Şimdi Ara

Düşük bütçeli LG Q6 ile tanışın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok beğenilmesine rağmen beklenen satışları yapamayan G6 amiral gemi modeli, firmayı yeni bir strateji oluşturmak zorunda bıraktı. Karşınızda amiral gemisine çok benzeyen ancak daha düşük bütçeli LG Q6 serisi.

Benziyor ama aynı değil

Firma önceki yılların aksine Mini şeklinde bir isimlendirme yapmamış. Zira bu tür bir isimlendirme tüketici tarafında beklenti oluşmasına neden oluyordu. Beklediklerini bulamayan tüketiciler de telefondan uzak duruyordu.

LG Q6 serisi dış tasarım olarak abisini temel alıyor. Çok ince ekran çerçevesi ve 18:9 görüntü oranı yine tüketicileri bekliyor. Farklı olarak metal bir gövde kullanılmış. Ayrıca parmak izi okuyucu ve çift kamera mevcut değil. Elbette performans da çok düşük. Seride RAM ve bellek kapasitesine göre 3 farklı model mevcut.

Ayrıca Bkz.Moto Z2 ayrıntıları resmi olarak ortaya çıktı

Seride 8 adet Cortex-A53 çekirdekli Snapdragon 435 yonga seti kullanılmış. 5.5 inçlik IPS ekran Full HD çözünürlük barındırıyor. Arka kısımda 13MP çözünürlüğünde bir kamera yer alırken ön kısımda da 5MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Batarya 3000mAh kapasiteli.

Farklar gelecek olursak LG Q6 modelinde 3GB RAM ve 32GB depolama kapasitesi görüyoruz. LG Q6 Alpha modelinde 2 GB RAM ve 16GB depolama kapasitesi var. LG Q6 Plus modelinde ise 4GB RAM ve 64GB depolama kapasitesi bulunuyor. Henüz serinin fiyatı açıklanmadı. 

• LG Q6 Alpha 700-750 arasında olursa alırım yoksa bi albenisi yok kardeşime redmi 4x aldık 699 liraya süper bişey.

• Bütçe belirtilmemiş yazıda, gerçi ne fark eder dolar bu kadar yüksek olduğu sürece bütçe dostu telefon tabiri hayal artık

• düşük bütçeli denilende en az 1800 liradır kesin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su islemciyi sd625 yapip usbc koydunuz mu yok satar ama bunu dusunen akil beyin laizm lg ye

• Parmak izi okuyucu koymaması büyük bir talihsizlik olur zira ucuz satmayacak gene LG ederinden 200-300 fazlasını isteyeceklerdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cmhrsfk kullanıcısına yanıt
    Bir bitmediniz. Snapdragon 625 koyunca ne olacak uçacakmı telefon?
  • 625 koyunca telefonun maliyeti artıyomuş gibi davranan lg stylus serisindede
    aynı hatayı yapıyor vazgeçemedi şu SD400 serinden:S

• quote:

Orijinalden alıntı: zdniz

LG Q6 Alpha 700-750 arasında olursa alırım yoksa bi albenisi yok kardeşime redmi 4x aldık 699 liraya süper bişey.

Nokia 3310 bile 550₺ bu ülkede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG maliyete oynuyorsa Mediatek P20 koysaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: Cmhrsfk

Su islemciyi sd625 yapip usbc koydunuz mu yok satar ama bunu dusunen akil beyin laizm lg ye

Yarın gel işe başla o zaman LG ofisinde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cmhrsfk kullanıcısına yanıt
    Sd 625 koyunca 14nm surecinde uretiliyor daha az enerji cok is yani, tabi nm olayini bilmeyenler cvplar boyle

• Asgari ucretle calisiyor demekki telefon niye eziyosunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 11 Temmuz 2017; 19:26:42 >
  • quote:

Sd 625 koyunca 14nm surecinde uretiliyor daha az enerji cok is yani, tabi nm olayini bilmeyenler cvplar boyle

O zaman snapdragon 835 koysun 10nm ile daha az enerji daha çok iş. Mantığına hayran kaldım doğrusu. Lg ceo sunu kovup seni koymamız lazım. Snapdragon 435 yerine 625 olunca instagrama kaç salise daha hızlı giriyor? Her konu altında snapdragon 625 olmalıydı çöp lafını görmekten sıkıldım.

Ben sadece g6 gibi amiral gemi tasarımında özellikleri kötü telefon çıkarmalarını beğenmedim. Bu güzel tasarım ekran kasa oranına orta üst seviye donanım koy G6 nın yarı fiyatına sat. Snapdragon 835 ler 2k 4k ekranlar 6 gb ramler sadece fanboyları tatmin eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

O zaman snapdragon 835 koysun 10nm ile daha az enerji daha çok iş. Mantığına hayran kaldım doğrusu. Lg ceo sunu kovup seni koymamız lazım. Snapdragon 435 yerine 625 olunca instagrama kaç salise daha hızlı giriyor? Her konu altında snapdragon 625 olmalıydı çöp lafını görmekten sıkıldım.

Ben sadece g6 gibi amiral gemi tasarımında özellikleri kötü telefon çıkarmalarını beğenmedim. Bu güzel tasarım ekran kasa oranına orta üst seviye donanım koy G6 nın yarı fiyatına sat. Snapdragon 835 ler 2k 4k ekranlar 6 gb ramler sadece fanboyları tatmin eder.

Bu gidişle LG ceosunun kovulması çok geç değil gibi

• Çift hat var mi bunda?

• quote:

Orijinalden alıntı: chalap

Çift hat var mi bunda?

yurtdıaında var Türkiye modellerinde yok malesef
  • turkcelde 1299 tl ye satılacak. hala kavga ediliyor daha ne kadar ucuz olabilir ki?
    artık telefonlar 4 bin tlden başlıyor

xiaomi diyenler çıkacaktır. xiaomi distribütör satışı olsun fiyatları görürsünüz.
  • arkadaşlar telefonu almaya düşünüyorum sizce değermi yoksa aynı fiyata başka telefon mu bakıyım
  • bence deger 1200 lira.en berbat eski model kasa o fiyattan başlıyor daha ne olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.