Şimdi Ara

Duş Sonrası Aşırı Kaşıntı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
1
Favori
18.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 7-8 ay önce derste hoca bi hastalık anlatmıştı özellikle dustan sonra kaşıntı oluyormuş.hematolojik hastalık,eritrositlerin hemoliz oluyor.seni korkutmak istemem ama iyilesmiyorsan bi tam kan testi yaptirmanda fayda var bence.

not:hastaligin adını hatirlayamadim aklıma gelirse yazarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

7-8 ay önce derste hoca bi hastalık anlatmıştı özellikle dustan sonra kaşıntı oluyormuş.hematolojik hastalık,eritrositlerin hemoliz oluyor.seni korkutmak istemem ama iyilesmiyorsan bi tam kan testi yaptirmanda fayda var bence.

hocam daha yeni oldu 1 ay felan, duşdan sonra oluyor kese lif yapmazsam pek olmuyor yani tipik bir alerji gibi, senin dediğin nedir ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

quote:

Orijinalden alıntı: Akin_Tr

gözekler açılıyor yağla tıkanan gözenekler açıldığı için kaşıntı yapar bu kadar kolay bi şeyi nasıl söyleyemediniz

dostum kışın neden olmuyor peki sıcak havada oluyor

benim her zaman oluyor valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: atroce

quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

7-8 ay önce derste hoca bi hastalık anlatmıştı özellikle dustan sonra kaşıntı oluyormuş.hematolojik hastalık,eritrositlerin hemoliz oluyor.seni korkutmak istemem ama iyilesmiyorsan bi tam kan testi yaptirmanda fayda var bence.

hocam daha yeni oldu 1 ay felan, duşdan sonra oluyor kese lif yapmazsam pek olmuyor yani tipik bir alerji gibi, senin dediğin nedir ne olur

benim dediğim biraz sistemik hastalık.ateş,idrarda renk değişimi falan da var.
  • bende de zamanında olmuştu, bikaç ay devam etti sonra geçti.
  • Bende de aynı sorun var. Gün içinde herhangi bir kaşıntı yok. Fakat duştan çıkınca yok böyle bir kaşıntı. 10-15 dakika sürüyor. Geçen gün sinirlendim tarakla kaşıdım. Canım yanıyor ama kaşıntı daha ağır basıyor. Dizlerimde, kollarımda ve sırtımda çok yoğun. Sanki iğne batırıyorlar gibi. Ben ki yaz kış fark etmez her gün duş alan insan, duşa girmeye korkar oldum. Kaynar su, soğuk su, değişik şampuanlar, keseli, kesesiz ne yaparsam yapayım her türlü kaşıntı oluyor. Denize girip çıkıncı en ufak bir kaşıntı yok. P.tesi veya Salı kesin doktora gideceğim. Zaten aşırı sinirli bir yapım var ne yapacağım belli olmaz. Bazen kendime hakim olamıyorum
  • Bornozdan oluyo bornoz değiştir
  • Bornoz kullanmıyorum ki. Ben belime havlu sarar çıkar kurulanırım.
  • Nedeni ve Çözümü
    Arkadaşlar öncelikle bahsettiğiniz olayın;
    Suyla, sabunla, duş jeliyle, sudaki klorla, kirle, keselenmeyle vb.
    şeylerle hiçbir alakası yoktur.

Kurulanma esnasında başlar, insanı çıldırtana kadar devam eder.
    İnsanı delirten, çok kötü bir kaşıntıdır. Ortalama 30 - 40 dakika sürer.
    Öyle normal kaşıntı değil, sanki iğne batar her tarafınıza, özellikle
    kollara ve bacaklara. Herhangi bir doktorun şu ana kadar cevap
    bulamadığı, çeşitli losyonlarla ve ilaçlarla geçiştirdiği, fakat sonrasında
    sürekli tekrar eden bu kötü durumun çözümü tarafımca bulunmuştur.

Peki Neden Kaşınıyorum?
    Sıcak veya ılık su cildinizle temas ettiği vakit, gözeneklerde belirli
    bir açılma olur. Kanınızdaki kolesterol (LDL) oranı normalin üzerinde ise,
    açılan gözeneklere, kanınızdaki yağ ve kalsiyum çok hızlı bir şekilde
    geçiş sağlar ve oradaki kılcal damarlara nüfus etmektedir. Sonrası
    ise malum... Tefon Sendromu

Çözümü Nedir?
    Tefon Sendromundan kurtulmak için malesef çok fazla alternatif
    yoktur. Yapılabilecek en basit 2 işlemi yazmak istiyorum.

1. Duş işleminiz tamamlandıktan sonra, kollara ve bacaklara 45-60sn
    boyunca soğuk su tutmak (dayanamayanlar ellerini soğuk su ile
    ıslatarak 1-2dk boyunca kol ve bacaklarına yavaş yavaş sürebilir) en
    etkili yoldur. Bu süreler kişiden kişiye değişeceği için, sorun devam
    ediyorsa, süreci arttırarak kendi sonucunuza ulaşabilirsiniz.

2. Duş sonrasında vucudun kaşınan yerlerine (genelde kollar ve
    bacakar) kolonya ile masaj işlemi yapmak ve 2-3 kere tekrarlamak
    bizleri Tefon Sendromundan kurtaracaktır.

Kalıcı ve Kesin Çözüm?
    Tefon Sendromundan tamamen kurtulmak ve kalıcı bir çözüme
    ulaşmak isteyenler, mutlak suretle spor yapmalı ve gıda tüketimine
    dikkat etmelidir. Yağlı yiyeceklerden kaçınmak ve günde en az 30dk
    yürüyerek egzersiz yapmak bizleri 2-3 ay içerisinde bu kötü sendromdan
    ömür boyu kurtaracaktır. (devamında aynı unsurlara dikkat etmek şartı ile)
    Ayrıca çok yakında %100 doğal olan Natural Cream ile sizleri tanıştıracağız
    ve 1 aylık kullanım ile bu dertten kurtulacaksınız.

GEÇMİŞ OLSUN

• http://www.birgrupyazar.com/dus-sonrasi-kasintinin-nedenleri/

5 senedir yaşadığım bu sıkıntıyı, banyodan sonra kaşıntının nedenlerini ve çözümünü yazdığım bu yazıda bulabilirsiniz. Yazıya aşağıdaki ve yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Umarım size faydası olur.

http://www.birgrupyazar.com/dus-sonrasi-kasintinin-nedenleri/

• Ben de var 1 senedir
  • ben dun dus aldim dunden beri kasinti devam ediyor sinir oldum

• Çözümü var mi beyler bende de var aynısı dustan sonra meşgul olursam hemen giyinip çıkmak vs gibi olmuyo ama evde durursam asiri kasiniyorum. Evde durma deyip trolluk yapmayın . Kendimi bildim bileli var bu kaşıntı cidden can sıkıyor
    Edit:üstteki bilgileri yeni gördüm deneyeceğim sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andrewgoudelock -- 3 Kasım 2014; 14:27:32 >
  • arada sırada banada oluyo alerjik bi durum
  • konuyu açalı 2 sene olmuş,

benim kaşıntının asıl birinci nedeni kullandığım bir ilacın yan etkisiymiş ilacı bırakınca kaşıntı da bitti

bazen şu oluyor duşa giriyorsunuz daha suyun tanecikleri vücudunuza yeni sıçramış ama tamemen ıslanmamışsınız(dediğim anı anlatabildim sanırım), bu kaşıntı yapıyor tamamen ıslatınca yavaş yavaş geçiyor

arkadaşın dediği tefon sendromu mantıklı geliyor ama kolestrolüm de normal çıktı

böyle sorun yaşayan arkadaşlar kapsamlı bir alerji kan hormon testi yaptırsın ve kullandığı ilaçları doktora söylesin
  • Bu kaşıntı adamı delirtiyor. beyni uyuşuyo insanın. Arkadaşlar ben 5 senedir çekiyordum bu sıkıntıyı şuan çok iyiyim çözümünü kendim buldum. Yediklerimizle alakalı bizim gibilere bazı yiyecekler alerjik bir durum oluşturuyor. ayrıntıları bir blok sitesinde yazdım. linkini aşağıda veriyorum. umarım size bir faydası dokunur.

http://www.birgrupyazar.com/dus-sonrasi-kasintinin-nedenleri/
  • Biraz hort olacak ama aynı sorun bendede var yıllardır geçmedi, istanbulda okurken olmazdı ama ne zaman adanaya dönsem duştan sonra kaşıntı basar, geçen sene yine kaşınmaya başladım ama o kadar kötü ki ağladım resmen ağladım hüngür hüngür herşeyi yaptım geçmedi çok kötü bir şey. Neyse hamam demişsin, bende çok korkardım evde keselenince böyle oluyorsa hamamda ne olur!!! Diye ama gittiğimde gördüm hamamda hiç bir şey olmadı hatta hamamdan sonra 3-4 ay hiç kaşınmadım diyebilirim bi dene istersen. Artık duş bitince soğuk suyun altında bekliyorum 3-4 dk iyi geliyor, kaşınmıyor. Kaşınsa bile 5-10 dk hafif bi kaşıntı oluyor tişört giyince geçiyor o da. Kaşıntı sırasında bir şeylerle oyalanmaya çalışıyorum dikkatimi başka yere vermeye mesela oyun oynuyorun açıp o ara kaşıntıyı unutuyorum ama kaşıntı fazlayaa hiç bir şey etkilemiyor..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.