince çizik oluştu. Kılıfsız kullanmak sıkıntı. Ayrıca dışa verdiği ses az, zor duyuluyor Note 4'e göre. Kendi kulaklığı 5 liralık dandik bir kulaklık. Ben samsung kulaklık ile kullanıyorum, mp3 dinlerken gayet keyifli.

Sonuç olarak, ''bu fiyata'' bence mükemmel bir alet. Duruşu, ekran kasa oranı çok şık. Tavsiye ederim, bu fiyat aralığında gayet yeterli ve şık bir cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

Merhaba,

Ben de cihazı dün aldım. Samsung Note 4 kullanıcısıyım, karşılaştırmayı onunla yapacağım. Boyut olarak çok ideal, elde tutuş, cepte kapladığı alan vs gayet kullanışlı. Menü geçişleri, tarayıcı hızı Note 4 ile başabaş diyebilirim. Ekran parlaklığı yeterli, eksiklik hissetmedim. Batarya Note 4'ten daha fazla gidiyor. Çekim gücü daha iyi avea hat ile. Kamera mükemmel değil ama kötü de değil, iş görür. Ön kamera iyi, geniş açı modu ile. Eksi olarak söylebileceğim, arka kapak aşırı dandik. Cebime telefon dışında birşey koymamama rağmen kendi kendine 2-3 ince çizik oluştu. Kılıfsız kullanmak sıkıntı. Ayrıca dışa verdiği ses az, zor duyuluyor Note 4'e göre. Kendi kulaklığı 5 liralık dandik bir kulaklık. Ben samsung kulaklık ile kullanıyorum, mp3 dinlerken gayet keyifli.

Sonuç olarak, ''bu fiyata'' bence mükemmel bir alet. Duruşu, ekran kasa oranı çok şık. Tavsiye ederim, bu fiyat aralığında gayet yeterli ve şık bir cihaz.

satıldıgı tekno magaza var mı

• unpop kullanıcısına yanıt
    Netten bakılabilir. Ben Türk telekom bayinden hatta 12x108 TL taksitle aldım.

• Bende aldım q6 12 ay taksitle gayet memnumum önceki telefonlarım note 4 ve iphone7 sarjı ikisine göre iyi gidiyor ekranı güzel ele iyi oturuyor arka kapağı güzel değil hemen çiziliyor mp3 dinlerken çok yüksek ses veriyor kulaklığı güzel değil

• Ayni fiyata snapdragon 625 li mi max 2 aldim. 6.44 inc ekran 4 gb ram 64gb hafiza 5300 mah pil ve type c gibi avantajlari var. Gramda isinmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16-31 ekim arasında alanlara powerbank hediye diye bilgiler var amawww.Q6kazandiriyor.com adresinde bir açıklama göremedim. Alacak olanlar değerlendirebilir.

• Nasıl bu cihaz, yoğun kullanımda pil ne kadar gidiyor, memnun musunuz? Mi5s ile aynı fiyat ama mi.nin garantisi sorun olur sanki.

• cihazın en önemli 2 dezavantajı

- ön kamera kötü
    - arka kapak çiziklere çok müsait
  • Telefonu alacağım fakat korkularım var yorumlara bak :(
  • Ben LG Q6 aatın aldım.Telefon çok güzel ama bildieim ışıgı yanmıyor ayarlara baktım yok telefonun kendisinde mi yok bildirim ışıgı cevap verirseniz çok iyi olur 1-2 haftadır internettwn araştırıyorum yok bişey çıkmıyor :)

• Satın almak isteyen varsa 1 hafdadır yedek idare olarak bu cihazı kullanıyorum

Almak isteyen var ise iletişime geçebilir

• telefondan kendime eşime ve iki oğluma 4 adet satın aldım telefon tasarım hatalı olduğu için tekno marketlerde satılmıyor telefona ekrancam ı uygulaması yapılamıyor üst köşelerde ekran tasarımındandolayı ovallik var satın alacaklar bunu bilsin bize satış tamamlanıp cam uygulaması yaptıklarında üst köşeler kabarık kaldı dedik bu modeller böyle dediler satıştan önce deseler almazdım

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.