Şimdi Ara

Dünyanın en güzel varlığının kedi olması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
5.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en güzel varlığının kedi olması
  • Bana kalırsa tavuklar. Çok güzel hayvanlar ki dinazorlarin genleri dahi taşıyorlar. Böyle yürümeleri falan komik geliyor bana. Tuhaf sesleri var. Yumurta veriyorlar yumurta güzeldir.

Ancak ironik bir şekilde tavuklar en sevdiğim yemektir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onur89tr kullanıcısına yanıt
    Atatürk'ü İnönü öldürtmüş diyolaaaar
  • Shelby GT 500
  • Kediler sevimli görünüyor. Özellikle yavruları. Vicdanlı merhametli insanlar onları beslemeyi seviyor. Bende yemek artıklarını çöp kenarına bırakarak onları besliyorum fakat kediler nankör ve vahşi hayvanlardır. Güçleri yetse bizi bile yerler. Bir keresinde 6 aylık bebek pusette etrafa bakınırken kedinin bebeği yanlız görmesiyle üzerine doğru kabardığını ve saldırma pozisyonu aldığını gördüm. Sonra annesi gelince kediyi kovalamıştı. Kedigillerden aslan lepoar gibi hayvanların ne kadar acımasız birer avcı olduklarını belgesellerden de görüyoruz. O yüzden kedilerin Dünya' nın en güzel varlığı olma düşüncesine asla katılmıyorum.
  • Evde 1 kedim 1 de köpeğim var. Köpek beslemeye başladıktan sonra anladım ki köpek bambaşka bir dünya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dünyanın en güzel varlığı benim tatlı su kaplumbağamdır
  • Bir turlu sevemedim su kedileri. Kopekleri daha cok seviyorum. Aykut elmasin bu konuyla alakali guzel bi vinei vardi, eve girildiginde kedinin ve kopegin sizi karsilamasi ile ilgili.

• onur89tr kullanıcısına yanıt
    sonuçta hiç bi tanrıya inanmıyolar .. yedikleri içtikleri her şeyi sorumsuzca yaşıyolar ... başlarına kötü bişey geldiğinde hemen haç işareti yaparlar .. isa'ya taparlar bana göre hristiyan ve ateist aynı şeydir bi Türk ateist'den nolur sen onu Amerika'da yaşıcaksın şerbet niyetine kedi kanı içiyolar tabi ateistlerde az görürsün bu durumu.. ya abi adamlar'da pedofili-necrofili hastaları bile var öldürdükleri insanların orasını burasını koparıp yemeğe katıyolar insanlara yediriyolar azıcık mantıklı düşün derim ... bunları yazarken bile midem bulanıyo sen bunu Türkiye'de yapan kaç kişi gördün ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicki MinajLele Pons

sonuçta hiç bi tanrıya inanmıyolar .. yedikleri içtikleri her şeyi sorumsuzca yaşıyolar ... başlarına kötü bişey geldiğinde hemen haç işareti yaparlar .. isa'ya taparlar bana göre hristiyan ve ateist aynı şeydir bi Türk ateist'den nolur sen onu Amerika'da yaşıcaksın şerbet niyetine kedi kanı içiyolar tabi ateistlerde az görürsün bu durumu.. ya abi adamlar'da pedofili-necrofili hastaları bile var öldürdükleri insanların orasını burasını koparıp yemeğe katıyolar insanlara yediriyolar azıcık mantıklı düşün derim ... bunları yazarken bile midem bulanıyo sen bunu Türkiye'de yapan kaç kişi gördün ?
    Anladım trollsün de b.kunu çıkarma

• Kedilerin nankör olması onlara daha hava katıyor. Kendimi falan görüyorum. Kusursuz olsa daha kötü olurdu.
  • Evde asla kedi beslemem,işyerinde 2 tane var yanımdan geçerken bacağıma dokunsalar onlarca tüy pantolona yapışıyor,evde olsalar halıyı kanepeyi ne yaparlar allah bilir.Ayrica köpek daha çaba yakın geliyor bana

• quote:

Orijinalden alıntı: Heyea

Bir turlu sevemedim su kedileri. Kopekleri daha cok seviyorum. Aykut elmasin bu konuyla alakali guzel bi vinei vardi, eve girildiginde kedinin ve kopegin sizi karsilamasi ile ilgili.
    Kedilerde sana bayılıyordu zaten

• Bu ofansiflik neden? Kedilere küfür ettik sanki

• Dünyanın en güzel varlığı benim en yakın arkadaşım olan bu değerli üyemizdir.

• Bugün öğlen sonu işim nedeniyle bir internet kafeye gittim. Kafenin bahçesinde bir ses geliyor garip garip... Bir baktım bir kedi "eeeğğğk öğğğğk" yapıyor, ne yapıyor bu kedi dedim, pislik hayvak kustu oraya ıyyy! İki parça bütün bütün birşey düştü ağzından. Biraz üşütmüşüm midem bulanıyordu zaten, kusacak gibi oldum... Sonra kedi gitti, orada bahçede güller var, oraya kaka yapmaya başladı. Böyle kanlı ishal gibi kırmızı ve cıvık... Bakmamaya çalıştım ama gördüm bir defa...

Iyyy kustum kusucam. Tekmeyi yapıştırayım dedim, günah vurulmaz. Oraya iki yere iğrenç şeylerini bıraktı sonra da ilişkiden yeni çıkmış dayı gibi salına salına yürüdü gitti.

İnternet kafeci tanıdık. Gittim tuvaletin oradan biraz çamaşır suyu buldum abi böyle böyle dökücem şuraya dedim. Kedinin kustuğu yere geldim tam dökücem bana bir öğürme tepkisi geldi malzemeyi görünce, dökemedim. İki parça haşlanmış tavuk ciğeri gibi birşeyi koymuş oraya (ciğerden nefret ederim). Yüzüm bembeyaz oldu soğuk soğuk terledim. Kusmamak için kendimi tutuyorum. Deterjanlı tası koydum oraya abi kusura bakma ben yapamıcam şuraya koyup gidiyorum dedim.

Artık kedi hasta mıdır, enfeksiyonlu mudur bilmiyorum dökemedim temizleyemedim iğrendiğimden. Ace çamaşır suyu dezenfektan bir maddedir, mikroplardan arındırmada kullanılıyor ama dökemedim kaldı öyle. Şimdi sigra içmek için dışarı çıktım ıyyy hala orda duruyor... Pislik kedi!..

* * *

Bundan yıllar evvel işyerimde yemek molam geldi. Ben de bir kantin gibi bir yere gittim köfte ekmek söyledim. Ekmeğimi aldım kantinin bahçesinde piknik masası var oturdum yiyorum. Bir baktım bacağıma bir kedi sürtünüyor oranın demirbaşı kedi. Ekmeğimden bir parça köfteyi çıkardım, vermek için eğildim, daha yere koyamadan elime bir pençe attı vay ananı avradını!... Parmağım nasıl kanıyor!... Ekmeği yemeği bıraktım kanı durdurucam diye uğraşıyorum. Haaa sen bana bunu yaparsın ha diyerek bir tekme savurdum kaçtı p...k! Ama yakalasam öldürücem o kadar kızdım...

Havyanları ve doğayı çok severim ama o olaydan sonra kedi mi? Hepsinin canı cehenneme!

Kusura bakmayın benim de düşünce bu.

• Kedigiller ailesi zaten başlı başına bir asalet. Siz bir kediyi asla birine yalakalık yaparken göremezsiniz. Yemek vermeniz için size sürtünüyorsa bu onların stratejisidir şayet siz olmasanız acıktığında avlanacak bu sefer de. Kedileri yumuşatan insanoğludur, dünya üzerinde evcil kedi boyutunda vahşi kediler de var unutmayın. Bu küçük vahşi kediler evimizde beslediğimiz kedilere çok benzerler ve avlanarak hayatlarını devam ettirirler ve oldukça yabanidirler. Bu arkadaş da onlardan biri:
    Dünyanın en güzel varlığının kedi olması

Benim de evde 2 tane kedim var. Birisi dişi birisi de onun oğlu. İlk doğumunu yaptıktan sonra anne kediyi kısırlaştırdık. Oğluyla birlikte evimizde yaşıyorlar. Babayiğit diyorum ben şahsen oğluna. Baya iri bir arkadaş. Son 1 aydır dışarda hovardalık yapıyor kavga ediyor, geçen gün gözü yara almış zar zor tedavi ettirdik iyileşti şuan. Kışın çok kilo alıyorlar pofuduk oluyorlar yazın gezip koşturuyorlar. Bunlardan önce de evcil kedimiz vardı ondan önce de. Ben bebekken bile kedimiz vardı adı da Contes idi.

Yıllardır kedi besleyen bir kişi olarak söyleyebilirim ki kediler diğer hayvanlar gibi bir yaratım harikası. Uzun süre kedi besleyip psikolojilerini anlamaya çalışmak çok keyifli bir şey. Hakeza evde kedi beslemek de çok stres boşaltıcı bir eylem. Tam bir bağımsız yaratıklar ve onların da insanlar gibi farklı psikolojileri var kimisi sürekli hoplayıp zıplar hareketlidir ve uyuyakalır kimisi de saatlerce uyur yemek yemek için uykusundan kalkar, kimisi kapalı yerlerde yatmayı sever kimisi ise hiçbişey umrunda olmaz sırt üstü yatar ayaklarını havaya kaldırırlar. Komik oldukları gibi zararsız da hayvanlardır en fazla yapabilecekleri şey ısırmak ve tırmalamak. Tabii gözünüzü korumalısınız saldırılardan, ki zaten bir kediye alışmışsanız hamlelerini önceden öngörebiliyorsunuz.

Kediler nankörcülere gelirsek: Köpekler dünyadaki en komik hayvanlardan biri durup durup zıplamaları, yan yan bakışları, komik hareketleri stresinizi azaltır. Lakin benim şahsi görüşüm köpeklerin pis olduğu ve çok ses çıkardıkları. Kedilerdeki gibi kendilerini temizleme alışkanlıkları yoktur ve pisboğazlardır, bok bile yerler bu yüzden köpeklere elini yüzünü yalattıranlardan haz etmiyorum. İkincisi ise olur olmadık şeye havlamaları. Kediler gibi miyavlamadıkları için ses aralıkları çok yüksek bu yüzden havlaması bi zamandan sonra çok rahatsız ediyor.

Velhasıl, kedi beslemek isteyenlere önerim sokaktan yavru kedi alabilirsiniz, cins kedi saçmalığına kafanızı yormayın. Kediyi bir eşya olarak görmektense karşınızda bir insan varmış gibi davranın, hal ve hareketlerini inceleyin onun da bir psikolojisi var. Anlamlar çıkarın sürekli kendini yere atıp bir o yana bir bu yana yere sürtünüyorsa mesela çıkarım yapın bunun tüylerini temizleyelim diye, miyavlıyorsa miyavlarken baktığı yere bakın. İnanın siz de mutlu olursunuz o da.

• ne trolü olum ciddiyim ben .. evde boş boş oturan bi asosyal'den ne duymak istersin .. siyaset - ekonomi yerine ben böyle şeyler okuyarak ,dinleyerek büyüdüm.. biliyorum bunları forum'da yazarken siz okuyanlara komik geliyo.. acı ama gerçek
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.