Şimdi Ara

Dünyanın ilk kablosuz televizyonu ile tanışın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın ilk kablosuz televizyonu ile tanışın
    CES 2023 fuarının merakla beklenen ürünlerinden birisi tamamen kablosuz olduğunu iddia eden Displace TV konseptiydi. Geçtiğimiz ay gizemli bir tanıtım yapan Displace TV dikkatleri üzerine çekmişti. Fuarda kanlı canlı ziyaretçi karşısına çıktı.

Displace TV nedir?

Dünyanın ilk kablosuz televizyonu olduğunu iddia eden 55 inçlik Displace TV dahili bir bataryaya sahip. Günde 6 saatlik kullanım ile bir aya kadar süre sunabiliyor. Özel vakum teknolojisi ile herhangi bir odanızda kolayca pencerelere bile yerleştirebiliyorsunuz.

Ayrıca Bkz.Displace TV ekran kartı ile geliyor

Detaylar net olmamakla birlikte televizyona Wi-Fi 6E üzerinden görüntü aktarımı yapan bir baz ünitesi var. Bu ünitede tercihe göre AMD işlemci ve Nvidia ekran kartları yer alacak. Ayrıca gelecekte Wi-Fi 7 destekli modüller de satışa çıkacak.

Fuarda firma görevlilerinin televizyonu kucaklayarak farklı noktalara götürdüğü ve görüntünün kesilmediği belirtiliyor. Bununla birlikte televizyonda bir işletim sistemi var mı bilinmiyor zira diğer türlü sadece baz ünitesine bağlı çalışmak zorunda. Yarın itibariyle televizyona ön başvurular alınmaya başlayacak.

Kaynak:https://www.tomsguide.com/news/displace-tv

• Zenginlere hayırlı olsun. Diğerleri ve benim için ise güzel bir veri olacak.

• Şarjı günde 6 saat kullanımla 1 ay mı gidiyor? Ne yaptınız televizyona Tesla Model S'deki 100 KWh bataryayı mı bağladınız?

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Sadece 20W güç tüketse(amoled ekran ve minimum parlaklık vs) 1 ayda 3600Wh enerji eder. Bu da sürekli kullandığımız 10000mah powerbank'lerden yaklaşık olarak 100 tanesine karşılık geliyor. Televizyonun içine sığmayacağına göre haberde yazan günde 6 saatten 1 ay ibaresi palavradan ibaret.

• Virinom V kullanıcısına yanıt

Haberin orijinal kaynağında da 30 gün yazıyor ama günde 6 saat ibaresini göremedim, belki benim gözümden kaçmıştır. Bir de 55 inç modeli ağırlık olarak 9 kilonun altındaymış, batarya nerede o zaman?

• Bence gereksiz bir cihaz. Kablo sanki yer kaplıyor.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

Evet zaten tvleri her yere goturmememizin en büyük nedeni kablonun yer Kaplaması zaten... Keşke şu kabloları biraz daha küçük yapsalar da cep telefonlarını da kabloyla kullansak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllar yıllar ve yıllar önce bu televizyonun dedesini kullanmıştım o da pille çalışıyordu piknikte felan bolca karasal yayın izlemişmişim vardır. Dünyanın ilk kablosuz tv si değil de , “ilk Akıllı kablosuz tv si” demek daha doğru olur 😄

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Süper gereksiz icat. Kablo olmayınca ne kadar kolay taşınıyor😁

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • VESTEL bunu daha önce yaptı !
    ama teknoloji editörünün teknolojiden haberi yok galiba ! :D

• Kablosuz olmasıgüzelmiş.

• Neyse ki tuvalet için ayrı TV almaya gerek kalmayacak.

• Bloodin kullanıcısına yanıt

çeviri hatası tabii ki.

Google çevirisi bile daha doğru : Hafif tasarım 20 pound'un altında ve şirket, pilinin bir şarjla yaklaşık 30 gün dayanabileceğini iddia ediyor.

Yine Ekrem!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal172 -- 5 Ocak 2023; 9:6:34 >
  • Bu özelliği asıl bilgisayar monitörleri için bekliyorum. Sağlam bir kablosuz bağlantı ile kasadan bağımsız evin içinde notebook kadar rahat olmasa da bilgisayar kullanabilmek büyük rahatlık sağlayacak. Umarım yakında hayatımıza girer.

• dünyanın en saçma tv özelliği ile tanışın...

• enon_485 kullanıcısına yanıt
    Kablosuz monitör hayal etmek ne kadar abes. Kasa kablolu, klavye kablolu, fare kablolu, hoparlör kablolu sen monitörü kablosuz taşısan ne olacak taşımasan ne olacak adamlar zaten hepsi bir arada kablosuz diz üstü yapmış :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 5 Ocak 2023; 10:51:56 >
  • O değil de hala bir tane çanak anten ile sadece bir televizyon seyredebiliyoruz ya ben buna hala çare bulunamamasına şaşırıyorum. Evine beş televizyon bile alsan bir tane çanak anten birine bağlanıyor diğerleri beş adet karasal yayını çekebiliyor sadece.

• Mantıklı gibi görünüp aslında tamamen gereksiz. 55 inç televizyon kablosuz olsa ne olmasa ne ? Dev gibi cihazı nereye taşıyalım ? Zaten hepsi akıllı TV haline geldi, Wi-Fi ile internete bağlamanız dünya kadar içeriğe ulaşmak için yetiyor. Bir tane power kablosu takmak mı zor ?

• Yine ekrem ve yine sallamasyon bilgiler içeren haberi…

• monacomen kullanıcısına yanıt

Hocam senin haberin henüz yok sanırım ilk benden duymuş ol, kablosuz klavye, kablosuz mouse, kablosuz hoparlör çıktı bende hepsi var, hatta bende kulaklıkta var hem de kablosuz :))) Asıl abes olan senin masaüstü ve dizüstü bilgisayarların kullanım senaryoları hakkındaki bilgisizliğin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.